Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ena
12. dec 2007

fenrirka; ja som tam ku uzv len zakukla, ked mi maly odbiehal z cakarne na chodbu.. akurat som zaregistrovala, ze tam bolo dost vela ludi 😉
a k plienkam, maly mal 3750 g a my sme na zaciatku pouzivali plienky 2-5 kg..
inak, zatial v nasom pripade vzdy platilo, ze ak maju plienky nejake rozmedzie, tak idealne su v obdobi, ak hmotnost dietata je niekde v strede.. akoze tie 3-6 kg.. najlepsie sadnu pri takych 4-5 kilach.. takze si myslim, ze tie 2-5 kg su idealne pre novorodenca..
a inak, v Tesco je teraz akcia na fialove tesco 2+1 zadarmo a tak isto aj pri tesco vlhkych utierkach bolo ze 2+1 zadarmo.. My mame zatial pre babo kupene 2 baliky babylove z dm drogerky, 1 balik pampers newborn a jedny tesco cislo 2... tak uvidime, co bude vyhovovat.. Prvorodeny nemal problem so ziadnymi plienkami, takze nakoniec sme skoncili pri najlacnejsi a kupujeme tesco a lidl..
Ale napriklad susedke sa mala po LIDLackych vyhadzala..

fenrirka
12. dec 2007

ena-ja som potom isla este prvy krat do poradne dr.Drobny a to je vonku na tej chodbe..a tam boly dve mami jedna taka blondina s dlhymi vlasmi no a mozno ty...kedy ides znova?ja zas v utorok
taky mily,hned mi podal ruku 🙂 ...chcela by som sa opytat ako sa vam zhodovala ta vaha co zvyknu vraviet s tou ked sa narodili vase deti
ja mam doma len tie pampers 3-6kg a myslim ze este aj tie 2-5 ale to je take male balenie...takze ake si mam zobrat??A ena dakujem pojdem sa pozriet do Tesca...

ajuskamimi
12. dec 2007

Fenri zober si tie 2-5 /poslem ti aj IP, len v tychto dnoch mi strasne blbne net a k tomu este malemu ide druhy zub a ma teploty, takze ked si najdem vacsiu chvilku, hned ti napisem 😀 / no a teraz spat k tym plienkam. Moj prco mal 4.1 kg /pred tehu mi lekar vravel, ze bude mat nad 4 kg, takze vedela som, ze bude big boy 😀 / a najlepsie nam sadli pampers newborn 2-5 kg. A staci ti aj mensie balenie, ak mas uz take kupene. Ja som pol balika doniesla domov, samozrejme som ich doma minula, ale v porodnici som minula pol balika a to som tam bola 7 dni, kedze som po sekcii.

A my sme tiez vyskusali skoro vsetky druhy plienok, maly nastastie znasa vsetky. No a nakoniec sa nam asi najlepsie a najekonomickejsie osvedcili FIALOVE TESCO a CIEN LIDL /lebo maju este jedny, take v malych balickoch/. A ja velmi mam rada aj HUGGIES PREMIUM, ale tie kupujem, len ked su v akcii. Tie lidlacke su super aj preto, lebo maju na plienke zlty pasik, ktory zmodrie, ked sa mimi pocika alebo pokaka. To je pre mna super preto, ze ho nemusim zakazdym rozbalovat a pozerat, ten modry pasik vidno aj cez bodynko, takze len nakuknem, ci nevidno pasik, ak nevidno, mimco je suche a ja hladam iny problem, preco mi ten moj drobec pisti 😀

c.e.r.t.i.k.
12. dec 2007

fenrirka, mne povedal doki tyzden pred porodom, ze mala ma 3750g a narodila sa 3800g.
plienky pouzivam pampers. Najprv sme mali 1-newborn, minuli sme jedno balenie a presli sme na 2, no tie boli onicom, mala sa mi stale precurala a teraz ma 4,5kg a mame 3. - 4 až 9kg a dnes sa mi tak preserkala, ze sme museli ist rovno do sprchy, mala to az na lopatkach 😀 . Tak musim skusit nejake ine. Pri malom mi vyhovovali ale tie 2 sme tiez mali iba jedno balenie.
ajuskamimi, tie lidlacke s pasikom vyzeraju dobre. Maju aj nejaky nazov?

fenrirka
12. dec 2007

dakujem ajus 😀 uz sa tesim ked napises
no dufam ze s malym budes mat vsetko ok...tak vezmem tie mensie len tam je tusim len 40ks...a myslis ze pojdem aj ja cisarskym ked uz teraz je taky velky??Teda ty si isla koly tomu??

ajuskamimi
12. dec 2007

C.E.R.T.I.K tie lidlacke maju znacku CIEN a tie konkretne 4 - 9 kg su v zelenom baleni. Ja pouzivam odtial aj utierky na ritku a su tiez super.

FENRI nemusis ist cisarom, baby rodia aj 5 kg deticky normalne, ale ja mam uzsiu panvu a teda u mna by to bol problem 😉

ena
12. dec 2007

fewnrirka: moze byt, sme sa na na chvilu zastavili pri jednej mamicke-tehulke s chlapcekom, ked ms euz isli z poradne, sa tam natahovali na auticku chalani 🙂
a ved nevadi, ked mas len male balenie plienok, ved ti potom donesu dalsie do nemocnice.. zas, tie skrinky v nemocniciach nie su nejako extra velke 🙂

a udaje z ultrazvuku, Filip mal den pred narodenim podla uzv 3700 g, narodil sa na dalsi den a mal 3750 g, takze u nas sa trafili.. ale uz tu na MK babuy pisali aj 500 g rozdiely..

ajuskamimi: my naopak kupujeme z lidla tie male balenia, vyjdu tusim aj lacnejsie ako velke balenie, su sice bez otho indikatora, ale to neva.. normalne stoja tusim 67.90 sk ( 12.14 alebo 16 ks podla velkosti)a ked je akcia, tak vychadza balenie nejako okolo 54-55 sk..

certik: v lidli maju len tie ich cien, male balenie, velke balenie ( tie s tym pasikom) a teraz zacali aj pampers predavat.. ine ta tusim ani nemaju..
cien plienky su farebne rozlisene, najmensie modre (4-9 kg), stredne zelene a najvacsie ruzove

ajuskamimi: zelene su tie prostredne, nie?
ale ved to je jedno, ked pojdete do lIDLA, tak prestudujete osobne ;)

dadka212
12. dec 2007

Fenri nám povedali deň pred pôrodom, že malý bude mať 3150 a trafili sa presne 😉

A inak skoro všetky baby tam používali plienky pampers newborn 2-5 kg aj tie čo mali 4,5 kg bábätká 😉

verulka
12. dec 2007

babulky, mne odhadne vahy neurcili ani z daleka..2t pred porodom 27 a pri porode 3700 tak podobne. Najlepsie odhadol dr vahu hmatom 😀
My budeme vyberat plienky podla toho, kt neprecuraju...Mozno uz take vyrobili 😀

fenrirka
12. dec 2007

dakujem baby...
skusim pozriet v tescu ci maju take malinke plienky a dake este dokupim
dnes mi je inac dost zle,niaky tlak citim pod rebrami aj hlava ma boli ☹
no a ajus mne moj doktor napisal aj do knizky ze mam uzku panvu ateraz ju meral ten na antolskej a skonstatoval ze je to ok...
Tak nechapem,a nechapem ani tomu naco ma potom pre istotu posiela na to predoperacne....
a ak by som chcela epiduralku ake vysetrenia sa absolvuju?
jaj baby,hadam neodpadnem alebo take nieco...vobec neviem co mi to je 😢
tak sa vsetky drzte a pekny den

jahodka11
12. dec 2007

fenrirka, ak chces epi, musis ist na poucenie, byva kazdu stredu o druhej na prizemi ako je oddelenie anesteziologie, ci ako sa to vola...poucenie musis mat, inac ti epi pri porode nedaju, aj keby si neviem ako prosila :(

miriamka
14. dec 2007

Baby,chcem poradit.
Chcela by som rodit na Antolskej a zazmluvnit si lekara.Ako to potom funguje,kedy musim zajst do tejto nemocnice a dohodnut si lekara?

fenrirka
14. dec 2007

a ake vysetrenia musim mat ked chcem epi???sakra skoda ze to byva v stredu,lebo ja mam poradnu utorok a teraz nebyvam v Ba...inak dakujem Jahodka

aini
14. dec 2007

fenrirka,
ja som si kúpila do pôrodnice jedno balenie Baby Love newborn, to sú tie najmenšie, a potom v akcii Tesco fialové č.2, momentálne vraj je znovu akcia v Tescu a vychádzajú okolo 700,-sk 3 balenia, takže jedna plienka z č.2 ťa vyjde asi na 3,-sk. sestra ich tiež používa a je s nimi spokojná

jahodka11
14. dec 2007

fenrirka, mne kvoli epi brali krv, to je vsetko....no bohuzial, zatial je to len vo stredu :(

rybka78
14. dec 2007

miriamka, ja som zacala chodit na Antolsku v 36tt a isla som rovno k lekarovi, u ktoreho som chcela rodit a dohodla som sa priamo s nim. Da ti papiere na podpis, podpise to jeho nadriadeny a potom ides na riaditelstvo a tam zmluvu tiez musia podpisat. v skratke tolko. 😉

fenrirka
14. dec 2007

dakujem vam...no budem musiet ist pozriet tie plienky lebo vraj mam doma len tie 3-6kg...som myslela ze mam aj mensie 😒
a ja potom neviem co s tou epi...ale bez nej sa bojim 😅

ena
14. dec 2007

fenrirka: moj prvy porod bol bez EPI a v pohode, ale zas, zalezi aky mas prah bolesti.

monkula
14. dec 2007

k tej váhe...mne dva dni pred pôrodom lekárka povedala ,že malá má asi tak 2,5 kg, o dva dni som išla rodiť, skoro o mesiac skôr, a malá sa narodila s PH 2800 gramov..

Ozaj viete, že Luculke sa včera narodila malá Natálka? už má aj fotky v albume, krásne dievčatko... 😵 😵 😵

certica
15. dec 2007

monik vieme a luculke gratulujeme 🙂 . sikulka, ze to stihla na meniny.. 😎

l.lara
17. dec 2007

ahojte babulky, potrebovala by som poradit. ja som bola prvy x na antolskej na rizikovej ambulancii min.tyzden vo stvrtok, ale mi nepovedali (a samozrejme som sa nespytala kedze sa neobjednava ☹ ) kedy mam prist znovu. to viem,ze mam chodit kazdy tyzden, ale ci musim ist k tej istej lekarke ktora ma zobrala prvy x. vo stvrtok sa tam totiz nemam ako dopravit (som mimo BA) mozem len v stredu. alebo ak je tu niekto,kto chodi v stredu do amb.c.25 a vie od kedy do kedy su ordinacne hodiny a kto ordinuje, prosim vas napiste mi to. dakujem.

cuchre
17. dec 2007

ahojte,

pls, neviete nahodou niekto, kedy ma Dr. Dubcakova poradnu na Antolskej? Chcela by som u nej rodit, len som sa dozvedela, ze tie ordinacne hodiny, co su na nete uz neplatia.....dakujem 🙂

ajuskamimi
17. dec 2007

FENRI neda sa mi pisat IP, zakazdym ma to vyhodi, celkovo mi tento tyzden blbne net, ale dufam, ze do stredy sa mi podari ti napisat, lebo potom ideme k nasim a tam budem az do konca sviatkov a neviem, ci sa mi tam podari dostat k netu 😉 a na predoperacne vysetrenie posielali aj mna, kedze u mna sa predpokladala aj moznost cisarskeho rezu. Zrejme u teba chce byt tiez lekar na istom, ze ak by bol nutny cisarak, tak ho mozes podstupit. To ti na poradni vezme krv a potom s tymi vysledkami ides na predoperacne a tam sa ta lekar iba povypytuje na choroby tvoje, choroby v rodine a podobne a na zaklade toho a tych vysledkov urci, ci mozes podstupit cisarak a hlavne v akej forme myslim, teda ci spinal alebo celkovu narkozu. Aj ked viac menej pokial nemas vazne dovody /zdravotne/ tak robia spinal.

fenrirka
17. dec 2007

hmmm ☹ ajus tak hadam sa ti podari...keby sa nedalo tak ti prajem naadherne sviatky aj s tvojim drobcom!!!!dnes idem este napiect medovniky takze ja sa teraz vobec nenudim
a mam ist na 7.00 na antolsku na to predoperacne tam mi povedala ze mi vezme krv,odtial idem do poradne a okolo jednej sa mam vratit na to predoperacne lebo budu vysledky krvy....
a uz mi nebudu robit do konca tehu ziadne vysetrenie??

december
17. dec 2007

Cuchre ahoj. Doktorka Dubčáková ma poradnu v stredu od 11.00 do 12,30 a v piatok
od 08,00 do 10,00 hod. na čísle dverí 27. 🙂 🙂

hellosona
17. dec 2007

december: aj ja dakujem za info... lebo dnes som sa tam bola spytat a sestricka mi vravela, zevraj oni sa tam striedaju bez nejakeho harmonogramu, ze ona nikdy vopred nevie povedat, kto bude vysetrovat... nejako sa mi to nezdalo... 😖
ja mam zatial najlepsie referencie na dubcakovu 😉

jahodka11
17. dec 2007

hellosona, sestricka mala tak trosku pravdu, pretoze, ak niektoreho z doktorov odvolaju na porod, pride niekto iny...asi to myslela tak, ale tie harmogramy platia...len porody maju prednost 🙂

hellosona
18. dec 2007

jahodka: diki 😉

mozno budem mat hlupu otazku, ktora ma prave napadla... ked uz ma zena po porode uz prejdu aj tie 2 hodinky, ktore musi zena stravit na sale, a potom prejde "po vlastnyx nohax" na odd. sestonedelia? vladze zena chodit? dakujem

lua
18. dec 2007

hellosona na odd.šestonedelia Ťa prevezú. Ja som síce rodila CS ale pôrod som zo začiatku mala normálny, tak viem, že babu, ktorá tam práve rodila na šestonedelie prevážali.

hellosona
18. dec 2007

diki, lebo som si nevedela predstavit ako odtial prejdem... 😅 ale ja uz sa zamyslam asi nad vsetkym... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre