Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
22. jan 2008

a vieš, že ma to už ani neprekvapuje? 😀 😀

monkula
22. jan 2008

že by to prestalo prekvapovať aj mňa? 😀 😀 😀
Škoda, že si odo mňa tak Ďaleko 😢 😢 😀 😀

certica
22. jan 2008

hello, co vy dve zas 😀
kati, tusim mas novy image 😎 😉

vesi
22. jan 2008

monkula,veru škoda 😖 🙂 som si istá, že by sme si rozumeli 😀
ahoj čerti 😀

monkula
22. jan 2008

Ahoj čerti...
Vesi, my si rozumieme aj takto na ďiaľku... 😀 😀

vesi
22. jan 2008

ale vieš si predstaviť, že by sme sa pred 5 rokmi stretli na antolskej? 😀 😀 ked som tam bola ja, tak tam bola dobrá partia báb, vždy sme sa dobre bavili ešte aj pri jedle 🙂 okrem mňa tam boli ešte 3 Moniky 😀

katrin82
22. jan 2008

katarinab: ja tiez chodim k MUDr. Marsikovi do Prosanusu a mozem povedat, ze zatial som s nim naozaj spokojna. Rodim budem aj ja na Antolskej, ale nadstandardnu izbu neplanujem.
Co sa tyka zazmluvnenia, ja som si k porodu zazmluvnila prave MUDr. Marsika, takze, ked ma odrodi, mozem sa so skusenostou podelit, ale mojej svagrinej odrodil 4 deti a ona s nim bola naozaj sppokojna. Jeden porod mala prirodzeny a 2 mala cisaraky, pricom jeden cisarak boli dvojicky. 🙂
Zmluvy mi dal lekar asi mesiac pred terminom, musis si ich prestudovat a vyplnit, potom ich zoberies jemu, on to podpise, da ti ich naspät, pojdes s nimi na riaditelstvo na Antolsku, kde ich tiez podpisu, tesne pred porodom zapltis 7.000,-Sk a mozes ist nato. 😉

katarinab
22. jan 2008

ahoj katrin82. kedy mas presný termín porodu?

katarinab
22. jan 2008

ahoj k.a.t.k.a. aka bola strava? dalo sa vybrat z viacerich jedál ked si mala nadstandart?

katrin82
22. jan 2008

ahoj katarinab! Tak ako to mam v pase podla PM 8.2.08 🙂

siskatan
23. jan 2008

verulka - primar Divinec vysvetlil, ze preco nedavaju babatkam mliecko od inych mamiciek, a sice z dovodu, ze sa maminkam robia testy (HIV? hepatitida a pod.) naposledy v 36 TT a preto by boli neradi, keby nahodou niekto bol infikovany a uskodilo by to babatkam... z tohto dovodu Ti ale daju UM alebo glukozu, treba len povedat a napisu Ti ho 😉

certica
23. jan 2008

siskatan, nevies ake UM davaju?

siskatan
23. jan 2008

myslim ze BEBU... neviem ci aj ine maju... ale BEBU davali spolubyvajucej 😉

vesi
23. jan 2008

na antolskej dávali bebu H.A. 🙂

verulka
24. jan 2008

baby, ja to chapem, ale napr.mojim chalanom glukza vobec nestacilo...akedze cakam opat chalana, tak sa desim tej doby, kym budem mat mliecko ( nastastie bolo vzdy 24h po 1.prisati, cize cca 30h po poorde).Oni boli obaja strasny zruti...No a UM u nas neprichadza do uvahy, kedze obaja mali alergiu na kr. mlieko, takze my mame kontakt s kr. mliekom a vyrobkami z neho zakazany min. do roka. DOkonca aj ja mam zakazane pit mlieko (teda posl. mesiac pred porodom a potom pocas min 1.polroku)...cize u mna je jedine riesenie MM alebo potom speci umele, co je skoda riesit, kedze dufam, ze budeme kojit...Este ma napadlo, ze snad budem mat na izbe kolegynu, ktora porodi predo mnou a odstrieka mi ...podla mna je riziko, ze mliecku nieco bude zanedbatelne 🤐
certica, mohla by si par dni prenasat a potom mi das z tvojho, ked sa ti vtirknem na izbu...i ked teraZ MRKAM, ZE RODIS NA MNA PRISKORO...POJDEM SI NAJST PARTACKU DO NESKORSICH APRILOVIEK 😀 - sorry- capslock

vesi
24. jan 2008

verulka, myslím, že na antolskej majú aj materské mlieko, len ním šetria pre nedonosené detičky, podľa mňa by mali byť pripravení na takéto situácie, hlavne, ked uvidíš, že glukozka nestačí, treba "otravovať" lekára, najlepšie detského primára ten je skvelý, nenechá dieťa hladovať 🙂 teda dúfam, že tam ešte je (Dr. Divinec) 🙂

verulka
24. jan 2008

vesi, neboj, ja sa nedam a isto to poriesim ku mojej aj drobcovej spokojnosti...vies ja stale tajne dufam, ze toto babo bude tmavooke a tmavovlase po tatovi, bude pekne spinkat, bude uplne zdrave a kludne...a úpotom sa zobudim do reality 😀

saskaa
24. jan 2008

verulka, mlieko ti daju, len sa fakt musis ozvat. budes pre nich vykvet, tak ako som bola v decembri ja, pri styroch detoch si nedovolili mi v nicom odporovat 😀 . vidim, ze aj ty si na tom rovnako 🙂. za mnou uz ani nechodili na izbu a nastastie som nic nepotrebovala, len som im podpisala nejake papiere, ze vsetko viem a bol pokoj...

vesi
24. jan 2008

verulka, len snívaj, realita príde až sa drobec narodí 😀 😀 😀 ale aby si mala nádej, tak moje baby boli obidve dobručké bábätká, hlavne staršia, len spali a jedli, ja som sa nudila v nemocnici 😀 😀 zato si to teraz doháňajú, sú ako z divých vajec 😀 😀

monkula
24. jan 2008

verulka, ja som pri oboch snívala, ako budú krásne snedé, tmavooké a hnedovlasé...
A pozri do albumu, čo mám doma 😀 😀 😀

achojka
25. jan 2008

Ahojte dievcence, nemate nahodou niektora skusenost s DR. Oravcom???

monkula
25. jan 2008

Mám, prepúšťal ma z pôrodnice a hoci naňho všade po nete čítam samé nadávky, mne pripadal neskutočne milý a profesionálny, aký je pri pôrode, neviem...

Aj ja som mala termín na Valentína a malá vykukla 21.1.... 😀 😀 😀

achojka
25. jan 2008

Fuha, ja dufam, ze vydrzim az do toho 14-teho. Mala si nejake rizikove tehotenstvo, ked sa ti tak skoro narodila?

monkula
25. jan 2008

Áno, mám myóm na maternici, ale to nebolo príčinou predčasného pôrodu... Mám slabý krčok maternice, aj pri synovi som ležala, aleten sa narodil dva dne pred termínom, ale malú som mala zostúpenú od šiesteho mesiaca, od siedmeho jej lekárka vždy nahmatala hlavičku pri bežnom vyšetrení... 😲 😲

certica
25. jan 2008

moni, ty si prosim ta po akych strankach behala 😀 , ja som na Oravca citala zas len same pozitiva...
a ternin som mala den pred valentinom 😉 , no co som horsia? 😀

vesi
25. jan 2008

a kde som bola ja? ja som o ňom nečítala nič 😅 ale moja spolubývajúca ho mala zazmluvneného a po pôrode ju chodil každý deň pozrieť a to tam bola 7 dní 🙂 ona bola spokojná, aj ked na ňu pri pôrode nakričal, lebo ked išlo do tuhého, tak odmietla tlačiť 😀 ale uznala, že na ňu kričal, lebo nespolupracovala 😀

monkula
25. jan 2008

ani neviem, tuším na diskusii na stránke nemocnice na Antolskej...

otrivinkajanka
25. jan 2008

ahojte kocky tak na antolsku by som nesla rodit ani keby to bola jedina nemocnica na svete!!!rodila som tam dcerku v maji 2006 ale uz nikdy viac!!!mala som ten najhorsi zazitok v zivote co sa tyka pristupu prijmajuceho lekara a sestriciek ktori boli velmi neprijemny /v tom case bol strajk lekarov/ keby som tam aj umrela na izbe ani by o tom nevedeli nebudem to tu rozpisovat to by bolo dlhe citanie,ale tam uz nepojdem ani za nic,,,,, tak isto aj zopar mojich kamaratok ktore tam boli rodit,,,,iba tolko

vesi
25. jan 2008

a kto ťa prijímal?

otrivinkajanka
25. jan 2008

kutlak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre