Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pipi1211
5. feb 2008

no mne vtedy do smiechu nebolo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monkula
5. feb 2008

hlavne, že teraz je...

pipi1211
5. feb 2008

tak to hej teraz to beriem ako super prihodu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale na antolsku dopustit nedam, aj druhe mimi si tam pojdem porodit 😵

monkula
5. feb 2008

tak, ja dúfam už tretie nie, ale ak sa pritrafí, tak jeeedine tam 😵 😵 😵

verulka
6. feb 2008

monkula, preco nie? vsak tri je fajn 😉
babulky, teraz jedna otazka fakt k teme 😀 naco je Yall alebo take nieco? ja sa poslednu dobu citim ako uplny debil...normlane mam pochybnosti, ci som uz vobec niekedy rodila...vsak ja neviem odpovedat na kopu otazok, co sa ma ako skusenej rodicky pytaju 😔

certica
6. feb 2008

verul, yall kupis v lekarni - namiesto klas. klystiru v nemocke

lucka.zv
6. feb 2008

ahojte, chcem sa spytat ci sa da nejak vyhnut klystiru,ci je nejaka nahrada miesto toho... mam z toho obavu 😝
neviem ako sa mam rozhodnut kam ist rodit, rozmyslala som nad kochom a nad antolskou a neviem co mam spravit, viete mi poradit ?? nepoznam personal ani u kocha, ani na antolskej.

vesi
6. feb 2008

lucka, klystír je to najmenej na celom pôrode, obavy z toho nemusíš mať, nebolí to len sa poriadne vy... 🙂

pipi1211
6. feb 2008

lucka tak ako pise vesi klistir nic nie je, ja som sa tiez toho bala ze ake to bude a ci to nebude trapne ale je to ok 🙂 no ako nemyslim tym ze to je prijemne ale da sa to 🙂 vobec to neboli ani nic podobne 🙂
a k tomu kochu ja som tiez nad nim uvazovala ale antolska je fakt super (aspon podla mna) aj moja dr bola perfektna nedam na nu dopustit no a taktiez je lepsie ist na antolsku z toho dovodu ze sa tam vedia perfektne postarat o babo ktore malo komplikacie pri porode co u kocha nehrozi a potom z kocha prevazaju na antosku... 😒

lucka.zv
6. feb 2008

vesi, pipi: dakujem Vam 🙂

monkula
6. feb 2008

lucka, pri Jarkovi mi ten klystír veeeľmi pomohol, pretože som mala ako väčšina tehuliek problémy so zápchou a ako som písala vyššie, pri Chiarke to nestíhali, tak nedali...

Pipi, u koho si rodila?

macrela
7. feb 2008

...ahoj baby... 🙂

Ja len k tomu Yal gelu, ja som si ho tiez velmi aktivne kupila, ale ked som ho uz v "hodine H" vytahovala, tak teta porodna asistentka mi taktne naznacila, ze nech si ho odlozim spat do tasky, ze je to slabe..., vraj "na potom"... 😉 a ze klystir porod popozenie dopredu...a je to tak, v momente som bola z 5 na 8... 😕 🙂

... tak jasne klystir nie je proces, ktory by ste si dopriali len tak z rozkose... 😀, ale myslim, ze viac ide o to, ze sa clovek mozno hanbi, ale v tej chvili vam to bude vsetko jedno... 😉

A hlavne...radsej takto von, ako potom na stol.... 🤐 😉
....aj tak sa mi pacil ten ich optimizmus, ze vydrzte 8-10min..... 😅

....to taka mala vsuvka... 😉

masinka
7. feb 2008

8 - 10 minut ? mne povedali ze mam vydrzat 30 minut......ledva som stihla prejst tie dva metre

dasska
7. feb 2008

Caute baby, co sa tyka klystiru, tak mne povedali, ze nech vydrzim aspon 5 minut. A ja, ze to asi tazko , aspon co som pocula od kamosiek. A nakoniec som tam cakala v sprche vyse 25 minut a stale nic, dala som si teplu sprchu na brucho, tak trosicku nieco zo mna vyslo, ale nic moc a asi po hodine som sa ich pytala, ze teda co. A sestricka nevedela, ci mi maju dat druhy klystir alebo to nechaju tak a nakoniec sa poradili a isla som na box bez druheho. Takze ja som asi vynimka potvrdzujuca pravidlo. ( a mozno to je tym, ze mi porod vyvolavali a bola som na lacno poslednych 20 hodin, tak ani nemalo velmi co ist von). Ale naozaj, ten kto sa boji klystiru, tak to nic nie je oproti kontrakciam.

certica
7. feb 2008

tak ja som napriklad nemohla 3 min. po klystire vydrzat a ked uz sa zadarilo, potom mi zas nebolo treba vobec 😀 , az po nejakej hodke. zas ja som mala cas cele doobedie, takze som si to potom patricne vychutnavala na x-krat, wc/sprcha na striedacku. nastastie som tam bola uplne sama

jahodka11
7. feb 2008

masinka, 30min? paneboze, to by som nevydrzala 🙂)) ja som tusim vydrzala 10min, ak si dobre pamatam..🙂 a na wc som isla len raz a uz bol pokoj 🙂

monkula
12. feb 2008

čerti a prečo si vlastne mala cisársky? 😕 😕

A aj martinko bude cisárskym?

eviku78
12. feb 2008

ahoj kocky. chcela by som sa opytat, ci mi viete poradit, kedy by som zastihla pani Jezikovu na predporodnej priprave. nikdy mi totiz nedviha telefon a rada by som sa poinformovala, kedy zacineju kurzy. dakujeeeeeem.

certica
12. feb 2008

monki,
viki bol KP + malo plod. vody.
a teraz neviem, ale zacina mi to byt jedno

monkula
12. feb 2008

Ty chceš mať zase nohy okolo krku? 😀 😀 🤐 🤐

certica
12. feb 2008

jedine tvojho 😀

monkula
12. feb 2008

certicaaa, ty si sa teda teraz vyfarbila 😀 😀 😀
Si teraz o nás niečo pomyslia... 😅 😅 😀

vesi
12. feb 2008

čerti, priznaj sa, že sa tešíš na toho sanitára... jeeej ty už ideš po monkuli 😀 😀 sanitár ti už nestačí? 😕 😀

certica
12. feb 2008

tak baby, predsudky hodit za hlavu 😉 ... namiesto tych noh 😀 a bude dobre

monkula
12. feb 2008

ja predsudky nemám... 😀 😀

vesi
12. feb 2008

ani ja 😀

miriamka
12. feb 2008

Ahojte,
chcela by som poradit...rozmyslam,ze by som rodila na Antolskej.Vy co ste tam rodili alebo uz viete co a ako...kolko stoji zazmluvnenie lekara?Ake izby su na Antolskej,aj nadstandard?
A co sa tyka veci,ake vecicky si musim do porodnice brat,co malemu daju pocas pobytu?Plienky si musim nosit svoje?

hellosona
12. feb 2008

miriamka: zazmluvnenie-7000sk... podla mna su izby super a nadstandard ma akurat vyhodu, ze su tam lepsie postele... ja som mala z tej mojej problem zliezt a tusim na nadstandarde su povolene navstevy na izbu, to je super vyhoda. a s nadstandardom je trosku problem, byva dost obsadeny.
ja som mala pre maleho rukavicky, ciapocku a svoje postolky. ano a plienky musis mat svoje, ak myslis jednorazovky. ja som mala svoje aj latkove plienky...

hellosona
12. feb 2008

eviku78: ak jej budes volat od rana od 7:00, tak sa jej urcite dovolas 😉 len treba trpezlivo skusat...

lusil2005
12. feb 2008

hahaha certica len si ty drz este nohy tam kde mas 😝 😀 😀 😀
inac - ja som po klistire vydrzala tak 3 minuty... ale netusim ci to bola kontrakcia alebo nieco ine... 30 minut potom som uz totiz porodila. to bolo fakt peklo - pri tlaku som nevedela ci mam predychavat alebo utekat zas na wc 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre