Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ssissi
10. mar 2008

Ešte k tomu oponovaniu rodičiek - všetko čo sa dialo (zavedenie infúzky....) mi vysvetlili že čo je to a načo je to. Rodila som bez epi, ale keď som si vypýtala niečo na stlmenie bolesti, dostala som.

certica
10. mar 2008

ja si tiez myslim, ze to netreba prilis dramatizovat s porod. planom a pod.

sorrelia
10. mar 2008

ssissi
Jeee tak to som priam nadsena 🙂 ! Uz som sa zacala obavat, ze to je skutocne tak hroze. No ako tak citam je to v pohode.
Hmm, ak sa mozem spytat. po kolkych dnoch ste sli s babatkom domov ???

ssissi
10. mar 2008

Klasika sú štyri dni, t.j. porodíš v pondelok, domov ideš v piatok. My sme boli sedem dní, kvôli novorodeneckej žltačke.

ssissi
10. mar 2008

A manžel pri pôrode - môže byť s tebou na pôrodnej sále, nie na izbe čakateliek. Veľmi neviem čo je to ten pôrodný plán, ale predstavujem si to tak, že tam napíšeš niečo akože prajem si manžela pri pôrode, a nástrih a ostatné procedúry len ak budú nutné, lenže: 1. nič neurobíš s tým, že musíš rešpektovať vybavenie nemocnice v ktorej rodíš. Žena ide na pôrodnú sálu keď je otvorená na 4 centimetre. Dovtedy je na izbe čakateliek, väčšinou s inou mamičkou (lebo dovtedy sa ešte nevie koľko to bude trvať atď.). Na antolskej je izba čakateliek vybavená ako klasická nemocničná izba a tam nechcú aby bol manžel (a nie je ani potrebný - doma som poslala mužíka spať, potrebovať ho budeš naozaj neskôr - od 4 centimetrov do 10 centimetrov- a táto fáza u mňa trvala ešte šesť hodín, a manžel bol pri mne). 2. všetko čo lekár urobí, považuje za nevyhnutné.

sorrelia
10. mar 2008

My manzela nemame 😅 a otec babatka kedze je v zahranici tak to na porod isto nestihne, takze tam bude s nami kamaratka 😎 (teda dufam, ze moze byt miesto priatela).
No do porodneho planu som chcela pisat len tolko, aby mohla byt so mnou pri porode mnou zvolena osoba (kamaratka), a aby mi nepodavali medikamenty ak ich aplikacia nie je nutna (samo ze je nieco ine keby sa to skomplikovalo a bolo by v ohrozeni babatko al. ja), aaa este aby mi neprivazovali nohy 😀 😀 😀

prosto len tolko chcem, aby so mnou nejednali ako s kravickou v mastali, ktorej skutocne netreba nic vraviet 😉

jankatomi
10. mar 2008

Ahojte kocky, pridam sa k vam, aj ja sa chystam ist na Antolsku.
Co sa tyka porodneho planu, rozpravala som sa s jednou porodnou asistentkou - studentkou, ktora tam praxuje, ze co by mi odporucila. Toto som pochopila z rozhovoru s nou (neberte to tak, ze je to moj nazor). Asi najlepsie je rozmysliet si, co chcem a naopak, v com sa prisposobim nemocnici a dohodnut sa s lekarom v poradni, ci si to mozes napisat do planu, resp. ci mas sancu, ze to budu respektovat. Nie je dobre moc dramatizovat, ako hovori certica, oni vedia, preco maju take postupy, z medicinskeho hladiska aby vsetko prebehlo v poriadku. Ak chcete rodit "alternativne" (t.j. prirodzene), asi treba radsej vybrat inu porodnicu, takto orientovanu.
Ak mate nejake zelania, je asi dobre si napisat porodny plan - oficialny, s vasim podpisom, aby to bol akoze uradny dokument. Takisto partner pri porode by mal urcite povedat personalu, co si zelate a vcas, (vy asi nebudete mat kedy) lebo inak sa moc nepytaju, ci chcete toto alebo toto, maju svoje postupy, a robia to tak, pokial sa nikto neozve, ze chce inak.
Ja osobne by som chcela, aby mi polozili babo na brusko bezprostredne po porode, nech nema chudatko taky stres, ked nie je treba, aby mu neodsavali plodovu vodu z pluc, nech moze byt muz pri vysetrovani, a rada by som sa dohodla s doktorom, ci by nam ho mohli nechat tie 2 hodiny po porode pri nas, aby nebolo same a aby sme sa s nim zoznamili.. ale to este zavisi od toho, co povie doktor, mozno ma presvedci, ze je lepsie inak...

ssissi
10. mar 2008

Ahojte, nohy mi nikto nepriviazal, aj ked v tej chvili by mi to bolo jedno, mozno by to bolo aj lepsie (bol dost problem pri tlaceni udrzat ich v tych strmenoch ci co je to). Jednali s nami vsetci slusne, vtipkovali a tak. Myslim si, ze ked niekto nevie jednat slusne, mozes mu to dat pisomne akokolvek (porodny plan atd), neurobi to, tot moj nazor. Babatko davaju na brusko, ak je to mozne (u nas to neslo - pupocnik okolo krku atd), stres babatku moze urobit akurat ta zmena teploty z 37 stupnov na 25 (tolko je v porodnej sale), a preto ti babatko 2 hodiny po porode nenechaju - primar ti toto skratka nedovoli. Babatko ide do inkubatora, kde ho pripravia na postupnu zmenu teploty. Tuto vec ani nema zmysel konzultovat s tvojim gynekologom - je to vec novorodeneckeho oddelenia a skratka to nedovolia. Manzel bol pri kazdom jednom vysetreni. Jankatomi, antolska robi take prednasky kratko pred porodom sa zapises, sluzia na to, aby mohol byt otec pri porode. A tam primar z novorodeneckeho vsetko pekne vysvetli.

jankatomi
11. mar 2008

ssissi, vdaka za vysvetlenie, to vies, ja este neviem, co si mam predstavovat, tak sa snazim informovat, kde sa da.. Budem sa snazit nebyt moc nervozna 😅 ak to pojde, a dufat, ze aj personal bude k nam slusny.
Na tu prednasku treba ist az nejak tesne pred porodom alebo mozem aj skor? Neviete niekto, kedy sa kona?
Dakujem.

sorrelia
11. mar 2008

Ssissi
urcite, slusny pristup je alfou a omegou normalneho jednania s ludmi 🙂 😉 - s tym sa neda nic ine ako suhlasit... a malo by to platit obojsmerne 🙂
inak k tomu privazovaniu noh, ja neviem nerodila som - ale zda sa mi to jednoducho zvlastne 😕

A po tych dvoch hodinach ho donesu na izbu 😕 ?

jankatomi
pokial viem tie prednasky alebo predporodny kurz trva 6 - 8 tyzdnov a da sa zahlasit u pani Jezikovej 😉
a kona sa 1 x tyzdenne (viac tam nie je ani cas ani den 😖 - to asi az po telefone sa da vyzistit)
a este ma Antolska aj tehu cvicenia (bezplatne, na odporucenie lekara)

pietka
11. mar 2008

ahojte mamicky a buduce mamicky 🙂
som tu na fore prvy krat....rozhodla som sa konecne pre antolsku....no kedze som z trnavy...nikdy som tam nebola...no a nemam ani sajnu ako vlastne postupovat pri vybere doktora....celkovo ako zacat....chcela som si omrknut porodnicu a salu-to mal byt prvy krok..no tento vikend mali toho vela...kedy je lepsie...cez tyzden?a doktor....mozem si vybrat kohokolvek...mozu mi povedat,ze to mam skusit u niekoho ineho ,pretoze maju vela pacientok?su tam aj taky co funguju iba na zazmluvneni...
my sme v 34tt...takze je uz najvyssi cas konat....
a cvicenie....da sa to vybavit po telefone...alebo radsej osobne?a kedy a o kolkej byvaju tieto cvicenia?

asi sa to tu uz spomenulo nekonecne vela krat,no tych stan...je tiez vela....budem vdacna za akekolvek info

ssissi
11. mar 2008

Ahojte, sorrelia - babatko ti ukazu hned - ak nejde o predcasny porod atd. - na par minut. Prilozenie k prsniku, prve fotky atd. Potom ho odnesu do inkubatora. Dve hodiny lezis na porodnej sale este, aj tak mas co robit aj bez babatka - je potrebne tlacit na maternicu (mne to robil manzel) + unava + u mna trocha bolesti po zasivani. Po dvoch hodinach ta prevezu na izbu, kde ti prinesu babatko. Ak sa citis ok, mozu ti ho aj nechat, vacsinou vsak babo spinka prvu noc na novorodeneckom a prinesu ho rano o pol siestej a odvtedy ostava u mamicky.

adetka
11. mar 2008

sorrelia... mne priviazali nohy... ale az vo chvili, ked som chcela utiect z porodneho kresla (so slovami "nejde mi to... urobme to inak pan doktor")... tesne pred narodenim mojej dcerky 😀 ... inak nezavazuju 😉... a mne malu chceli povodne okamzite prilozit na prsnik... ale potrhala som sa... a tak mna hodinu zasivali a Mirku mi ukazali akurat v inkubatore... a so mnou moj porodnik (zazmluvneny, plateny) komunikoval pocas celeho porodu ako s clovekom 🙂

sorrelia
11. mar 2008

pietka
ahoj 😉 !
ja som dnes volala pani Jezikovej, ale nedovolala som sa (ona ma na starosti aj predporodne kurzy a tehu cvicenia)
cvicenia su na odporucenie lekara
kurz mozes absolvovat aj bez lek. odporuc., ale treba sa dohodnut s p. Jezikovou

ak sa pytas na to ku komu chodit do poradne, tak myslim, ze je jedno komu zaklopes na dvere
tusim na prizemi su ordinacie (cisla ambulancii 22,23,25,27)

pietka
11. mar 2008

teraz ma napadlo.....som sice v 34tt,no az od 36 tt sa ma chodit na poradnu vo vybranej porodnici...nie?takze mam easte pockat,alebo tam predsa ist a dohodnut sa?mam v tom chaos ☹
co sa tyka cvicenia....chcela by som absolvovat hlavne tie dychacie....tie sa precvicuju v predporod.kurzoch?
SORRELIA...ty uz mam tieto srandy zasebou?okrem toho cvicenia..asi ano..ze?

sorrelia
11. mar 2008

pietka
tusim od 36 tt sa chodi do poradne, do porodnice kde chces rodit
kedze nie si z BA byt tebou tak ked pojdem pozriet porodnicu skocila by som sa aj opytat ci ta zoberu v tej ktorej ordinacii do poradne 🙂 😉 vyhnes sa tak pripadnemu nedorozumeniu

no na predporodnych kurzoch a cviceniach som nebola (vsetko viem od kamaratky, ta rodila na Antolskej pred rokom) takze tiez ma caka este ten predporodny kurz (tam sa asi uci aj to dychanie) 🙂 len sa neviem dovolat p. Jezikovej 😖

jankatomi
11. mar 2008

Ahojte, prave som prisla z poradne u mojej doktorky a poprosila som ju tiez o ten papier s odporucanim na psychofyzicku pripravu, aby ma pani Jezikova zobrala. Po Velkej Noci, ked uz budem doma tam asi skocim osobne a odchytim ju pred nejakym cvicenim, lebo pokusat sa volat asi nema moc vyznam..
Baby, tak ma tam cakajte a budeme funet (teda cvicit dychanie) spolocne 🙂

pietka
11. mar 2008

ok....tak uz len vystihnut ten spravny cas..ked sa v porodnici bude rodit najmenej 😀 😀 😀

sorrelia
11. mar 2008

Teraz som z toho trosku jelen, takze aj na predporodny kurz treba papier od lekara 😕 ?

certica
11. mar 2008

sorrelia, co myslis predporodnym kurzom... - cvicenia (profylakticku pripravu) alebo prednasku pre oteckov k porodu? na cvika papier potrebujes od svojho gyn.

vesi
11. mar 2008

ja nie som z BA a nebol problém chodiť do poradne na antolskú, zobrať ťa musia, ked tam chceš rodiť 🙂

sorrelia
11. mar 2008

certica
no to viem, ze na tehu. cvicenie treba odporucenie lekara

myslela som predporodny kurz (aspon tak to je na stranke o porodniciach pisane) asi to bude ta profilakticka priprava, alebo sa mylim ???

ozaj a ked chcem aby pri porode bola ina osoba ako otec dietata - tiez ju treba vziat na prednasku pre "oteckov" (aj ked uz rodila 😀 ) ??

timietinka
11. mar 2008

Ahojky tehulky! 🙂 🙂 🙂

Len Vam chcem poradit, ze aby ste volali p. Jezikovej od 7.00 - 7. 45 myslim to v kazdy den od pondelka do piatku a od stredy do piatku mozte este aj poobede a to od 12.15 - 13.00 ... inokedy to tam nezdvihaju ...

sorrelia
11. mar 2008

timientinka
jeee dakujeme za radu 🙂 !!!

eviku78
12. mar 2008

ahoj tehuky. a vedeli by ste mi prosim poradit, kde najdem pani jezikovu? po velkej noci mam prist prvy krat na to cvicenie, ale neviem, kde ju tam mam hladat. dakujeeeeeem. 🙂

verulka
12. mar 2008

cafte, no ja som velmi zvedava ako to pojde 😀 ja pevne dufam, ze drahy tam bude trcat so mnou od zaciatku do konca, ale kedze som ani raz neprisla do porodnice otvorena menej ako na 4 cm, tak snad tam problem nebude 😉 ja som nakoniec zvolila normalny klystir, kedze mne vzdy spustil brutal kontrakcie a asi aj urychlil porod...Yall je setrnejsi, ale vraj aj menej uciny, takze som ho zavrhla 😉
jankatomi, preco nechces aby odsavavli babatku vodu z pluc ? 😕

adetka
12. mar 2008

ja som do ambulancie na Antolku chodila od 30 tt... kedze ma registrovali ako rizikovu... a moj porodnik ma chcel mat pod kontrolou dlhsie... ale staci od 36 tt...

certica
12. mar 2008

pocuvaj verul, ty sa ma neopovaz predbehnut 😀 alebo ked tak, rezervuj mi flek 😎

janettba
12. mar 2008

Ahoj Verul, ja by som chcela tiež muca pri pôrode, ale Martinko artista sa otočil späť, takže je zasa prdelkou dole a neviem - neviem či sa ešte otočí, ked sú tam dvaja, tak tam majú menej miesta - bárz by sa ešte otočil, lebo sa bojím tej sekcie, ale teda bojím sa aj normálneho pôrodu - tak to je prašť jak uhod, ale pri normálnom by bol pri mne aspoň muco 😝 . A zatiaľ to vyzerá tak, že od toho 17.3. nejdeme ešte do nemocky, o týždeň máme mať dalšiu poradňu, ale po veľkej noci asi už pôjdeme, to už budem môjho dokina možno prosiť, aby mi ich už vytiahli z brucha, lebo už teraz som kaput... 😝

A včera som bola na Antolskej v časti pôrodnice, robili mi tam monitor, lebo len tam majú dvojičkový a jak si tam tak ležím, tak prišla jedna sestrička a hovorí mi - no čo ideme už na to, som jej povedala, nech neblbne, že ešte nemám požehlené vecičky - tak sa smiala... 😀

sssara
12. mar 2008

Ahojte chcela by som sa vás spýtat či nemá niektorá skúsenosti s dr. Paliom ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre