Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
15. feb 2007

mili, mimochodom ak sa nemylim, je tu aj tema handlovskej nemocky

certica
15. feb 2007

eros, na dr. marekovu som pocula, ze je fajn. osobne ale nepoznam

eros
15. feb 2007

dik certica bo neviem ci si ju mam zaplazit ako porodnicku s tou zmluvou bo v r 2002 nic take nebolo.a mam sa do pondelka rzhodnut ci ju kcem alebo pojdem dakomu inemu do poradne ale neviem komu.

lucqa
15. feb 2007

Ahojte, chcem sa Vas opytat na predporodnu poradnu. Viem, ze niektore chodite od zaciatku ku gynekologom-porodnikom, ale ako je to s nami co chodime k obvodnemu gynekologovi? Ja sa mam ozvat dr., ku ktorej chcem chodit do predporodnej poradne v 32 tt. A zaroven by som ju chcela aj zmluvnu pri porode. Ako dlho pred porodom sa uzatvara ta zmluva? A pytaju si nieco aj v tej poradni, ked sa dohodnete dopredu s dr.?
No, dufam, ze som to napisala zrozumitelne 😲

dorotka
15. feb 2007

no so mnou chodi na predporodnu pripravu kocka ktora je v siedmom mesiaci a este nebola na poradni na antolskej ani nema podpisanu zmluvu takze to urcite ide a odporucam ti tam ist cim skor ja som si to nechala na poslednu chvilu a zatial z piatich tyzdnov tam tri krat nebola ale bola to moja smola ze akurat si sestricka cerpala dovolenku

dorotka
15. feb 2007

no a zmluvu mozes podpisat aj tyzden pred porodom ide o to ze keby si nahodou rodila skor tak aby si ju mala podpisanu v tvojom tyzdni uz som sa s lekarom o tom bavila nakolko som v 28tt bola v nemocnici uvedomovala som si ze to moze prist hocikedy

lucqa
15. feb 2007

No ja som sa dohodla s dr. Dubcakovou este v 20 tt. Vtedy mi povedala, ze ak budem rodit na Antolskej, tak jej mozem zavolat. Potom som u nej bola v 30 tt na UZV a to som sa s nou uz dohodla, ze mam ist este k mojej dr. do poradne a potom jej mam 26.2. zavolat a dohodneme sa kedy mam prist. Len neviem ci sa nieco plati aj za tu poradnu, ked si takto vyberies dr. Tu zmluvu by som najradsej spisala skor ako az par dni pred porodom, lebo po precitani o dr. Janacovi mi az naskocila husia koza a nerada by som skoncila pri niekom takom 😖 Ja som prilis citlivka na taky tvrdy humor 😨

pipi1211
15. feb 2007

ja chcem tiez velmi rodit u Dubcakovej lebo je ze vraj uplne super milunka a porod s nou je krasny zazitok 🙂

certica
15. feb 2007

za poradnu jasne ze neplatis nic 😉

dorotka
15. feb 2007

lucqa no ultrazvuk nerobi az tak vela lekarov takze na dr janaca este narazit mozes a citala si aj prispevok od katrin ktora u neho rodila dvojicky
a skusim ukecat jednu kocku aby vam sem prispela 😉

certica
15. feb 2007

luci, treba to brat trochu z nadhladu, janac fakt neni zly, kebyze mas s nim zmluvu, urcite by bol tiez v pohode, ale je pravda, ze clovek si radsej vyberie "istotu" (aj ked to je relativne, pokial nemas osobnu skusenost)a ked na teba posobi ta dr. prijemne, tak nemas velmi co riesit. skor by som sa bala inych, nez konkretne janaca....ale to je vsetko subjektivne

atevi
16. feb 2007

K vybave do porodnice: ja som spotrebovala 2 podlozky pod seba, jedny sietovane nohavicky som nosila iba po chodbe - inac som bola bez, iba s vlozkou a bolo mi tak lepsie. Dalej vlozky, toaletak a hyg.potreby.
Pre dieta plienky, vlhcene utierky /kremik sme dostali/, odsavacku /je aj v nemocnici/. Na cestu domov oblecenie.
Sestricky boli v pohode. Nesli sa sice pretrhnut, ale na otazky vzdy odpovedali a poradili.
Rodili sme predcasne a som rada, ze som sa dostala na Antolsku. Je spickovo vybavena pre rizikove porody a deti. Co sa tyka lekarov, su spickovi odbornici a co je dolezite - ich pristup k pacientom je uzasny. Stravila som tam dva mesiace a co je paradoxne mam na to prijemne spomienky. atevi

lucqa
16. feb 2007

Dakujem Vam za rady 🙂
Na dr. Janaca je strasne vela negativnych postrehov, ale zasa na druhej strane som uz nasla aj kopec pozitivnych 🙂 Takze to je vsetko vec nahody 🙂
Dorotka ked tak pozeram na ten 40 tt, tak mam pocit, ze zbytocne panikarim dopredu 😀 Ale je pravda, ze uz by som to mala rada za sebou a bola aj s babulkom doma 🙂

certica
16. feb 2007

luci, ja myslim, ze ani nie tak veci nahody, ale celkoveho nazoru a tvojho vnimania a tie si vies spravit az po vlastnej skusenosti a urcite nie nejakej jednorazovej u uzv a pod. 😉

certica
16. feb 2007

atevi, koho si mala pri porode?

lucqa
16. feb 2007

Ja som sa s dr. Janacom zatial nestretla, takze by som nemala dat na reci 🙂

slnecnica79
16. feb 2007

Ahojte, na Vianoce som rodila na Antolskej. Za seba mozem povedat, ze som si to lepsie ani nemohla predstavit. Mala som skveleho porodnika (prof. Borovskeho/, spokojna som bola aj s detskymi lekarmi, no i sestricky boli velmi fajn, aj zenske, aj detske. A to som celkom slusna frfloska... Odporucam EPI, aj nadstand. izbu, ale ten nads. box uz velmi nie, lebo to kreslo nie je vobec kvalitne, nelezi sa na nom dobre a aj pre porodnika je to prilis nizko. Na pripravu som nechodila a vobec mi to nechybalo. Ak chcete cokolvek vediet, rada poradim...
PS: Na izbe som bola s babou, ktoru rodil prave Janac a treti den po porode z nej vypadli tampony.. Omylom zabudnute v posve. Otrasne!!! Keby som to nevidela na vlastne oci, neuverim.

certica
16. feb 2007

fuha, esteze vypadli 😅
slnecnica, gratulujem k babatku 🙂

lucqa
16. feb 2007

slnecnica79: ja sa chystam k dr. Dubcakovej 😀

k.a.t.k.a.
16. feb 2007

slnečnica ja som tiež cez vianoce ležala na nadštandarde 🙂 inak som rodila u dr. Rozemberga a bol úžasný .. odporúčam všetkým

k.a.t.k.a.
16. feb 2007

slnečnica som si pozrela tvoj album a už viem, však sme spolu ležali na izbe 😉

danii
autor
16. feb 2007

katka, takze slnecnica pisala o tebe ?! 😕 😕
aha nie, tamtu rodil janac..... 😀

k.a.t.k.a.
16. feb 2007

nie o mne ja som bola so slnečnicou na izbe len 1 den lebo ´potom som už konečne išla domov 😉

slnecnica79
17. feb 2007

AHoj Katka! To je nahoda! Ako sa ti dari? Ked si odisla bola som 2 dni sama, vies ako nam bolo smutno? Trapili sme sa so zltackou, plakali a plakali... tak pomaly az do 5. tyzdna, ale uz je lepsie. A co tvoja Misinka?

danii
autor
17. feb 2007

😀 aha, tak nic.... 😀

k.a.t.k.a.
17. feb 2007

Ahoj slnečnica 🙂 to mi je lúto s tou žltačkou ... mne tam vtedy zase lamentovali nad tým akú bledulu mám a trvá to doteraz 😅
ja som išla potom k našim a bola som tam mesiac .. naši mi pomáhali ako sa dalo no a teraz už bačujeme sami .. trápime sa s nádchou ale inak sme si už našli svoj systém a dá sa povedať že celkom pekne spinká 🙂 Barborka ja krásna slečna 😉

petka5
18. feb 2007

ahojte, mam uz jeden pôrod na antolskej za sebou 10/05 a momentalne som v 11tt a inam sa rodit ani nechystám.
Chystám sa opäť k dr. Janáčovi, i ked prvy krat som ho nemala vybaveneho, teraz uz si ho objednám.
Tiez som uvazovala o nadstandartnom pôr. boxe,ale pisete ze neni dobry, tak sa na to asi vykaslem. ved aj prveho syna som odrodila na normalnom a bolo to uplne v pohode.
Ocenujem, ze mi pri pôrode sestrička neskákala po bruchu /akoze aby mi pomohla 🙄 , lebo citala som ze v ruzinove je to klasika....brrrrr
antolsku len odporúčam!
ps cokoladka sestričkam urcite bodne :o) zaslúžia si, su skvelé...az na 2 výnimky na porodnici!

certica
18. feb 2007

ahoj peti, tak pozeram, ze budes rodit v sept., je tu tema septembrovky 2007, tak sa pridaj 😀 😉
cokoladky som sestrickam nechala aj ja, ale az pri odchode, boli fakt strasne zlate 🙂

arabeska
18. feb 2007

certi,zacala som uvazovat ze pojdem zase rodit ku Rozembergovi,asi si ho normalne ojbednam.asi mam strax ist skusat nieco ine a on je fakt skvely.
ja som na tie sestricky nemala vobec stastie.sand sa to tam uz za tu dobu troska zmebnilo 😅

certica
18. feb 2007

arabeska, urcite k nemu chod 😉 , budem sa tesit 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre