Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

monkula
9. júl 2008

nie, netreba, bábenko Ti kúpu sestričkym, takže namydlia, osušia, naolejujú...
Rukavičky si zober, keby malo malé dlhé nechtíky, nasadíš jej ich, čapičku, ako som vravela...
A plienky si skús zadovážiť Pampers, číslo 1, sú síce drahšie, ale majú takú špeciálnu sieťku, ktorá spoľahlivo zachytí smolku-prvú stolicu bábetka...
Mne stačilo jedno balenie, ale už neviem, koľko je tam kusov...

evixa
9. júl 2008

pri kupani babetka je aj mamina? Ci mi daju instruktaz, ale si to budem most skusit aj sama.

verulka
9. júl 2008

do porodky staci plienky a obrusky- ja som vzala 1 balik newborn 44ks a minula som 34..ja mam take "srave" deti 😅 nic viac netreba
o kupani neviem, ja som na instruktaz nesla- uz som ju nepotrebovala 😎
majula, tak teba tu uz nechcem vidiet prispievat 😉 drzte sa..uz sa tesim na fotocky 😉
zinus, no vsak to leti...uz o chvilku mas aj ty pokladiky pri sebe 😵

certica
9. júl 2008

verul, ze "srave" 😀 . ja som tiez neminula cely balik, ale ze by som to pocitala, ma ani netrklo.

zinus, som zvedava, ako sa nakoniec rozhodnes - ci BA alebo TT, kazdopadne drziim prsty na rukach aj nohach 🙂

pozemka
9. júl 2008

monka88 ahoj .ja tam pojdem vo stvrtok. bola by sranda keby sme sa potom stretli aspon by sme sa spoznali nazivo! 🙂

zinuska
9. júl 2008

certi,skoda,ze mas len 20ks prstov 😀 😉 ale aj tak dik,snad to pomoze. 😉 a rozhodnu mimca,nie ja.ak sa budu chciet narodit v TT,tak ma to chyti doma cez den,ked su na dialnici zapchy a ak to chcu byt blavaci 😀 tak si otvoria vrata v noci 😉 to by som mohla stihat do BA. kazdopadne dam vediet.

Verulik,obetuj aj ty za mna nejaky ten prst 😉 😉

DIIIIK babulky!!!

certica
9. júl 2008

zinus, herecka a ty ako vies, ze mam vsetkych 20? 😀 ale ja obetujem kvoli tebe kludne aj prsa nielen prsty 😎 , aj tak mi ich treba komplet prerobit 😀

monkula
9. júl 2008

čerti...
Ziniška ,pridávam svojich dvadsať a ak sa zadarí, tak aj deti nejaký ten prštek zatnú..
Mimochodom, Mia je krááásne meno... aj Alex... 😵

certica
9. júl 2008

moni, ma prenasledujes?

monkula
9. júl 2008

prečo si to myslíš? 😀
Zinuška, so mTi zhybridila meno, prepáč... 😅 😅

certica
9. júl 2008

znam sve lidi... 😀

zinuska
9. júl 2008

dofrasa certi,tak ty nemas ani tych 20?? 😀 😀 a ja som tajne dufala,ze mas nejaky ten prst navyse,ze by si mi drzala az 21 prstov,aby bola väcsia sanca,ze porod dobre dopadne a ty takto 😠 😉
No ale ked budes drzat kvoli mne vsetky tvoje prsty /neviem teda presny pocet 😉 /,tak ako budes drzat aj tie prsia?? 😕 hmmm.. popros o pomoc mangela 😉 😉 😀

...sa prosim vsetci zapojte do drzania cohokolvek,len nech mi to prinesie stastie!! 😉 😀 a ze dakujem!!! 😵

Monkulik,dik aj tebe a kludne si spotvor na mne cokolvek,ja som odolna 😀 😉

Inak certi,ty si mala uz dva cisare a akoto,ze este niesi prerobena???!!! 😕 😕 ...si si vzdy zabudla doma zoznam,ci co??

certica
9. júl 2008

zinuska, hovorim si, ze do tretice vsetko dobre... pri prvom som este presne nevedela, co chcem prerobit a pri druhom uz toho bolo tolko, ze som si na vsetko nespomenula. takze 3.dite to isti 😀
no a tych prstov takmer 20 😉 a MM podrzi cokolvek, problema nema 😀

zinuska
9. júl 2008

ejha,veru obetavy muz! si ho vaz!! 😉
No tak ty to takto na dlhe lakte?? sa pozri na mna, dvojku a trojku supnem razom 😀 a ten dllllhokaaaansky zoznam som zlikvidovala a poviem im len: "pani doktori,prosim na kompletku" 😀 😀 😀

verulka
9. júl 2008

zinus, tak ja nakazem drzat vsetky prsty v nasom bytiku 😎 a to je uz hodne 😀 😀 a pekne sup do BA,
Majule sa tusim konecne podarilo sa rozdvojit 😵 😵

zinuska
9. júl 2008

verul,to je parada,fakt prstov je u vas teda riadne 😀 sak ty rodis jak jablon 😀 😉

Prave som myslela na Majulku,ze isto uz porodila,kedze sa tu dnes neukazala. no parada..

A ja sa kedy roztrojim??? 😝

dadka212
10. júl 2008

Evixa) pri kúpaní nie je mamina, oni ti bábo len zoberú okúpať a potom prinesú už okúpané...kúpu každý druhý deň
Ale dá sa prihlásiť na inštruktáž to majú na chodbe vyvesený taký papier a tam sa zapíšeš a potom vás prídu zavolať na kúpanie, ale to ukazujú iba na jednom bábätku a je tam viacero mamičiek...ale mňa osobne tá inštrukáž iba vystrašila, teraz by som tam už isto nešla, moja pediatrička mi lepšie vysvetlila ako mám malého kúpať, ošetrovať pupček a pod.

monka88
10. júl 2008

pozemka, ako si dopadla na antolskej? kto ta nakoniec zobral?
ja som tam vcera bola a bol tam trosku zmatok,nakoniec sme neboli na 108,ale na 26 a potom zase na 108,potom na 24 na ultrazvuku. A ked bude moja doktorka na dovolenke mame sa v poradni hlasit na 27. Dobre nie 🙂

monka88
10. júl 2008

babky a este taku vec sa vas chcem spytat,co ste chodili,alebo aj chodite k p.Jezikovej na tu "predporodnu pripravu",co vsetko to vlastne zahrna? Nie je to len cvicenie? Su to aj nejake prednasky ci priprava oteckov na porod? Ci to ma zese niekto iny?
Diky moc za info.

evixa
10. júl 2008

dadka212: z kupania mam asi najvacsie obavy, tak som dufala, ze "ma to naucia v porodnici" 🙂 Dufam, ze neublizim pavucikovy malemu. Zopar hmatov som uz odkukala od svagriny, im to indy-vindy ukazovala sestricka a potom kupala pod jej dohladom. Mimo temy, ale mam otazku: podlozky do vanicky su napomocne pri kupani, alebo to rovnako zvladnem bez?

dadka212
10. júl 2008

Evixa aj ja som mala z kúpania najväčšie obavy, ale v pohode som to zvládla všetko sama (tato chodí neskoro z roboty) a kúpala som ho iba na chrbátiku otáčať na bruško som ho začala až odkedy držal hlavičku a v pohode mu to stačilo, aj keď je na chrbátiku tak umyjem všetko dôležité 😉
ja som nemala podložku a vôbec mi nechýbala...

evixa
10. júl 2008

dakujem dadka212 🙂

pozemka
10. júl 2008

monka88. Ahoj bola som tam dneska nastastie som to nasla v pohodke a bola som vo dverach cislom 27 tam som povedala ze ma moj lekar poslal uz na antolsku tak sa ma lekar popytal par veci dal mi cislo na ultrazvuk ze nech sa objednam a nabuduci tyzden tam idem zase. mozno sa tam aj niekedy stretneme. tak to si potom behala od jednych dveri do druhych.

saudi
10. júl 2008

u tej jeziokovej sa hodinu cvici a potom hodinu je prednaska+otazky

monka88
10. júl 2008

pozemka,tak vpohode si nasla? ja som bola vcera na ultrazvuku.Inak caka sa tam dost dlho,tak sa na to priprav,len aby si vedela. Ja idem akurat na tu 27-ku az v tyzdni 21-25.7,lebo moja porodnicka ma dovolenku,tak aby som mala spravenu poradnu.Mozno potom sa tam niekde stretneme 🙂

saudi a Ty chodis na tie cvicenia? paci sa Ti to? a zvladas to este? ja som totiz uz taka nemozna,ze sa ledva hybem 🙂 a ako casto to byva?

verulka
10. júl 2008

evixa, neboj kupanie isto zvladnes...
zinus, ty este nejaky ten tyzden vydrz 😀 uz sa tesiiiim

pozemka
11. júl 2008

monka88, ja idem na antolsku vo stvrtok do poradne.na ultrazvuk som sa dneska vobec nedovolala tak som zvedava ze kedy sa tam dovolam niktom mi nezdvyhal telefon to je hrozne tak som zvedava kedy na ten ultrazvuk pojdem.

elly111
12. júl 2008

monka 88 ja tiez chodim na 27 a doktorecku mam na dovolenke a poradnu mam absolvovat v tyzdni 21-27.7 ale ze bude len v utorok a v stvrtok, tak pojdem 22.7. na 8.00 snad tam niekto bude a este sa musim objednat na uzv, tak sa mozno stretneme 😀

jana87
12. júl 2008

pozemka, ja som sa tiez nemohla na ten UZV dovolat, ked som sa chcela objednat, nechavala som telefon zvonit a zvonit, az kym mi to nakoniec nedvihli. Tak musis skusat a skusat a neviem, ci ti niekto hovoril, ale telefonicky sa objednava od 7.30 do 9.00. Tak skus v tomto case nechat vyzvanat telefon, ja som vytacala to ich cislo aj hodinu vkuse 😒 . Alebo najlepsie bude, ked sa tam pojdes osobne objednat. A este pre zaujimavost, mna mohla objednat az za 2 tyzdne, co by som teoreticky mohla mat aj po porode, az na moje naliehanie sa pozrela do kalendara, ci tam nema aj skorsi termin a zrazu sa uz dalo, kedze tam mala nejake meno skrknute. No a tak som prisla v den, kedy som bola objednana a dost ma prekvapilo, ked sme isli po poradi, ako sme tam tak sedeli a vobec nevolali podla toho, ako sme objednane. Islo to strasne rychlo, takze doteraz neviem pochopit, preco tam vlastne musime byt objednavane ☹ . Zbytocne nam robia stresy...

saudi
12. júl 2008

monka88 - no mne to cvicenie velmi vyhovuje, zatial som pohybliva, su tam dobre cviky (ale aj ked uz moc nevladzes, tak toto by si asi zvladla) a aj sa vela dozvies, lebo sa vela rozprava, vzdy je nejaka tema. byva to raz za tyzden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre