Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

verulka
26. júl 2008

bay, no ako vidim kolko ludi, tolko "chuti" ja si na niznansku nedam dopusit 😉 a tie hodiny cakanie...hmmm, mozno, ze ide o to, ze je tak vytazena...co jednoznacne je 😉 no ja sa jej ako super lekarky jednoznacne musim zastat 🤐

diddi
26. júl 2008

aj ja samozrejme 😉 ma toho vela, aj ja som cakavala, ale pocas hospitalizacie / dostala som v 34tt preeklampsiu/ bola niekolkokrat za mnou a vzdy mi vysvetlovala co sa deje a co sa moze stat, a pocas porodu bola uplne super - bola som dost vyklepana, rodila som dvojicky, potom prisla za mnou po porode a ukazala mi jej mobil kde si ich odfotila - ani raz pocas poradne, hospitalizacie ma nesklamala - ani ako pacienta, ani ako clovek...meganik, aj moje dievky boli na odd.patologickych novonarodencov...zato lekarka nemoze!

meganik
27. júl 2008

baby..v pohode..veď ja ju nechcem očierňovať alebo niečo podobné, len hovorím akú som s ňou mala ja skúsenosť 😖
a myslím si, že keby Natali nemala žltačku už v brušku, tak by na odd. patologických novorodencov nebola..naopak bola by pri mne a my by sme nemuseli týždeň prežiť v strachu a v strese, či nebude postihnutá a pod.
každopádne, ak budem čakať ďalšie mimi..pôjdem rodiť zase na antolskú 🙂

evixa
28. júl 2008

rovni podla mojich info Jezikova este tyzden cvici (28.7-1.8.) a potom dovolenkuje. Myslim, ze nema zastupovanie, lebo mna prave preto dost neochotne objednala az na posledny augustovy tyzden. ☹ Tak neviem ako 5.8. Ale slusilo by sa, aby obvolala tehosky ak tu nebude.

rovni
28. júl 2008

dakujem evixa,tusila som ze to akurat tak vyjde 😒 ,snad potom bude aspon nejake info vypisane na dverach

aussiegirl
28. júl 2008

caffte vsetky nastavajuce maminky. rada by som pridala moju skusenost z antolskej. z mojej strnay je to jednoznace - palce hore a ak mi bude dopriate vynosit este jedno zdrave krasne dieta, tak ho chcem rodit jedine tu!! cely predporodny servis, hospitalizacia,porod, aj nasledny pobyt na sestonedeli boli O.K. rodila som v marci u dr. roberta paldiu, mal uzasne zorganizovany cely tim lekarov a sestriciek. doporucila by som nadstandardny porodny box, stoji 2500 sk a to pohodlie stoji za to, maminky tam maju vlastne wecko a sprchu, postel je nova, isto pohodlna...ale uprimne....ked na teba idu kontrakcie tak ti je jedno na com lezis. my sme sa neskor kvoli komplikaciam presunuli na operacku, lebo po kazdej kontrakcii u maleho klesali odozvy srdiecka.nastastie som mala epidural (ktory som najskor ako velka hrdinka odmietla, ale neskor som ho velmi ocenila) a preto som bola pri plnom vedomi ked mi maleho vybrali z brucha a hned som si ho mohla pozriet a vybozkavat. sestricky na porodnici su uzasne, ja mam len tu najlepsiu skusenost, boli mile, velmi ochotne a starostlive. po porode na sestonedeli su sestricky tiez fajn. sestricky na novorodeneckom....hmmmm....tam by to mohlo byt lepsie. tam sa najdu sestricky vselijake...zena po porode ma hormony uplne v "cudu" a ja som nebola vynimkou, mozno som na niektore veci reagovala precitlivenejsie, ale aj tak si myslim, ze viac empatie by bolo namieste. co sa tyka lekarov a lekarok-maju fakt profesionalny pristup, niektori maju skvely zmysel pre humor, vacsinou prejavia velku ochotu odpovedat na vase otazky. co sa tyka nadstandardu - ak si to viete dovolit (je mi jasne, ze zial nie kazdy ma na to peniazky ☹ chodte tam. sice vam moze stat, ze pri nastupe vam oznamia ze nazov nadstandard sa vztahuje na vybavenie izby a nie na sluzby (dobry pristup, co? ale sme na slovensku, co uz), ale ak by bolo obsadene, nemusite mat hlavu v smutku, aj klasicke izby su velmi v pohode.
dufam, ze som niektorym z vas aspon trocha pomohla pri rozhodovani, kde priviest svoje babo na svet. prajem zdrave krasne babatka a lahke porody 😵

evixa
29. júl 2008

ahojte, neviete nahodou ordinacne hodiny Dr. Havaldu? A druha otazka, na hromadne predporodne prednasky sa treba dopredu nahlasovat alebo tam len nabehnut? 🙂

letnicka
29. júl 2008

evixa, na hromadné predporodné prednasky staci nabehnut, netreba sa nahlasovat. terminy su v poliklinike na dverach jednej ambulancie, musis najst. mozes si zobrat aj otecka a prednaska je o porode a aj o starostlivosti o dietatko po narodeni. su to cenne informacie.

chiara99
29. júl 2008

Ahojte maminky! Buduci tyzden mam na Antolskej ultrazvuk v 20tt. Neviete, ci robia problemy, ked sa chce i otecko pozriet? dakujem.

diddi
29. júl 2008

chiara, nerobia...prijemny zazitok 😉

nellia
30. júl 2008

letnicka - prosim ta, to je ta psychofyzicka priprava??? - myslim, tie prednasky, co si pisala... Vsimla som si v poradni na dverach, ze najblizsia je 4.8.2008 - teda teraz v pondelok - ak je to teda to co myslim.
Tam sa netreba nahlasit? a o kolkej to byva a kde?
preto sa tak žhavo pytam, lebo som v 39tt a nebyt oznamu na dverach, o nicom neviem, kedze som doteraz nechodila na antolsku... ☹
...a rada by som sa aspon raz zúčastnila... ☹

diddi
30. júl 2008

nellia, pride jeden z porodnikov/porodniciek a vyrozprava priebeh porodu...aj jeho komplikacie, potom je priestor na otazky, mozete tam byt s oteckami, a tusim by ste mali mat so sebou aj prezuvky, ak je to v tej "telocvicni" kde cvici p.Jezikova, potom by tam mal prist aj pediater...ked som ja toto absolvovala pediater neprisiel, mal nejake povinnosti a prednasku viedla dr.Dubcakova...je to super debatka - odporucam 😉 no a potom dostanete do tehu knizky potvrdenie ak chce byt otecko pri porode - ale myslim si, ze toto je zbytocnost, lebo aj tak ho tam pustia

nellia
30. júl 2008

a kolko to asi trva cele? lebo manzel si len odbehne z prace.. 🙂
ta telocvicna je niekde na prizemi? alebo ako sa da zistit v ten den, kde sa to kona a o kolkej?

diddi
30. júl 2008

hej, ta telocvicna je na prizemi, kde je rehabilitacia...cesto k bufetu a dverami doprava, tam sa spytaj...myslim,ze to trvalo do1 a.ebo 1,5h. lebo predtym bola este prednaska o odbere pupocnikovej krvi...zistit to mozes asi u p.Jezikovej, bud si tam zavolas, ale malokedy zdviha telefon, lebo stale niekde lieta, alebo osobne v jej ambulancii, snad tam bude nejaka sestricka...alebo tvoj gynekolog, ak ma o tom info..neviem,ci na informacia v nemocnici o tom budu vediet 😒

letnicka
30. júl 2008

ja som bola na prednaske (nie na cvicení u Jezikovej) v porodnici na 3.np, robia ju lekári z gynekologie a novorodeneckého a potom hovorila jedna žena aj o odbere pupocnikovej krvi. konalo sa to okolo obeda. temín, miesto konania aj hodinu som si precitala na dverach jednej gyn.ambulancie v poliklinike. trvalo to mozno aj hodinu a pol. je mozne, ze nieco take robi aj Jezikova ale neviem kedy a co tu vo fore citam, tak teraz ju kocky tazko zhanaju....

slaavka
30. júl 2008

dneska som bola na antolskej v poradni, a na dverach c. 25 su vypisane presne terminy tych prednasok, kde mozu, resp. musia (ak chcu byt pri porode - to mi povedala Jezikova) byt aj oteckovia. Je to presne na tom 3 posch. a kona sa to v nejakej kniznici, najblizsii termin je pondelok 4.8 a dalsi je az 18.8. Jedna kocka spominala, ze pockate pri vytahoch a tam uz zbadate ine tehotne s muzmi, tak sa pridate..
a co sa tyka tych prednasok s Jezikovou, tam sa trochu cvici a viac sa rozprava, napr. o fazach porodu atd. ..

letnicka
30. júl 2008

Dr.Dubcakova nam vravela, ze za otecka pri porode staci zaplatit, nie je potrebna jeho ucast na ziadnej prednaske. ale boli tam aj oteckovia. nikto nam vsak ziadne potvrdenie o ich ucasti na tejto prednaske nedaval.

slaavka
30. júl 2008

letnicka a nevies ci je ta prednaska uzitocna pre oteckov? dozvie sa tam manzel aj nejake dolezite info pre neho (ako a co robit pri porode), alebo je to skor pre tehotne? vies aby ho to zbytocne nevyplasilo..

letnicka
30. júl 2008

zalezi asi na tom, kto bude prave v tom termine prednasat. ked som bola ja, tak o porode toho hovorili trosku menej. k oteckovi pri samotnom porode, len ze bude ticho sediet v kutiku za tvojou hlavou. zaujimat by ho mohlo, co vravela lekarka o starostlivosti o dietatko, bude sa predsa starat aj on. mojho to nevyplasilo a asi ani ostatnych a bolo ich tam dost.

haanka
30. júl 2008

nellia a nevies o kolkej je ta prednaska 4.8.? a kde presne to je?
Dakujem

diddi
30. júl 2008

potvrdenie sa dava do tehu knizky, tam je na to kolonka

euffra
31. júl 2008

ahojte, prosim, mate niekto referencie o doc. Korbelovi? citala som ze je odbornik, vela publikuje, je dost vytazeny ale mna zaujimaju skor osobne skusenosti. dakujem

adetka
31. júl 2008

euffra... Doc. Korebel bol mojim porodnikom... bol velmi citlivy (nenadaval ked som panikarila, ani ked som kricala), zaujimal sa o nas uz pocas prvej doby porodnej... chodil sa pozerat kazdu chvilku... upokojoval ma, usmieval sa... aj ked som sa kvoli svojej chybe dotrhala... zasil ma tak dobre, ze som uz po par hodinach behala ako srnka... a po par tyzdnoch ma rana nebolela... po porode nas prisiel este zo tri razy pozriet na sestonedelie... skontroloval, usmial sa, poradil... skratka mozem odporucat 😉

euffra
31. júl 2008

adetka dakujem za odpoved, aj si ho mala dopredu zazmluvneneho? chodila si k nemu aj pocas tehotenstva?

adetka
31. júl 2008

euffra... zazmluvnila som si ho... asi tyzden pred porodom 😅 .. ale do poradne k nemu som zacala chodit uz v 30 tt... mala som tehotensku cukrovku... a on ma chcel mat pod kontrolou... 🙂

slaavka
31. júl 2008

haanka ta prednaska je o pol jednej na treťom poschodí, počkáš na chodbe.. ako som písala vyššie..

bezaz
31. júl 2008

hojte, nemate niektora skusenosti s dr.Zajacom? robi teraz uz len na polovicny uvazok

slaavka
31. júl 2008

nie absolutne ziadne, teda ja nemam skusenosti so ziadnym dr. z Antolskej.. ani si nikoho nebudem zazmluvnovat, skôr to necham na nahodu (pravdupovediac za tych 7 tisic si radsej kupim nieco ine)

adetka
31. júl 2008

ja som si svojho zazmluvnila... som nechcela aby mi hocikto medzi nohy kukal 😀 ... aj ked mi tam pozerali aj styri studentky mediciny... 😅 ... ale bolo mi to v tej chvili uuuplne jedno 😉

certica
31. júl 2008

adet 😀 , tomu sa hovori "vyhra"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre