Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

evixa
1. sep 2008

Rovni normalne som na teba myslela, ze ci uz nemas babo. Zvykla si obcas nieco napisat a myslim, ze som ta videla aj na predporodnej prednaske s Dr. Sysakom. 🙂 Tesim sa z tvojej dobrej skusenosti aj z babetka. A tak trosku uprimne zavidim, ze uz mas po tom. 🙂 Ja som tak trosku dost nervozna a mam aj strach z neznameho. Babo sa mi zda dost nizko a tlaci, tlaci kam len dosiahne.

Pozemka a Rovni mam na vas este otazky. Rodili ste s EPI alebo bez? Stihli ste absolvovat nejake "sedenia" u Jezikovej? Ako to u vas zacalo? Sa bojim, ci budem vediet ze uz rodim 🙂

certica
1. sep 2008

rovni aj pozemka, gratulujem k babatkam

rovni
1. sep 2008

dakujem vsetkym za gratulacie a zaroven drzim palce tym co to maju "za par" 🙂
EPI som nemala,lebo som nestihla absolvovat to poucenie a bez toho ti to nedaju ani keby co bolo,teraz som rada ze som to zvladla aj bez toho,ale uprimne hovorim ze v danom okamihu by som prijala hocico na zmiernenie bolesti.... 😝
ale to bolo tym ze som mala taky vyvolavany porod,prebiehajuci pocas 2 dni,urcite to zvladnete aj bez a hrdinskejsie ako ja 😎
taktiez Jezikovu som nestihla-bola som k nej objednana den po porode 😀
u mna "to" zacalo nedelu rano odtokom plodovej vody a nic viac-ziadne bolesti,hned sme isli na Antolsku,kde si ma uz nechali,stale som bola minimalne otvorena,vobec to nepostupovalo,dostala som najprv cipky na urychlenie a ked ani to moc nepomohlo,dali mi pondelok o 2 poobede infuzku oxytocin a o 3 hodiny som porodila

pozemka
2. sep 2008

evixa: ja som nemala epi a ani ziadne sedenie u pani Jeziskovej.ja som musela nastupit den dopredu lebo som mala zle prietoky a na druhy den mi prepichli plodovu vodu a uz som potom vedela co bude nasledovat ze budem rodit trval mi porod 6,30hod a dalo sa to vydrzat.dali mi 2 infuzie a 2 inekcie do zadku aby som sa otvarala.neboj sa budes vediet ked to na teba pride len nebud v strese snaz sa byt v klude.viem ze sa mi to lahko rozprava ale chcem ti len pomoct.

Dakujem za gratulacie! 🙂

pepka
2. sep 2008

ahojte baby, rovni, pozemka, gratulujem k babatkam.
chcem sa vas tu vo fore popytat na to, co treba si priniest so sebou na Antolsku. Zbezne som prebehla diskusiu, ale nenasla som a nechce sa mi to hladat na tolkych stranach...

pozemka
2. sep 2008

pepka: ahoj! no zober si zosebou: doklady - karta poistenca, tehotensky preukaz, obciansky preukaz.

Pre teba: hygienicke potreby,2 uterky,toaletny papier, papierove vreckovky, vlozky tie kupis v zdravotnych potrebach su dobre!,5 kusov hygiencke jednorazove podlozky do postele tie tiez kupis v zdrvatnich potrebach, papuce na nosenie a do sprchy, zupan, 2 nocne kosele z gombikami, ponozky, vlozky do podprsenky, 2 plienky bavlnene, a ja som si kupila aj na kojenie take kuzele kojenecke aby mi mali neznicil bradavky.

pre dieta: plenky, vlhcene hygienicke obrusky

natasa8
2. sep 2008

ahojte... tiez gratulujem k babatkam.
Som rada ze mate take dobre skusenosti s Antolskou. Aj ja tam planujem ist rodit a tiez si nechcem zazmluvnovat lekara.

Mam na vas par otazociek: buduci tyzden pojdem prvy krat do poradni na Anatolsku a neviem ako to tam chodi. Mam im tam doniest moc z domu. A ak ano, tak mi poradte, v com im to tam nosite.

Pozemka.... ja planujem zobrat aj odsavacku na mlieko... myslis ze ju tam vyuzijem, alebo je to zbytocne?

slaavka
2. sep 2008

natasa8, ano moc si zober so sebou z domu. Ja ho nosim v takych sterilnych skumavkach na moc, kupis ich hocikde v lekarni alebo v zdrav.potrebach..
a v poradni na antloskej to chodi tak, ze prides a pockas v rade - tam kde je najviac tehotnych - tam to mas iste, kym sa dostanes na radu.. ak nevies kde to tam je napisem ti..

dudricka
2. sep 2008

Ahojte, natasa8 odsavacku si neber je to zbytocne na novor. ti pozicaju, maju ich niekolko, a dokonca ak je volna tak si mozes pozicat aj elektricku. Vsetky su znacky medela.

miah
2. sep 2008

Ahojte, neviete mi poradit od ktoreho tyzdna sa mozem objednat na tie kurzy predporodnej pripravy? A ci sa tam vobec objednava alebo ako to funguje 🙂

liaah
2. sep 2008

treba tam zavolat, alebo ist osobne za pani Jezikovou, a tam sa s nou dohodnes, ze kedy mozes chodit atd. Ale dovolat sa jej je tazke, ja som ju zastihla rano tam v tej cvicebni 😉 Ale to bolo uz skoro tri roky dozadu, takze mozno su aj ine finty 😉 ako ju najst 😉 😉 😀 😀 😀

evixa
2. sep 2008

na p. Jezikovu nove finty nie su 🙂 stale najlepsie zabera osobne ju navstivit rano cca. medzi 7-8:00 rano. A odporucam cim skor. Neviem ci je to celorocny problem, ale posledne tyzdne (asi 2-3 mesiace) mala kurzy dost plne. Bol problem sa zapisat. Potrebujes k tomu ale listok od tvojho gynekologa. Keby som uz s terajsou skusenostou a informaciami mala planovat cvicenie na Antolskej, tak sa hlasim asi od cca. 29 tt. (kym mi teraz nasla volne miesto trvalo 4t.) Aby som tam zacala chodit hned od zaciatku MD. Tiez si vsak myslim, ze ked nestihnes cely cyklus (tusim cca. 6 tem) nic sa nestane. Vela informacii najdes na nete. A celkom sa nam s manzelom pacila predporodna prednaska s lekarom co byva kazde dva tyzdne v pondelok asi o 12:30. Tak drzim palec.

slaavka
2. sep 2008

evixa ta prednaska co byva pondelky je naozaj dost poucna..odporucam..u nas bola okrem porodnika aj sesricka z novorodeneckeho a aj nejaka pani z pupocnikovej krvi..
inak tie cvicenia s p. Jezikovou su v pohode,ale ak sa na ne nedostanete aj tak neva, mne to tam osobne pripadalo strasne dlho a ani sme tam necvicili,tak som tam potom uz ani nechodila..

miah
2. sep 2008

OK, tak ja to aspon skusim sa na tie kurzy dostat 🙂 ale tiez som pocula, ze ked nebudem chodit nic sa nestane 🙂
a na tu predporodnu prednasku z lekarom sa tiez treba objednat? su niekedy vypisane nejake presne datumy kedy to bude a kde? tiez treba papier od lekarky? mozem ist aj s muzom? 😎 Trosku viacej otazociek, snad mi niekto odpovie 😀

euffra
3. sep 2008

ahojte, k p. Jezikovej je najlepsie volat od 7:00 hod, nechat to dlho zvonit a volat casto, v pondelok od 8:00 ma hodinu cvicenia, takze ak tam prides o osmej alebo kusok pred osmou pred telocvicnu, tak ju chytis osobne, tiez ma hodinu v piatok od 13:00. tieto casy viem, lebo som bola u nej. telocvicna je na prizemi oproti bufetu na rehabilitacnom oddeleni. tel 02/68673403, treba papierik od lekara.
co sa tyka predporodnej prednasky, terminy som nasla vyvesene na c.d. 22, najblizsi termin je 8.9. o 12:30 v poliklinike na 3. poschodi.

euffra
3. sep 2008

na tu predporodnu prednasku netreba ziadny papier, moze prist ktokolvek, aj s muzmi.

miah
3. sep 2008

Dakujem za odpovede 🙂 Od buduceho tyzdna budem skusat volat a na tu predporodnu prednasku urcite pojdem 🙂 uz som zvedava 😎 Vidim, ze skoro vsetky to budete mat za sebou v septembri 😎

martinaba
3. sep 2008

Ahojte dievcata. Viete mi poradit co vsetko zahrna predporodna priprava ? Je mozne sa na Antolskej zucastit na nej aj bez nahlasenia ? Je mozne aby sa jej zucastnil aj manzel ?

silvinka
4. sep 2008

ahojte bambulky, neviete niektora poradit tel. cislo kde sa da zistit info o epi, resp. kedy byvaju prednasky a kde ?

evixa
4. sep 2008

silvinka poucenie o EPI je kazdu stredu o 14:00 v niekde na ARE tusim (myslim, ze v kniznici). Objednavat sa nemusis. Vraj to trva cca. 20 min. Ja som tam este nebola a uz asi ani nestihnem.

martinaba o predporodnej priprave ti len strucne zhrniem, lebo viac najdes uz hned na tejto strane. :o) Jedna moznost su prednasko- cvicenia s p. Jezikovou, tam sa nahlasujes skor, byvaju tyzdenne a chodia tam len maminy. Druha moznost je prednaska. Tie byvaju 1x za 2 tyzdne v pondelok 12:30 na 3p.. Prides tam aj s tatinom, bez ohlasenia. Je to jednorazova zalezitost. Asi za 1,5 hod. sa vystrieda porodnik, pani z Eurocordu a pediater.

martinaba
4. sep 2008

Dakujem velmi pekne za odpoved. Vytlacila som si uz vsetky prispevky, zacnem postupne citat. Nebolo mi vsak jasne ci sa priprava rozdeluje na cvicenia a prednasku.

zuzycka
7. sep 2008

Ahojky.... 🙂 Som tu nova a rozhodla som sa Vam tiez napisat...
Termin mam na zaciatku oktobra a strasne moc sa bojim....Neviem ci si mam dat EPI alebo nie a ci mam zobrat muza k porodu a ci si mam zaplatit ulozenie pupocnikovej krvi.....
Budem rodit na antolskej tak dufam ze to bude v pohode lebo som nepocula nic zle na nu len ked som tam bola v utorok prvy krat tak to nebolo nic moc lebo nemali doktorov koly dovolenke takze sa ani nezaujimali o mna aj ked mam niake problemi....☹(((((

bora8
8. sep 2008

čaute kočky, viem že otváram stále ttú istú tému, ale nec´hce sa mi listovať a čítať dozadu, neviete niektorá, že keď idem prvý krát na antolkú k dr. pred pôrodom tak či sa musím objednávať? alebo stačí ak prídem a posadím sa do čakárne? viem že je tam problém s telefonovaním...... chcela by som ísť k dr. Šolcovi....

bevab
8. sep 2008

Ahoj bora8,
staci ked prides a pockas v rade, u Solca sa neobjednava. Len tento tyzden ma dovolenku takze ta asi poslu k nikekomu inemu. Ja sa pokusam k nemu ist uz dlhsie a zatial som vzdy skoncila u niekoho ineho.
Raz mal dovolenku a raz nocnu sluzbu. Najblizsie idem 17.9 v stredu.
Vsetko dobre.

bora8
8. sep 2008

ďakujem 🙂

ajuskamimi
8. sep 2008

Bora Dr. Scholtza ti odporucam, ja som ho mala ako gynekologa a aj ma odrodil, bola som s nim maximalne spokojna a keby nezrusil gyn. ambulanciu, tak by som ho mala aj nadalej ako gynekologa 😉

miriam24
8. sep 2008

Zuzycka ... v utorok som tam bola aj ja .. je to des s tymi dovolenkami ... s tou epi aj ja stale rozmyslam ale kazdopadne si daj spravit tie krvne testy co vyzaduju a absolvuj prednasku o Epi ... bez toho ti ju nepichnu a ked budes rodit tak sa sama rozhodnes ci ju chces alebo to zmaknes bez nej ... to by si potom vratili peniaze spat ... takze tym nic nestratis ...

Ozaj neviete niektora ci pustia otca k porodu aj ked neabsolvuje nikaju predporodnu prednasku??? Dakujem

certica
8. sep 2008

miriam, pustia

silwietta
8. sep 2008

mirka pustia... staci ked zaplati 😎
len odporucaju aby si nieco ohladom porodu pozrel 😉

lucillienka
8. sep 2008

ahoj Bora, ahoj Nikitaff...už som tu dlho nebola...

ja sa chystám tento týžden tiež prvý krát na Antolskú...rozmýšlam že pôjdem buď zajtra ku Gažovi alebo vo štvrtok k Rozembergovi.....ešte uvidím ako vstanem 🙂

tak potom dajte vedieť u koho ste skončili....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre