Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzycka
8. sep 2008

Miriam24....No vsak uvidim ako bude zajtra lebozajtra tam mam byt tak uvidim co a ako...Dufam ze to uz bude lepsie lebo ma asi porazi....Podla fotky som ta nespoznala niako ale mozno keby si mi napisala ze co si mala oblecene alebo kedy si isla dovnutra tak by som si spoamenula....🙂)))))
No nad tou Epi stale rozmyslam a na 90percent si to asi zaplatim a podla toho uvidim....
Ty kedy ides zase do poradne??

andy75
8. sep 2008

lucilienka-ja som rodila u dr. Rozemberga a odporucam ho, je super....ale zakazdym ma straaaasne bolelo,ked ma vysetroval, ale pocas porodu bol zlaty

Epi som si dopredu zaplatila,ale dr. pocas porodu rozhodol,ze mi neda,aj ked som ho o to prosila 😅 a on stale vravel,ze uz to zachvilku bude a ked som to doteraz zvladla, bolo by to zbytocne...no ale jemu sa hovori,jeho to neboli 😝 potom mi vratili peniaze v pokladni nemocky

otca pustia pri porod aj bez tej prednasky,my sme to absolvovali,ale bola to fraska 😒 bolo tam kopec ludi a dr. neprisli resp.len na 10min. a to sa im uz vraj neoplatilo nic nam povedat 😠 vsetci nadavali,hlavne muzi,kt.si kvoli tomu brali dovolenku

lucillienka
9. sep 2008

andy dakujem.....rada by som vymákla Rozemberga, tak snáď sa mi to podarí....lebo zazmluvniť si nechcem nikoho ...ani nie tak kvôli peniazom ako kvôli pár postrehom čo som čítala...

Epi stačí kedy vybavovať ?? keď už ležíš v nemocnici tesne pred pôrodom alebo počas návštev teraz u Dr ??

a taktiež kedy sa vybavuje aby bol manžel pri pôrode ??? asi sa to všetko popýtam na poradni vo štvrtok.....

... ešte jedna vec ma napadla, jedna kočku tu písala čo všetko si treba zobrať...a pre bábetko vraj len pampersky a vlhčené servítky....oblečko majú teda erárne ?? a stačí potom už len zabaliť si vecičky v ktorých pôjde domov ?????

certica
9. sep 2008

luci, s tym oblecenim pre babo, ako pises 😉

lucillienka
9. sep 2008

čertica, si rodila na Antolskej ? ..ja som nabalila krpcovi plno vecí, tak sa idem rovno prebaliť ...haha....

certica
9. sep 2008

ano, rodila som tam obidvoch krpcov, dokonca u rozemberga.
ak chces, zober si nanajvys rukavicky (ak by si skriabal moc tvaricku) a ciapocku, toho tam vela v zasobe nemaju... ja som nepotrebovala nic

ajuskamimi
9. sep 2008

presne ako pise Cerica 😉 pre miminko ti treba do porodnice len 1 balik newborn plienok a 1 balik vlhcenych utierok. Ostatne veci ako oblecenie, ci krem na ritku, mne dokonca dali pre maleho aj kvapky do oci, lebo mal prievan, to vsetko ti tam daju. Akurat som si so sebou ja brala pre istotu tie rukavicky, ciapocku /ale myslim, ze aj tu tam daju/ a dudel.

No a ostatne oblecenie + autosedacku nachystaj polovicke, nech ti to donesie v den odchodu 😉

andy75
9. sep 2008

luci- ak chces EPI,musis absolvovat kratku prednasku /byvala kazdu stredu od 14h na ARE/,treba priniest aj vysledky z vysetrenia krvi...

a do porodnice pre babo som okrem plienok a obrusok nebrala nic,vsetko dali /al eak chces mat babo oblecene vo vlastnom,mozes/

lucillienka
9. sep 2008

aha....tak to sa zajtra popýtam na tú EPI...aj keď najradšej by som to absolvovala bez nej, ale istota je gulomet a s mojim nízkym prahom bolesti si to radšej takto ošetrím.....keby som hysáčila že umieram.... 😀 😀

kočky neviete kto robí na Antolskej zajtra poradnu, ??? neviem vlastne kedy tam mam prísť....idem to popozerať na net, ale keby ste dnes ešte sem zablúdili a vedeli mi povedať, ocením...

ivettfff
9. sep 2008

Ahojte, je tu niektorá z Vás s termínom v novembri?

bora8
9. sep 2008

luci tak to sa tam zajtra asi uvidíme, aj ja sa tam chystám 😉

pepka
9. sep 2008

ano ivet, 19.11. a tiez sa chystam na antolsku

zuzycka
10. sep 2008

Ahojky...Ja mam termin v oktobri hned na zaciatku a tiez sa chystam rodit na antolskej aj ked ta poradna co tam momentalne je,je otrasna ale tak dufam ze sa to trosku zmeni a porod uz bude v pohode...🙂)) Aj ked sa samoska dost bojim...
Je tu niekto kto ma tiez termin v oktobri??

sjuzocka
10. sep 2008

Baby, fakt mi do porodnice pre maleho stacia plienky a vlhcene obrusky??? Oblecko, capicku, rukavicky, ponozticky - to vsetko oni daju?

A ozaj, ako to tam funguje s navstevami, viem ze maleho budem moct ukazat len cez sklo, ale premyslala som ze ked mi dojde navsteva, tak to asi mozem s nimi byt len chvilu, lebo tak maleho mam nechat sameho na izbe? Alebo mam poprosit sestricky ze keby zacal plakat, nech ma zavolaju alebo ako? 😒

sjuzocka
10. sep 2008

jaj a este to varenie tam - stoji to za nieco, alebo mam uz teraz manzelovi nachystat recepty co mi ma navarit a v obedari nosit :P

andy75
10. sep 2008

maleho mozes pocas navstev nechat na novorodeneckom ci ako sa to tam vola. Prve hodiny po porode tam byvaju babatka...
Je to blizko vychodu /teda tych sklenych dveri/.Tebe vlastne daju babatko aj s vozikom a ked pride navsteva,dotlacis ho k dveram, ukazes, a potom ho zavezies do tej miestnosti,kde budu aj ine babatka /tam je vzdy nejaka sestra/

jahodka11
10. sep 2008

sjuzocka-mne tam chutilo 🙂 aj ked varili jedla, ktore by sme ako kojacie matky nemali.....rozne nafukovacie, kakao a podobne... 😖

bora8
11. sep 2008

zuzycka - ja rodím v októbri a je nás viacej - máme tu aj stránku ..... skús sa pozrieť na koníkovi.... ale konkrétne š alebo 4 dokonca rodíme na antolskej 😉

miah
11. sep 2008

zuzycka - ja budem tiez v oktobri rodit na Antolskej 🙂 pozeram, ze sa tam asi vsetky stretneme 😎

lejla77
11. sep 2008

sjuzocka:
aj mne tam chutilo 😎
Capicku a rukavicky si zober pre mimi - lebo mne sestricka povedala, ze to nedavaju, ked som si pytala rukavicky pre maleho, lebo mal studene ruky. Ze mu mam dat svoje. Samozrejme som ziadne nemala, tak mi nejake erarne vyhrabala.

lejla77
11. sep 2008

a s tymi navstevami - ked niekam ides, odnesies babo do takej izby k sestrickam - oni tam chodia pozerat na "odlozene deti".

lejla77
11. sep 2008

andy75:
my sme ziadnu krv nemuseli nosit....... 😕

lejla77
11. sep 2008

andy75:
inac, to sme potom boli asi na tej istej prednaske 😀 Trapas.

alexis77
11. sep 2008

Ahojte kočky, ja som rodila na Antolskej pred 2 týždňami. Návštevy sú úplne v pohode ú síce návštevné hodiny ale nič sa nestane aj keď za Vami niekto príde mimo nich len to nesie byť cez vizitu to sú tam pekné ofuky...Napadlo ma ešte, dovolia Vám piť automatovú kávu, takže tie čo ste kávičkárky zoberte si so sebou drobné do automatu na kávu 😀 . Detičky sa odkladajú hneď pri sklenených dverách počas návštev a stále je tam niekto kto na ne dáva pozor. Bábatko môžete manželovi a rodine ukázať cez sklenené dvere je to síce dosť problematické keď sa tam nahrnú zvedaví oteckovia, pretože je tam miesto tak na dva vozíky ale keď si uvedomíte, že vonku je kopa bacilov, budete radi, že ste za sklom 😀

bora8
11. sep 2008

kočky ako je to teraz na antolskej s pôrodnými boxami? ja som rodila pred 5. rokmi bola som sama na takej malej izbičke.... teraz to tak asi nie je, že? nebola som na žiadnom nadštandarte....

alexis77
11. sep 2008

bora8 - ja som bola na normálnom pôrodnom boxe a od vedľajšieho som bola oddelená takou plentou... čiže počuť som počula vidieť nevidela... potom je vraj nadštandartný a ten je vraj rozdielny v tom, že kreslo je kožené.

talinka
11. sep 2008

ivettfff, ja rodim v novembri na Antolskej a celkom ma potesilo, ze nie som sama 🙂
ale nie prave naopak, praveze sa bojim, ze pri tom momentalnom mnozstve tehuliek, ma nebudu mat ani kde odrodit...
dik za info, ze si nic netreba brat do porodnice, z toho som uz trosku stresovala, co tam zobrat,ale este som nebola ani v poradni na Antolskej, snad mi tam vsetko objasnia---
este ani neviem u koho rodit a ci si vobec niekoho zazmluvnit

a inak ma stve, ako je to mozne, ked chceme a zaplatime si EPI, preco Dr. sa jednoducho rozhodne, ze EPI nebude,len aby to bolo prenho jendoduchsie a pre nas o to bolestivejsie:?????

andy75
11. sep 2008

leila77:nie nosit,ale musela si ju mat vysetrenu,nam to kazdej kontrolovali a ktora nemala,tu poslali na hematologiu,aby si dala vysetrit

alexis77-a nie je nadstadartny nadstadartnym boxom tym,zeje oddeleny? Teda zavru dvere a ani pocut by nic nemalo. Mna don sa poslali osprchovat,kedze nikto nerodil a v nom netiekla tepla voda 😠

andy75
11. sep 2008

leila77-myslis tu prednasku pre oteckov?
Ja somju povodne ani stihnut nemala,tu predtym bol manzel na sluzobke,takze nemohol prist. Tak som isla za p.Jezikovou,ci by mi nemohla dat peciatku aj bez tej prednasky a ona,ze nie ,lebo to je velmi dolezite a bez toho to nejde a nakoniec to bola fraska,takmer nic sme sa nedozvedeli....
a keby jej tam strci tehot.knizku niekto ,kto tam nemal manzela urcite to nezisti a peciatku da ...

lejla77
12. sep 2008

andy75:
neviem o tom, ze by nam to kontrolovali, ale mala som to v knizke zalozene.
hej, myslela som tu prednasku - fakt to bolo hrozne - bolo nam tam strasne vela a sedeli sme na zemi a potili sa a cakali, Dr. Dubcakova tam dobehla na 10 min. a potom na chvilu primar novorodeneckeho a to bolo vsetko. Absolutne nic tam nepovedali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre