Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzna.z
1. okt 2008

dula_renka na budúcu stredu máme u nás v klube na prednáške pôrodnú asistentku z Antolskej, ak by si sa s nou chcela pozhovárať daj vedieť - možno ti poradí - prezradí kde je pes zakopaný. Ja si myslím , že by sa to konečne mohlo s dulami rozbehnúť. Keby som niekedy rodila - určite si zavolám dulu. Zatial však vyťahujem deti z detských domovov.

dula_renka
1. okt 2008

zuzna.z ahojcek moja, my sa predsa piozname z kurzu pre laktacne poradkyne 🙂 ...svet je vazne maly, ak tu prednasku stihnem, tak by som prisla, do 16,30 som v robote a mam aj jednu maminku cakatelku 🙂 kto vie ci sa jej babatku nezachce na svet prave vtedy 🙂

zuzna.z
1. okt 2008

teším sa na stretnutie...ak to stihneš

bora8
1. okt 2008

kočky mám taký dotaz - keď to na mňa príde tak mám ísť rovno do pôrodnice alebo na cetnrálny príjem?

majula009
1. okt 2008

Na centrálny prijem ak dojdeš po 15tej, ak prídeš skor tak chod rovno na porodnicu... 😀 Držím p=alce

letnicka
2. okt 2008

Porod na Antolskej mám už našťasie šťasne za sebou a myslim si, že sú tam dobrí lekári. Chcela by som napísať svoj názor k zazmluvňovaniu lekárov. Lekára som si zazmluvňovala koli dieťaťu a nie koli sebe. Nepotrebujem predsa aby boli na mňa milí, aby ma lekár pri porode držal za ruku ani si to neviem predstaviť 🙂 . Myslím si, že každá z nás by "prežila" aj drsné a nepríjemné zaobchádzanie. Nemalo by to tak byť ale nerobme si ilúzie. Sme na Slovensku a v tomto smere sa naši lekári aj celý zdravotný personál má ešte minimálne na dve generácie, čo učiť. A to som optimista. Treba si však uvedomiť, že pri porode je najviac ohrozené dieťa ten "zlatúšik" a koli nemu sú niekedy potrebné odborné a rýchle rozhodnutia, ktoré preňho znamenajú život alebo smrť. Nad týmto sa žiadna pri svojich polemikách nad zazmluvňovaním lekárov nezamýšľate a to ma dosť zaráža. Nechcem sa však nikoho dotknúť. Možno len zle čítam.

prsky
2. okt 2008

letnicka...lenze babo nezachranuje porodnik ale pediater...

natasa8
2. okt 2008

bora... na centralny prijem pojdes, ak uz budu vsetky ostatne vchody do nemocnice zavrete. Ja som tam prisla po 16 hod., do nemocnice som vosla hlavnym vchodom a isla som priamo do porodnice 😉

letnicka... bohuzial zazmluvnenie lekara ti nezaruci, ze sa babatku pocas porodu nic nestane ☹ Bohuzial je to tak trosku o stasti...

veracruz
2. okt 2008

ahojte, viete niektora, ci bude predporodna prednaska teraz v pondelok a o kolkej hodine? dakujem

miah
2. okt 2008

myslim, ze bude 6.10 o 12:30 🙂

veracruz
2. okt 2008

miah, dakujem moc, chcem sa tam ist pozriet...

saudi
2. okt 2008

prsky - letnicka to asi myslela, ze pocas porodu, aj chybnym vedenim porodu ohrozis dieta, nie len az ked je na svete

evixa
2. okt 2008

k zazmluvneniu lekara... nemala som zazmluvneneho lekara z viacerych dovodov: 1. moj gynekolog ordinuje mimo antolskej, cize som tam nikoho nepoznala (dobre referencie som mala na viacerych, alebo skor na vsetkych lekarov na antolskej), 2. nemyslim si, ze profesionalny a slusny pristup je nadstandard za ktory by som si mala priplacat + ine. Napriek tomu bolo o mna a hlavne o babatko postarane myslim si, ze najlepsie ako situacia umoznovala (naval porodov), za co patri personalu moja velka vdaka. Po tom co som si absolvovala dovolenkovy chaos v poradni a predporodnej priprave som mala trosku obavy, ale nakoniec fakt vsetko bolo nad moje ocakavania. Asi dlho budem spominat na skvelu porodnu asistentku. Taka silnejsia pani ... mrzi ma, ze neviem jej meno. Videla ma 1x v zivote a cely cas ma oslovovala Evicka a profesionalne a s citom viedla porod. Ako pise Letnicka, urcite je najpodstatnejsie babo, ale ako to najme teraz ako mama pocitujem, to v akom stave som ja, vyrazne vplyva na moje dieta. Bol pri mne manzel (co odporucam, bol mi obrovskou oporou), ale dolezity bol aj personal. A nemala som EPI, co sice bola sila pri otvarani, ale samotne tlacenie bolo jednoduchsie. Tak drzim palce buduce maminy a hlavne teraz vela oddychujte, spite a inak naberajte silu. 🙂

dadka212
2. okt 2008

Evixa úplný súhlas 😉 inak aj mňa rodila tá asistentka a je to PERFEKTNA žena, všetko mi vysvetlovala ako robí a prečo a malého mi doslova vytlačila ona, pomaly mi lahla na brucho (spravila mi aj strie čo som dovtedy nemala ale vôbec mi to nevadí, práve naopak som jej velmi vďačná) a malého som vytlačila na 1,5 krát 😀
Samozrejme aj doktorka bola fantastická urýchlila mi pôrod a potom ešte aj vtipkovala, že sa nudí, lebo v ten večer sme rodili len 2 😀

jahodka11
2. okt 2008

evixa- a porodna asistentka mala take tmave vlasy, ze? co ju tu popisujes....na mna bola tiez mila, pomahala.....velmi mila zienka, tiez ma mrzi, ze neviem, ako sa volala 😒

miah
2. okt 2008

ahojte, nemate nahodou niekto telefonne cislo do gynekologickej ambulancie 22 na Antolskej?? 🙂
potrebujem sa preobjednat ☹ dakujeeeeem!!

talinka
3. okt 2008

certica, neviem veru...proste ma dala az na 4.11 nieco aj zasomrala, tipujem, ze kvoli zdravotnej poistovni, lebo vlastne v mesiaci september som bola 2x, takze preto asi az v novembri, neviem...takze idem az po 5 tyzdnoch najblizsie

talinka
3. okt 2008

miah, mam v tom trosku chaos? co je myslene tou predporodnou prednaskou, ktora bude 6.10.2008 o 12.30?
je to to cvicenie alebo priprava s p.Jezikovou,alebo nieco ine, kde moze ist hociktora bez odporucenia? lebo uz sa aj ja chystam za p. Jezikovou na Antolsku...len fakt neviem...co je co ...lebo raz sa pise tehu cvicenia, potom prednasky a dychacie cvicenie, nejaka predporodna priprava,,...psycho neviem co a atd. atd----nie som v obraze....

ja by som chcela nejake prednasky a naucit sa dychat....proste co mozem absolvovat na Antolskej dikkk 😅

deirdra
3. okt 2008

Caute, vcera som bola u Rozemberga na poradni na Antolskej a bola to teda sranda 😵 Teda on bol viac-menej v pohode ale ta jeho sestricka... Bola som tam prvy krat tak som nepoznala tie maniere, mozno ste ine na to zvyknute, ale mne to teda prislo dost divne. Priniesla som moc v tej malej skumavke s modrym vrchnakom a mala som ho vlozeny v tehotenskej knizke za plastovym obalom. Ked som jej podala knizku, vratila mu ju, ze nech si ten moc odtial vyberiem a nad umyvadlom ho otvorim. Bola som trochu prekvapena ale urobila som to. Potom prisla ku mne a v koncekoch prstov drzala ten papierik co sa nim vysetruje moc. Myslela som ze mi ho podava tak som si ho chcela druhou rukou zobrat a ona mi povedala, aby som jej "to" nestrkala pod nos a hlavne aby som "to" nevylievala u nich do umyvadla, mam si "to" 😀 zobrat domov a tam to vyliat... Bola som trochu v strese, lebo som pred tyzdnom lezala na gynekologii a hlavne som chcela pocut, ze je vsetko v poriadku, tak mi vlastne nedochadzalo ze by som jej mala nieco povedat, ale ked som vysla z ambulancie tak mi doslo, ze to teda bolo pekne trapne... Nechapem ako moze v gynekologickej ambulancii pracovat osoba, ktora sa odmieta dotknut skumavky s mocom, hoci skumavka bola iba spolovice naplnena a ma predsa rukavice! A potom sa mam pred nou rozcapit na kozu... 😒 Je to v podstate blbost (ak sa mi nestane nic horisie tak budem rada 😖) ale este som to teda nezazila u ziadneho lekara a u gynekologa vobec nie. To tam tak chodi v kazdej ambulancii alebo som natrafila na nejaku "fajnovku"? 😀

talinka
3. okt 2008

cooo? tak to som teda nepochopila, to co bola za citlivku 😨
mozno ani ja by som sa nezmohla na slovo, ja u svojej gyn este v prezlikarni otvorim skumavku sestricka tam strci papierik pozrie, ja zavriem skumavku a moc sup do kabelky, neriesia tam nic take....no to sa teda uz fakt tesim na tu ANtolsku...sestricky tam vsetko kazia.....neviem ci sa budem tam vobec vediet ovladat a tvaris sa milo ak tam natrafim na taketo cuuuzy

talinka
3. okt 2008

deidra a nevies mi odpovedat na moje otazocky co som sem pisala, hned nad tebou? 😅

diddi
3. okt 2008

asi sa bala,ze otehotnie 😀 😀 😀

certica
3. okt 2008

deirdra 😀
ta sestricka je dost svojska a ufrflana na prvy, mozno aj druhy pohlad 😀 , ale vo svojej podstate je celkom fajn. chce to len cas, zvyk a poznat sposob, ako na nu reagovat (na co je treba viac, ako len 2-3 navstevy poradne). nieco ako janac v extra zenskom prevedeni 😀 alebo co bol ten kresleny serial - denis, postrach ulice. no ale fakt nie je taka hrozna, akou sa snazi tvarit. moc som ti asi nepomohla, ale nadalo mi to 😀 . ja som ju zazila pri dvoch tehotkach a to takmer celych.
skratka, nemusis z nej mat stres ani "strach". a z rozemberga uz vobec nie 😀

paska
3. okt 2008

mam ťa 😀

certica
3. okt 2008

pasula 😀 , ale moc si sa nedozvedela

deirdra
3. okt 2008

talinka, rada by som ale bohuzial neviem, ja mam svojho gynekologa v Probiose, dr. Horaka, ale bohuzial nerodi. Probios si tieto prednasky robi vo vlastnej rezii takze chodim k porodnej asistentke - p. Hrabcakovej, ona to robi na styroch sedeniach - priprava na porod 1 a 2, starostlivost o dieta a dojcenie. Takze dufam ze ti bude vediet odpovedat niekto iny 😅

deirdra
3. okt 2008

cau certica, vobec ma nepadla mat z nej strach🙂 len mi to bolo divne, clovek v takychto situaciach rozmysla ci je sam mimo alebo co...🙂 U Rozemberga som lezala na gynekologii (pred tyzdnom) a bol zlaty, preto k nemu chcem chodit aj nadalej bez ohladu na to ci mozem alebo nemozem vyliat moc unho v ambulancii, to nie je take podstatne🙂

certica
3. okt 2008

jasne, uplne chapem. tiez som z nej este pri prvom tehu nemala extra super dojem, ale postupne som pochopila jej "zasadovost" a zazila ju aj z inej stranky. je ine, ked uz niekoho trochu poznas a vies, co mozes ocakavat, pripadne ta niekto dopredu upozorni, ze: "potom sa nezlakni..." 😀

deirdra
3. okt 2008

no zas musim uznat ze ked som sa jej pytala na EPI tak mi poradila uplne presne kam mam ist a kedy, takze hadam budes mat pravdu a taka harpya to az nebude...🙂 co uz, kazdy mame svoje muchy

certica
3. okt 2008

talinka, ja som tie cvicenia a prednasky atd. absolvovala pred 4 rokmi, tak neviem uplne presne, co sa na tom zmenilo - myslim tym hlavne obsah prednasky tykajucej sa predporodnej pripravy, resp. kedysi akoze prednaska pre oteckov, ktori chcu byt pri porode. to by mala byt ta spominana prednaska o 12.30h. tam urcite papier od gyn. nepotrebujes, ale ani necakaj, ze sa tam nieco prilis specialne dozvies, skor taky suhrn, co a o com asi porod je, nieco tam aj z novorodeneckeho pridu povedat...
ak chces tie dychacie cvicenia absolvovat, na fitloptach+nejaky ten volny pokec... musis sa zahlasit u p. jezikovej a to su su tie pravidelne cvicenia kazdy tyzden alebo ak chces profylakticka priprava. a tam uz papier od gyn. potrebujes.
mozno ti niekto napise presnejsie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre