Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

monkula
8. okt 2008

ja si ju nepamätám... 😅

janula10
8. okt 2008

adusha lucillienka dakujem maminky velmi pekne

dadka212
8. okt 2008

Tak tú sestričku som aj ja mala pri pôrode 😀 nebola napríjemnejšia stále na mňa zjapala , že prečo mám teplotu, prečo sa nesprchujem alebo ako zle dýcham a pod. hlavná vec, že prišiel aj pán primár a ten mi hovorí, že toto je ukážkové dýchanie 😵 ale našťastie tam bola aj jedna taká silnejšia sestrička vélmi milá, príjemná bola ako anjel 🙂 velmi mi pomohla aj s pani doktorkou takže som si tú "zlú" nevšímala 😀

adusha
9. okt 2008

Lucillienka,

este k vcerajsej tvojej otazke...bohuzial nekojim a ani som v podstate nekojila ☹( meisac som si odsavala mlieko ale vzdy som si odsala len par ubohych mililitrov, takze to bolo dost smutne...ale po poriadku.
Takze maleho mi doniesli az na druhy den rano, ta sestricka ktora mi ho doniesla mi expresne povedala ako ho prilozit..samozrejme ze nam to neslo a maly sa nechcel prisat. Potom cez den dosla laktacna, ta mala tiez expresne poucenie, ako prilozit mi ano nepovedala, iba ukazala stylom ze mi poleziacky chytila bradavku a sama ju vrazila malemu do ust. Ale ked ju potom pustil, jasne ze nam to uz samym neslo. Ked som ju potom bola prosit aby mi to este raz ukazala, postup sa opakoval. Takze sme sa cely den ucili iba prisat. Nastastie maly bol kludny, skoro vkuse spal, tak som si myslela ze je to ok. Na druhy den sme pokracovali v uceni prisat sa, uz sa semtam prisal, ale netieklo mu asi nic...Prsia som mala makke, necitila som ziadne nalievanie...ked dosla laktacna, tak som jej povedala ze stale nemam mlieko...a ona prisla ku mne stlacila mi prso, vypadla jedna priesvitna kvapka a ona - akoto ze nemate a toto je co? (myslela som si ze kolostrum je huste a zlte, ja som mala na prsniku priesvitnu kvapku...). Takze dalsi den sme sa ucili prikladat a asi aj nieco zo mna vytiahol...to som si myslela, lebo bol pokojny, kludny, spinkal...Vecer bolo kupanie a vazenie...No a na treti den rano na vizite som sa dozvedela ze maly schudol z porodnej vahy asi 350 g, co je extrem!! Takze sa doslo na to, ze je hladny, ze si ho mam pred kazdym a po kazdom jedle vazit na chodbe, ved na co su tu tie vahy...ak ak nevypije tolko kolko ma, treba siist vypytat prikrm. Zacali sme vazit, maly vypil vzdy len nejakych 5 ml, vobec netahal iba sa hral s bradavkou...takze sa zacalo prikrmovat...dalsia noc uz bola tazka, maly uz plakal od hladu, ja som mlieko nemala, prsniky stale nenaliate, i ked som si ho prikladala asi kazde dve hodiny...Na čty den rano vsak zazrakom pri vizite a pri vazeni mal o 120 g viac, takze nas pustili domov...Len tolko poviem: prvykrat poriadne prilozeneho k prsniku som ho mala az 14 hod po porode! Nikto mi nepovedal, ze si mam dieta vazit aby som vedela ci papa dostatok mlieka...nikto mi nepovedal kolko by mal vytiahnut na jedno krmenie, vsetci boli mudri az ked sa zistilo ze nepapa. Nikto mi nepovedal, ze ked dieta spinka a je pokojne ze to nemusi byt znakom toho ze je napapane ale to moe znamenat iba to ze je to po porode normalne, ze dieta je z porodu unavene a preto spi. Nikto sa nezaujimal ci mame dobru techniku dojcenia...ak som hladala na oddeleni laktacnu sestru tak nikdy nemala cas, vzdy bola pri babach po sekcii - zrovn vtedy tam bolo strasne vela cisarakov... No a ked si koncne nasla cas, tak kontrola prilozenia bola taka rychla ze az...neskusala mi ukazat ine polohy ako tu poleziacky, lebo vraj, vydrzite sediet? no, mozno by som nevydrzala, ale mohla mi ich ukazat...ostatne setry novorodenecke tiez neboli bohvieako ochotne...ked som prisla za nimi, ze mame problem s prisatim, tak ma vzdy odkazali na laktacnu, ale ta bola vzdy zanepraznena... no a ked sme zacali s prikrmami cez striekacku, tak na mna vzdy zazerali...
Ak to zhrniem - gynekologia a porodnictvo uplne super, mam uzasne spomienky, bola som velmi spokojna, aj ked porod bol miestami dramaticky...ale novorodenecke ma sklamalo na plnej ciare, vobec mi neprislo baby friendly...
...a este ku kojeniu...prsia sa mi naliali asi na 5-6ty den, ale kedze maly nevedel tahat, odsala som si z oboch dohromady 90 ml. nikdy viac sa mi tolko odsat nepodarilo...nikdy viac sa mi nenaliali, aj ked som maleho prikldala co najviac...maly sat nevedel, plakal od hladu, ja som bol a zufala, chytila som depresie...takze to dopadlo tak, ze bol od zaciatku na bebe a materskym som len prikrmovala...ale po mesiaci som po polhodine odsavania odsala z prsnika iba 4 kvapky...som to zabalila...s placom, ale bohuzial... cely prvy mesiac som preplakala, mala som vycitky svedomia z toho ze som ako matka zlyhala...trapili ma depresie, ale nastastie som sa pozbierala a dala som si predsavzatie, ze pri druhom porode toto nedovolim...moje najvacsie zelanie bolo kojit, precitala som pred porodom o nom x kniziek, ale bolo mi to naprd...neviem kde sa stala chyba, ale na buduce to uz nepripustim...

adusha
9. okt 2008

Luci,
este si sa pytala ci som mala muza pri porode. Najprv som vahala ci ho chcem, potom som sa rozhodla ze ano ale upozornila som ho ze je mozne ze ho vyzeniem prec. Ale nevyhnala som ho, velmi mi pomohol pri kontrakciach, ked som sa rukou vzdy zaprela do jeho hrude, ked som mala suche pery, nosil mi mokru gazu a ovlazoval mi ich...ovlazoval mi so studenou vodou aj tvar...masiroval ma, pomahal na stol a zo stola...
No a s doktorkou strasne srandicky...ked uz som tlacila von hlavicku a doktorka ze noo, uz vidim vlasy, tak on, ci je to blondak - ona z enie, ze tmavy...No a potom spolu zartovali, aj ked ma zasivala...ze reku nebojte sa, dobre pozasivam, budete spokojny 😉 no a musim suhlasit, zasila ma dobre 😉

talinka
9. okt 2008

booooze, adusha, ked ta tak citam, clovek sa boji ist tam rodit 😝
fakt co clovek, to ina skusenost

talinka
9. okt 2008

ozaj a od ktoreho tyzdna ste zacali chodit na Antolsku do poradne????

certica
9. okt 2008

talinka, bezne od 36tt sa chodieva

adusha
9. okt 2008

Talinka,
ako pise certica od 36ho 😉

a nelakaj sa...to bola moja skusenost, kazdy ma ine zazitky, ine ocakavania atd atd..to som ja este dobry dermin vymakla, dokonca som poldna bola na izbe sama, ale koncom juna co bolo na antolskej..uplna katasrrofa, rodilo sa ako na pase a dvojky izby museli poprerabat na trojky aby mali kde ukladat rodicky...si neviem predstavit tri deti na izbe, uz dve placuce bolo hrozne...ked jeden spal, druhe plakalo a naopak, nebola minuta ticha na izbe poslednu nasu noc...som bola rada ze sme sli domov, lebo este jednu taku noc ak neviem neviem...

drzim palce, neboj, vsetko bude dobre a zostanu ti len tie pekne spomienky 😉

delina
9. okt 2008

mima, tiez som absolvovala predporodnu prednasku a myslim, ze dr. presne vystihol, co ma otec robit pri porode - hlavne nezavadzat doktorom! a okrem toho hladkat manzelku, podporovat ju tak, ako to potrebuje, lubit ju, osviezovat ju vodou v spreji, pomahat jej pri predychavani ... nestaci to? mne to teda stacilo... muz tam je na to, aby si sa ty citila lepsie, takze ma robit vsetko, co budes ty chciet...

hanulla
9. okt 2008

Ahojte.
Chcem sa opytat na Vas nazor do Mudr. Gaza. Isli by ste k nemu rodit. Ake mate skusenosti. O tyzden ma to asi s nim caka...

monkula
9. okt 2008

adusha.. keĎ som rodial Jarka, pri pôrode som mala Mudr. Lipovskú, tak mi hovorila, už vidím hlavičku a mňa nenapadl onič iné, len sa spýtať, či má vlasy, lebo ma strašne pálila záha a ona že, no, niečo sa tam nájde 😀 😀 😀
a pri Chiarke ma rodil MUDr. Janáč a ten že už vidím uškoo, už aj druhé uškooo 😀 😀 😀
hanulla, o MUDr. Gažovi je tu samostatná diskusia, ale ja som s ním mala skúsenosti, práve pri Jarkovom pôrode, keĎže ma na poradni, dva dni pred termínom vyšetrova,l či má mnejaké bolesti ,tak som mu povedala ,že také ako pri MS, on ma vyšetril a povedal ,spýta msa ešte raz, vy nemáte žiadne bolesti, aj že nie, prečo? a on že, lebo steotvorená na 4 cm 😀
Vypísal mi lístoček na pôrodnú sálu a ja so msa ho naivne opýtal ,či porodí mešte dnes a on sa začal smiať, či tam t obábo chcem držať do Vianoc 😀
a predstav si ,že ma prišiel počas pôrodu dokonca pzrieť, ako t opostupuje a či som v poriadku... 😵
Potom ztase po pôrode sa mi smial ,že aká som boal naivná ,či porodím ešte dnes... ešte sa ma opýtal na pohlavie dieťatka a či je všetko v poriadku...
POdotýkam, že nebol mojím lekárom, alen zastupoval MUDR. nižňanskú počas jej neprítomnosti v poradni... takže, jednoznačne, je skvelý...

hanulla
9. okt 2008

Vdaka za podporu. Ja som o nom pocula tiez dobre veci, len tak sondujem. Ved porod zalezi od vsetkeho mozneho, ale aj od doktora. Bojim sa.

adusha
9. okt 2008

Hanulla,
ja som na nho pocula tiez len dobre veci, takze bud v pohode 😉

Monkula, s tou poradnou sranda 😉 ja som na tom bola nejako podobe, ale lezala som v nemocke...ja som mala taky haluzny porod. V podstate trval iba 5 hodin 😉 co je na prvorodicku super!
Ja som totiz kvoli vysokemu tlaku sla do nemocky v 40 tt v stredu. Pri prijme mi tlak strasne vyskocil - predpokladam ze to bolo z doktorky tzv. sovy, kedze ta ma prijimala, takze ta vystresovana volala doc. korbelovi ze co je vo veci...takze mi pomaly zacali chystat sekciu, ale po infuzke sa mi tlak upravil. Vo stvrtok na vizite sa vo mne doc. korbel tak posparal, ze sa mi v priebehu dna zacala uvolnovat hlienova zatka. Este mi navrhol ze ci to nechem urychlit...jasnacka ze som vyvolavacku odmietla. Na druhy den v piatok sa vo mne opat docent brutalne posparal - (vedela som o co mu ide, co najskor vyvolat porod)., bola som otvorena na asi 1,5 prsta a on reku huraaa, dnes mame pekny datum, pobalte sa, idete na porodnicu, dnes rodime 😉 Tak som sa hladna a smadna (hned mi zakazali jest a pit) pobalila a presunula sa s este jednou babou na tretie. Tam nas uz vitala vesela Editka, takze mi hned stuhla vsetka krv v zilach. Vysetrilo ma tam nejake konzilium, ale hlavny vysetrujuci sa ma pytal, ze co tu robim, ze to na porod ani zdaleka nevyzera. Ze ked cez vikend neporodim, tak v pondelok vyvolavacka. Ja som este neprenasala, ale silou mocou to chceli vyvolat kvoli mojmu tlaku a najme kvoli tomu, ze som cakala velke dieta - este ma poslali na sono, kde bol odhad 4000 g. Noo, takze ma ulozili na cakacku na porodnici, okolo mna sa rodilo a ja nic, iba mi natacali monitor...zaznam ukazoval aj nejake silnejsie konrakcie, ale ja som necitila uuuplne nic resp. len slabe tvrdnutie bruska.
V sobotu detto - nic nove, akurat do nocnej prisla editka 😉
No a rano v nedelu sluzila zlata dr. Maľová a prislužbu mal doc, korbel. Ten ked ma zbadal prva otazka bola, ze co tu robim, ved som mala porodit v piatok...a hned na to dodal, ze aj dnes je pekny datum, porodime dnes. Na izbe sme boli tri a po jeho vizite sme vsetky tri sli na salu 😉 Na vizite skonstatoval ze rodim idem aj ja, ze to vyzera super, tusim som bola na nejake 3-4 cm. Kedze som nemala ziadne bolesti ani kontrakcie, nechcelo sa mi verit. Takze po vizite klystir, sprcha a presun na salu. Rodila ma dr. Maľová - prve co urobila na sale, bolo ze vypustila malemu bazenik a mne sa tymto ukonom hned spustili brutalne kontrakcie, boli silne a strasne caste ale nastastie to cele trvalo iba 5 hodin. Na sal som prisla o cca 10.00 a o 14.44 bol maly na svete - 4400 g a 54 cm. Bez epiduralu, prirodzene, s istymi komplikaciami - hlavicka nechcela vstupit do panvy, takze som ju vytlacila viacmenej v horizontalnej polohe...po porode sa zistilo ze preco hlavicka nesla dole -maly mal okolo krku dvakrat napevno snuru...No ak to zhrniem, najhorsie su kontrakcie...mne este ani jedna neskoncila a uz som citila ze ide na mna druha...to bolo najhorsie...samotne vytlacenie uz bolo to najmenej 😉
No, dr. bola uplne super, zlata zena 😉 a doc. korbel bol tiez zlaty, mal tam sice svoju pacientku, ale tej nakoniec siel robit sekciu, ale potom ked sa vratil tak nemal problem sa viackrat zastavit aj pri mne...bol pozerat a kontorlovat monitor, po porode ma prisiel kuknut a otvoril mi okno...potom ked sa dozvedel ake miery mal maly tak dosiel opat, ze reku vidite ze dokedy som chcela nosit takeho obrika 😉 skratka je to profesional na plnej ciare. Na porodnicu mam uzasne spomienky, lebo az na dve vynimky som natrafila na samych super ludi.

monkula
9. okt 2008

Adusha, ja som pri Chiarke strávial na pôrodnej sále 2 a pol hodiny, spolu s dvomi hodinami, čo sa ležalo po pôrode... 😀 😀 😀
Ležala som tam na rizikovom ,keďže som bola 36tt+2dni, z piatka na sobotu mi odtiekla hlienová zátka, povedala som to sestričke, tá poslala za mnou Nižňanskú, a t áskonštatovala ,že pokiaľ nemám kontrakcie ,je všetko v poriadku ,a kby nastali, mám ísť okamžite za sestričkou, že ju zavolá...
celý deň ani noc sa nič nedialo, takže pokračovali magnéziové infúzky, auuuuuuu, a zo soboty na nedeľu so mpociťovala bolesti v oblasti krížov.. ako druhorodička, som vedela, ktorá bije keĎže pri Jarkovi mi začali kontrakcie úplne rovnako... nevedela so mspať, zaspala som až nad ránom, ráno som to povedala sestričke, t áma zase napichala megnéziom, potom pričiel pán doktor Chabada, a povedal sestričke, nech ma prestanú trápiť infúzkami, a že mi stačia tabletky.. to som ešte netušial ,že ´týmt orozhodnutím zachránilm oje jprincezničke život...
kontrakcie sa rozbehli naplno okolo obeda, povedala so mt osestrikč, ktorá sa okolo jednej uráčila zavolať lekárku, an ineviem, ako sa volala ,taká staršia, a tá skonštatovala, ukľudníme to infúzkou.. tak a jnapriek rozhodnutiu predošlého lekára mi sestrikča púuchla infúzku, ale tak, že mi zabudla odkrútiť taký ten gumový obväz a praskla mi žilu... baby, to bola bolesť.. d odruhej ruky mi magnézium vtlačial rýchlosťou blesku, takže mi napuchla žila aj tam a ja som mala ruky ohnuté v lakti, a nemohla som ich narovnať.. po pichnutí magnézia ma pichla na monitor, samozrejme, kontrakcie sa ukľudnili, a ona na mňa pozerala kao na simulantku, spolu s lekárkou....
no mne stáel niečo hovorilo, že dnes porodím.. potom mi zavolal MM, že za mnou aj s Jarkom prídu, a ja som s kontrakciami každých 5 minút išla dolu z piateho, až d obufetu, kúpiť môjmu chlapčekovi nejakú sladkosť.... predýchaval so man každom kroku, pri platení som dostala kontrakciu, bufetárka zatiaľ obslúžila druhého záakzníka a ja som potom zaplatila a išla hore... nehovoriac o tom ,že som zase asi 4x stála ,kým som sa vytrepala hore...
Po príchode na izbu bol u moje jspolubývajúcej na návšteve manžel a ja so msa veľmi hanbila pred nimi dať najavo bolesť, tak som ležala na boku, čítla som ,cez kontrakciu som zatvorila oči a pomaly dýchala... poto mza mnou prišiel MM aj z osynom, keĎ so mho zbadala ,strašne so msa rozplakala ,neviidela som ho asi dva dni 😀
cez tú hodinku ,čo u mňa boli, boli sme vtedy už sami, som lemn predýchaval ,a tiekli mi slzy, už to poriadne bolelo ,enchela som však vyľakať jarka....
17.09 so mi ch vyprevádzala, a akurát tam boal tá lekárka, a keDˇso msa vracala ,tak mi hovorí, no čo, ako, akurát pozerá mna vaše CTG, kontrakcie nemáte.. tak som je už mierne nervózna povedal, že veru že mám a ona oponovala ,že nemám, leb oCTG ic hneukazuje ,tak som na ňu zavrčala ,že cítim tlaky na konečník.. pre prvorodičky: to znamená, že hlavička dieťatka sa tlačí von.... 😉
tak ma teda zobrala na ošetrovňu a tam skonštatovala ,bránka zájdená, to znamená, otvorená na 10 cm, ani mi nedovolili urobiť tých dvadsať krokov, aby so msa zbalila.. jednoducho ma posadili na vozík a odviezli na pôrodnú sálu, to bolo 17.12... ešte mi rýchlo dali ATB, keĎže so mbola pozitívna na streptokoka....
No a 17.52 sa mi narodila moja princeznička, 2800 g, 49 cm... mala omotaný pupočník okolo krku a pravý uzol,,,
aj lekár skonštatoval, že to je jej prvé šťastie v živote... ak by tam ostala čo i len o deň dlhšie, udusila by sa.. i tak sa narodila a nehýbala sa.... to ticho, č onastalo, keď sa prestal hýbať a jlekár spolu so sestričkou, ten pohľad na nehybné telíčko, trošku namodralé, ten neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi... poto msa je jlekár dotkol a ona sa pohla... ten kameň, čo mi spado lz osrdca dievčatá, ten by zboril aj celú nemocnicu...

ešte nejaké otázky? 😀

talinka
9. okt 2008

baby, zacinam sa bat.... ☹

cim viac sa to blizi, tym je to horsie ...alebo mam len momentalne taky stav, na jednej strane tesim, na druhej obavam, fakt zvlastne pocity.....

a dakujem za odpovedem tiez som myslela, ze ma posle na Antolsku od 36tt,ale moja gyn ma dala k sebe na poradnu este den pred koncom mojho 37tt !!!! takze nechaaaapem,ale snad vie co robi....

dadka212
9. okt 2008

Jáj Monkula, to si mala šťastie, teda hlavne Chiarka 🙂

Ja som mala termín 1. marca tak ma teda zobrali na rizikové odd. lebo ma chceli mať pod dohladom, lebo som bola riziková. To bolo v piatok, v sobotu ráno mi odtiekla hlienová zátka a začali kontrakcie, každých cca 10 min. a oni ma 2!!! dni presviedčali, že to kontrakcie nie sú, pretože to neukazoval ten ich sprostý monitor a keď ich presviedčam, že šak mám aj hrozné tlaky na konečník, ako keby som potrebovala už už niečo vytlačiť, tak mi povedali aby som sa išla vykakať 😠 , tie 2 dni som nič nejedla vypila som 2dl vody za 2 dni a dostala som 2x klystír nato som dostala vysokú horúčku tak mi dali infúzku a keďže som bola na vzdychačke sama tak sa pani doktorka v pondelok vnoci okolo 21.hod. rozhodla pomôcť mi a odpustila mi plodovú vodu, a potom som porodila do 2-och hodín. Ale ešte predtým mi tam viacerí vynadali, že prečo som nejedla a bla bla, a ja vyhúkaná im hovorím, že šak mi zakázali 🤐
Maličký bol našťastie v relatívnom poriadku aj keď mi doktor Janáč hovoril, že môžem mať problém lebo bol na mňa veliký mal 51cm a 3150g a ja hneď otázka, či idem sekciou a on že nemám strašiť to nejako vytlačím 😀 ale keď sa narodil mal opuch hlavičky z tých tlakov a ešte niečo čo neviem čo je, tak mi ho len ukázali skúsili prisať na prsník a potom ho rýchlo odniesli do inkubátora...

ale napriek všetkému pôjdem na Antolskú rodiť aj nabudúce, teda v júni 😀 len tentokrát veľmi rozmýšlam či si mám lekára zazmluvniť a ako si tak premietam môj pôrod tak už sa mi nezdá taký ideálny 😅 a keď aj čítam iné skúsenosti tak u mňa vyhráva, že áno zazmluvniť, aspoň si bude robiť svoju robotu včas a nenechá má trápiť takmer 3 dni v kontrakciách, lebo vtedy som nevedela, čo a ako ale tentoraz to bude iné, už tam aj bordel narobím, len aby si niekto všimol, že rodím 😀

monkula
9. okt 2008

dadka, aj mňa rodil Janáč... je supeeer... 😵

adusha
10. okt 2008

Monkula,
ufff, ku koncu citania mi normalne nabehli zimomriavky ...ale hlavne, ze vsetko dobre dopadlo

Dadka,
jeeej, ty si junovka 😉 presne pred rokom so bola v podobnom tt - mala som termin 8.6 a maly sa narodil 8.6 😉

Inak haluz, vy dve ste citili ze idete rodit a vsetci vas presviedcali ze nie a u mna to bolo naopak. Ja som si myslela ze nehrozi, ved mi nic nieje ale vsetci tvrdili, ze ano...aj konktracie som mala na monitore aj som sa otvarala a mne bolo fajn...zacalo to az po vypusteny vody, vtedy mi zacali take konktracie ze ufff ufff, som myslela ze pridem o krize. Jedno som vsak rada, ze som porodila bez vyvolavacky...lebo tie baby co s nou rodili sa vytrapili teda poriadne...:-/

dadka212
10. okt 2008

Monkula nerodil ma len som k nemu chodila do poradne a ma vyšetroval pred a po pôrode akurát mu skončila služba keď som mala začať rodiť, a keď mi robil sono maternice aby som mohla ísť domov tak mi hovorí, že ju mám takú ako keby ma pán boh práve stvoril 😀 čiže v poriadku 🙂

Adusha veru júnovka 😀

adusha
10. okt 2008

Dadka,
janač srandista 😉 ja som ho mala iba ako izboveho na sestonedeli... do poradne som chodila k dr. Drobnemu...
no a prave som si na nieco spomenula. Mne aj kamoske pri jednom s poslednych UZV napisal do papierov, ze klucky pupocnika v oblasti sije... ked sa ho potom kamoska pytala ze co to znamena, tak ju ukludnil, ze to nic neznamena, ze sa nema dopredu stresovat...no a obe nase deticky mali pri porode snuru okolo krku...
...preto nechapem, preco ked mi hlavicka nezostupovala do panvy a ked ma postavili dole zo stola, lebo chceli aby vplyvom gravitacie hlavicka sama zostupila - vtedy v stoji mi ozvy zacali vzdy klesat a na stole sa vzdy upravili...tak neviem preco doktorku nenapadlo kuknut do zaznamu z ultrazvuku, ved ten papier bol prispenleny k tehotenskej knizke. Ak by si ho prestudovala a nasla tam tuto poznamku, tak by jej asi cinklo ze co je vo veci a neohrozovali by maleho...nastastie bol v pohode, plakat zacal do par sekund, a i ked siel do inkubatora na kyslik, zvladol to dobre...ale mohlo to dopadnut uplne inak...(toto je moja jedina vyhrada k porodu, inak vsetko super 😉 )

dadka212
10. okt 2008

Adusha veruže aj tvoj malý mal šťastie, no hold niekedy je to iba o šťastí, čo by nemalo ale našťastie je 🙂
píšem jak hotentot ale šak chápete 😀

dula_renka
10. okt 2008

ahojte zienky, citam tu tie Vase zazitky z porodu a cudujem sa, preco nemozete pit? Ved sa celkom vysusite za tolko hodin...to stale plati na antolskej?
dadka 212 ahojcek, kde byvas? ja som priamo z pk, mrkam ci ta nepoznam 🙂 ...ale fotka je mala

dadka212
10. okt 2008

dula_renka ahoj 🙂 aj ja som z priamo z PK, bývam teraz na juhu predtým na severe, a ani ja ťa podľa fotky nepoznám...

talinka
10. okt 2008

dula-renka, ty si naozaj dula? Aj na ANtolskej mozem mat dulu???

adusha
10. okt 2008

dula_renka,
nooo, pit ani jest sa nemoze kvoli tomu, ze ak by sa porod skomplikoval a trebalo by ist robit cisarak...cize operacny zakrok...neviem ako to bezi na antolskej, ale ked je to urgentne asi sa to robi pod celkovou anestezou, nie? No a vtedy je riziko aspiracie brusneho obsahu do pluc...preto. I ked je to fakt brutal...nejest, nepit, som bola po porode hladna a smadna ako pes 😉 nastastie mi priamo na salu doniesli obed, tak som sa napapala 😉

dula_renka
10. okt 2008

dadka212 a´ja doteraz byvam na severe 🙂 mas neprehliadnutelne vlasky, tak asi som ta este nestretla ....
talinka ...dulu mozes mat vsade, ale treba sa dohodnut s personalom, a ked by to bol problem, ja sa prezleciem za kamosku 🙂 ....ty si mi nevolala?
adusha...no v ruzinove maminky dostavaju mineralku, ktoru si prinesu....a mozu aj hroznovy cukor, ten nosim vo vrecku ja 🙂 preto sa cudujem, nesmie sa toho vypit na hektolitre, ale netreba sa susit 🙂

hellosona
10. okt 2008

mne to strasne vadilo, ze som nemohla pit, som bola uplne dehydrovana 😔 dovolili mi iba navlhcit pery... citala som odborny clanok, ak ma zena epi (ja som mala) moze pit, ved v pripade komplikacii, sa dopixne davka ma CR... je to podla mna strasne 🙄 po porode som vypila 1,5l Lucku na takmer jeden svih 😲

natasa8
10. okt 2008

ja som rodila na antolskej pred tromi tyzdnami....
po priprave ma nechali samu na cakacke, tak som vybehla na chodbu za manzelom, nech mi este rychlo da napit, lebo potom mi uz nedovolia 😅 Vypila som max. tak 1,5 deci vody.
Potom ma napojili na monitor a ja som sa im tam pekne-krasne pozvracala. Takze ma hned odhalili ze som tajne pila vodu 😀
Potom mi uz voda teda nechybala. Nastastie porod nebol dlhy a hned ako ma odviezli na sestonedelie, dali mi napit.
Myslim ze tych par hodin bez vody nie je na porode to najhorsie a pre zdravie babatka a aj seba (hlavne v pripade moznych komplikacii) sa to da vydrzat. 😉

talinka
10. okt 2008

dula_renka, dik za koment, viem, ze mozes mat takmer vsade dulu, ale u nas to este nie je taky zvyk a lekari to asi ani moc nemusia, ale ten prevlek by mozno stal za to...kolko stoji asi taka dula? nie ja som ti nevolala, nad dulou som este neuvazovala, tiez som donedavna netusila, ze take nieco existuje...ale podla mna je to skvela vec, ked mas nejakeho odbornika mileho pri sebe pocas celeho tehotenstva a potom aj pri porode a po nom, je to skvela psychicka pomoc okrem ineho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre