Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

annamary
23. jan 2009

😲 🙄 😠 😉 🙂 🙂 🙂 😵

janula10
23. jan 2009

annamary no ja som prstene tiez dal adole okolo 23tt 😀

annamary
23. jan 2009

ja zas asi cisarakom podla toho co som citala že porod dvojiciek zvyknu tak vsak neham sa prekvapit a uvidime co povie doktor 😝 ale aj tak bojim bojim

certica
23. jan 2009

janula, fibrinogen predstavuje v podstate zrazanlivost krvi. je to vlastne protein tvoriaci sa v peceni a ked dojde k poraneniu nejakej cievy, zabezpeci vytvorenie krv. zrazeniny, ktoru tu cievu upcha, aby nevykrvacala.
ked je zrazanlivost zvysena, mam pocit, ze to moze byt pri spinale problem, lebo vtedy je zvysene riziko trombozy a teda by mohlo dojst k upchatiu cievy. zase naopak, ked je fibrinogen znizeny, je riziko vykrvacania. len naozaj neviem, ake hodnoty su su uz kontraindikaciou k nejakemu "zakroku...". ak by to boli nejake vyznamne hodnoty, pichaju sa injekcie na "zriedenie krvi"

janula10
23. jan 2009

annamary neboj sa cisarak je bezny teraz..... 😉

certica dik aj som si o tom precitala ja to mam len na hranici a cez tehu je to tak byva to tak az keby bolo nejako nad 7,0 ze je spinal problem pri cisaraku a aj epiduralka.....
tak je to v pohode.....
uvidime mam cas este a cisarak mi nehrozi ale nebojim sa aj keby beriem to ako normalny porod vsak dnes je to uz bezne

emjee
23. jan 2009

prstene dolu? ja este furt nosim a keby to na mna teraz prislo, posledne na co si zmyslim je dat si dolu prstene 😅
janula na prednaske o epi nam vraveli, ze uprednostnuju spinal, ze celkovu narkozu naozaj len v nevyhnutnych pripadoch
inak ja este nemam urobene krvne testy na epi

palculienkkka
23. jan 2009

janula... ja si pichám injekcie na zriedenie krvičky ... a ešte budem dva týždne po pôrode ... 😖
emjee ...ty si taký vševedko ...kde najdem pokec " aké papiere vybaviť pred a po pôrode v soc.poistovni " 🙂

certica
23. jan 2009

skus sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
aj ked teda nie som emjee 😀

palculienkkka
23. jan 2009

čertík bertík to som potrebovala... idem to prečítať ako povinnú literatúru 🙂

emjee
23. jan 2009

😀 ziadny vsevedko, len mam dobry vyhladavac 😀 ale mam tu aj svoje pomocnicky, dik certica 😉

janula10
23. jan 2009

emjee
no hej ale v ruzinove si mozes vybrat to je super ze uprednostnuju spinal lebo je to lepsie 😉

jahodka11
23. jan 2009

emjee-tie testy potrebujes, aspon u mna ich "rychlo" dorabali....nieekdy pri poslednej navsteve poradne.....tak sa na to spytaj....aby sa potom "nevyhovorili",ze ti nemozu dat epi.... 😒

janula10
23. jan 2009

jahodka hej hej vieme ze to treba 😉 len este jej to nerobili
ani mne este len v pondelok idem svojej porodnicke tak sa musim hned objednat na to keby to na mna doslo 😵

janula10
23. jan 2009

aj dokonca co nam hovorili na prednaske musime mat v knizke peciatku aj podpisany a vypisany ten papier na tu epiduralku...vtedy to bolo asi tiez nie?

emjee
23. jan 2009

tie papiere mam uz vypisane, opeciatkovane, podpisane ... len na krv som objednana az v stredu, zaplatit epi staci aj pri prijme, nie?
a ako je to s tymi prstenami? mam ich nechat doma?

susy
23. jan 2009

Ja som prstene mala 2, no tak mi opuchli prsty, že dolu som ich nevedela dať a ani som nejako nemusela.Nikto mi nič nehovoril.

jahodka11
23. jan 2009

ok, ja len, ze aby sa nestalo, ze pocas porodu povedia, ze vam epi nedaju.....mna osobne by asi vtedy porazilo 🙂

michaelka
24. jan 2009

Marrka ja ani puder na zadok pre maleho nemam, neodporucaju ho lebo pri sypani ho moze vdychnut. Vsade pisu ze sa ma pouzivat rybacia mast, alebo je potom xy roznych znackovych masticiek na zadok.

diddi
24. jan 2009

caute,ja som mala fibrinogen 9,3 a tlak 180/120 a robili mi sekciu s epiduralkou....mala som preeklampsiu od 34tt a 35tt som musela rodit .

janula10
24. jan 2009

jahodka no hej vieme nas na to upozornovali na prednaske ze to musi byt dokonca mne to tam aj napisali ze musia byt krvne dam si ich tento tyzden urobit radsej keby ma chytil porod skor....

no ja mam fibrinogen 4,7 na okraji ale ze pri tehu moze byt tak...tak to je pohoda jahoda ale asi sa to este zistuje z krvi ked nam teraz budu brat kvoli epiduralke snad to bude ok

diddi ale vsetko ok nie???

gabuliacik
24. jan 2009

ahojte tehulky, tiez sa chystam rodit na Antolskej..
viete mi prosim povedat co poskytuje porodnica rodicke a babatku? nech viem co si zbalit...

emjee
24. jan 2009

gabuliacik:

gojka • 18. jan 2009 o 21:12
DOKUMENTY - tehotenská knižka,karta poistenca, OP, sobášny list, ak si slobodná tak ak chceš meno po otcovi dieťaťa treba zápisnicu o určení otcovstva / získaš na matrike v mieste bydliska/,ostatné výsledky .
OSOBNÉ VECI - nočná košela 2x,župan, uteráky, mydlo, zubná kefka, pasta, hrebeň, toal.papier, papuče, ponožky, materská podprsenka 2x, tampóny do podprsenky, masť na ošetr. bradaviek - poradia v lekárni, nápoje - najlepšie nesýtené miner. vody, hygienické vložky, jednorázové podložky do postele.
PRE DIEŤA - jednorázové plienky 1x, vlhčené utierky 1x.
PRE DIEŤA PRI ODCHODE Z PORODNICE - oblečenie podľa ročného obdobia, body, plienky, poštolkové nohavičky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky,košielka. V zime fusak, svetrík, kabátik, teplá čiapka, teplá deka, autosedačka.
NA DOKUMENTÁCIU PRÍCHODU DIEŤAŤA NA SVET - fotoaparát, videokamera, alebo mobil.
Pre dieťa netreba nosiť oblečenie počas pobytu v nemocnici.

emjee
24. jan 2009

jahodka este nie som uplne rozhodnuta pre epi - skor to cele absolvujem, aby som mala v pripade potreby moznost si to dat, ale keby som to vedela zvladnut bez toho, tak si ju nedam - chcem sa rozhodnut az na mieste cinu 😀

puder nemam ani ja, v ziadnom zozname vybaviciek co som citala, sa nenachadzal, hoci som po nom v obchode poskulovala, nakoniec som si povedala, ze rybacia mast staci a keby bolo treba lahko dokupim aj puder

janula10
24. jan 2009

emjee aj ja to tak beriem nech mam vsetko vybavene keby nieco a uvidim na mieste....
a ako pises este predtym otecko a epiduralka sa da zaplatit aj tesne pred to si pamatam to nam hovorili na tej predporodnej prednaske....takze pohoda jahoda 😀
ja akurat si to zazmluvnenie musim zaplatit skor ked tak no v pondelok tam idem uvidim co a ako este lebo doktorka ma okolo mojho terminu dovolenku asi.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

gabuliacik
24. jan 2009

emjee dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

gabuliacik
24. jan 2009

a neviete ako to je, ked chcem k porodu sestru? ci moze byt? a ak nahodou nestihne prist (je mimo BA a pride par dni pred terminom), ze budem rodit skor, ci tam moze byt namiesto nej partner? alebo je to nejak viazane na meno jedneho?

emjee
24. jan 2009

gabuliacik nie je to viazane na meno a moze tam ist hocijaky doprovod (teda len jedna osoba, ale je jedno, ci otec dietata alebo mama, sestra ci kamoska ...)

emjee
24. jan 2009

janula inak ja som mala pocit, ci uz na prednaske alebo na prvej poradni, ze su trosku pro-epi zamerani - ziadna otazka, ze ci by som chcela epi, ale takmer rozkaz: chodte na prednasku o epi 😅 tak dufam, ze ked zacnem vymyslat, ze epi nie, tak to budu aj akceptovat

gabuliacik
24. jan 2009

emjee velmi pekne dakujem, moc si mi pomohla 🙂

tvoje rozhodnutie ohladom epi musia akceptovat, ja si myslim ze im je to jedno ci si ju das alebo nie

emjee
24. jan 2009

podla mna im to nemoze byt jedno, ved sa za nu plati 😀 a na prednaske nam tvrdili, ze mamicky s epi "lepsie spolupracuju"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre