Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

majusa
26. jan 2009

jednorázových mám zabalený celý balík pre istoru 😉

anjelik7
26. jan 2009

majusa samozrejme.jednu plienku ma babatko pod sebou v perinke,druhu ma poskladanu do trojuholnika pod hlavickou a bradickou. co sa tyka jednorazovych,staci balik,potom si date priniest dalsi.spotrebu si vypocitajte asi takto-kazde 3hod cista plienka+pocet dni stravenych na sestonedeli.spotreba je dost individualna.

miluska.h
26. jan 2009

kocky, tie predporodne prednasky sa daju absolvovat aj bez cvicenia? ja uz totiz na cvicenie chodim na jednu nestatnu kliniku. mne by stacilo prist za p. Jezikovou len na nacvik dychania a starostlivost o babetko. Ozaj a plati sa to na Antolskej?

palculienkkka
26. jan 2009

janulka ... ja už som s5 z Antolskej ... no to ti tam bolo báb ... ani nebolo kde sadnúť a ešte k tomu Dr. meškal... ako si dopadla ?
ja musím ísť od zajtra ležať, malá mi tlačí na spodok a aby som sa nezačala otvárať, tak mi nasadí liečky a trošku si tam odpočiniem.... len dúfam,že na dlho ... 😢

mirka.m
26. jan 2009

palculienka, tak sa tu stretneme 🙂 mne tak isto malicka tlaci, potvorka jedna krasna.asi ju brasko utlaca

majusa
26. jan 2009

baby, mne tlačí maličká už od 29 tt a teraz ako na potvoru sa ani neotváram. Ale je to asi pravda, že zo začiatku robia všetko preto, aby ich tam udržali čím dlhšie a keď je čas, bábätka si postavia hlavu a nechcú ísť von. Mirka a na ktorej izbe si? Keby tam poslali náhodou aj mňa, nech sa vieme identifikovať 😉

mirka.m
26. jan 2009

izba hned prva cislo 11

mirka.m
26. jan 2009

skoda ze na izbe nemam volne postele, by som vam ich rezervovala 😀

palculienkkka
26. jan 2009

mirka.m ... vôbec sa mi tam nechce ísť ležať ... 😢 ty si hovorila,že si tam od 13.12 ? ja verím,že si tam pobudnem len pár dní ☹ ...

palculienkkka
26. jan 2009

Žiadosť o materskú mi zamestnávateľ už odoslať do Soc. poistovne ..... Zasielali ste už niektorá toto tlačivo :
O Z N Á M E N I E sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení ... pozerám aké papiere treba vybaviť a expedovať
😒

diddi
26. jan 2009

mirka.m...aj ja som lezala na 11...v strede 😉 ...prve tri izby patria - aspon vtedy patrili dr.Niznanskej, dr.Korbelovi a dr.Havaldovi

mirka.m
26. jan 2009

palcu. hej ja uz v decembri.to ti verim ze sa ti nechce, trosku ta budu pozorovat a po 34 tt. ta pustia domenka.uvidis.

mirka.m
26. jan 2009

diddi ja ked som sem nastupila tak sme izboveho mali dr.Janaca.

palculienkkka
26. jan 2009

mirka.m .. 🙂 potešila si ma..porád ti prinesiem čoko 🙂 a urobíme si na izbe čoko dvojičkové mejdlo.... 😀

diddi
26. jan 2009

tak sa to asi meni 🙂 ...drzim ti palce...preco si vlastne uz nemocnici?

emjee
26. jan 2009

viiila jednorazovky urcite potrebujes!
pozri zoznam co so sebou http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...

diddi
26. jan 2009

a o par hodin, alebo na druhy den po porode pride za vami pracovnicka z matriky podpisovat papiere a da vam termin, kedy bude rodny list v technopole

mirka.m
26. jan 2009

palcu.ok. aj ja mam este nejake zasoby tak to tu potom roztocime 🙂

diddi oni sa menia tusim po troch mesiacoch, lebo je tu zasa ina skupina lekarov. ja isla na pohotovost s jednym problemom, ten mi zmizol ale skratil sa mi krcok na 1 cm a mam ho makky. takze tu pobudnem do porodu, len lekar mi povedal ze sa mi to moze spustit kedykolvek. babula mi tlaci nanho.ale dufam ze vydrzim este aspon 2 tyzdne. ☹

diddi
26. jan 2009

mirka, mne sa uz v 35tt narodili nase dievky...mali 2080 a 2100g. a 44 a 43cm...vsetko bolo ok, vsetky vysetrenia...Mia bola sice 2 dni na JISKE, kvoli dychaniu, zrejme sa napila vela plodovej vody, lebo ju museli odsavat...potom boli tyzden v inkubatore na 6posch. ja som po 5 dnoch lezania na 5 posch. sa premiestnila k nim na 6. kde mi dali izbu a tam sme vsetky tri spolu lezali...domov sme isli 2 tyzdne po porode...samozrejme ze je najlepsie vydrzat co najdlhsie, ale uz sa nemas coho obavat...a hlavne si tam v dobrych rukach...aj ty a deticky...ja som hlavne kvoli detom isla rodit na antolsku, lebo tam maju najlepsie vybavenie a lekarov co sa tyka deti po porode a nedonoseniatok...tak vam vsetkym trom drzim palce!!!!

mirka.m
26. jan 2009

diddi dakujem za povzbudive slova.moje zatial vazia 2000 g chlapcek a dievcatko ma 1830. uz ako bude,

janula10
26. jan 2009

palcul my sme boli v pohode 5nas bolo a doktorka akurat rodila dievcatko tak sa to pretiahlo o 30min cakania....
ja som aj kukala pred dverami 25bolo vela ludi ty si ma nevidela isla som okolo 8,45h okolo 😀

inak v poradni super vsetko uzv prietoky buduci pondelok mi bude robit doktorka a Vam poviem Dr. Niznanska je pokladik pristup a vsetko.... 😵 😵 😵 😵
inak stvrtok na 7h tam idem na krv kvoli epiduralke....emjee ty mas kedy krv? streda alebo stvrtok?

palcul tak neboj a drzim palcek 😉

smejko5ka
26. jan 2009

palculienkkka: na co je to O Z N Á M E N I E sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení? ja som posielala ziadost o materske a potvrdenie zamestnavatela o zam. na ucely uplatnenia naroku na nem. davku. treba poslat este aj tamto oznamenie, resp. nieco ine?

annamary
26. jan 2009

Diddy vcera som citala v tehotenskej knihe ze nedonosene babatka byvaju velmi zlostne a ze tazko si je k nim aj vztah vytvorit. Ja moznoze tiez porodim skor, kedze tak to uz byva s dvojickami. A tie Tvoje dve...ako to bolo? Dalo sa to zvladnut s nimi na zaciatku, ci tazko Vam bolo...neviem si to dobre predstavit ked hovoria ze aj jedno je dost robota a tak. Ci ti niekto s nimi pomahal? Mam take obavy z toho zaciatku...trochu...

emjee
26. jan 2009

janula ja idem v stredu na 7.30

ja este nemam ziadne doklady o materskej 😅 tak dufam, ze to mzdarka riadne odovzda a coskoro mi dojde ten vymer

to oznamenie je podla mna na ucely 2. piliera (ja nie som v 2. pilieri, takze podrobnosti neviem)

annamary
26. jan 2009

mirka m aj ja mam otvoreny krcok maternice na 1,5 cm ale nehali ma doma zatial. Dr. Janac. A jak je v nemocke? da sa to tam vydrzat? nikdy som este nebola v nemocnici ...len aby som vedela keby aj mna dali vsak clovek nikdy nevie.

palculienkkka
26. jan 2009

anny ..ja sa neotváram vôbec a idem do nemocnice .. 😖 keď si to rozmyslíš, tak ti budeme držať miesto 😉

maminahenika
26. jan 2009

Ahojte maminy, budúce maminy 🙂

Som tu prvý krát, dnes celý deň som si čítala vaše príspevky, lebo sa chystám aj ja na Antolskú. Trochu ste ma pozvbudili, ale mám ešte niekoľko tých otázok.

Kedže už mám doma jedno krásne dievčatko (má 3roky), už tak tak viem, čo je to pôrod. Z otopedických dôvodov môžem rodiť iba cisárskym rezom, a tak preto som zase pripravená naň. Prvý pôrod som mala v DS, kde sa už v žiadnom prípade nechystám, lebo som tam skoro nechala zub. Ani nemusím hovoriť, že z lekárskej chyby ☹ Tam to viem, ako funguje cisársky rez, ale tu nie.

Keby mi vedel niekto poradiť, tak by som bola rada. Ani na Antolskej už nepoužívajú niť, ale tie háčiky?

O lekárovi R. Paldia, som sa bohu žial nedočítala veľa...nestrašte ma kočky, vybavila som s ním stretko.

Vopred ďakujem za pomoc 🙂 a gratulujem, k novorodeným bábetkám 🙂 😉

dadka212
26. jan 2009

Maminahenika ja síce dr.Paldiu nepoznám ako lekára, ale čítala som o ňom iba poziíva 😉 ja som ho iba raz "stretla" keď som už dychčala na pôrodnom stole a bol hrozne zlatý 😵 myslím, že sa nemáš čoho obávať...
...so sekciou ti neporadím, ale určite sa tu niekto nájde 😉

mirka.m
26. jan 2009

annamary da sa to vydrzat.je to tazke hlavne ked si tam uz dlho ale vsetko robime pre nase ratolesti. doktori su tu dobry a sestricky prijemne.

maminahenika
26. jan 2009

Dadka212 díky moc za odpoveď 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre