Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janula10
26. jan 2009

Baby ten 2pilier je tak, ze ked ste nastupili oficialne na matersku v roku 2009 tak to o starobnom dochodku vypisete hore len cast A a ste povinne to odovzdat socialke do 30dni od prevzatia vymeru....podava sa to tam s tym vymerom do 30dni od prevzatia.....

monkula
26. jan 2009

maminahenika..
ja chodím k manželke Mudr. Paldiu, no a keďže som mala obe tehu rizikové, tak ma k nemu poslala do rizikovej poradne. Je to ozajstný odborník, ľudský, mám s ním len pozitívne skúsenosti, od toho, keď mi "vydupal" odchod na MD osem týždňov pred pôrodom, nakoľko som riziková, až po jeho úprimnú radosť, keď sommu vo výťahu oznamovala, že sa mi narodila zdravádcérka a dokonca prirodzene (sledoval ma kvôli myomu na maternici, ktorý sommala v pôrodných cestách, takže mi hrozil CR, a nezabudnem, ako mi povedal, že to som šťastný, musím to doma povedať manželke, poteší sa...
Obaja sú pre mňa tým najúžasnejším lekárskym tímom...

viiila76
26. jan 2009

🙂 Co sa tyka tych jednorazicek, mala som na mysli, kolko kusov... ci mam zobrat cely balik, alebo postaci zo takych 20 ks

A este by som sa chcela opytat na ten klistyr ayl - ked pridem do porodnice, mam im ho dat, aby mi ho naordinovali, alebo ho mam doma sama pouzit, alebo ako???

a to s tym pitim - to mi nedaju pit pocas porodu alebo uz odvtedy ako pridem do nemocnice? Ci mam pred vstupom vypit aspon liter 😀

mirka.m
27. jan 2009

dobre ranko kocky.babulky ma z vas niektora skusenosti s odchodom hlienovej zatky? mam taky pocit ze mne uz odisla, ale chcela by som aby deticky este nesli na svet. mam strach. este je skoro.aspon ten tyzden nech su tam. ☹

michaelka
27. jan 2009

Mirka ja osobnu skusenost nemam, ale odlekara som pocula ze to moze znamenat zerodis zajtra alebo aj o 2 tyzdne, je to individualne. Ked sa bojis chod k lekarovi, on ti povie co a ako ale ked si v 35tt tak ak vydrzis tyzden uz su babatka hotove 😉

majusa
27. jan 2009

mirka, určite to spomeň na vizite. Ja som mala pocit, že mi odišla medzi vianocami a silvestrom a ako vidíš, stále sme 2v1. Takže je to asi individuálne. V téme január 2009 máme babu,ktorej odchádzala v priebehu dňa postupne, slabo ružovo špinila a poobede bola v pôrodnici.

... ja idem dnes do poradne na antolsku, tak som zvedavá ako dopadneme. Držte palce, nech si nás tam nechajú 😵 . Ale mám pocit, že to sa nám stať nemôže a pekne krásne nás pošlú domov

mirka.m
27. jan 2009

michaelka na koniku mi to rata nejako viac. som len v 34 t.t som v nemocnici ale aj tak mam strach

mirka.m
27. jan 2009

majusa uz vravela doktorke a rataju ze budem uz rodit ku koncu tyzdna.
v poradni nech ti to dobre dopadne.

monkula
27. jan 2009

mirka, mne odišla pri jarkovi hlienoá zátka po vyšetrení pri príjme na pôrodnú sálu a pri chiarke dva dni pred pôrodm. ale ko píše Michaelka, môže to byť aj o dva týždne 😉
no a ja si myslím ,že nato ,že nosíš pod srdiečkom dvojičky, sú už v brušku krásne dlho... 😉 ale nech tam ešt vydržia...

maminahenika
27. jan 2009

Dobré ráno kočky,

monkula ďakujem ti za odpoveď, už som sa tak, ako ukľudnila, 5-eho sa s ním stretnem prvý krát 🙂

Včera ma moja dcérka trochu vydesila, začala mi intenzívne kopať dole ☹ kedže som chorá, kašlem, asi preto. Hovorila som jej, aby bola trpezlivá, a nechcela ešte dostať na svet, ešte je príliš maličká 😅

monkula, nepamätáš sa náhodou, či Kattom nerodila cisárskym?

mirka.m
27. jan 2009

monkula dakujem. nechame sa prekvapit a co sa ma stat stane sa. len nech rozoznam priznaky porodu.

annamary
27. jan 2009

ahooojky babenky, aj Mirka M...bre ranko, akurat som sa zobudkala🙂 tak vyzera to ze s Tebou že Ty už ides rodit teda? Tak sa drz drzim palceky...Ti ked sa Ti to mozno priblizuje a mne Dr. Janac povedal že mam len lezat doma zatial ale neposielal ma do nemocky a Ty si sa sama pytala aby si sa citila bezpecnejsie alebo ako?
Pekny dnik vsetkym tehulkam...

nsoci
27. jan 2009

Ahoj holky,

co ste poculi o novorodeneckom oddeleni na Antolskej? Vzhladom na iste komplikacie, ktore sa ocakavaju po porode s drobcom, by sme radi co najlepsiu starostlivost pre maleho, ked sa narodi... Niekde som pocula, ye Kramare maju super novorodenecke a Ruzinov nic moc. Ako je tomu an Antolskej?

Dak.

emjee
27. jan 2009

viiila ja mam zbaleny cely balik pampersiek jednotiek (je ich tam 43ks, to je tak na 6 dni), dalsie jednotky uz kupovat nebudem, vraj sa neoplati, lebo ak nemas extremne male babatko, tak za ten tyzden - dva uz tie jednotky aj tak neoblecie

co sa tyka klystiru - zobrat so sebou a oni ti ho tam daju (ja mam dlhu cestu do porodnice, takze nebudem doma experimentovat, aby sme nemuseli stat pri kazdej vrbe 😀)

pitie - pokial viem odkedy prides na prijem uz ti pit nedovolia (ale asi zalezi aj ked ta vysetria na ako dlho to odhadnu, ci uz pojdes hned rodit, alebo sa len zacinas otvarat ...), no pochybujem, ze do seba narves liter vody pred porodnicou 😀

monkula
27. jan 2009

maminahenika, hej, rodila CR, prečo? 😅
mirka, neboj príznaky sa nedajú prehliadnuť 😀 😉

mirka.m
27. jan 2009

annamary ja som mala bolesti tak som isla na pohotovost.ked mi bolesti presli tak som chcela ist domenka ale doktorka malova povedala ze mam problem s krckom, mam ho makky a skrateny.tak si ma tu nehali. ja dufam ze to este potiahnem do budueho tyzdna. to uz budem v 35 t.t.

maminahenika
27. jan 2009

monkula: Len sa jej chcem spýtať podrobnosti, ako to tam robia :o) háčiky vs. niť 😀

slunce3
27. jan 2009

ahojte potrebujem poradot .. ak chce byť tato pri pôrode stačí ked si zaplatí poplatok alebo musí ísť povinne na nejaké školenie??dakujeeeeeeem

emjee
27. jan 2009

nsoci antolska je so starostlivostou o novorodencov na tom asi najlepsie alebo aspon tak dobre ako kramare

emjee
27. jan 2009

slunce tato nepotrebuje ziadne skolenie, staci zaplatit

monkula
27. jan 2009

novorodenecké na Antolskej je vraj vynikajúce... veď aj Žigo tam mal dcérku ,a jsom ich videla, keĎ išli za malou na odelenie.... juuj, akí boli chudáci utrápení 😔 😔

anettad
27. jan 2009

maminahenika, pouzivaju nite, aspon mne pri oboch pouzili nite ktore zi po bokoch trcia a za ne vlastne vytahuju v den odchodu, mne pri oboch sekciach vyberali na 5 den, ale to zavisi od rany aka je a pod. Neboj budes spokojna 😉

annamary
27. jan 2009

Mirka M tak Ti drzim palceky aspon ten týzdnik nech este potiahnes a vy mate babatka rovnako stare?Lebo u nas je to rozdiel 3 dni medzi nimi povedali. :o aj tak som zvedava ako budes spokojna a este raz drzim palceky. Momentalne som tiež v Petržalke u rodicov.🙂lebo sama doma grrrrr

maminahenika
27. jan 2009

díky anettad, vidím, že si rodila pred 8 mesiacmi. Náhodou nie u Paldiu?

monkula
27. jan 2009

henika, veď sa ho už toľko neboj 😀 😀
ja ho "poznám" sedem rokov, je fakt dobrý 😉 jedna baba si ho zaplatila na hysterektómiu, a bola veľmi spokojná 😉

maminahenika
27. jan 2009

😀 OKs, nebudem 😀 😀

anettad
27. jan 2009

neboj Paldia je dobry odbornik, kamoska rodila u neho a bola velmi spokjna, ja som nikoho nezazmluvnovala.U mna druha sekcia bola rychlovka 😉

maminahenika
27. jan 2009

😀 v plánoch mám aj ja druhú sekciu ako rýchlovku 😀
5 dní nemocnica a hurrá domov 😀 ...... mám dobré plány, čo?

anettad
27. jan 2009

😀 drzim paste

maminahenika
27. jan 2009

díky moc .... ako sa tomu hovorí? Človek plánuje, doktor koncuje? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre