Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
1. feb 2009

inac ja som pochopila emjee, ze od zaludka ti je tazko. mne aktiferin tiez bohvieako nesadol, maltofer bol lepsi. ale ved uz zachvilu ides 😎

emjee
1. feb 2009

no jo 😀 zachvilu - do terminu dva tyzdne a nikto ti nepovie kedy presne prides na rad - na skusku to bolo vzdy lahke - dva dni pred vytiahla skripta, nadrvila, dostavila sa v urcenom case a napisala, co bolo treba; teraz len chodim, kukam, cakam na znamenia ... 😀
ten actiferin sa moze aj pocas dojcenia a dokonca po upraveni stavu este odporucaju brat dalsie tusim dva tyzdne 😝

maminahenika
1. feb 2009

miluska.h: Ahoj, áno aj mne v posledných týždnoch mi narástlo bruško, dnes som ledva vedela sedieť, keď som šoférovala, až potom mi napadlo, že pred jazdom by som nemala jesť nič 😀
Ja budem rodiť u Dr. Paldiu, ale iba budúci týždeň sa s ním stretnem poprvé 🙂 Som celá zvedavá, a spýtam sa ho na všetko čo ma doteraz napadlo 😉

gratulácia k novým babenkám 🙂a posielame im veľa pusiniek 😵

monkula
1. feb 2009

emjee, ja som mala hnačku dva dni pred pôrodom 😉

emjee
1. feb 2009

maminahenika ja uz nedociahnem na pedaly, takze soferovanie nehrozi 😀
mon hovorim, ze tehuzapcha je pojem mne neznamy 😀 ale krpcovi sa proste nechce

monkula
1. feb 2009

maminahenika, hlavne si napíš, čo sa chceš pýtať... 😉 ja som pri Paldiovej vždy vytiahla paúpierik a pýtala som sa... škoda, že som vtedy nepoznala pojem tehudemencia, mala by som sa načo vyhovoriť pred ňou 😀

emjee, no do zimy sa bude ponáhľať? 😀 😀

maminahenika
1. feb 2009

monkula: Díky, áno na to som už myslela, už píšem pekne otázočky 😉 Potom sa na mne aj tak bude rehotať, veď nebude mať toľko času na odpovede 😀

maminahenika
1. feb 2009

Ale teraz sa pôjdem vyspať, lebo zajtra idem k zubnej 😖
Zatiaľ papaa, dobrú noc 😉

emjee
1. feb 2009

ja tiez idem dnes k zubarovi na plombicku 😀
mon vraj sa ma oteplit koncom tyzdna 😀 inak dnes u nas snezilo a do toho cvirikali vtaci, tak co si mas o takom pocasi mysliet

maminahenika
2. feb 2009

Ahoj, no moja zubná lekárka tam nebola ☹ išla z vlastným dieťaťom k doktorovi 😒 Stane sa... Takto som ja nedostala plombičku 😖

Dnes má moja dcérka 3 roky.... hurrráááá, hurááá 😉 a ja som ju chcela ukázať aj zubnej, ach tak sme dopadli. Nevadí, tak popoludní s ocinom si pôjdeme, a dáme tým zúbkom nejaké zákusky 😀 a na víkend budeme mať aj tortičku 😵

annamary
2. feb 2009

caute baby🙂 mne zas zubna povedala že nemoze mi robit zubky lebo by som jej tam mohla porodit a inekciu mi v tehotenstve nemoze dat lebo by to mohlo uskodit takže tak...takže ja až po porode...

majusa
2. feb 2009

mne povedal zubár, že plomba je v pohode, ale že ak by bolo treba trhať, tak to by sme nechali až po pôrode. Hoci neviem, čo by spravil, kebyže je to súrne. Musel by vytrhnúť tak či tak ... 😒 . Ale asi každý takýto zásah môže vplývať na každého ináč a nikto nevie, ako naše telo zareaguje ... 😒

maminahenika
2. feb 2009

To určite...mne hovorila takisto, že plomba je v pohode....chvála bohu trhať nemusíme 🙂

emjee
2. feb 2009

no ja som tiez plombu dnes nedostala, iba nejake zaplaty za 25€, plomba az buduci tyzden 😀 keby som nahodou vtedy rodila, tak ked budem moct 😀

annamary
2. feb 2009

ved prave Emjee aj ja mam so soferovanim problemy už a teraz sa citim uplne odpisana a odkazana na druhych. Akurat zajtra idem za Dr. Janacom tak to musim vselijak pokombinovat s ostatnými lebo ja mam problem aj s cuvanim a pred tou antolskou je to s tým parkovanim vselijake a okrem toho že vo vysssom stadiu tehotenstva su oslabene reakcie aj pri soferovani okrem toho že vsetko vsade zabudam hehe🙂 babenky už mate vybavicku pre Vaše babanka?🙂

emjee
2. feb 2009

mam snad vsetko, aj ked ja som vela nekupovala, hlavny z tych malych cisel, reku naco, ked budeme mat slonika (v najhorsom vyhrniem rukavy), ani hraciek vela nemame (jednu zavesenu nad postielkou), ostatne predpokladam, ze dostaneme 😀 a vselijake tie elektronicke zazraky som kupovala tiez s mierou - mam odsavacku na sopliky a cakam na monitor dychu, odsavacku na mliecko budem mat pozicanu

sarianah
2. feb 2009

Ahojte maminy,
ja som v novembri rodila u Dr. Rozemberga, bol mi odporuceny ze je fakt velmi dobry, tak som ani nerozmyslala a zazmluvnila si ho.V piatok ma prijal do nemocnice na rizikove, lebo som prenasala, v sobotu mal volno a ze ked sa nic neudeje, tak v nedelu ked bude v praci to skusime vyvolat.Na mna to uz ale prislo v sobotu ked mal volno, volala som mu a on zlaty zachvilu bol v nemocnici a sekciou sme odrodili.Potom ma prisiel este 2 krat pozriet na oddelenie ako sa mame a ci je vsetko o.k.No zlaty bol. Ale mily bol aj Dr. Havalda a aj este par dalsich doktorov, ale neviem ako sa volali.
Co sa veci do porodnice tyka, dobre je mat pre seba zupan, gynekologicke vlozky cca 2-3 baliky, hygien.potreby - zub.kefka, pasta, hreben,inkontinencne podlozky asi 4 ks (ja som mala 5),sietkove nohavicky po porode (ked idete von na navstevu,inak su nohavicky zakazane),papuce do sprchy,papuce normalne,uterak - maly na ruky a velky do sprchy,teple ponozky ak ste zmrzliny jak ja🙂, nocnu koselu dostanete nemocnicnu.Co sa odsavacky tyka, ja som si nekupila a nemam ju este ani teraz, to je individualne, ale uvidite po porode ako budete na tom s mlieckom, ci sa oplati alebo nie.
Pre babo vlhcene utierky na zadocek a plienky - 1 Newborn (vsetci mali Pampers), a cumlik ak by bolo babeno take cucave jak moje (celu noc som chodila s malym s malickom v pusine, kym na druhy den tato nedoniesol cumlik🙂,vsetko ostatne pre babeno Vam pozicaju v nemocnici,pri odchode z nemocnice tatino donesie tasku s pripravenymi vecami pre babo a obleciete ho uz do svojho.
Tak vela stastia maminy nech je to rychlo za Vami a nech mate zdrave, krasne babenka.

emjee
2. feb 2009

dik za postrehy sarianah

sarianah
2. feb 2009

..za malo emjee..ked viem, rada pomozem 😉

palculienkkka
2. feb 2009

hlásime sa po príchode z Antolskej 🙂 😀 kde som si odležala dlhýýý týždeň ... sme všetci zdravý a celý 😀

emjee
2. feb 2009

palculienka cely znamena este furt 3v1?

janula10
2. feb 2009

palcul ahoj
juj super super marrrka nam odrodila sekciou tam aj pisali ze si tam asi stretli ste sa?

ja som bola dnes v poradni vsetko ok od krvi az po prietoky maly ma 3,2kg 😵

palculienkkka
2. feb 2009

2 v 1 😀

annamary
2. feb 2009

akurat zajtra idem na antolsku babenky:...:O Dr. Janac, nejde niekto??

palculienkkka
2. feb 2009

janula čau ...
marrku som nestretla ... zato som bola s mirkou.m na izbe ... + iné baby z koníka
Všetky týmto pozdravujem 😀

janula10
2. feb 2009

palcul aha 😉
tak super....a aky si mala pocit z lekarov??? aj si zazmluvnis alebo nie?

labutka
2. feb 2009

palculienka tak aj teba pustili? 🙂

janula10
2. feb 2009

labutka pozeram tvoj album tak to nasi prckovia budu hrat asi v jednom utoku 😀 😀 😀 aj nas bude futbalista 😀

palculienkkka
2. feb 2009

ahoj labutka 😀 hej pustilli... celý víkend som bola na izbe sama ☹

palculienkkka
2. feb 2009

janulka .. lekári i sestričky boli veľmi milí... áno zazmluvním si lekára 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre