Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pusa
5. feb 2009

Hej, tie pôrodné boxy na Antolskej sú oddelené stenou tak je počuť aj ostatných. Ja keď som tam bola nikto iný práve v tej chvíli nerodil. Ale mala som ten pocit, že keby som bola zavretá na tom nadštandard boxe a nik iný okrem partnera tam nebol cítila by som sa neiste. Takto tam boli pôrodné asistentky síce tam len pobehovali, sem tam sa spýtali ako mi je rozprávali sa aj s partnerom.

iv1 sekciu mi robili preto, že náhle klesli ozvy bábenka, takže rýchlo cisársky. Ozvy sa upravili keď som si lahla na bok, ale doktorovi sa to nepozdávalo, rozhodol o cisárskom. Nakoniec mal malý šnúru okolo krku, teraz keď na malého pozerám...........

xixi7 - áno dieťatko balíme naširoko.

etnicka
5. feb 2009

🙂 presne tak, stale si este robim prehlad. Keby sa totiz nase babatko rozhodlo prist skor, sla by som na Antolsku, lebo tam su vraj najlepsie vybaveni na predcasne narodene babatka. Takze vravite, ze to tam nie je preplnene? To by bolo fajn, mozno sa tam este pojdem pozriet...
K tomu kupaniu - mne by viac vyhovovalo, keby dosla sestricka na izbu a naucila kupat mna aj manzela a potom by sme uz kupali sami a ona by len kontrovala, ci to robime spravne. Takto to robia v Dunajskej Strede.

dadka212
5. feb 2009

Etnička na antolskej kúpu iba sestričky a to každý druhý deň, môžete sa ísť pozrieť, keď sa zapíšete na taký papier čo je tam vyvesený, ale nie je isté, že uvidíte kúpať svoje dieťa...inak mne to vyhovovalo, že kúpali oni a nie ja, doma mi to bolo predsa len pohodlnejšie...
...potom na vyšetrenia ti zoberú bábätko oni, ale samozrejme ti povedia čo, ako a prečo a niektoré vyšetrenia robili aj na izbe...
...kebyže chceš bábo kúpať sama s manželom tak to robia na Kramároch, ale tam by som z viacerých dôvodov rodiť ja osobne nešla 🤐

Pusa presne mne vyhovoval ten "normálny" box, lebo tam stále dokola behali asistentky a aj lekári a cítila som sa tak celkom bezpečne, keby niečo tak poviem a oni sa na mňa pozrú 😀

sarianah
5. feb 2009

Tak musim sa aj ja zastat Antolskej.Rodila som tam v novembri sekciou, rovnako ako pusa kvoli srdcovym odozvam babetka.Lekari, sestricky a celkovo personal bol uzasny a vsetko perfektne zorganizovane, vdacim im za to, ze mame zdrave babetko.Takisto starostlivost na sestonedeli bola prvotriedna a nemala som zaplateny ziaden nadstandard.
Upratovacka s tymi kyblami rano, to je pravda 😀 , ale inak super.
Co sa kupania tyka, uz to neni tak ze babetko zobere sestricka a ide ho vykupat.Uz nejake 3-4 mesiace maju na oddeleni sestonedelia novu "kupelnu pre babetka".Su tam 4 stoly so zabudovanymi vanickami kde si maminy okupu babo sami.Sestricka sa pride maminy na izbu opytat, ci chce babetko okupat a ked ano, povie jej nech pride do "kupelne", sestricka tam zatial vsetko pripravi - ciste oblecenie pre babo, plienky...Prvy krat kupe babo sestricka v pritomnosti maminy, aby mamina videla ako ho ma drzat.No a druhy krat si mamina v pritomnosti sestricky kupe babeno sama.

sarianah
5. feb 2009

...jaaaj a na vysetrenia som si tiez babetko vozila po oddeleni sama, nikdy mi ho nikde nezobrali bezomna..

pusa
5. feb 2009

No u mňa kúpanie na Antolskej prebiehalo takto:
Prvý krát ho kúpala sestrička samozrejme za mojej prítomnosti. Všetko čo robila komentovala, ja som sa pýtala.
Vysvetlila mi to od teploty vody cez ošetrovanie pokožky bábanka. Potom som podpísala papier, že mi to vysvetlila. Druhý krát som si už kúpala sama a sestrička sa len pozerala, prípadne poradila.
O hromadnom kúpaní neviem.
Majú tam jednu miestnosť, s pultami, v tých pultoch sú zabudované vaničky., vedľa je miesto na prebalovaciu podložku kde si veci dopredu pripravíte.

certica
5. feb 2009

inak s tou DS je to naozaj zvlastne, lebo co som zase ja "pocula" od par znamych, tak sa tej porodnice vyhybaju ako cert krizu 😀 a volia inu alternativu, najcastejsie prave antolsku. takze celkom sranda v tom, ako rozdielne kto co vnima...

dadka212
5. feb 2009

Sarianah no tak tam majú nové zmeny 😉 super to som nevedela, tak som zas o niečo múdrejšia 🙂

dadka212
5. feb 2009

Pusa predtým kúpali bábätka na začiatku tam kde sme si mohli nechať bábätká keď prišla za nami návšteva tam mali také ako keby 2 velké umývadla a tam ich kúpali, tak to s tou miestnosťou je pre mňa novinka 🙂

certica
5. feb 2009

pusa, gratulujem k babatku. kukam, ze mate tiez vikiho 😉 . u koho si rodila?

pusa
5. feb 2009

Inak je pravda, že predstavu o pôrode má každý inú. Niekto chce radšej súkromie lebo to považuje za intímnu vec. Iný si je radšej istejší keď je pri tom viac ľudí.
Mne osobne vyhovovalo, že tam boli asistentky, chodili okolo, kontrolovali, cítila som sa istejšie, že všetko prebieha ok, predsa len pôrod nie je len taká jednoduchá záležitosť. Aj keď si to nikto neželá, ono tá komplikácia sa môže objaviť kedykoľvek aj keď len na chvíľku a potom ide o čas.
Je to každého záležitosť, podstatné je cítiť sa dobre a isto.
Ja vďačím môjmu pôrodníkovi Doc. Korbelovi za veľa, tiež Dr. Nižňanskej za podporu.

miluska.h
5. feb 2009

maminahenika, tak ako si dnes dopadla u doktora? co si sa dozvedela? 🙂

dadka212
5. feb 2009

BAby čo ste si zazmluvňovali lekára ako to vlastne prebieha, ja by som si chcela zazmluvniť asi dr. Janáča, len neviem ako to mám urobiť, či ísť až v tom 36tt k nemu do poradne a tam sa ho to spýtať, alebo si mám vopred nejako zavolať a dohodnúť stretnutie, ale ani neviem kam by som volala 😅 ja som také trdlo v takýchto veciach 😀

sarianah
5. feb 2009

dadka212
..pojdes do poradne doktorovi ktoreho si chces zazmluvnit, nemusis sa objednavat, len si pozres hodiny odkedy, dokedy tam je a vtedy tam prides, no a povies mu ze by si si ho chcela zazmluvnit.On Ti da papiere a vysvetli co s nimi mas spravit.

dadka212
5. feb 2009

Sarianah dakujem 😵

xixi7
5. feb 2009

Sarianah
a ked ti vysvetlili co mas pouzivat na pokozku babatka, tak sa to tam dalo aj kupit? Pocula som uz o odsavackach, aj tieto pripravky sa tam daju zohnat?

zuzkad
5. feb 2009

Ahojte 😉
prisla som vas znova pozriet a nacerpat informacie o Antolskej...
ked vas tu tak citam, zavidim vam, ze uz mate tesne pred, alebo po porode..to cakanie je asi najhorsie ☹
Janula10 ak by sa ti podarilo odfotit novy cennik v nemockej ..bolo by to super a dost by to pomohlo aspon mne urcite 😉 ak to teda stihnes do porodu 😉 😉
Kedy ste sa zacali balit do nemocnice, resp. kedy ste mali uz vsetko pokupene do nemocky podla zoznamu ??

xixi7
5. feb 2009

Zuzkad,
vcera som si nahodou jednu stranku vyvesenu pri pokladni odfotila mobilom, tak sa pozri do mojho albumu. Snad to bude citatelne..
Nie je tam porodna priprava ale stoji 60Sk (cca 2€) za jednu dvojhodinu.

susy
5. feb 2009

asi trosku blba otazka, ale predsa. Ten operater znamena Dr. ktoreho by som chcela pri cisarskom? teda, ak budem vediet na 100% ze idem cisarskym.

zuzkad
5. feb 2009

xixi dakujem je to vidno dost na to aby som vedela, ze nebudem spekulovat a ziaden nadstandart nechcem 😉 😉 je to lakave, ale tie peniazky zuzitkujem potom pri malom 😉 😉
susy ja som to pochopila, ze ak ti pojdu robit cisarak a ty chces vylucne daneho p. dr. tak si musis zaplatit...ak nie cisarak ti odoperuje kto je v ten den v nemocke....
Mate niekto skusenosti, ze pri porode mal niekoho ineho okrem manzela ? Pytam sa, pretoze moja polovicka sa neciti ist k porodu a rada by som si tam zobrala kamosku...ako to v nemocke beru, ci je to ok ?? 😅

labutka
5. feb 2009

no, ja som lezala 10 dni na rizikovom na antolskej, ale budila som sa o 7:15 na rannu predvizitu s izbovou lekarkou. upratovacky chodili az po ranajkach = po 8.00.

xixi7
5. feb 2009

Susy,
podla mna, kedze na tom cenniku je aj mamografia primiesana, tak by som povedala, ze bez ohladu na to, ci ti robia cisarsky alebo nie, stale ide o porodnika.

sarianah
5. feb 2009

dadka212
..neni zac 😉 ..

xixi7
..babetka sme kupali kazdy druhy den a umyvali len cistou vodou, ziadne detske sampony, ani nic take, len na zadocek obycajne detske mydlo. Ani po kupani sme ich nemohli olejovat.Som sa na to pytala sestricky a povedala ze ked chcem mozem si ho naolejovat, ale oni maju prisne zakazane olejovat babetka, aby sa im nevyhadzali a ze aj tak maju takto krajsiu pokozku, takze pripravky tam pre babena ziadne nepredavali.Predavaju odsavacky aj ine veci ale to som nepotrebovala, tak si uz nepametam ake, ale maju tam aj super masticku na popraskane bolave bradavky.Tu som si kupila, lebo sa nemusi pred krmenim umyvat a perfektne pomaha.Pytala som sa ci ju maju aj v lekarni, ale je rakuska, takze nemaju.Sestricky povedali ze ked ju miniem mozem si prist k nim zase kupit.Tak tu urcite odporucam. 😉

emjee
5. feb 2009

xixi este ti nikto neodpisal na tvoju otazku - ked chces aby bol manzel s tebou ked mas kontrakcie, rozdychavas a tak, to sa uz pocita do porodu, cize do tych 500,- sk za "otca pri porode" - ak nezaplatis, nepustia ho k tebe odkedy ta prijmu dokym neporodis (resp. ked budes schopna prijimat navstevy)

ak si zaplatis nadstandardny porodny box (ak bude volny, je len jeden myslim) znamena to, ze budes rodit v samostatnej miestnosti, ktora vyzera ako hotelova izba - ci tam bude manzel prip. kamoska s tebou alebo nie, zalezi len od toho, ci si zaplatis "otca pri porode"

ak si zaplatis nadstandardnu izbu (ak bude volna, maju tusim dve) znamena to, ze budes mat kapanek lepsie vybavenu izbu ako je standard (sprcha a wecko na izbe), mozes si zaplatit:
- jedno miesto na nadstandarde - vtedy sa o izbu delis s inou maminckou, navstevy mozu (ak druha mamicka suhlasi) chodit za tebou na izbu, dietatko mas pri sebe na izbe, navstevy si ho mozu na izbe pomojkat
- celu izbu - vtedy tam mozes byt sama, resp. tam cely cas moze byt s tebou aj partner a navstevy mozu chodit za tebou

ak mas klasicku izbu, potom je babatko pri tebe, ale ak ho chces ukazat navsteve mozes len cez sklo, navstevy za tebou na oddelenie nepustia, len ty sama bez babatka mozes vybehnut na chodbu

liaah
6. feb 2009

etnicka deeticky nekupu hromadne, ja som si Melissku kupala sama, prvy krat ma zavolali aj s malou a sestricka mi ukazovala co a ako a o dva dni neskor som ju kupala pri sestricke ja sama 😉 😉 😉 je to tam super, v tej miestnosti na kupanie sme boli dve mamicky a dve sestricky, kazdy kupal vo svojej vanicke.Veeelmi dobre to bolo 😉 😉

mirela
6. feb 2009

co sa tyka pôrodnice ako takej, tak mam skusenost na normalnej pôrodnej sale, ktora je predelena len murmi, cize pocujes ostatne rodicky, kedze som rodila este pred tymto baby boomom, tak som tam bola sama ... cerstvejsiu skusenost mam s nadstandardnym pôrodnym boxom a som rada, ze som ho mala, pretoze je tam sukromie, nepocujes nic ... kazda prezivame bolest inac, ja som celkom statocna, tak keby som pocula ine baby ako stonaju a kricia asi by som bola z toho trochu "vedla", nie je to prijemne ... starostlivost na nadstandardnom pôrod. boxe je uplne normalna, tam chodi asistentka za rodickou, nenechaju vas tam umriet ... no a keby sa nieco dialo, tak kludne mozte vyjst von, dvere nie su zamknute ... ja som kontrakcie prepochodovala na chodbe, ked som chcela byt sama, tak sup na box, sup do "svojej" sprchy. Keby som isla este raz rodit, tak urcite na nadstandard 😉

iv1
6. feb 2009

Ahojte,

Pusa, to ze Ti slabli odozvy dietatka, ked si bola na chrbte a boli ok, ak si bola na boku mi pripomenulo moj pocit, ked lezim. Ked si lahnem na chrbat, vydrzim max par sekund, lebo mam pocit, ze sa vobec nemozem nadychnut a rozbucha sa mi srdce. Ked si lahnem na bok, tak pohodicka. Mate to aj niektora tiez tak?
Preto mam strach z porodu na chrbte. Ae tam sa da dat tak do polo-lahu polo-sedu, ci nie?
A niekde som citala, ze jedna mamina porodila (myslim, ze tiez na Antolskej) na boku. Lezalo a tlacilo sa jej tak lepsie, tak ju tak nechali, len zodvihla nohu ako psik 😀 Je to mozne?
Vo vode to moze byt lepsie, ale nevybrala by som si ju ako Etnicka... Su o tom take vyjadrenia, ze je to len modny trend a trosku sebecky od maminiek... Oni si ulavia, citia sa lepsie, ale co chuda babatko. Po prve to nie je hygienicke, dietatko porodis do vody, kde ti mozno aj nejaka ta stolica usla a po druhe... vraj prirodzene prostredie? Keby to malo podla pani prirody byt prirodzene narodit sa do vody, tak by aj ostatne cicavce ako aj pes, ci macka utekali vrhnut niekde do rieky, ale nerobia tak... tak co je na tom prirodzene, no nie? 🙂

iv1
6. feb 2009

Tym som sa samozrejme nechcela dotknut Etnicky. Kazda mame pravo volby a kazda mozeme mat svoju pravdu a nikde nie je napisane co je spravne, vsakze. Vivat demokracia 😀 Ja len uistujem samu-seba, ze to co som si vybrala je to najlepsie pre mna aj pre babatko... dufam 🙂

maminahenika
6. feb 2009

Caute kočky, ahoj miluska 🙂

takže včera som bola u lekára, prvý raz u neho, a povedal, že môžem u neho, ale kedže som išla k nemu na privát ambulanciu, na niektoré otázky mi neodpovedal ☹ Veď v telefóne som mu hovorila, že chcem iba info, a nie 3Dsono. No tak som dopadla ☹
Idem k nemu na Antolskú až v marci, tam mi všetko povedia, že čo si mám zo sebou brať do nemocky, potom Vám to všetko napíšem 🙂
Ináč je veľmi milý, a povedal mi, že môžem u neho rodiť.
- Kedže som vypísaná na 21.4., na SC, tak budem rodiť ten posledný týždeň, nepočkajú kým sa pôrod začne samo.
- Nemusím ísť vopred do nemocky, stačí ak deň predtým ...chválabohu 😀 , a že po SC tam ostávajú mamičky 4x24hod. po pôrode, ale závisí to aj od toho ako sa má bábo, a mamina.
- Aj pred SC robia klystír, ale keď chcem, môžem si to spraviť aj doma.
- Po SC budú šiť s tou vstrebávaciou niťou.
- Kedže je to 2. bábo, tak sa automaticky, môže narodiť skôr, ako mám termín.
- Minule som brala tabletky Quamatel, na krče žalúdka, hovoril, že to bábetku neškodí
- vyšetrenia pred SC môžes si dať spraviť aj vopred, ale spravia mi ich aj pred pôrodom

No tieto veci som sa dozvedela, tie, čo ešte mám napísané, sa dozviem až v marci 🙂

dadka212
6. feb 2009

Zuzkad kamoška keď rodila na Antolskej cca 1,5 roka dozadu, tak tam mala kamošku a vôbec žiadny problém 😉 je úplne jedno koho tam budeš mať, jedna spolužiačka mala pri pôrode maminu 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre