Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

monkula
7. feb 2009

emjee, veru, hlavne pre Teba 😀

michaelka
7. feb 2009

no caute baby, tak uz som doma z antolskej aj s malym Maxom. Narodil sa 2.2. o 3:20 a jeho miery su 3800g a 51 cm.
Teraz o porode:
Vo stvrtok som nastupila na rizikove, kedze som uz 5 dni prenasala. Strasne som tam nechcela ist ale nakoniec tam bolo fajn, vsetci sa starali, strasne zlate sestricky... 😀
Mala som zaplateneho dr.Rozemberga, chodil ma pozerat a nakoniec sme sa dohodli - kedze Max nie a nie von, ze v pondelok bude vyvolavacka. Tak v nedelu vecer o 22:00 mi ju dali, ze to zaberie a rano rodime... Lenze ja uz som sa zacala otvarat a o hodinu som uz mala kontrakcie po 10 minutach tak ma zobrali na salu.
Po klystire som mala kontrakcie zrazu po 2 minutach - uz hnusne, ale to uz tam bol moj doktor aj muzicek. Dala som si pichnut epi - pravdupovediac cakala som od toho viac, ale aj to pomohlo.
Potom som sa prechadzala po chodbe a sprchovala - ta sprcha bola fakt super,pomahalo to.
Nejak horsie som sa otvarala tak mi este nieco pichli, potom mi dr dopichol epiduralku leboma to uz fakt bolelo a zanedlho sme isli rodit - par krat som potlacila a Max bol na svete.
Musim povedat ze personal bol super, nebola som najlepsi pacient 😅 ale vsetci boli stale tak mili a povzbudzovali...
Specialne bol super dr. Rozemberg, ten bol uplne super stale, chodil ma pozerat odkedy som nastupila ne rizikove az pokym som neodisla domov. Kebyze sa nehanbim tak ho vyobjimam 😀 fakt chlap za vsetky drobne, vrelo odporucam...
Pravda je ze z porodu su chvile ked si nic nepamatam, clovek je asi dost mimo v takej chvili...ale pohlad na toho drobceka... 😀
Na sestonedeli bolo tiez fajn, vsetci pomahali ako vedeli, ja som to specialne potrebovala lebo s malym babom som nikdy predtym nemanipulovala. Vsetci boli trpezlivi, zlati. Laktacna sestra chodila niekolko krat denne pozriet ca sa dari dojcit... Boli tam strasne zlati pediatri, tiez vysvetlili vsetko co robili tak sa clovek necitil ze nevie co mu s dietatom robia. Dokonca sme mali prednasku o dojceni a starostivosti o babo, co bolo pre mna ako dar...

Akokolvek by som chcela napisat nieco negativne v suvislosti s personalom, vybavenim alebo stravou na antolskej, nemozem 😀 proste aj nabuduce by som sla tam...

gabuliacik
7. feb 2009

michaelka, blahozelam, je to super... dufam ze vsetky tu budeme mat len tie tvoje pozitivne skusenosti a pocity...
vela zdravicka malemu a tebe sil 🙂

dadka212
7. feb 2009

Michaelka gratulujem 😵

katka1981
7. feb 2009

michaelka, srdecne gratulujem k babatku !!!

janula10
7. feb 2009

michaelka gratulujem a tesim sa a som velmi rada ze mas pozitivne spravy z antolskej LEN pozitivne....prajem vam s maxom vela zdravicka veeeeeeeeeeeeeeela......

ja tiez budem potrebovat prednasku aj vysvetlenia ako prvorodicka tak som rada ze to tam neni problem....ja
mam 2tyzd cca do terminu no nic ani sa neotvaram ani poslickovia nic ☹ ☹ ☹

diddi ja si budem fotit a zalozim si do knizky co pisem maximkovi o nom tak tam si to dam.... 😉

emjee
7. feb 2009

michaelka gratulujem 🙂

mon ked si mlady pan neda povedat, ze uz je cas 😔

janula10
7. feb 2009

emjee on chce byt vasim darcekom na valentina 😵 😵 😵 😵 😵

dadka212
7. feb 2009

Emjee možno čaká na najhorúcejšiu noc roka 😀 😀

emjee
7. feb 2009

jasne, vsetci budu na plese a ja tancovat na porodnej sale 😀

dadka212
7. feb 2009

aspoň nemusíš riešiť čo na seba 😉 papučky, košielku a županík 😀

smejko5ka
7. feb 2009

michaelka: gratulujem a prajem veeela radosti z maleho. termin si mala 23.1.? dost dlho si prenasala. ja pocitam, ze ak sa malej nezachce vcas, takze do tyzdna vyvolavacka. tak som trosku sklamana, ze ma mozu nechat az tak dlho. lebo sa uz nevieme dockat.
ako to zvladas doma, aky je malicky?

monkula
7. feb 2009

miochaelka, gratulujem..
ešte stáel tam je tá maličká laktačná poradkňa? Tá boal veľmi zlatá 😵
emjee, neboj sa, ešte ho budeš chcieť natlačiť naspäť 😀 😀 😀

miluska.h
7. feb 2009

michaelka gratulujem a zelam vela vela zdravicka 🙂

zuzkad
8. feb 2009

Pekny dnik prajem 😉

michaelka aj ja sa pripajam ku gratulacie, maleho drobceka vitam na svete a nech vam nosi len radost 😉 ...tesim sa, ked budu fotky drobceka 😉 😉

Dnes je inac pocasie idealne na porod, zevraj ked prsi alebo je burka ...moze to sposobit kontrakcie...cize porod...ale to som len poculaaaa 😕 😉

wiola
8. feb 2009

Ahojte 🙂 ,,,ahoj zuzkad. Som tu nova a rada by som sa pripojila prave
na odporucanie zuzkad 😉

zuzkad
8. feb 2009

ahoj wiola aj tu 😉 😉 mne tato stranka velmi pomohla, pretoze som sa tu dost dozvedela, co potrebujem vediet o Antolskej...lekaroch atd...ja este stale beriem inspiraciu a rady skusenejsich 😉 😉 Je to troska viac citania ale stoji to za to 😝 😉

etnicka
8. feb 2009

michaelka blahozelam Ti aj Maxovi a mam velku radost, ze mas take pekne spomienky na porod 🙂

wiola
8. feb 2009

Ahoojte 🙂 ,,musela som narychlo prec,,
michaelka : dovolim si tiez jednu srdecnu gratulaciu 🙂

wiola
8. feb 2009

zuzkad: ides zajtra do poradne? ,,bo aj ja mam zajtra termin 🙂

dula_renka
8. feb 2009

michaelka gratulujem k synčekovi, želám veľa zdravíčka a pohody, aby ste si mohli užívať jeden druhého 🙂

maminahenika
8. feb 2009

Michaelka: gratulujem zo srdca, a posielame veľa-veľa pusiniek malému 🙂
Držte sa, a na zdravíčko 🙂
Veľmi si ma povzbudila s tvojím písaním, díky moc 😀

emjee
8. feb 2009

heh, no u nas to rano vyzeralo, ze uz by to aj dnes mohlo byt, ale fcul nist, sedime doma, mm vyhlasil, ze v takomto pocasi sa rodit jednoducho nebude 😀

bora8
8. feb 2009

emjee ale bude.... neboj ono to príde... ku komu vlaste si sa rozhodla chodiť do poradne - občas sem na vás kuknem, lebo som rodila na antolskej, ale všetko nečítam....

smejko5ka
8. feb 2009

emjee: mala si uz nejake priznaky? ja sa skor modlim, aby to na mna teraz v takomto pocasi neprislo. sobota bola krajsia. keby sme si mohli vyberat 🙂
vraj od 16.2. ma rozemb. dovolenku. neviem, ako dlho.

emjee
8. feb 2009

bora ja tak na striedacku 😀 do dveri 27, podla toho, kto tam prave je - 2x u dubcakovej a 2x u rozemberga zatial, vzdy ako mi to vyslo s odvozom

smejko mala som v noci take "tahanie" v bruchu, v lahu mi to prestalo, ale ked som isla na wecko (kezde 2 hodiny 😝 ) tak mi to stale robilo a od rana potom tiez, potom sa pridruzili take bolesti ako prvy den ms (ale slabe), tak som sa sprchla, nachystala, oholila, no a pustila som si na krize teplu vodu (inak neznasam teplu vodu, ale teraz mi to robilo dobre) a nejak mi to preslo
teraz mam take tahanie opat, uvidime do rana 😔

nsoci
8. feb 2009

Smejko na tyzden, pocas detskych prazdnin. To iste aj Havalda.

emjee
8. feb 2009

ale ak by to bolo zajtra, take nadherne rodne cislo bude mat 😀

katka1981
8. feb 2009

Bude niektora z vas rodit (rodila) u Mudr. Havaldu? Planujem si ho zazmluvnit, prosim akekolvek info ohladom tohto Mudr. Dakujem.

michaelka
9. feb 2009

Baby pekne dakujem za gratulacie.

Smejko ja som nechcela aby mi vyvolavali porod, snazila som sa to oddalovat, mala som pocit ze ked mu je tam este dobre, tak pockam... Myslim ze ked budes chciet, vyvolaju aj skorej. Mna sa doktor pytal v piatok ze co teda - lebo oxitocinovy test dopaadol dobre a ja ze pockajme este... Tak sa neboj, nebudu ta nutit.
Malicky je strasne zlaty, co sme doma tak aj celkom spava - ako kedy 😎 ale mame z neho velku radost.

Monkula laktacne tam boli 2, obe male a zlate 😀

Fotoalbum si urcite spravim, ale az ked budem moct SADNUT za comp, lebo teraz klacim a to nevydrzim dlho 😅

Katka na Havaldu som pocula same chvaly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre