Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

miluska.h
4. mar 2009

Ahojte kocky 🙂 bola som dnes v poradni, od pondelka mi zacalo tvrdnut brusko a doktorka ma uz poslala na matersku, ze mam lezat a brat lieky ☹

chcem sa spytat, ci ste niektora chodili na profylakticku pripravu k pani Jezikovej a museli ste prestat cvicit kvoli tvrdnutiu bruska. ja totiz rozmyslam, ci nebudem chodit aspon na tu teoreticku cast pripravy....

ani3012
4. mar 2009

pri prvom som mala rizikové tehotenstvo (krvácanie), ale na cvičenie som chodila. Necvičila som, ale vypočula som si sestričku a keď sa cvičilo, tak hlavne mi išlo o to dýchanie. Ale aj tak mi to bolo na figu, lebo ja som sa pri pôrode tak snažila dýchať(veď kyslík je dôležitý 😅 ), že mi prišlo zle na odpadnutie. Som sa veľa okysličila 😀

maminahenika
5. mar 2009

Ahojte kočky,

ja zajtra idem na prvú poradnu k mojmu dokimu na Antolskú, verím, že to tam nájdem 🙂
miluska: neviem info o tom, vieš ja aj tak sa nemám príliš namáhať, kvôli prvému SC. Cvičiť, iba obvykle cvičím, ale aj na to som dostala od sestričky to, že zbytočne, kedže aj tak rodím SC 😖
takže v tomto ti neviem pomôcť, ináč mi sa máme zatiaľ dobre, a verím, že mi malinká ostane v brušku a vyčká 20. apríl 😅 Zajtra sa budem snažiť všetko sa spýtať, ale som už dnes taká nervózna, že mám zmätok v hlave 😀
K doterajšiemu lekárovi už chodiť nebudem, keďže aj minule odomňa zobral 15EUR, bez papiera 😖 tie peniaze by som mhla mynúť na malú, nie? Bola som aj v poisťovni, či je to tak fér, oni, že nie, lebo tieto vyšetrenia mi platí aj poisťovňa, takže ich doki má aj odo mňa, aj od poisťovne...takže no comment 😖
miluska drž mi palce, a potom napíš, ako ste na tom 😉

janula10
5. mar 2009

nsoci ja som t zistila ze maly nema ziadny flak na ramienku co ockovali tu tuberkulozu....ja som tam vtedy ani nebola ked ich ockovali bola som v lekarni....ma Matko taky flak tam na ramienku? Ako ti ho ockovali zobrali alebo na izbe ho ockovali? a pritom v preukaze mam ze ockovany ale to mohli vystavit pri tom chaose tam aj naraz vsetkym...Neviem ci mam s tym ist pediatricke alobo ako....

elly111
5. mar 2009

Jani detičkám je vpich dlho vidno a pediatri ho vždy kontrolujú v poradni ak je velký a začervenaný vpich ani neočkujú ďalšie očkovania až neskôr.
Na Antolskej ich očkovali až po prepustení na 5 deň v izbe detských sestier tam kde ich aj prevažovali pri odchode a brali krv z pätičky, vedľa miestnosti kam sa odkladali keď si mala návštevu. Určite daj skontrolovať pediatričke. Možno zabudli. Vidno je mu to doteraz na ľavom ramienku.

majusa
5. mar 2009

aj našej Viktorke vidieť taký malý červený fliačik na ľavom ramienku. Lekárka to kontrolovala a asi je to OK, keď mi nič nehovorila. Daj to pozrieť detskej lekárke pre istotu ... ale myslím si, že keď raz napísali, že očkovali, tak to asi nevynechali.

janula10
5. mar 2009

tak som volala na antolsku ze ked ma v preukaze ockovali ho priamo s doktorkou som volala.....ze fliacik sa moze aj po mesiaci ukazat nie hned 😒

elly111
5. mar 2009

hmm tak počkaj pediatrička ti potom povie, veď niektorých na Antolskej jedno obdobie očkovali aj ako mesačných lebo nemali vakcíny

miluska.h
5. mar 2009

ani3012: dakujem za infosky 🙂

henika: drzim ti palce, nech ti to u lekara dobre dopadne. Napis potom, co si sa dozvedela. ja mam o dva tyzdne poslednu poradnu u mojej gynekologicky a potom uz idem na Antolsku k Dr. Bertoldovej. Trosku som vylakana z toho tvrdnutia bruska, ale mam nejake lieky, tak dufam, ze to vydrzime 🙂

janula: ak si najdes trosku casu, napis ako prebiehal porod a bolesti. Som zvedava, lebo ja uz som v tom stadiu, ze sa mi o tom sniva a tak... 🙂

nona72
5. mar 2009

Ahoj tehula, ty chodíš k Oravcovi?

janula10
5. mar 2009

miluska neboj...
u mna to bolo tak ze rano v stredu som si nasla trosku krv tak som letela na antolsku nic to nebolo bola som zatvorena este....ze asi praskla cievka alebo zatka pojde von....ostala som tam radsej uz lebo som mala 2dni pred terminom...v noci mi zacali poslickovia len taky ako pred mens....rano si ma pozrela moja porodnicka ze som na -2 prsty len otvorena ze ma pozrie neskor este....ked ma pozrela okolo obeda tak som bola na 6prstov a hned volala na salu ze chce box volny....tam som prisla o 13,30h o 14,30h mi praskla vodu zacali kontrakcie a maly bol 16:46 na svete...epiduralku som si nedala lebo som nevedela ake budu kontrakce tym ze mi zacali az po odteceni vody...takze moj porod bol 2hod aj 16min komplet v pohode...
ja ti len doporucim sa nestresovat a nemysliet nato...snivalo sa aj mne no porodu som sa nebala a to aj vdaka tomu ze som si zazmluvnila doktorku ktora mi bola oporou....

hlavne klud a neboj sa psychika robi vela si myslim

maminahenika
5. mar 2009

miluska: bude všetko OK, neboj....ber Magne B6, aj mne to odporúčal môj gyndoš 🙂 a potom sa stretneme na Antolskej 😉

miluska.h
5. mar 2009

janulka, henika dakujem ste zlate 🙂 aj ja si to tak stale hovorim, ze musim mysliet pozitivne a nebat sa. Mozno, ked zacnem chodit do poradne na Antolsku, tak to zo mna opadne, lebo teraz este fakt neviem co ma caka. Aj ked nastudovane mam toho doooost....

vesi
5. mar 2009

miluska, nestresuj sa, mne tvrdlo brucho už od 30tt, brala som magne B6 a porodila som v termíne, resp. týždeň pred termínom 😉

zuzana581
5. mar 2009

Mne tiež tvrdlo brucho a dokonca už od 25 tt a mala sa narodila presne na termín. Brala som len MagneB6 a dokonca som nešla ani skôr na MD. Teraz mi začalo tvrdnúť asi pred dvoma tt, takže 27tt a tiež si z toho velkú hlavu nerobím. MILUSKA, neboj. To bude v pohode.

marrrka
5. mar 2009

caute, neviete nahodou cislo tel.na novorodenecke? stanicna sestra slubila ze ked zavolame a dame vediet ze prideme, moze prepichnut malej uska a dat nausnicky

anjelik7
5. mar 2009

Novor.odd.ma cislo 68672689

maminahenika
5. mar 2009

kočky, otázka 🙂
Ako sa dá dostať na Antolskú?? 😀 Vždy v poslednej chvíli 😀 zajtra idem tam poprvý raz, mám vedieť nejaké + veci? No ku nemocnici sa tak dotrepeme 😉 ale je tam iba jeden vchod, alebo dva? Nezablúdim tam? 😕 😅

certica
5. mar 2009

henika, jasne ze zabludis 😀
ale nie...ked pojdes cez polikliniku, co je kusok napravo od hlavneho vchodu, tak prakticky prifrcis rovno na chodbu s gyn. ambulanciami (po lavej strane su dvere do jednotl. amb.). a hned pri vchode do tej polikliniky je aj lekaren (presnejsie jedna z lekarni) a za nou uz spominana chodba.
ja som inak chodievala vzdy hlavnym vchodom, milujem bludiska 😀

maminahenika
5. mar 2009

certica: díky moc 😉
teraz už určite nájdem aj mojeho gyndoša Dr. Paldiu 🙂 .....ak nezabludim 😀

certica
5. mar 2009

nuz, ak sa tam bude pohybovat, tak snad jo... sa mi mari, ze na c.d.23

maminahenika
5. mar 2009

mám s ním dohodnutý termín, takže verím, že sa bude tam pohybovať 😀 😀

certica
5. mar 2009

tak to ta uz mohol aj navigovat... 😀
inac to kde si predtym rodila? 😅 som citala o tej sekcii tvojej 😲

maminahenika
5. mar 2009

Tu v DS! V žiadnom prípade ešte raz 😖

maminahenika
6. mar 2009

No cauko maminy,
dnes som mala prvé stretnutie s Antolskou 🙂 od rána som mala strašný deň 😖
Termín som mala na 9-tu, našla som všetko pekne, ako si mi to povedala certica, dík moc za to 😅
Sadla som si pred 23-ou, sestrička von, dala som jej papiere, kukla si na ne, a zobrala ich dnu.
Vysedávala som tam do pol 11-ej, ved tam boli viaceré baby, aj staršie ženy, ked som zistila od jednej, že tam nie je dr. Paldia, ale nejaká doktorka 😢 Jedna pani hovorila, aby som sa spýtala od sestričky, čo a ako, lebo v tento deň tam nezvykol byť ten môj pôrodník. Zaklopala som, ona vyšla, že nie, nie je tam Paldia, a ešte dnes ho ani nevideli, ináč by mal byť na 5-om poschodí 😠 😠 Bola som poriadne rozčúlená, ved mi to nevedela povedať o 9-ej?? Behala som s manželom smerom k výťahom, tam som si spomenula, že som si tam nechala papiere 😅 takže späť, potom zase k výťahom, chudák manžel nevedel kráčať som mnou 🙂
Vytrepali sme sa na 5-e poschodie, tam som zazvonila, a nič, nikde nikto 😅 😖 Bola som zúfalá....mohol by mi to povedať ten doki, aby som nemala ísť na ambulanciu, ale hore na oddelenie 😖
Potom mobil z tašky, a zavolala som mu. On, že nabúral svoje auto ešte ráno, a teraz ide zo servisu, o pol hodinu bude v nemocnici ☹ Vtedy som zbadala mamičky s bruškom, ktoré tam sedeli, jedna mala termín na 8-u 😅 takže som nebola sama s mojim problémom 😅
Potom prišiel, a každú z nás vybavil, mne nehovoril potom nič dobrého, vyšetril ma a povedal, že som otvorená na prst 😖 tomu som sa tak netešila, ...ale on, že nech uvažujem, veď som už druhorodička, a nemusí mi malá vyčkať tých 7 týždňov.
Takže teraz som si už povedala, že žiadne upratovania, ale budem pekne si vysedávať hore nohami 😀

zuzkad
6. mar 2009

ahojte, pekny vecer 😉 😉

henika pekne rusny den ti poviem 😒 nezavidim ti, pretoze ja tiez nerada cakam a beham po lekaroch ...a na koniec este sa dozvies taku neprijemnu spravu ☹ ☹ a beries aj magnezium ? Ja mam zatial len skrateny krcok a maleho mam posunuteho dost nizko...ale som zatvorena a to je asi dost dolezite 😖 beriem ale dost vela magne B6 denne 4 -5tbl podla toho ako vela chodim a namaham...aj ked mam stale lezat...co sa mi neda moc, kedze sa pripravuje izba pre nasho drobceka. Drzim paste ...klud, odpocinok a uz ked si tooolko pockala...urcite to potiahnes do konca aspon okolo terminu 😉 😉

Ako to vlastne je s porodom okolo cca 35 - 36 tt je to moc rizikove ? Mne doky naznacila, ze pojdem asi skor okolo 36tt rodit...je to v poho.????

maminahenika
6. mar 2009

zuzka: v knihách píšu o tom, že v 8 mesiaci je už bábetko hotové na narodenie, a už sa len zosilňuje každý ďalší týždeň. Teraz sa im vyvíja pamäť a pamätanie sa na čas, keď boli v našom brušku a na pôrod. No a nie v poslednom rade aj pľúca. Ale píšu, že sa môžu bez obáv narodiť 😉
Verím v tom, že mi ešte trocha počká, ale to závisí už len od nej.
Neberiem Magne B6, iba magnezium čistí, a z toho 2 tabletky denne, tuším to stačí, podla mojej kamošky áno. Krčok maternice som mala naposledy ešte OK, asi som mala 3cm?? 😅
Čo ma ešte rozčuluje, že podľa porodníka by som už mala dávno byť vypísaná na MD, a tento môj dyndoš v DS ma nevypísal 🙄 takže som dosť naňho nahnevaná.
Porodník hovoril, že mi s tým môže skaziť poistenie....takže mám na to pondelok, aby som to všetko vybavila 🙄
Nová izbička 🙂 to môže byť celkom fajn, ...mi sme to robili ešte našej prvej dcérke, pretým čo sa narodila, ....takže sa ešte pamätám na pocity....teraz už máme dosť malinký byt na to aby mala aj malinká novú izbu, ale v dome už budeme mať viacej miesta 😵 😵

zuzkad
6. mar 2009

henika tak to si ma dost ukludnila, pretoze som mala stale obavu, ze ak sa maly narodi skor, nebude to v poriadku...aj ked sa uz velmi tesim ale radsej nech este pocka pekne aspon ten mesiac, ked uz tak moc chce ist von...ale este je zevraj mozne, zze ked beriem tolko magnezia denne, ze na koniec budem aj prenasat...tak uvidime co bude aktualnejsie 😉 Tie 4tbl denne 500g mi prikazala moja doka, ked zistila, ze sa maly posunul dole a ze sa mi skratil krcok...a v poslednej dobe mam tlaky v oblasti maternice...take stahovanie citim..neboli to ale je to neprijemne...to budu podla mna uz poslickovia...tak sa krotim a snazim sa lezat co najviac....sa inac divim ako si pisala, ze naozaj az teraz si bola upozornena na klud atd...ved to musel doky spozorovat, ze sa ti krcok skracuje ☹
na izbicku sa tesim...ono to bude vlastne spalna nova pre nas a plus postielka pre maleho a v druhej izbe bude nova obyvacka 😉 😉 ja mam velmi rada zmeny v byte tak sa aj tesim, len to upratovanie ma desi 😕 😕

maminahenika
6. mar 2009

no určite už neupratuj, radšej si privolaj nejakú pomoc, maminu, alebo niekoho. Už od dneska do beriem aj ja vážne!! A asi idem spať, lebo cítim, keby sa mi malá tlačila dolu 😨 z čoho som trocha vydesená... do Blavy máme to viac ako kúsok....45km-ov, takže neviem...neviem, aby som to vydržala do toho týždňa a potom mi asi povie niečo lepšieho aj ten doki ...a zatiaľ beriem aj ja tie magnetabletky 🙂
maj sa, a potom napíš čo nového 😉 dobrú noc prajeme 🙂

miluska.h
6. mar 2009

ahojte dievcata 🙂
henika: to ma mrzi, ze si musela tak dlho cakat na dr. Paldiu. Aky si z neho mala dojem, je prijemny, mily?
Ja tiez beriem magnezium 4x denne, vola sa to Magnerot. Od pondelka mi tvrdne brusko a v stredu som bola v poradni, tak ma moja doktorka hned vypisala na matersku /8tyzdnov pre terminom porodu/ a dala lieky. Okrem toho magnezia aj nejaky Guajacuran, je to take slabe sedativum, ktore uvolnuje svaly. Ale som z toho nejaka omamena, tak namiesto 2x denne to beriem iba 1x. Tak uvidim, co bude na dalsej poradni. Ja sa zatial neotvaram, ale doktorka povedala, ze pri tvrdnuti viac ako 10 x za den sa mozem zacat otvarat. Inak sa snazim vela lezat.
Tak ti drzim palce a vela oddychuj.

zuzkad: nemusis sa bat, ak by sa maly narodil skor, ale bude lepsie, ked vydrzis aspon do 38. tyzdna. tak sa drzkaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre