Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maminahenika
12. mar 2009

emjeee: gratulácia 🙂 čo všetko si tam vydržala, trochu sa bojím, čo tam bude, ale veľmi dobre si to tu napísala. Asi skoro také, aké som mala prvú sekciu, bolo to iné iba v tom, že som nesmela ísť s malou na tie vyšetrenia, oni ju zobrali automaticky z môjho prsníka, a nič nehovoriac mi ju zobrali 😠
Ale nemusíte sa báť to bolo v DS nie na Antolskej 🙂
Ináč ťa čím zašívali? Vstrebávajúcou niťou?? A u koho si rodila? Ešte to 😉
Ja teraz som už na prst otvorená, a ešte mám mesiac nazad, takže sa bojím, aby ma to nezastihlo doma. Zajtra idem k môjmu dokimu na Antolskú na poradnu, verím, že sa ho budem môcť všetko spýtať, lebo minule to bolo dosť narýchlo 😅

sarianah
12. mar 2009

..suhlasim s henikou emjee, velmi dobre si to opisala..ja som to mala vsetko takmer navlas rovnake 😉 ..tie lietacky s malym po vysetreniach to som tiez neznasala, hlavne ked sme dosli "vyglancovany" z kupania, este sme ani na izbu neprisli a uz na chodbe nas tahali na hentake a take vysetrenia, maleho 100 krat vyzliekli a ja som ho 100 krat obliekla, chudatko ked zaspal, zas ho budili, uz som mala nervy..toto je tam jak na beziacom pase, ale zase robia to, aby sme mali zdrave deticky, tak tych par dni to musime vydrzat..

dadka212
12. mar 2009

Emjee: perfektne opísané, ja si to takto vôbec nepamätám, lebo keď som bola ja, tak ešte brali bábätká oni na vyšetrenia, takže aspoň viem, na čo sa pripraviť 😝 a super, že ťa nenechali dlho trápiť 🙂 ja som si také kontrakcie každých 5 min. vytrpela pekne skoro celé 3 dni...

Wiola chodím väčšinou po sídlisku Juh, alebo do parku a po meste sa túlať 🙂

dadka212
12. mar 2009

a ku klystíru: no ja neviem mne to teda nebolo vôbec nepríjemné, dokonca by som prijala nejakú asistentku aj doma čo by mi to aspoň každý týždeň spravila 😀 som sa cítila lahká ako pierko, po tých mesiacoch zápchy 😝 a asistentky to tam robia denne takže to fakt berú ako rutinu a nie sú na nás zvedavé 😀 😉

katka1981
12. mar 2009

dadka212, a nehanbila si sa? Nebolelo to? Dali sa tie krce vydrzat a ako dlho su tie krce z toho? Dakujem.

wiola
12. mar 2009

emjee : o moj ty Boze 😒 Aspon ze to nakoniec vsetko dobre dopadlo 😵 Dole kobuk a vsetka moja ucta !

dadka : hovorim (pisem), ze sme sa uz urcite museli vidiet 😀 - park som do nedavna riesila dost casto .
ako to aj ty cele zvladas popri malom drobcovi? mas teda vyhodu, ze je uz trochu vacsi ako ta moja nezbednica ale verim, ze ti to da tiez zabrat 😅

wiola
12. mar 2009

dadik stretavas sa aj neako s inymi maminami vo svojom okoli? mne v poslednej dobe (aj pri vsetkom tom chaose) chyba podobny kontakt ,... 🙂

dadka212
12. mar 2009

Kati nehambila som sa, iba za to, že som sa nestihla sama oholiť som mala týždňové chlpy a sestrička mi hovorí, že ako som krásne oholená 😅 tak ma ani neholila 😉 zavádzanie som ani necítila iba také teplo v konečníku a tie krče sa dali vydržať a ako dlho sú, no mala by si sa troška prechádzať a už si nepamätám ako dlho by si mala vydržať udržať to v sebe ale zdá sa mi že aspoň 10. min. ale dalo sa to v pohode (ja som dostala klystír aj v sobotu aj v nedelu)

Wiola ja som práveže v parku nebola už dávnejšie lebo stále bolo škaredo, a s malým to teda nie je bohviečo, sa bojím o maličkú v brušku lebo kolkokrát sa zabudnem a nejako sa prehnem, lebo chcem malého zachytiť ked padá alebo ma malý nejako kopne alebo podobne veci, takže hádam bude v poriadku...

egyptanka
12. mar 2009

citam, ze ste tu rozoberali klystir ... podla info je vraj ten Yal neuciny, ten tak precisti tak po "prvu zakrutu" a lepsi je ten nemocnicny. Viacere maminky mi potvrdili, ze to nebolo take zle a ze sa citili lahsie a teplo im ulavilo od bolesti v krizovej oblasti. Tak z tohto strach nemam.
Ja vlastne zo samotneho porodu strach nemam ... obavam sa len bolesti po porode po nastrihu.

dadka212
12. mar 2009

Wiola no stretávam sa iba s jednou kamoškou ale to iba občas tak raz za 2 týždne je tiež tehotná o mesiac menej ako ja a tiež má 2-ročného chlapca 🙂 inak sme stále sami, nemám tu nikoho ☹

dadka212
12. mar 2009

Egypťanka neboj sa napríklad mňa vôbec nič na druhý deň nebolelo, iba jedno "prekvapenie" čo mi vybehlo z konečníka pri tlačení, inak v pohode 😉 pôrod som mala bez EPI a všetko super, nástrih som ani necítila, ani šitie iba jeden steh 🙂

egyptanka
12. mar 2009

dadka si ma trocha povzbudila. Dakujem

wiola
12. mar 2009

dadik nooo , 😀 ..tak to by sme sa mohli niekedy dohodnut a stretnut - ked je tak skaredo napr. aj v mole - zevraj je tam nieco, kde sa da ist aj s deculami (osobne som tam este nebola, len ma to teraz narychlo napadlo...)

a o ,,problemoch,, s drobcom mi ani nehovor 😒 ,...ta nasa stvora este nie a nie chodit sama (za rucicku sa pekne necha viest,...aj sama stoji ,..dokonca aj nespocetne samostatnych krockov v poslednej dobe spravi ,...ale o nejakom ucelenom chodeni sa teda hovorit neda,... 🙄 Ale samozrejme do nicoho ju nasilu nenutime a snazime sa ju vsemozne motivovat,..tak to hadam co chvila pride aj samo 😉

takze malu musim sem tam zdvihnut (ked ma nikto nevidi,...lebo inak by ma asi zjedli 😀 ) samozrejme si uvedomujem riziko,,ale obcas sa to naozaj neda 😅 ,...a aj ona ma niekedy pekne kopne kolienko,...stuchne a ja sa idem od strachu zblaznit,... 😝 ,

mas vyhodu, ze si uz na antolskej rodila,...ja sa teda celkom bojim .... 🤐

dadka212
12. mar 2009

Egy na to sme tu, aby sme sa podržali, povzbudili, keď treba 🙂

wiola
12. mar 2009

inak KATKA skutocne sa toho ,,precistovanie,, nemusis bat 😉 Velmi vela zavazi, ked budes v klude a brat to s co najpozitivnejsim moznym pristupom,...Krce pri tom naozaj nebyvaju nijak nezvladnutelne silne ani velke a pri vecku budes blizko, nic sa neboj..Ako dadka pisala ,treba skusit co najdlhsie to sebe nechat posobit a potom sa jednoducho parkrat zavriet na wc a pustit to zo seba 😉

dadka212
12. mar 2009

Wiola no mohli 😉
ja tiež malého zdvíham, ale proste musím, keď som na neho celý deň sama a on je taký šinter, že ho kolkokrát nachytám ako stojí na okne (samozrejme sú vždy pozatvárané, alebo iba vetračky) a iné veci...on je hrozne hyperaktívny od narodenia 😝

a myslím, že sme si vybrali najlepšiu možnosť Antolskú 😉 podľa mňa najlepší lekári, a celkovo personál aj vybavenie pre detičky atď 😉

wiola
12. mar 2009

Egyt. potvrdzujem, ze bolesti po nastrihu su taktiez v ramci znesitelnosti - je dobre (teda aspon mne sa osvedcilo) pravidelne umyvanie (najlepsie cistou vodou ,,a ja som este pozivala antibakterialnu chilly intimu) a potom aby rana volne dychala,...

dadka212
12. mar 2009

No ako píše Wiola ja som tiež bola asi každú hodinku v sprche a tam som si ranu umývala, vložku som nosila iba tak naholo bez gatiek, čo som si nikdy nevedela predstaviť ako sa to dá - dá sa to 😀 😉

wiola
12. mar 2009

dadka ,,veru 😀 ,,viem o com pises 😀 ,..sinter veliky je aj nasa babula ,, napisala som ti rp - mozme vymenit email a podla situacie sa aj uvidiet 🙂 😉 hm?

ano,,mas pravdu ,Antolska je, co sa tyka vybavenia a hadam aj toho presonalu, (pevne verim 😝 ) ta najlepsia volba

dadka212
12. mar 2009

Ok napíšem ti aj ja svoj 😉

egyptanka
12. mar 2009

wiola, takze tie intim gely nie su vhodne ako Lactacyd? Niketora z bab doporucovala Rosalgyn.

dadka212
12. mar 2009

Ja som používala iba čistú vodu a raz za deň lactacyd...

wiola
12. mar 2009

hej jasne,,aj lactacyd je urcite uplne v poriadku,...Len mne vtedy dokyno povedal, ze je vhodne pouzivat nieco antibakterialne,...zevraj na rychlejsie hojenie a proti infekcii ,..ja som ten svoj pouzivala cele tehotenstvo a teraz aj toto druhe tehu (lebo som mala casto problemi s kvasinkami) a bola som skutocne nadmieru spokojna ,..

wiola
12. mar 2009

Egypt. tebe sa to teraz uz blizi 🙂 😉 si uz aj nejako chystala,..balila?

egyptanka
12. mar 2009

wiola, super pomohla si. 🙂

katka1981
12. mar 2009

dakujem vam, uz sa na klystir aj zacinam tesit 😀 aj teraz by bodol, som naduta ako balon

wiola
12. mar 2009

egypt. tak to som rada 🙂 😉

wiola
12. mar 2009

🙂 kati veeru,,aj sa citim ako sudok,,hehe

wiola
12. mar 2009

dobre babule 🙂 idem ja do hajan a prajem dobru nocku aj vam 😉

tehula
12. mar 2009

CAute tehule, emjee, klobuk dole......
Chcem sa spytat, ci neviete, ako je to na Antolskej s prepichovanim usi novorodencom. Teraz neviem, ci sa mi snivalo, alebo tu niektora pisala, ze to robia na novorodeneckom, ze treba doniest rovno ster. zlate nausnice a oni uska prepichnu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre