Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kili
18. apr 2007

tak to je hnusná diskriminácia 😠

diddi
18. apr 2007

cau kili, vraj akutne pripady ano a ostatne mi povie lekarka...toď povedala sestricka na porodnici 😒

kili
18. apr 2007

😀 tak to treba prísť už keď má rodiaca kontrakcie každú minútu, dovtedy nech čaká pred vchodom 😉

sisidl
18. apr 2007

Ahojte babulky.Vkradla som sa vam do temi,ale iba Vam chcem povedat..Ja som rodila pred 6 mesiacmi na antolskej,po dvoch dnoch cisarakom.Nemala som nikoho zazmluvneneho a velmi prijemny je a fakt sa staral Dr.Scholtz a nakoniec ma robil Rozemberg a obaja su super.Sice Rozemberga poznam lebo pochadza s rovnakej dediny..ale aj o druhe baby sa staral a choval sa velmi milo.A taktiez Scholtz.Podla mna su tyto dvaja doktory najmilsi..a porodne sestry su tiez fajn.Hlavne Majka a Janka.Prajem vam vsetko dobre a odvahu..Zvladnete to a ked uvidite svoje babenka,na vsetko zabudnete,v tom okamihu vsetko preboli. 🙂

lusil2005
18. apr 2007

diddi no bola som tam, tak to odbavili za 10 min, spytali sa nas na nejake veci ako ci niesme chudokrvne, atd. atd. a dali nam potvrdenie do materskej knizky. cele mi to pripadalo take ze "len aby to bolo" 🙂

dorotka
19. apr 2007

lusil to vazne nam to dost vysvetlovali ale my sme sa aj pytali

lusil2005
19. apr 2007

hej hej. ona sa aj pytala ci mame nejake otazky ale ked clovek hned nevie naco sa ma pytat 🙂

akoze - dnes som bola prvy krat na antolskej na ultrazvuku... ked ma tam doktor posle nabuduce, asi sa rozplacem. to ze som cakala od 9:30 do 12:00, to sa da. vsak co narobia ked tam maju tolko mamiciek cakateliek. ale jak ma Janac zvozil za to ze som pribrala 19 kg... celu cestu domov som revala jak mala a citila som sa jak najhorsia matka na svete. vraj ublizujem svojmu dietatu a mam stastie ze ma on nema na poradni atd atd. argumenty ako ze robim vsetko pre to aby som nepriberala, moj jedalnicek pozostava z ladoveho salatu, tofu a celozrnnej zemle a ked uz mi to lezie usami tak si dam ovsenu kasu, mi vysmial. no chvala bohu za zmluvu s lekarom!!! kebyze sa mi toto stane pri porode ze ma tam zacne doktor takto stavat do pozoru kvoli vahe, asi by som to nezvladla.
je to skoda. malu este ani raz nebolo vidiet tak perfektne - normalne som jej videla tvaricku!!! lepsie jak 3d ked mi robili. inac - aj ona je pekny buco 🤐 v 36.tt ma skoro 3 kg... ach jaj kto to bude rodit... :(

lucqa
19. apr 2007

lusil, prave si opisala dovod, preco idem rodit zmluvne 🙂
Ja inac travim na Antolskej kazdy pondelok 5-6 hodin. Zacinam pred 7 rano a odchadzam okolo 12-13:30 poobede. Ale ja chodim aj na hematologiu 😅

ivka07
19. apr 2007

lusil, tak ja som bola 4-krát na ultrazvuku a z toho 3-krát som natrafila na Janáča a vždy bol v pohode vysmiaty vtipkoval ale píše sa tu dosť o nom že je náladový, ta´k asi si mala smolu na jeho zlú náladu. Aj ja sa bojím takéhoto prístupu, ale s nad budem mat stastie na doktora pri porode, lebo zmluvne rodit nejdem.

arabeska
19. apr 2007

janac je super odbornik ale naozaj je velmi naladovy,na mna na jednej poradni tak nahucal ze osm domov isla s placom a na dalsej poradni som sa triasla ze co bude a on vyrehotany od uxa k uxu ze mamicka ako sa mame. 😕 zalezi asi od toho ako sa vyspi

lucqa
19. apr 2007

A nemyslite, ze je lepsie mat niekoho, kto Vas caka s usmevom a milym slovom zakazdym a je aj odbornik? Pre mna su poradne stresujuce aj bez toho, aby nejaky zle vyspany doktor na mna krical 😨

arabeska
19. apr 2007

lucqa tak prave preto xcem rodit znova u rozemberga. 🙂

lucqa
19. apr 2007

arabeska, ja skusam mladsie, zenske osadenstvo dr. Dubcakovu 🙂 Mila, vysmiata a ked videla 1x maleho na ultrazvuku, tak sa tesila ako sa hybe a pcha si prstek do pusinky, ze bolo rozhodnute 😀
Aj ked je pravda, ze ostatnych doktorov na Antolskej nepoznam, len co som o nich citala a niektore reakcie ma vystrasili 😲

certica
19. apr 2007

lucqa, daj potom vediet, ked to na teba pride 😎
inak rozemberg patri tiez do mladsej vek. kategorie 😀

lucqa
19. apr 2007

dam, ved uz sa neviem dockat 😀
O nom som pocula len same chvaly, ale uz vtedy som mala vybratu dr. Dubcakovu 🙂 Ale Dr. Rozemberga som odporucila jednej vylakanej mamine, s ktorou som sa stretla na hematologii, tak dufam, ze bude spokojna 🙂 Ja osobne som ho nikdy nevidela, ale aj dr. Drobny mi pride taky strasne fajn 🙂

ajuskamimi
19. apr 2007

baby to ten JANAC je fakt taky hrozny? Ja uz od buduceho razu idem chodit do poradne na Antolsku, som zvedava, ci na neho natrafim alebo nie, ale zacinam sa obavat. Zatial som chodila k Scholtzovi a uvazujem, ze si ho zazmluvnim, ale stale neviem, stale vaham. Sak uvidime, mam este tri tyzdne casu na rozhodovanie.

Joooj lucqa ty uz budes mat malickeho coskoro pri sebe 😉 aj ked vraj sa chlapcom moc na svet nechce a hodne sa prenasaju, ja uvidim ako to bude u toho nasho drobca. Trosku sa bojim toho, ze Scholtz mi hovori, ze je velky na svoj "vek", tak uvidime. Moc sa bojim porodu a teda ak bude maly vlastne valibuk, tak sa mam na co tesit.

certica
19. apr 2007

ajuska, podla mna neni hrozny, vec nazoru a pohladu, niekedy to mozno prepiskne, ja som s janacom zlu skusenost nemala, skor naopak. mozno nanho treba vediet reagovat, resp. nereagovat vobec, ked nieco zahlasi. ja som mu to raz vratila, ale skor takou humorno-ustipacnou formou, aby sa zas neurazil. inak mna skor chvalil vzdy, asi som vystihla situaciu 😀
co sa tyka Scholtza, je vraj fajn 😉

ajuskamimi
19. apr 2007

fuuu tak si ma zasa ukludnila 😀 oki, tak sa ho uz nebojim, sak uvidime, najblizsie idem do poradne k Scholtzovi a potom ak si ho nezazmluvnim, tak asi budem chodit do poradne k tomu, kto tu poradnu v tom termine bude viest, ak som to pochopila spravne, tak uvidime.

lucqa
19. apr 2007

ajuska ja dufam, ze sa malicky rozhodne skor, ale ked im dodavas stale cukor a teplucko, kam by sa ponahlali 😀
Ale chcem sa v pondelok opytat v poradni ako to dr. vidi... ved otvarat som sa zacala uz pred 1 a 1/2 tyzdnom, aj zatka mi uz vypadla pred tyzdnom, aj kontrakcie sem tam, len maly nist 😅
Ja sa porodu este stale nebojim, skor sa bojim toho, ze ani nezistim ze uz treba utekat, ze prisiel cas 😨 a moj manzelik je uz chudatko skulavy, co stale v robote jednym ockom na telefone visi, ci uz netreba bezat po mna 😅

U toho Janaca sa zrejme staci len trosku odosobnit od poznamok. On je taky Dr. House 😀

ajuskamimi
19. apr 2007

to fakt lucka? Teda s tym cukrom? Jeeeeeeemine, ja by som posledny mesiac jedla sladke na kila, nastastie sa mi to na vahe neodzrkadluje, ale aj tak. Fuuu tak to sa pred terminom budem miernit, aby maly prisiel nacas, tak ako ma 😀

Milujem film Dr. House, ale neviem si predstavit, ze by som sa niekedy osobne stretla s takou povahou v medicine ako je on. Moze to byt celkom sranda, aj ked asi nie v pripade, ze si pacientom ty sam a on sa chova ako Dr. House. 😀

lusil2005
19. apr 2007

ale ja neviem, on ani nemal zlu naladu. praveze sa tvaril tak milo, usmievavo... ale vlastne hned ked som lahla, kukol, povedal "noooo to nebude male diiitko" a ja ze "to vaaazne???? 😕 " a on ze "A VY NEMATE OCI CI CO?" 😨 no a potom sestricka zahlasila "slecna pribrala 19 kg!!!!" a uz to islo. ani mi nechcel ukazat obrazovku "za trest".
najhorsie je ze ja o svojom prirastku na vahe viem a snazim sa jak debil to pribrzdit ale - nedari sa. a mam z toho dost depky. jem o polovicu menej ako ked som nebola tehotna a to ani nehovorim o tom co jem. v zivote som si nedavala pozor na kalorie alebo kvalitu stravy. a teraz sa pcham tofu. a on mi zacne vycitat ze nemam furt jest. no tak budem drzat uz asi hladovku nech su lekari spokojni... 😒

lusil2005
19. apr 2007

Dr. House je super ale chvalabohu nieje porodnik 😀

certica
19. apr 2007

lusil, tak zvykla tam za mojich cias byt taka "prijemna" sestricka copata blondina v dost zrelom veku, nechutnaaa 😲

lucqa
19. apr 2007

ajuska, to som len tak zo srandy, lebo tie co cakame chlapcekov, tak cpeme do seba len sladkosti 😀 A sa mi zda, ze pri kojeni treba obmedzit cokoladu ako alergen, tak mozno malicky tusi, ze uz bude len mliecko papat, tak si este uziva prisun cukru 😀

Ja mam tiez rada dr. Housa, ale zazit by som ho veru nechcela 😀

certica
19. apr 2007

ozaj lusil, posielala som ti IP dnes

lusil2005
19. apr 2007

certica tato bola mladsia copata tmavovlasa 🙂

certica
19. apr 2007

zeby sa prefarbila a absolvovala omladzovaciu kuru? 😀

lusil2005
19. apr 2007

😀 😀 😀

diddi
19. apr 2007

no Janac je fakt kus....a ziadny odbornik, pocula som vela zleho na neho, dokonca aj zle diagnostikovanie...lusil a preco si tak dlho cakala?...mna ked lekarka objedna na presnu hodinu, tak to plati...neviem kde chodis na ultrazvuk, asi na prizemie, ze?...tam je to teda huste..kopu brusiek....ja chodim na 5posch.posadim sa a lekarka pride a zamava na mna, aby som isla dnu...a casto tam sedavam sama....lucqa, aj ja chodim na hematologiu...no to je des...rano o 6.30 tam uz vysedavam a nie som prva, ale väcsinou desiata a potom cakam dlho,dlho, kym ma dr.pavlikova zavola,ze uz su vysledky, velakrat je to okolo 11.00...ale pohnut sa nemozem odtial...hroza!!!

katrin
19. apr 2007

baby, ja som tiež na Janáča nadávala, keď som s ním zažila prvý uzv... Ale, nakoľko mne a mojim deťom spolu s primárom Scholtzom zachránili život, tak som ticho a som im veľmi vďačná.... 🤐 😵 On má síce hubu nevymáchanú, ale čo povie, to platí... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre