• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica Antolská

4. januára 2017 
katka ja som si tiez myslela ze po sekcii sa krvaca menej, ale houby :grinning:
a tie normalne nie su dobre, lebo maju taky povrch nepriedusny, tam sa ti mozu vytvorit rozne infekcie a tak, preto su vhodne tie poporodne vlozky urcene presne na to - nemaju ten povrch. po porode potrebuje "intimna zona" :grinning: co najviac dychat - preto baby odporucaju stale vetrat, vetrat -preto sa nosia nocne kosele, je to praktickejsie a clovek viac vetra, tak aj doma stale treba vetrat..
tie vlozky.. dostat ich v lekarni alebo na tej stranke co som davala link :slight_smile:

ja sa toho uprimne tiez dost desim ale si vravim ze tych par tyzdnov musim prezit.. a bude pohoda..fuj :grinning:
25. mar 2009 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, tie nocne obycajne vlozky nie su dobre, lebo vsetko je na nich umele a vnutri je gel. Tie porodne su viac sterilne, su z buniciny a su priedusnejsie.
Ja tiez nemusim vlozky, ale v zaujme rychlejsieho precistenia maternice a zdravia to tych par dni pretrpim.
25. mar 2009 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eqyptanka oka, skusim sa na tie podlozky opytat v lekarni :wink:
25. mar 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terezka, muuuudro vravis az mi je to divnô :slight_smile:

naozaj nespekulujte s tamponmi a klasickymi vlozkami a dajte na osvedcene zdravotnicke vlozky, cim predovsetkym pomozete sebe a budete cim skor fit.
25. mar 2009 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja klasicke nemam rada lebo je tam ten gel, bleee :grinning:

ale som rada ze nerodim v juli, v najvacsich sparnych teplach nosit hentie cuda... :stuck_out_tongue_closed_eyes: sice v juni bude tiez teplo, ale dufam, ze nie az tak moc :slight_smile:
25. mar 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak egyptanka, ty uz teraz ides rodit vsak :confused: drzim palce!!! :slight_smile: odkedy si zbalena?
25. mar 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terezka, ja uz zbalena uz asi mesiac, uz tu tasku oprasujem od prachu. :slight_smile:
malej sa nejako nechce von, zajtra idem na poradnu tak uvidim ako dopadnem.
25. mar 2009 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak budem na teba mysliet :wink: si z petrzalky?
ja rozmyslam este ze aku tasku zobrat, chcela som jednu ale tu si privlastnil brat. a inak zaidnu nemam, asi aj to bude treba kupit :angry:
25. mar 2009 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terezka, ano ja som z Petrzalky.
25. mar 2009 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A treba pouzivat tie gazove nohavicky? Pocula som ze baby nohavicky nenosia, ale ved tu vlozku stratim. A tiez v noci ked spim mi nebude drzat. POradte prosim.
25. mar 2009 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, netreba ... treba vetrat.
25. mar 2009 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
egyptanka a kolko mas rokov ak sa smiem opytat? vyzeras mlado a sviezo :slight_smile: ja som tiez z petrzalky

katka ja myslim ze sa nosia tie jednorazove nohavicky - normalne sa nenosia, tak mozno to tak vyznie ze ziadne, ale nejake mat musis predsa :grinning:
25. mar 2009 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak potom nerozumiem, ked nemas nohavicky tak kam to v noci odteka :fearful:
25. mar 2009 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terezka, 28
25. mar 2009 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som z toho mimo, ja musim mat nohavicky aspon tie gazove asi teda si kupim
25. mar 2009 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terezka, prave preto tie podlozky. Ono si mozes zobrat tie jednorazove co sa predavaju, ja ich mam ked pride navsteva tak aby som nechodila ako kacica a niekde vlozka nevypadla, ale viem ze lekari nemaju radi ked baba ma nohavicky.
25. mar 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No teda ja som nohavičky nenosila, iba tú vložku medzi nohami :grinning: a nikdy som ju nestratila, dokonca aj keď som prišla domov som sa vetrala, iba keď prišla návšteva som si dala nohavičky (keby náhodou :sweat_smile: ) a vnoci máš pod sebou tú jednorázovú podložku a medzi nohami vložku alebo aj nič, lebo keď ležíš to nejako netečie až keď sa postaviš :wink: a do týždňa som ani nevedela, že som rodila :dizzy_face: som to mala krásne zahojené...a treba chodíť do sprchy každú chvílku si ranu umývať :slight_smile:
25. mar 2009 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to fakt drzi :confused: :confused: ? no to vyskusam :grinning:
25. mar 2009 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na vsetko sa da zvyknut a tak ako pise dadka, nieco sa da vydrzat a po par dnoch bude po vsetkom. Dolezita je hygiena a pravidelne umyvanie.
25. mar 2009 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
TErezka aj ja som sa divila, ale drží :grinning:
25. mar 2009 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj my vydrzime :grinning:
25. mar 2009 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako dlho boli ked sa stahuje maternica ked vam pichnu oxytocin?
25. mar 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: :slight_smile:

citam citam a sa desim co vsetko nas caka...po pravde, ja som uz aj zabudla, ake je to nosit vlozky a krvacat :confounded: :confounded: za tu dlhu dobu...hmm...ale co uz, len dufam, ze nebudem krvacat vela a dlho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja mam vlozky z lekarne ale len dva baliky...snad to nie je malo :confused: :confused: ..ale ved ak bude treba poprosim dokupit :sweat_smile: :sweat_smile:

tiez si neviem ani nahodou predstavit ako sa da chodit s vlozkou bez nohaviciek, ale asi to ide v pohode, ked som zatial necitala, zeby sa stala nehoda niekomu :slight_smile: :slight_smile:
25. mar 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, tak to neviem, asi je to individualne ... ale po porode podam hlasenie.
25. mar 2009 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no bez tych nohaviciek si to neviem ani ja predstavit...som na to velmi zvedava :slight_smile:
26. mar 2009 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky nejake vlozky vam tam daju, ja som si potom kupila take ako boli v nemocnici, nie tie z lekarne, tieto sa vola ju nova a daju sa kupit vo V drogerii.. lepsie saju, lebo ta krv(teda lochie) je trochu gelovita... a ja som aj alergicka na vlozky, takze mne staci len vata. :grinning:

No a zuzkad, do nemocnice by mohlo stacit, ale podla mna na doma nie, ja som ich minula veela, ale ja som krvacala 7 týzdnov,.. ale podom som za odmenu menzes dostala az po roku a tristvrte :grinning: a dodnes chodi ako chce :grinning: a teda aj nechce :grinning: :grinning: ja som si kupila aj nohavicky a dlho som ich nosila aj doma, su volnejsie takze sa to tam vetralo, ked bol u nas niekto :grinning:
26. mar 2009 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tonci, mne chcel tie nohavicky mm normalne znarodnit, ze jak super to vetra :grinning:
26. mar 2009 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
omg omg, jaj uz chyta panika aj mna :zipper_mouth:
dokupim este tie vlozky z tej lekarne, ale ja som si aj tak v drogerke nekupila tie take tenke, ale klasiky ako za sociku :slight_smile:
inac baby nezabudnite si zbalit TIK-TAK :grinning:

elik81: ta prednska je ako ti pisala uz jedna kocka dole na prizemi jak je ARO, ale ja som mala taky listocek od lekara, ze ziadam o poucenie, a treba k tomu este doniest aj dake krvne testy, to som nemala utorok idem na krv, tie krvne testy vraj nesmu byt velmi stare, ale robene pred porodom 2-3 tyzdne
Take cariky robia okolo tej epi, ked som bola na pouceni pri prvom porode tak som len dosla, lekarka mi ukazala na obrazku kde sa to picha a ze ma potom moze z toho boliet hlava, podpisala papier a sla prec, 5minutova prednaska :grinning: :grinning: hlava z toho neboli skor chrbat :/
26. mar 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a naco je dobre TIK-TAK??
26. mar 2009 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
valmra, tipujem. ze od smadu
26. mar 2009 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok