Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

terezka044
25. mar 2009

katka ja som si tiez myslela ze po sekcii sa krvaca menej, ale houby 😀
a tie normalne nie su dobre, lebo maju taky povrch nepriedusny, tam sa ti mozu vytvorit rozne infekcie a tak, preto su vhodne tie poporodne vlozky urcene presne na to - nemaju ten povrch. po porode potrebuje "intimna zona" 😀 co najviac dychat - preto baby odporucaju stale vetrat, vetrat -preto sa nosia nocne kosele, je to praktickejsie a clovek viac vetra, tak aj doma stale treba vetrat..
tie vlozky.. dostat ich v lekarni alebo na tej stranke co som davala link 🙂

ja sa toho uprimne tiez dost desim ale si vravim ze tych par tyzdnov musim prezit.. a bude pohoda..fuj 😀

egyptanka
25. mar 2009

katka, tie nocne obycajne vlozky nie su dobre, lebo vsetko je na nich umele a vnutri je gel. Tie porodne su viac sterilne, su z buniciny a su priedusnejsie.
Ja tiez nemusim vlozky, ale v zaujme rychlejsieho precistenia maternice a zdravia to tych par dni pretrpim.

terezka044
25. mar 2009

eqyptanka oka, skusim sa na tie podlozky opytat v lekarni 😉

egyptanka
25. mar 2009

terezka, muuuudro vravis az mi je to divnô 🙂

naozaj nespekulujte s tamponmi a klasickymi vlozkami a dajte na osvedcene zdravotnicke vlozky, cim predovsetkym pomozete sebe a budete cim skor fit.

terezka044
25. mar 2009

ja klasicke nemam rada lebo je tam ten gel, bleee 😀

ale som rada ze nerodim v juli, v najvacsich sparnych teplach nosit hentie cuda... 😝 sice v juni bude tiez teplo, ale dufam, ze nie az tak moc 🙂

terezka044
25. mar 2009

inak egyptanka, ty uz teraz ides rodit vsak 😕 drzim palce!!! 🙂 odkedy si zbalena?

egyptanka
25. mar 2009

terezka, ja uz zbalena uz asi mesiac, uz tu tasku oprasujem od prachu. 🙂
malej sa nejako nechce von, zajtra idem na poradnu tak uvidim ako dopadnem.

terezka044
25. mar 2009

tak budem na teba mysliet 😉 si z petrzalky?
ja rozmyslam este ze aku tasku zobrat, chcela som jednu ale tu si privlastnil brat. a inak zaidnu nemam, asi aj to bude treba kupit 😠

egyptanka
25. mar 2009

terezka, ano ja som z Petrzalky.

katka1981
25. mar 2009

A treba pouzivat tie gazove nohavicky? Pocula som ze baby nohavicky nenosia, ale ved tu vlozku stratim. A tiez v noci ked spim mi nebude drzat. POradte prosim.

egyptanka
25. mar 2009

katka, netreba ... treba vetrat.

terezka044
25. mar 2009

egyptanka a kolko mas rokov ak sa smiem opytat? vyzeras mlado a sviezo 🙂 ja som tiez z petrzalky

katka ja myslim ze sa nosia tie jednorazove nohavicky - normalne sa nenosia, tak mozno to tak vyznie ze ziadne, ale nejake mat musis predsa 😀

terezka044
25. mar 2009

tak potom nerozumiem, ked nemas nohavicky tak kam to v noci odteka 😨

egyptanka
25. mar 2009

terezka, 28

katka1981
25. mar 2009

ja som z toho mimo, ja musim mat nohavicky aspon tie gazove asi teda si kupim

egyptanka
25. mar 2009

terezka, prave preto tie podlozky. Ono si mozes zobrat tie jednorazove co sa predavaju, ja ich mam ked pride navsteva tak aby som nechodila ako kacica a niekde vlozka nevypadla, ale viem ze lekari nemaju radi ked baba ma nohavicky.

dadka212
25. mar 2009

No teda ja som nohavičky nenosila, iba tú vložku medzi nohami 😀 a nikdy som ju nestratila, dokonca aj keď som prišla domov som sa vetrala, iba keď prišla návšteva som si dala nohavičky (keby náhodou 😅 ) a vnoci máš pod sebou tú jednorázovú podložku a medzi nohami vložku alebo aj nič, lebo keď ležíš to nejako netečie až keď sa postaviš 😉 a do týždňa som ani nevedela, že som rodila 😵 som to mala krásne zahojené...a treba chodíť do sprchy každú chvílku si ranu umývať 🙂

terezka044
25. mar 2009

to fakt drzi 😕 😕 ? no to vyskusam 😀

egyptanka
25. mar 2009

na vsetko sa da zvyknut a tak ako pise dadka, nieco sa da vydrzat a po par dnoch bude po vsetkom. Dolezita je hygiena a pravidelne umyvanie.

dadka212
25. mar 2009

TErezka aj ja som sa divila, ale drží 😀

egyptanka
25. mar 2009

Aj my vydrzime 😀

katka1981
25. mar 2009

Ako dlho boli ked sa stahuje maternica ked vam pichnu oxytocin?

zuzkad
25. mar 2009

ahojte 🙂 🙂

citam citam a sa desim co vsetko nas caka...po pravde, ja som uz aj zabudla, ake je to nosit vlozky a krvacat 😖 😖 za tu dlhu dobu...hmm...ale co uz, len dufam, ze nebudem krvacat vela a dlho 😝 😝
ja mam vlozky z lekarne ale len dva baliky...snad to nie je malo 😕 😕 ..ale ved ak bude treba poprosim dokupit 😅 😅

tiez si neviem ani nahodou predstavit ako sa da chodit s vlozkou bez nohaviciek, ale asi to ide v pohode, ked som zatial necitala, zeby sa stala nehoda niekomu 🙂 🙂

egyptanka
25. mar 2009

katka, tak to neviem, asi je to individualne ... ale po porode podam hlasenie.

valmra
26. mar 2009

no bez tych nohaviciek si to neviem ani ja predstavit...som na to velmi zvedava 🙂

tonicka
26. mar 2009

kocky nejake vlozky vam tam daju, ja som si potom kupila take ako boli v nemocnici, nie tie z lekarne, tieto sa vola ju nova a daju sa kupit vo V drogerii.. lepsie saju, lebo ta krv(teda lochie) je trochu gelovita... a ja som aj alergicka na vlozky, takze mne staci len vata. 😀

No a zuzkad, do nemocnice by mohlo stacit, ale podla mna na doma nie, ja som ich minula veela, ale ja som krvacala 7 týzdnov,.. ale podom som za odmenu menzes dostala az po roku a tristvrte 😀 a dodnes chodi ako chce 😀 a teda aj nechce 😀 😀 ja som si kupila aj nohavicky a dlho som ich nosila aj doma, su volnejsie takze sa to tam vetralo, ked bol u nas niekto 😀

certica
26. mar 2009

tonci, mne chcel tie nohavicky mm normalne znarodnit, ze jak super to vetra 😀

quetka
26. mar 2009

omg omg, jaj uz chyta panika aj mna 🤐
dokupim este tie vlozky z tej lekarne, ale ja som si aj tak v drogerke nekupila tie take tenke, ale klasiky ako za sociku 🙂
inac baby nezabudnite si zbalit TIK-TAK 😀

elik81: ta prednska je ako ti pisala uz jedna kocka dole na prizemi jak je ARO, ale ja som mala taky listocek od lekara, ze ziadam o poucenie, a treba k tomu este doniest aj dake krvne testy, to som nemala utorok idem na krv, tie krvne testy vraj nesmu byt velmi stare, ale robene pred porodom 2-3 tyzdne
Take cariky robia okolo tej epi, ked som bola na pouceni pri prvom porode tak som len dosla, lekarka mi ukazala na obrazku kde sa to picha a ze ma potom moze z toho boliet hlava, podpisala papier a sla prec, 5minutova prednaska 😀 😀 hlava z toho neboli skor chrbat :/

valmra
26. mar 2009

a naco je dobre TIK-TAK??

certica
26. mar 2009

valmra, tipujem. ze od smadu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre