Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maminahenika
27. mar 2009

zuzka: to krvácanie po je zase individuálne, ja som mala ako normálnu meštruáciu 6-7 týždňov 😖

zuzkad
27. mar 2009

ahojte 😅 😅

Miluska : to mi je luto, ze mas take starosti...ale uz pomaly koncime stafetu...tak to zvladneme... 😉 😉 inac nic prijemne vidiet ako mamicka v kontrakciach sedi pri tebe...to ti muselo riadne nahnat strach...to ti verim...skus na to nemysliet...radsej si vzdy tuto predstavu zazen myslienkou na miminko...a hotovo..to bude urcite prijenejsie 😉 😉 Inac ja som ani nevedela, ze existuje nejaky test na plodovu vodu 😕 😕 to som sa tu prave docitala prvy krat 😝 😝 ....ja sa kazde rano budim s pocitom, ze mi odtiekla trocha plodovej vody....lebo som zacala mat nieco ako vytok...ale take moc tekute a to mam ale uz asi viac ako tyzden...ale bola som v pondelok u doky...cize to by asi doky zistila, ak by odtekala plodova voda nie ?? Inac mate nieco v posteli pod sebou ? Mna to ani nenapadlo, ze plodova voda mi moze odtiect aj v noci do postele...a to by asi z madracu nic dobre neostalo 😖 😖

tuto noc som mala sen s malym...prisnil sa mi drzal mi prst v malej pasticke ale to cez brusko...proste som nahmatala jeho ruku a nasla som aj rucicku a som mu hladkala prstiky a on mi zovrel ruckou moj prst ..potom sa mi zjavila jeho tvaricka..bol taky chutnucky...a verim tomu, ako to moja kamoska povedala, ze ak sa ti dieta prisnije pred porodom...sa ti vlastne ukaze ..a ze jej maly bol presna taky ako vo sne...aj moj bol chutnucky..licka, pusinku aj nostek mal krasnu juuj take to bolo krasne 😅 😅 😅

miluska.h
27. mar 2009

henika: tak aj Teba tam dole malinka tlaci... nepovedal Ti doktor, ze to uz moze byt priznak porodu, ze sa to uz blizii? je mi luto, ze mate v rodine take problemy, ale Ty sa musis sustredit na babetko a musis byt silna. Ozaj henika, co Ti povedal doktor na posledy ked Ta vysetroval? mne vcera povedala doktorka, ze mam krckok makky, ale ze sa este neotvaram... Ozaj a dr.Paldia Ti na kedy naplanoval ten CS? alebo este nie? este som sa chcela spytat, ci si po prvom CS nemala problem s chudnutim, lebo som pocula, ze po CS ide tie kila dolu velmi pomaly a ze aj brucho zostava...

zuzi: dakujem za povzbudenie. Ten test na plodovu vodu predavaju v lekarni. vola sa to AL SENSE a stoji okolo 15 Eur. ale nie je ho dostat. to sa nakvapka na vlozku tekutina a ked zmodrie, tak je test pozitivny. Doktorka mi tam vcera strcila taky tampon a nakvapkala na neho tu tekutinu, ale nic... inak vola sa to Temesvaryho test.
to s tym snom je zlatunke 🙂 mne sa este nesnival malicky, ale bola by som rada, keby sa mi prisnil. skor mojmu manzelovi sa sniva 🙂 ja neviem, ja este nie som pripravena na to, ze by som mala ist rodit...

zuzkad
27. mar 2009

henika : tiez mi je velmi luto, ze musis este takuto smutnu udalost prezivat...ja ked som zostala tehotna pochovali sme ocina mojho Petka...si hovorim, ze jeden zivot pride a druhy odide, ze teraz svokor strazi maleho z hora ...a urcite aj tvoju princeznu strazi dedko tam hore 🙂 🙂

miluska ...ja som aj pri kontrole bola informovana, ze maly moj je uz strasne natlaceny dole na krcok...ten sa sice skratil cca na 1cm, ale drzi este 😖 😖 tiez je to neprijemne a bolave sem tam..niekedy mam pocit, ze citim tlak hlavicky niekde v nohavickach..prepacte za vyraz 😅 😅 ...je to neprijemne, hlavne ked chodim tak mam stale pocit na curanie ....a strasne tahanie tam dole...ale uz to vydrzime a coskoro sa nam miminka narodia...aspon nebudeme mat problem pri cakani, kym sa mimco posunie nizsie a sestricky nam nebudu musiet skakat po bruchu ...ako u mojej sestry..lebo mala malu este dost vysoko 😝 😝

egyptanka
27. mar 2009

no babulky viem ako sa citite, ked uz malicke klesa dole. Ja uz pomaly nezvladam dlho chodit, mala tlaci na panvu a na mechur a chodim ako kacica.

zuzkad
27. mar 2009

egyptanka a ty tu stale ?? 😕 😕 ...ze ty si sa rozhodla pockat uz na nas...aby sme si urobili party na Antolskej 😀 😀 😀 ....ku koncu to asi je vzdy najhorsie..ale co nezvladneme to pre nase pokladiky 😅 😅

egyptanka
27. mar 2009

zuzka, jasne najvacsia zurka na Antolskej ... materske mlieko bude tiect potokom 🙂

zuzkad
27. mar 2009

...no len aby sme to s mlieckom neprehnali, ved budeme uz zodpovedne maminy 😝 😝
Ako to je u teba...kedy mas nastupit do nemocnice ? Alebo sa caka, kedy to pride na teba ? Ja mam v poslednej dobe pocit, ze rodim kazdu noc, lebo ma vzdy boli brucho ,,,mam take bolesti...ale prejde to potom..to su asi poslickovia 😖 😖 ...ako sa inac citis ? Trema, pocity...ty to mas naozaj za par...ved mozes ist aj tuto noc 😉 😉

maminahenika
27. mar 2009

díky kočky uprimnú sústrasť....aj ja v tom verím, že na ňu bude teraz už dozerať náš dedko zhora 😅
väčšia dcérka bola trochu z toho mimo, a ešte sa vždy pýta, a vypytuje na vec...ale už popoludní hovorila sama od seba, môjmu bratovi, že si nech predstaví, že jej pradedko je už pri anjelikoch...bola veľmi zlatáá 😅

miluska: keď som u dokiho bola, takisto mi hovoril iba, že to drží dobre, centimetre nehovoril, len to že to vydrží, a vybral sa na tú dovolenku kľudne, takže asi tam nemám nič zvláštneho, čo by mi urýchlilo ten pôrod. SC mi naplánoval podľa termínu 21.-ho apríla, čiže hovoril, že ten ťýždeň spravíme sekciu, keď mám aj termín. Takže som kľudná teraz, že všetko bude OK, pôjdem do nemocky 20-eho v pondelok urobia sekciu, a v sobotu vypadneme 😉
Ináč aj podľa mňa je to lepšie, že pekne sa posúvajú miminká dole, vedia čo sa patrí, čo majú robiť k tomu aby sa dostali časom von. Sú takí zlatí 🙂 🙂

zuzka: mohol to byť krásny sen, ani ja som ešte taký sen nezažila, ale už veľmi čakám malinkú, ako bude vyzerať, no už mám o nej 4D fotku, ale v živom to bude lepšie 😉

Vydržíme kočky, bude to krásny pociť, keď ich budeme mať v náručí 😉 a dovtedy nech tlačia, aby sme vedeli, že tam sú 😉 keby netlačili, tak by sme zas panikarily, že asi niečo nie je s nimi v poriadku 😉 😉 😉

egyptanka
27. mar 2009

zuzka, vo stvrtok mam ist do poradne a tam sa uvidi dalsi postup.

xixi7
27. mar 2009

Tak aj ja to mam za sebou. Porod 4 dni po termine, malej sa nechcelo. Mala som neprave kontrakcie, ktore sa podla vsetkych clankov maju odlisovat od pravych tym, ze su nepravidelne, no ja som ich mala vyse 12 hodin pravidelne v 3 minutovych intervaloch. Prvu hodinu znesitelne, ale pravidelne, takze pre istotu odchod do porodnice, tam ma pozreli, skoro vobec som nebola otvorena. Po navrate domov sa bolest zvacsila, nadalej 3 min. intervaly, predychavala som ich a hupala sa na lopte (mozno aj to celonocne natriasanie prispelo k vacsiemu otvoreniu). Rano sa to uz nedalo vydrzat, tak na radu lekarky opat do porodnice, tam si ma uz nechali, stale malo otvorena, po hodine vsak na 3 prsty, hlavicka dost tlacila dole, priprava na porod. Uz som bola taka unavena, ze epiduralku, ktoru som zamyslala len pre nevyhnutny pripad, som chcela bez vahania. Zmluvna lekarka dr. Durinova bola super, som velmi rada, ze to so mnou absolvovala a este jedna mlada lekarka, ktora ma prijimala bola velmi vnimava a sikovna, neviem ako sa vola, ma tmave dlhe vlasy, nizsia a chuducka. V porodnici boli vlastne vsetci velmi mili. Na novorodeneckom naopak dost zle, najma laktacne. Nedarilo sa mi dojcit,prisatie bolo velmi bolestive, bradavky prasknute, neskor krvave, problem nijako neriesili, ani ich nenapadlo, zeby sa prisli pozriet, ci spravne prikladam dieta, alebo kde je problem. Prepustenie z nemocnice bolo ako vykupenie. Po prepusteni sme vyhladali laktacnu poradkynu a ta nasla pricinu, kvasinky na bradavkach, teraz si to liecim.

egyptanka
27. mar 2009

xixi a teraz nemozes kojit kvoli tym kvasinkam? a ako sa tam dostali?

miluska.h
27. mar 2009

xixi, gratulujem k babetku 🙂 vidim, ze si si vytrpela dost. a ta epiduralka Ti zabrala?

zuzi, ked mas tie bolesti, k comu by si ich prirovnala? ja mavam take cudne, ako keby ma islo prehnat na zachod. len neviem, ci su to poslickovia, alebo co....

xixi7
27. mar 2009

Tie kvasinky tam mozno boli uz pred porodom. Pri porode som sa dost potrhala, zevraj to sa stava, ak je to posvove prostredie oslabene prekonanymi mykozami. Takze je predpoklad, ze kvasinky boli aj na bradavkach uz predtym. Po prepusteni z nemocnice som dostala na 3.den zapal prsnika a teploty 39st. Gynekologicka mi nasadila antibiotika, ale take aby som mohla aj kojit. Laktacna mi poradila potierat si prsniky gencianovou violetou a dala mi zarobit nejaku masticku, uz ma tie prsniky az tak nebolia a vydrzim prisatie. Mlieka mi vsak nestaci, malu stale dokrmujem, lebo po 10 minutach od kojenia z oboch prsnikov je hladna. Predtym sa to prisatie nedalo vydrzat a tak som kojenie vynechavala, snazila sa aspon odsavat (i ked len zopar kvapiek), ale ked mi zacali bradavky z trhliniek krvacat, povedali mi, ze nemozem ani odsavat, malej uz len umelu vyzivu a prsniky rukou vytlacat.
Kedze mala ma 2 tyzdne, este dufam, ze sa mi laktacia rozbehne tak, aby malej stacilo.Idem si tu este na konikovi precitat, co pisu ine kocky s podobnymi problemami, teda ci je este nadej na plne kojenie bez prikrmovania umelou vyzivou.

zuzkad
27. mar 2009

xixi aj ja sa pridavam ku gratulacii, tesim sa na fotky a na prezradenie pohlavia 😉 😉

miluska : tie moje bolesti su ako pri menstrulacii...take neprijemne..ale netrva to moc dlho..prejde to a potom sa to zase vrati...ale nie je to pravidelne...len mavam to najviac cez noc, asi ked sa svalstvo najviac uvolnuje. Niekedy mam aj tlak dole na panvu...je to take neprijemne 😝 😝

xixi7
27. mar 2009

miluska,
ano epiduralka zabrala, bola to aspon ciastocna ulava a to napichnutie do chrbta vobec nebolelo, ale druhu davku mi nedali, lebo uz som malu zacala vytlacat a doktorka zavelila na porod.Takze kontrakcie som citila (i ked nie v plnej parade) a mohla spolupracovat i ked sitie pri mojom potrhani dost bolelo.

maminahenika
28. mar 2009

tie bolesti, ako pri nepríjemnej menštruácii mám aj ja.....to je normálne, to tam má byť.....mala som to aj pri prvom tehotenstve 😝 😝

a keď som šla rodiť, no vtedy som mala skoro také isté, ale oveľa intenzívnejšie....toľko som pred pôrodom tých kontrakcií zažila......a ďaľších už iba po sekcii

no to potrhanie, to mohlo dosť bolieť...nezávidím, 😝 😝 ale gratulujem medzitým ti gratulujem k bábetku 😵

zuzkad
29. mar 2009

henika tak aspon trosolilinka mam prehlad ako bude ozajstna kontrakcia vyzerat..ja som mavala vzdy dost silne bolesti pri menstrulacii..az som niekedy odpadla...dost som si vytrpela prvy den...to bolo strasne...takze ak nejak tak maju vyzerat kontrakcie...tak mam aspon predpripravu...lenze tieto bolesti budu o tom, ze kazdou kontrakciou budem blizsie k malemu, pricom menzes..ten bol len na obtiaz a nepohodlnost 😉 😉 😉 ved uz teraz mam stres ako dlho som nemusela prezivat mesiaciky...a zrazu buuuum po dlheeeej dobre to pride a na dlhsie aaaaaaaaaaaa 😨 😨 😨 😨

xixi...urcite si mala neprijemne bolesti...ale mas to uz za sebou...drzim paste, aby si kojila v poriadku a veeela 😉 😉

majkas
29. mar 2009

ahojte dievcata,

ja mam sice este do porodu dalej ako vy, ale pomalicky vas zacinam citat, kedze tiez chcem rodit na antolskej.

chcela som sa vas ale opytat, posledny tyzden mam take "spinenie: z bradaviek, vsimla som si to na bielom domacom tricku (chodim doma bez podprdy). Bradavky mi stmavli uz skor, ale az teraz mam take gulate kremove machule na vnutornej strane tricka. Je to OK?
hladala som nieco aj tu na konikovi v teme tehotenstva ale nasla som len spinenie zdola, nie z bradaviek.
dik za pomoc.

dadka212
29. mar 2009

Majkas je to úplne normálne, je to prvé mliečko kolostrum 😉 prsia sa ti pripravujú na dojčenie, mne tiež už tečú...

zuzkad
29. mar 2009

ahoj majkas 😉 😉 presne ako pise dadka je to .."prva potrava" miminka...to je dobre znamenie, ze sa vsetko vytvara v prsnikoch ako ma 😉 😉 ... ja som mala s prsnikmi od zaciatku tehu strasne problemy..uf ufff...zapal, popraskane bradavky, potom vytok z bradaviek....no strasnee..a teraz sa to ukludnilo...dufam, ze pri kojeni nebudem mat problemy 😝 😝

sarianah
29. mar 2009

majkas
..ja som mala vytok z prsnikov od stvrteho mesiaca tehotenstva..povedala som to lekarovi, spravil mi kontrolny ster a nejake hodnoty tam boli vyssie nez mali tak ma pre istotu poslal aj prsnikovemu lekarovi..chodila som tam preventivne na kontrolu a po kojeni zase budem musiet ist..tak urcite to povedz lekarovi, ked pojdes do poradne..dovtedy si kup prsne vlozky do podprsenky a vydrz to kym pride babo, potom je o to uz dobre postarane 😀 ..

quetka
29. mar 2009

zuzkad: ja mavam pri menze tiez bolesti prvy den, nie az take ako opisujes ty a tiez som si myslela, ze ked dojdu kontrakcie tak to bude ako tie bolesti. No pravda bola ina, u prvorodiciek kontrakcie zacinaju skor v krizoch. Ja som mala kontrakcie a cely cas som si mysela, ze len som dakde prechladla krize alebo ladviny, lebo to bola taka bolest a slo to trosku ale fakt len trosku do podbruska, a nechcela som ist do nemoky, bo som sa bala, ze ma vysmeju, ze kontrakcie nemam, ze to len krize ma bolia 🙂 a nakoniec ma manzel presvedcil, ze len podme a o tri hodky som uz porodila.
Takze kontrakcie nemusia byt prave menstruacne bolesti, ja osobne som nevedela, ze mam kontrakcie 🙂

s.t.a.n.k.a.
29. mar 2009

Caute baby.Rodila som 2x na antolskej. Bolo tam dobre,mala som pri porode manzela to mi trosku pomohlo hlavne tie 2hod. po porode by som asi nezvladla tlacit brusko.Pri prvom bol tam velky frmol tak sa nam sestricky na sale nevenovali.Pri druhom som na sale rodila uplne sama,sestricky boli uplne stastne tak lezali na izbe.prisla az ked som liezla na stol tak mi utekala dat schodik ale uz bolo neskoro,buchla som malemu hlavicku.Potom zarevala na doktorku-rodime a uz to bolo.Ked ma previzli na oddelenie tam uz bolo dobre-az na tu upratovacku,upchatu sprchu,zachod,stravu! 😒 Pri tom peknom dietatku 🙂 na vsetko zabudnete ale spomienky zostanu. Doktorovi som nic nedala zdalo sa mi to zbytocne,zomret vas tam nenechaju a nic naviac tie co platili nemali. Prajam vsetkym mamickam stastie a hlavne vela zdravicka. 🙂

tehula
29. mar 2009

ahojte holky, chcem sa spytat na to kolostrum.
Prsia sa mi zacali zvacsovat asi od cca 10tt, narastli znacne, no doteraz mi nestmavli ani bradavky, ani ziadne kolostrum mi z nich nevyteka. Mam sa nejak znepokojovat, ked sa nic take neudeje do porodu?
Inak si pripadam skor urychlena, jak opozdena, co sa tehu tyka, babo zacalo kopat uz v 15tt, momentalne uz 3tt zazivam pohyby, ktore su viditelne z niekolkych metrov, co kamosky v rovnakom tt este nezazili
Brucho mi sem tam tvrdne, ale inak ziadne poslicky ani nic take....co by malo byt standartne vlastne?

katka1981
29. mar 2009

Neviete mi prosim poradit na koho sa obratit na antolskej ak by som mala problemy s kojenim? Je tam nejaka dobra setricka? Vacsinou pocuvam ze laktacne su tu zle ☹

katka1981
29. mar 2009

A mne prsia netecu, tiez je to v poriadku?

elvo
29. mar 2009

mne pomahala sestricka adriana 😉 nieje sice laktacna ale z novorodeneckeho

tehula
29. mar 2009

Katka> my sme take specificke 😀

Uz mas tu sekciu istu?

katka1981
29. mar 2009

elvo, Existuje nejaka teoria ako prilozit spravne babatko, podla kt. by som to mohla zvladnut? Mnohym to robi problemy a velakrat ta maju sestricky v pazi, a co ak potom mamicka chyti zapal?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre