Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

adulka55
30. mar 2009

Ach baby, mám pocit, že sa velmi stresujete a zaoberáte zbytočnými hlúpostami. V nemocnici to musíme vydržať každá, či sa nám to páči alebo nie... 😖 🙂

Myslite len na to pozitívne čo tehotenstvo a bábetko prináša 😀

Ja si myslím že každý človek čo je v nemocke by si mal robiť svoju prácu zodpovedne a nie tak že hentá má o jeden prsten viac,tak jej neukážem ako sa kojí alebo podobne...

A určite pokial niesme arogantné a namyslené tak nám radi ukážu a vysvetlia čo s bábenkom robiť a ako.. To je moj názor 🙂

quetka
30. mar 2009

Tiez si myslim, ze robite zbytocnu paniku okolo dojcenia. Ja som ani nevedela pri prvom porode, ze daka laktacna setra mi ma ukazovat ako kojit. Prve 2-3 dni som sa s malym trocha potrapila, dali mi MM v striekacke ked vudeli ze este nemam mlieko, a po prichode domov mi uz nic neostavalo len kojit. Ci som mala mlieko, alebo nie, ci maly vedel ako prisat ci nie, dako sme to poriesili. Mamu som mala 500km od seba a svokra ta mi nevedela poradi. Tiez som zbytocne stresovala, ci je dobre prisaty ci vobec daco papa z tej didi, ale povedala som si nakoniec ak je hladny tak aj to babo sa posnazi aby sa naucilo prisat a ccicat. A veru naucil 😉
Hlavne ziadna panika a drama, vsetko sa da ak clovek chce...

katka1981
30. mar 2009

Baby, keby sme sa my, co ideme do porodky prvykrat nestresovali, tak o com by sa tu pisalo? 😀 Zaklad je, ze si myslime, ze sme si vybrali tu najlepsiu porodnicu, mne to tak vychadza z referencii, inak by som isla inde a dame na Vase rady. Ja sa spolieham na to, ze sa stretneme na izbe dobra partia a ten cas rychlo ubehne. A samozrejme aby boli vsetky babatka zdrave.

adulka55
30. mar 2009

Katka1981: To si prajem aj ja, fajn baby na izbe aby aj sranda bola.. pri tom všetkom 😀 a spokojné bábetka k tomu 😀

babatko37
30. mar 2009

Quetka, dakujem za ordinačné hodiny MUDr. Havaldu.

akejka
30. mar 2009

iron presne tak...všetci dr. sú tam dobrí. Ja som prišla do kontaktu asi so všetkými...Predtým som sa bála dr. Jančoka, vyzerá byť taký prísny, uhundraný, nakoniec mal službu pri mojom pôrode aj s jednou sekundárnou dr. a zachránili mi život. Tým že okamžite prišli na to, že mi treba urobiť urgentnú sekciu.
V šestonedelí mi zas dr. Jančok vybavil prednosť na UZV maternice - krvácala som totiž 10 týždňov, nezdalo sa mi to normálne a poctivo som tam čakala aj s bábenkom v autosedačke. Dr. Jančok si to všimol a okamžite ma riešil - UZV bez čakania, všetkých som predbehla 😀

atemi
30. mar 2009

Ahojte maminy.
tak mame maleho Jakubka, narodil sa pred 5 dnami na Antolskej, sme konecne doma a je to neopisatelny naaaaaaaaaaaaaadhernyyyyyyyyyyyyy pocit 🙂
Pred porodom som bola Vasou pravidelnou "citatelkou". Taky spehun 🙂 , nemala som moc cas zapajat sa do diskusie, ale vela som sa od Vas naucila, takze vdaka 🙂. A aby som Vam to aspon ciastocne vratila, tak moja skusenost z porodu na Antolskej:
- Antoslka cekovo super, porod aj novorodenecke
- po porode babatko donesu na velmi kratucku chvilku, co je skoda. A to prilozenie k prsniku nie je ani prilozenim, skor rychlym prinuchanim ☹ . Druhy krat by som si vyziadala, aby ho prilozili poriadne a na dlhsie.
- na novorodeneckom neskutocne mily personal, lekari aj sestry... vsetci ochotni, vidno ze maju svoju pracu radi, skutocne sa venuju. Spolubyvajuca mala problem s kojenim a sestry sa jej venovali aj niekolko krat denne a nebolo to ako z rychlika. Vyzeralo to fakt ako keby tam boli len a len pre nu a babo. Vzdy ked som ja nieco potrebovala, ochotne poradili.
- pokial nepotrebujete mat pri sebe na izbe partnera, standardne izby su uplne ok (kupelka sice dost humus, ale ja som na to citlivka)
- strava bola pre mna asi jedine ozajstne negativum, doma sa stravujem zdravo a ranajky a suche vecere v nemocke boli typu 2 biele rozky a Flora, 2 biele rozky a sladka maslova pena, 2 biele rozky a syrova pena,...
- co si zbalit so sebou? V podstate to co sa tu uz pisalo, len by som si vzala urcite minimalne 3-4 nocne kosele, lebo je tam strasne teplo a spolu s tym behanim okolo babatka prepotite aj ponozky 🙂 A urcite nejaku dobru stravu, lebo aj keby Vam vyhovovala nemocn. strava, tak je to malo, musite jest vela a ste skoro stale hore, takze to travi jedna radost. Zbalte si vela vody... na rozbehnutie laktacie treba pit hned od porodu min.3 litre denne, kym by prisla prva navsteva s vodou, tak budete "nasucho". Skoro kazda mamina berie po porode zelezo, davaju tam take echt zapekacie, takze ak mate nejake lepsie overene zel.tabletky, vezmite si zo sebou.
No nic dalsie ma nenapada, ale ak budete mat otazky a mohla by som pomoct, tak rada. Ale napiste do IP, lebo pokec citat teraz urcite nebudem.
Drzte sa vsetky, rychly porod a krasne zdrave babatka Vam prajem.

zuzkad
30. mar 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂 ,

tak ja som kooonecne pobalena do nemocnice uz mi zostava dolozit do tasky, len take drobnosti ako je dudlik, sprchovy gel, telove mlieko, zubna pasta a kefka na zuby...take malickosti ostatne uz mam...a normalne mi to vseetko voslo pekne do jednej tasky velkej...ta bude so mnou aj tak putovat hore dole..cize tam som si dala aj svoje veci k porodu...a uz mi potom len prinesu pitivo

ehm ehm....ja sa do nemocky uz aj celkom tesim 😀 😀 idem si tam pre babatko ...chlapciatko moje....a je sice pravda ako pise quetka a adulka55 ...ze mozno tu stresujem ..ale mne neslo o to ako sa budu chovat ku mne, ale ako sa ja budem vediet spravat...myslim...kojit, prebalovat...prve dni ked sa budem zoznamovat..ja nedokazem byt hrdinka a ist s odhodlanim, ze vsetko bude dokonale, pretoze v pozicii "mamina" budem prvy krat v zivote a viem, ze vela veci, ked som zacinala...trvalo to troska...cize ten troska stresujuci pocit co a ako si neodpustim... 😉 😉 😉

Atemi ...je super citat take prijemne spravy...gratulujem..a normalne som az trochen zavidela, ze uz to mas za sebou a mas miminko doma...ale ako vidim..cas uteka ryyychlo, cize coskoro sa dockam aj ja uz 🙂 🙂 🙂

kolko je vlastne mamiciek na obycajnej izbe ?? Ozaj a mate nieco pod sebou na posteli ?? ja som nejak na to pozabudla, nedoslo mi, ze plodova voda mi moze prasknut aj doma 😀 😀

leahl
30. mar 2009

zuzi, na tej obyčajnej izbe sú dve-max tri baby.. a naozaj platí, že kolko hláv tolko rozumu..niekedy sú tam baby ktoré už deti majú a veľa Ta naučia okolo bábätka...stále zastávam názor, že ten nadštandard je zbytočný ak si úúúplne normálna - asi vieš ako to myslím..Tá strava je fakt horor..ja si plánujem zobrať karton detskej výživy a piškoty - na tom som ,,fičala,, aj minule a celkom ma to zasýtilo. Ked Ti laktačné sestry zakážu strukoviny na obed budete mať hrachový prívarok ako my..
s tým, pod sebou na posteli - treba si kúpiť tie podložky (ja mám zbalených 5 ks) Dnes som si bola kúpiť tebou odporúčaný pupík, dúfam, že pomôže..

zuzkad
30. mar 2009

leahl : jasne, ze aj ja budem rada ak nas bude na izbe viac a budeme si spolocne radit..aj ked ja toho moc asi este neporadim 😀 😀 ale rozhodne by som nechcela mat nadstandart a byt sama..ved by ma piclo 😨 😨 ...nahodou ja budem len rada ak budem mat maminku, ktora uz ma dieta a bude vediet viac poradit 😉 😉 ...mozno chmatnem aj teba 😉 😉 😀 😀 ...nooo to je super napad zobrat si detsku vyzivu a piskoty mnaaam ...to aj teraz pojedam v tehu 😝 😝 ...taky hrachovy privarok ja ee nemusim 😝 😝 ...takze dakujem za radu 😉 😉
podlozky prebalovacie uz mam aj v taske zabalene...a jednu pod sebou teraz v posteli, keby mi praska plodova voda 😉 😉 .

Pupik aj ja dufam, ze zaberie...pocula som dobre odporucania aj ja na to..pre to ho mam doma 😉 😉 😉

leahl
30. mar 2009

zrejme pôjdem zase sekciou, ktorá sa robí o týžden dva skôr takže sa tam mooožno stretneme 🙂 budem sa tešiť..

zuzkad
30. mar 2009

😉 😉 😉 jasne leahl....ved ja este uvidim, co mna a kedy postretne...buduci tyzden v pondelok ma caka dalsia poradna..uvidime 😅 😅 😅

sarianah
30. mar 2009

..baby s jedlom to tam je podla mna uuuplne v pohode, mne tam chutilo, normalka jak doma a to som fajnova na domacu papinu 😉 ..dostavali sme aj jogurty, vakuovo balenu dusenu sunku a rozky, ked bola sucha vecera, ale to bolo len tusim 2 krat za tyzden v nedelu a neviem este kedy..tie jogurty som tam aj nechala, lebo som bola stale dost najedena..
Co je horor ked ide o nemocnicnu stravu, tak vrelo odporucam kramare..neidentifikovatelne jedla a mala som pocit, ze putovanie toho jedla nebolo ze najprv to jedia ludia a co ostane tak ide prasatam, ale naopak..

katka1981
30. mar 2009

atemi, dakujeme za infosky a blahozelam k babatku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katka1981
30. mar 2009

Baby viete preco je tam taka vydatna strava? Aby sme schudli 😀 Keby mi nevadil hlad, tak sa nato otucnovacku velmi tesim. Budem to mat ako redukcny pobyt. 😀

zuzkad
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

quetka
30. mar 2009

naco su ti tieto veci: ??

meno pediatra+telefonne cislo - ?

sminky - malemu bude jedno ci si namalovana alebo nie a nezabudaj, ze len co maly zaspi budes sa chciet najest osprchovat a pospat, kazde 2-3 hodky ho budes prebalovat a krmit 🙂 ja osobne som stihla sprchu a potom som hned bezala do postele si zdriemnut

glycerinove cipky - to ti daju aj v nemocke

krem na hemeroidy - to iste ako s cipkami

kvapky do nosa - ?

rybacia masť - tiez dostanes

s.t.a.n.k.a.
30. mar 2009

ja som nemala sobasny list to potrebuju az na matrike! masticku na zadocek som mala sudokrem-paradna vec!To meno pediatra som davala detskej sestre-urcite!!! Tie malovatka budes potrebovat asi len ked pojdes domov. 😵

zuzkad
30. mar 2009

quetka :dakujem za nazor 🙂 🙂 ...tie sminky...to moc neriesim 😵 boli sucastou zoznamu, co som si tu niekde skopcila...cipky a krem na hemeroidy...tiez som to tu nasla niekde u niekoho v zozname...tak som si to radsej pribalila...kvapky do nosa to ja potrebujem, kedze mam strasne upchaty nos ...alergia a tehu nadcha v jednom....rybacia mast...na to jedine sa ja sama nespolieham...pretoze polovica mi povie to dostanes...a druha polovica mi povie radsej si to pribal...cize beriem si to 😉 😉 😉 😉

zuzkad
30. mar 2009

s.t.a.n.k.a. : dost dobre si to vystihla za mna 😉 😉 😉

egyptanka
30. mar 2009

quetka,meno pediatra potrebuju ked budu vypisovat prepustaciu spravu. Je to povinne.

tonicka
30. mar 2009

akejka, nemyslela si dr.Janáča? 😉 Ak ano, Tak ja hovorim, ze ma sice hulvatsky pristup, ale je dobrý odborník. 😅 Ja som ho mala parkrat na UZV, ale aj ked som lezala ako rizikovka(tam sa sice raz sekol, ale mali veeela porodov, tak ma odpustené 😀 ) Ja nedám dopustit na Dr.Rozemberga, ale vsetci su fajn 🙂 Akurat. Dr. Dubcakovu netreba vyrusit v noci tým, ze rodite, ale inak sa dala 😅 A sestricky na novorodeneckom boli vsetky super, az na jednu, ale tej stacilo povedat, nieco v tom zmysle, ze ci je unavena, alebo, ze urcite ma toho vela, a jej pristup sa zmenil o 1000% 😉 Ja som mala nadstandart, ale boli sviatky a mala som tam aj 2 noci manzela a bolo to uzasne 😵 😵 a potom mi dali jednu kočku na izbu a aj sranda bola 😀

xixi7
30. mar 2009

Dadka212
koho prispevky sa ti tu zdaju ako ohovaranie? Ja som tu taky totiz nenasla.

maminahenika
30. mar 2009

zuzka, díky za zoznam, niečo som z toho zabudla, takže si to ešte pribalím 🙂
dnes som mala pocity, že idem porodiť, ale chvála bohu nič. Je malá veľmi aktívna, a dnes mi dosť tvrdlo bruško 😝 😝
Zajtra pohreb, takže určite nechcem zajtra pozajtra porodiť, 😖 radšej vyčkám ten termín 😉

miluska je potichu, čo je s ňou?

atemi: gratulujem aj ja 🙂 posielame pusinky synčekovi 🙂

zuzkad
30. mar 2009

henika...ja neviem...stale mam pocit, ze mam moc velku tasku, ale na druhej strane chcem mat vsetky veci naraz pri sebe,,,nechcem sa spoliehat, ze to mi donesu neskor priatel moj alebo rodina...ja som proste taka, ze to chcem mat radsej uz pri sebe vsetko...mozno je tam par veci nepotrebnych, ale to asi zistim sama v nemocke...a mozno naopak budem rada, ze to mam.. 😉 😉 😉 ...takze porod ?? a co si mala bolesti ? Uuuf na pohreb ti nezavidim ist...ja som bola na pohrebe zaciatkom tehu ...to som este nevedela, ze som tehu...ale to by som sla aj tak..bol to otec mojho Petka...priatela...cize by som sla urcite... ☹ ☹
noooo veru miluska je tiisko zeby uuuz ?? 🙂 🙂 nemala aj nastupit do nemocnice ? alebo to ja mam v tom uz mix ?

adulka55
31. mar 2009

Čaute baby, ja som tiež pobalená do nemocky, nebudem vypisovať čo mám a čo nie, mám všetko čo potrebujem v jednej taške..

.....keby niečo chýbalo alebo by som niečo potrebovala, buď si to zájdem kúpiť dole (napr. to jedlo, čo sa tu spomínalo že sa nestihnete najesť alebo že ho dávajú málo),alebo ak by som niečo potrebovala z lekárne...

...alebo bývame 10min. cesty autom, takže by mi to môj drahý určite rád priniesol 😀

s.t.a.n.k.a.
31. mar 2009

tonicka aj ja som pani doktorku zobudila asi o pol 2 vnoci a jedine na co sa zmohla bolo za rano rodim. aj to tak bolo o 11 som porodila. inak cez den je super!

akejka
31. mar 2009

tonicka: nie myslela som dr. Jančoka. Poznám aj dr. Janáča, chodila som k nemu do poradne. Má taký svojský humor, mne neprekážal, niektoré mamičky majú naňho ťažké srdce...Takže sú tam dvaja s podobným menom...

iron
31. mar 2009

baby co uz mate babatka, neviete kde na Antolskej sa robi ultrazvuk noziciek, klbiky?

miluska.h
31. mar 2009

ahojte dievcata 🙂 tak uz som tu 🙂
som nejaka nervozna, lebo uz som v 37.tt a este nemam porodnika. Zajtra idem posledny krat do poradne k mojej gynde a v piatok by som mala ist na antolsku. som sa nahnevala na tu moju dr. lebo uz minuly tyzden ma mala na tu antolsku poslat a to nehovorim o tom, ze podla vsetkeho mozem skor porodit. stale mam pocit, ze to nestiham vsetko vybavit... lebo ja sa najskor chcem presvedcit, ci sa mi ta porodnicka bude pozdavat. ak nie, tak si zazmluvnim ineho.

s atemi som si pisala cez IP a velmi si pochvalovala porod, mala ho super rychly 🙂

henika: ako si prezila ten pohreb? dufam, ze Ti nebolo zle...
zuzi: ja som si zabalila aj intimny gel Lactacyd. niekde to tu baby pisali, ze to treba...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre