Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

miluska.h
1. apr 2009

katka: ak myslis prednasku o EPI, ta byva kazdu stredu o 14,00 na antolskej, opytaj sa vratnika a ten Ta bude navigova

henika: takze si mozes ist skor? tak napis zajtra, co povedal dr. pozri si IP, napisem Ti

zuzi: super link na to dychanie, dakujem 🙂 sice nas to ucili na profylaxii, ale nikdy nie je zle si to zopakovat...

katka1981
1. apr 2009

miluska.h, dakujem a nejaky pripravny kurz na porod?

maminahenika
1. apr 2009

katka určite nie 🙂

miluska: ahhha, može to byť aj skôr, veď už mám takú veľkú malinkú, podľa mojich počtov teraz je už 3,3kg, bolí ma chrbát veľmi, a to bruško mi dosť tvrdne, v pondelok som z nemocky vychádzala a pri každých tretích krokoch mi tvrdlo, takže som sa docela bála, že asi môžeme štartovať do BA. Ale potom sa mi utíšilo. Včera aj po pohrebe mi tvrdlo, keďže potom sme mali tam niekoľko ľudí, a potom sme museli po nich všetko dať v tej miestnosti do poriadku. 😖 No nikto mi nehovoril aby som sa namáhala, ale keď sa mám OK, tak čo by som tam vysedávala. A dve malé boli rady ked tam mohli pobehávať, kým mi sme robili poriadok. Ale potom som si sadla na zadok, a odpočinula som 😉

Keď budem takto aktívne žiť, asi skorej porodím 🙂 Ale keď už máš dieťa tak to je už o tom, no veď uvidíte to aj vy so Zuzkou 🙂

miluska.h
1. apr 2009

katka, robi to pani Jezikova, mozes sa u nej objednat na tel.cisle 68673403, ale je tazke sa jej dovolat. najlepsie je volat medzi pol 8 a 8 rano. na cvicenie prijima od 30 tt. ja som bola 2x, ale potom mi doktorka zakazal cvicit, tak uz som nesla. trva to 2 hodiny, hodinu je prednaska, hodinu cvicenie. treba si zobrat teplaky a prezuvky.

henika: ja som bola v poradni dnes a maly ma 2,8 kg

sarianah
1. apr 2009

maminahenika
..kociky nie, maju tam take voziky v ktorom babo vozis, inak su super aj doma by som take prijala, su to take pojazdne postielky..babetka zakazuju nosit po chodbe a tak, pre pripad ze by Ti prislo zle a odpadla by si, aby sa babetku nic nestalo..niekomu bol ten vozik vidno v albume na fotke, tusim u emjee..
Monitor dychu je v tej pojazdnej postielke, ale nemaju to vsetky babetka, neviem preco asi preto, ze ich tolko nemaju, ja som mala, spolubyvajuca nie..

EPI..tiez vrelo odporucam..je to uuuuzasna ulava, ked mate bolesti a zrazu vam pichnu ten "zazrak" a vam sa neuveritelne ulavi.Ked mi pichala EPI vobec som to necitila..citila som len tu lokalnu injekciu na umrtvenie toho miesta kde sa picha EPI, to trosku zastipalo, ale len jak vcelicka 🙂 ..

Dychanie mi velmi velmi pomohlo v prvej a druhej dobe porodnej..je to asi jediny sposob ako si dokaze zena sama ulavit, ked kontrakcie silneju a clovek uz nevie co s tou bolestou, tak dychanim sa to da super prekonat kontrakcia za kontrakciou..ale treba vediet dychat spravne, inak sa zena zbytocne unavi a nebude vladat na konci tlacit..

zuzkad
1. apr 2009

miluska : to dychanie si asi napisam aj ako tahak... 😀 😀 lebo ked to na mna pride v soku zabudnem aj ako sa volam..a nie ako mam dychat 😉 😉 ..inac na tu prednasku musim ist aj ja, lebo nakoniec ju nestihnem a mna aj porazi....staci mi len tehu knizka, lebo krv mi budu brat neskor...alebo este nieco treba priniest ??

henika : to tvrdnutie bruska to nemas teda moc prijemne...mne to na stastie preslo a teraz take problemy nemam..teraz dokonca aj maly je kludnejsi..dufam, ze taky bude aj po porode 😉 😉 ...nooo teda ak budes taka aktivna tehulka, tak naozaj ta to chmatne asi aj skor 😉 😉

sarianah
1. apr 2009

..tiez som chodila k p. Jezikovej, tam som sa naucila spravne dychanie a kopu info o porode, kojeni atd. co pomaha maminam odburat strach z porodu, kedze nevedia co ich caka..
..ja som sa vzdy dovolala na prvy krat, treba volat presne 7.30 a byt v strehu uz od 7.29 😀 ..

miluska.h
1. apr 2009

zuzi: na tu prednasku nepotrebujes nic. oni odo mna nepytali ani tehu knizku. bolo nas tam dost vela, rozdali na dotazniky a taky informovany suhlas. dotaznik treba vyplnit, suhlas podpisat a oni tam daju peciatku a podpis. tie papiere si musis potom zobrat do nemocky. ja som si ich prilozila k tehu knizke

to dychanie nech sa nauci aj tvoja kamoska, ktora bude s tebou pri porode, neboj bude ta potom usmernovat a dohliadat na to, aby si dychala spravne 😉

maminahenika
1. apr 2009

no a čo mám niekoľko dní nové, to je to, že niekedy mám pociť, akoby mi malá tlačila na pľúca a srdce.....dnes som sa o tom pobavila s kamoškou, ona mi hovorila, že je to normálne, mala aj ona pri prvom tehu na konci, a to je preto, lebo mi už v žilách nenesie toľko kyslíku koľko by som potrebovala 😉 takže sa máme fajn 🙂

maminahenika
1. apr 2009

sarianah: díky za odpoveď 🙂 aj ja som myslela na tie pojazdné postieľky, ale zle som sa vyjadrovala 🙂

egyptanka
1. apr 2009

tehula, stale ... zajtra idem do poradne tak som zvedava
zuzka, vraj to trochu stipka a pocas pichania ziadny pohyb.

maminahenika
1. apr 2009

no ja som dostala iba spinálku pred sekciou, ale hovoria, že je to skoro to isté. Nechali ma posadiť sa na stole, prišiel tam ošetrovateľ, povedal aby som sa zohnula dopredu, a on mi držal hlavu smerom dole, aby som sa nemohla hýbať. Jediný pohyb ktorý som mala, ked mi zapichol tú spinálku, že mi vyrazila ľavá noha 😀 😀 bolo to veľmi smiešne....ale v duchu som si myslela, že asi to nebol posledný pohyb mojich nôh.....ale tam ma ukľudňovali, že to robia skoro každý deň, a nie som ani prvá ani posledná, ktorá dostala spinálku, alebo EPI.
A ako pocit, to bolo také malé pichnutie, nebola to žiadna strašná vec 😀 takže dajte sa do toho, bez obáv 🙂 a keď chcete, tak sa na všetko spýtajte od anesteziológa, o by na to všetko mal dať odpovede 😉

zuzkad
1. apr 2009

miluska : mam pocit, ze moja kamoska vie dychat asi najlesie...odrodila sama dve deti a este bola nedavno pri porode u sestry svojej...cize je zbehnuta 😀 😀 ale ja som rada, ja prave potrebujem takeho cloveka 😉 😉 😉

egyptanka : tak drzime paste na zajtra...noo mozno tam uz aj zostanes...a napises nam uz o tom aky bol porod 😉 😉

maminahenika
1. apr 2009

no kočky, idem spať, zajtra budem mať dlhý deň, potom sa ozvem, čo bolo u dokiho 🙂
pekné sny 😉 😉

emjee
2. apr 2009

tehula mne merali panvu az pri prijme na porodnicu 😉 ostatne k teme siroka panva tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bibi1711
2. apr 2009

Ahojte kocky,
neviete mi povedat, kolko sa plati za pripravu u pani jezikovej?
DAkujem

sarianah
2. apr 2009

..mne panvu merali asi 3 krat..najprv moj gyndos na zaciatku tehu, potom uz na antolskej v poradni a potom uz tesne pred porodom..

skovka
2. apr 2009

Ahojte, viete mi prosim niektora poradit? Dnes som bola na poslednej poradni u svojej doktorky a nieco sa jej nezdalo, tak mi napisala do nemocnice listok, ze mam ist na ultrazvuk este pred velkou nocou, aby sa mi na to pozreli. Len o Antolskej nevedela vobec nic, tak neviem, ci uzv robia niekde zvlast, alebo ci ich robi kazdy doktor vo svojej ordinacii. Doktora si nebudem zazmluvnovat, takze mi jej jedno ku komu pojdem. Mala by som tam ist v pondelok rano, neviete kde sa mam hlasit, alebo to je jedno kde si vystojim radu, u ktoreho lekara? dakujem strasne moc za info.

jvo
2. apr 2009

bibi plati sa 1,99 za jedno sedenie (2 hodiny, hodina teorie a hodina cvicenia) a zaplatis si tolko kolko krat tam budes chciet ist

skovka pokial sa nemylim tak ultrazvuk robia v jednej miestnosti pre vsetkych lekarov, treba sa tam objednat cislo je 02/68672618 treba volat od 07:30 tusim do 09:00

akejka
2. apr 2009

zuzka, podľa mňa vôbec nemajú odhad na ten posledný, tzv. predozadný pomer panvy. Len ti panvu nemerali asi preto, že v prvom rade skúšajú odrodiť prirodzene aj ženu s úzkou panvou - viď ja 😉 1. tehu - posledný rozmer 16, 2. tehu = 18 (má byť min. 20) a skúšali sme aj tak prirodzene, aj keď som nízka len 160 cm a podľa dr. porodím prirodzene deti max. 2,5 kg. Ale to zistili až po 1. pôrode, ke´d som malú nevytlačila, normálne sa mi zasekla v panve...
ale mám rovnako vysokú sestru (resp. vyššia o 2cm) s rovnako úzkou panvou a porodila prirodzene dcéru vyše 4 kilovú ! A to bez akýchkoľvek komplikácií, bez klieští, vákuumextraktora, asi na 2,3 zatlačenie...a ešte k tomu je sestra mladučká, rodila v 18 rokoch 😕

skovka
2. apr 2009

Jvo dakujem, uz som sa tam aj dovolala. Ked by som chcela ist zajtra k niektoremu z doktorov, viete mi povedat, ci tam niekto rano je? dakujem. Pozerala som aj ordinacne hodiny v jednom albume, ale nie je to tam dobre vidiet.

quetka
2. apr 2009

skovka: na ten UZV sa musis objednat a budes tam pekne dlho cakat ak lekar co bude mat sluzbu sa niekde zatula.
ja som bola pred tyzdnom objednala ma na 11.30 ale vravela mi aby som dosla okolo 11.00 lebo to pojde rychlo, dosla som a 11.15 a cakala som hodinu este kym ma vzali. lakeri daco mali hore, a baby tam od 10.30 cakali, no ked dosla taka sekundantka tak to potom rychlo rychlo porobila tie UZV.
Ked som mala v 20tt ist na morfologiu, ma ani nechceli na antolskej objednat bo mala plny zoznam uz. Tak som sa objednala u sukromnej ambulancii na zahradnickej, sice som platila, ale ten pristup a prostriedie bolo ine ako v nemocnici.

K tomu dychaniu, tak akoze, nemat manzela pri sebe, tak neviem neviem ako by som dychala, ja som uplne naopak dychala ako som studovala pred porodom. Poverte hlavne toho kto bude pri vas pri porode nech s vami dycha, ako znie to komicky ako z filmov, ale fakt ja som v tom strese a v tom humbulku ked z jednej strany sestra tlaci na brucho a daco tam krici, potom do toho lekar svoje melie, dalsia asistentka tam zase svoje, nevedela nic, len manzel mi chytil hlavu, zo zadu sa ku mne naklonil a spolu sme dychali, a vtedy aj lekarka vravela, ze lepsie to ovlada ako ja a takych chlapov by im tam trebalo.

A nezabudnite zatvarat oci pri tlaceni, kamoska mala cele oci podliate jak upir...

egyptanka
2. apr 2009

ahojte, tak stale doma ... otovorena na 1 prst, CS 3-4, v pondelok mam prist na prietoky a v utorok opat na poradnu, kde uz snad povedia co so mnou.

emjee
2. apr 2009

akejka mna ked zbadali na prijme, prve co sa pytali, ze kolko meriam 😝 a hned mi oznamili, ze vzhladom na vysku (155cm) to bude pravdepodobne sekcia (predo mnou rodili dalsie dve baby s takouto vyskou tiez cisarskym) - takze nie vzdy skusaju odrodit prirodzene aj zenu s uzkou panvou 😝 panvu mi merali az potom, co uz viac-menej bolo rozhodnute, ze to bude sekcia 😝

katka1981
2. apr 2009

zeby som prvykrat lutovala ze nie som nizsia? Ale nie, hadam to prezijem.

mirela
2. apr 2009

aj ja mam rovnomerne uzku panvu, zhodou okolnosti vysku 155 cm a oba pôrody boli prirodzene, hoci cele prve tehu som pocuvala a bola pripravovana na sekciu

adulka55
3. apr 2009

Emjee: to by som na teba nepovedala že si taká maličká.. na tej fotke vyzeráš ako by si mala min. 170cm 😅

Inak ja som zvedavá, či ma nechajú rodiť normálne, bo tiež meriam 158cm.. takže tiež nič moc 😅 a pred otehotnením som mala 50kg a teraz 58,5 kg...

Tak som zvedavá...

akejka
3. apr 2009

emjee kvôli mne strhli prémie pôrodným asistentkám pri 1. pôrode. Lebo sa ma nespýtali na výšku. Primár im na vizite strašne vynadal, že to mal byť sekcia podľa výšky a rozmerov panvy, že ma nemali trápiť...to bolo pred 7 rokmi.
Pred rokom som rodila 2. dcéru s opäť úzkou panvou a zas mi sekciu neurobili plánovane...a dr. v poradniach mi to tak povedali, ako som napísala vyššie, že sa budú pokúšať odrodiť prirodzene, aj keď to bola podľa nich jasná sekcia. A tvrdil to dr. Janáč, aj dr. Dubčáková...ale všetci sa tam odvolávali na primára, že to musí schváliť ale až keď ma príjmu s kontrakciami a rozbehnutým pôrodom...Zaujímavé, že samotný primár prišiel k mojej urgentnej sekcii (potom, čo mi rupla jazva na maternici) pomáhať kolegynke - sekundárnej dr. a nadával, že to mala byť plánovaná sekcia, že by to bez váhania schválil...

akejka
3. apr 2009

mirela vidíš, presne o tom som tu písala. Aj ked ťa celé obe tehu pripravovali na možnosť sekcie, vyskúšali to, či ti predsa len neprejde mimi cez panvu...a podarilo sa...niekedy ani výška a rozmer panvy nie je záruka sekcie...
ja by som bola radšej, keby som malú vytlačila a porodila prirodzene, čo už ☹

labudka
3. apr 2009

Ahojte, tiež sa chystám rodiť na Antolskej pomaličky sa to blíži, a tak rada čítam túto diskusiu.
Momentálna téma sa týka aj mňa, a som prekvapená to prvý krát počujem že sekciu odúhlasujú aj podľa výšky, no uvidíme čo bude. Ja mám 156 cm a rozmery panvy mám 24,27,32,20 (ako vôbec netuším či je malá stredná alebo veľká 🙂 pravdepodobne to bude závisieť aj aké bude veľké bábätko. No ja by som radšej išla rodiť normálne.
viete niekto aké je rozpätie rozmerov malej panvy( teda do akých rozmerov sa hovorí že panva je malá ?? 😀 ??
No ja som úplne zaskočená teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre