Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akejka
3. apr 2009

adulka, ja som otehotnela s váhou 45 kg, toľko som vážila celý prvý trimester 😝 dr. si myslel, že som anorektička, to bola moja normálna váha od 15 rokov (výška 160 cm). Dosť sa aj lekári čudovali, že som vôbec otehotnela s takou výraznou podváhou, je pravda, že mi museli pomôcť hormonálne - duphastonom...lebo som mala aj cystu na vaječníku ☹

akejka
3. apr 2009

labudka ten posledný rozmer panvy má byť min. 20. Si síce dosť nízka, ale keď chceš rodiť prirodzene, presveč o tom lekárov...oni to s tebou skúsia - veľa urobí rozhovor s nimi, aj mňa sa všetci pýtali, či chcem skôr sekciu pri 2. pôrode...
nedaj sa nakecať rovno na sekciu. Vyskúšajte to prirodzene, veľa žien poznám, čo s úzkou panvou porodili prirodzene. (moju sestru som spomínala v príspevku na predošlej strane) Závisí aj od hmotnosti mimi, ako si spomenula...

labudka
3. apr 2009

Akejka - ďakujem za odpoved, aj som si čítala diskusiu o úzkej pánve a čo som sa dočítala tak mám taký priemer, že tých 20 je ok, no ved uvidíme, veď ono sa to tam celé ešte hádam ponaťahuje 🙂
Hlavne ešte musím vyriešiť polohu bábátka, lebo zatiaľ je priečne, takže mám naordinované ležanie na ľavej strane ako má hlavičku, aby sa mu ľahšie otáčalo, ak sa neotočí (síce je ešte dosť času), ale ak by sa neotočil, tak sekcia bude tak či tak rozhodnutá.
No ale hlavne že je vonku už konečne teplo keby bola zima tak beriem tieto info trošku viac pesimistickejšie, ale teraz ako je vonku krásne, tak si myslím že to zvládneme, nech už to bude ako chce 😀

majka86
3. apr 2009

ahoj kocky, ja budem tiez o chvilu rodit na antolskej a zaujimalo by ma par veci, tak ak viete poradte prosim
1. na tu prednasku epi, je treba nejaky vymenny listok, alebo staci prist len tak..ma prist aj muz?
2. este by ma zaujimalo pri tej predpor. priprave u p. Jezikovej, mne povedala, ze ma vezme, az ked budem mat vymenny listok od lekara na antolskej (od mojho nechcela) lenze mam trochu obavy, pretoze k nemu idem az dalsi tyzden v utorok a za nejakych 5 t.rodim, ci vobec stihnem ten kurz..mam skor na mysli tie dychacie cvicenia, prednasky o porode a tak, nie predporodne cvicenie..
3. aky stahovaci pas/nohavicky ste pouzili po porode, resp. kupili? :o)
4. ak si zaplatim nadstandart (a bude volna)pustia otca ku mne na izbu, alebo tiez budem moct ukazovat malinku len cez to okienko?
5. kolko je primerana vaha pri tehotenstve.. ide o to,ze posledny tyzden som pribrala 2 kg a v podstate jem naozaj malo,lebo mi nechuti..opuchaju mi nohy, ale nechcem moc panikarit u utekat hned k lekarovi..

ja viem, asi tieto otazky uz boli milionkrat zodpovedane, ale prihlasila som sa len vcera,tak som toho nestihla vela precitat.. 🙂 nestresovala by som tak,len sa mi v poslednej dobe snivaju dost zle sny o porode, tak sa trochu bojim..

zuzkad
3. apr 2009

ja cisarak nemam v plane 😉 😉 😉 teda doky mi ho nejak nespomina...aj ked mozne je este vsetko...vysku mam 169cm cize by to malo byt v poho, len tu panvu nemam este zmeranu..ale na to sa opytam...ale pocitam, ze panvu mi budu merat pred porodom ako mojej sestre 😉 😉

Ja som taaaak zvedava na pondelok co mi doky povie v poradni...ja by som naozaj uz rodila..tesim sa na maleho uz 😅 😅

egyptanka
3. apr 2009

majka, skusim ti zodpovedat na tvoje otazky ...

1. na prednasku o EPI nemusis mat vymenny listok, netreba aby prisiel muz, je to kratka prednaska cca 15-25 minut. Na to aby si EPI dostala este potrebujes krvne vysetrenia o zrazanlivosti krvi, ak ich nebudes mat tak anesteziologicka ti napise pre doktora do tehu. knizky ze je potrebne ich spravit.

2. neviem ci sa nieco zmenilo, ale ja som mala vymenny listok od svojej gynekologicky, ja som absolvovala dve prednasky (kojenie + dychanie) a stacilo mi to. Takze netreba sa obavat.

3. Este mam pred porodom, ale ja mam elesticky tehu pas tak snad pomoze aj po porode.

4. V pripade nadstandardu k tebe pustia otca a mozes ukazovat malu (ja vravim live a nie cez sklo). Osobne si myslim, ze nadstandard su zbytocne vyhodene peniaze.

5. Primerana vaha pri tehu je individualna hodnota, ale vseobecne sa hovori v pripade normalneho tehotenstva o vahovom prirastku cca 12 kg. Ak si teraz pribrala 2 kg tak si z toho hlavu nerob, lebo teraz babatko rastie najrychlejsie. Co sa tyka opuchov noh tak to urcite spomen doktorovi, moze (ale nemusi) spolu s vysokym tlakom byt naznakom preeklampsie, co je potrebne sledovat.

Dufam, ze som ti aspon trocha zodpovedala na tvoje otazky, viac budem vediet ked kazdou chvilou budem rodit na Antolskej. 🙂

skovka
3. apr 2009

Ahojte, tak konecne sa aj ja pridavam do debaty, dnes som bola na prvej poradni na Antolskej. Mamiciek tam bolo neurekom, ale zvladli sme to. Bola som u Dr. Havaldu a zatial max. spokojnost. Na ultrazvuku (kedze mojej doky sa nieco nezdalo), tak okrem doktorky, ktora tam bola, prisiel pozriet aj Dr. Janac, ten bol tiez velmi mily, takze dufam, ze to pojde aj dalej takto dobre. No a konecne som sa dozvedela kolko mala vazi, tak mame peknych 2260 gramov 🙂
Majka 86: mne dal Dr. papierik na prednasku o Epi a povedal, ze ked sa budu pytat na krvne testy, ze mam povedat, ze mi ich spravi na dalsej poradni.
K pani Jezikovej som sa tiez dnes stihla objednat, povedala, ze uz je to sice trochu neskoro, ale ze ma zoberie, pytala si vymenny listok, tiez mam iba od svojej lekarky, ale asi to staci.
A este mi doktor odporucil prist v pondelok na jednu prednasku (je to v ramci psychoprofilaxie), zevraj to ma byt taka uvodna, o porode, dojceni.. a ze moze prist aj manzel, tak tam urcite pojdeme pozriet. Je to formou diskusie, mozete sa spytat na co len chcete.
Od zajtra som prvy den na materskej, ale rozvrh mam uz nejaky nabity, v pondelok prednaska, utorok cvicenie, streda prednaska o Epi.. a to som si myslela, ze nebudem mat doma co robit 🙂

zuzkad
3. apr 2009

egyptanka 😉 😉 nechces si zalozit forum "poradenstvo pre tehu" 😉 😉 tak supisne si tam popisala veci, ktore aj mne pomohli...hlavne ta EPI...v tom som mala aj ja este hokej..ale buduci tyzden v stredu asi idem na prednasku uz...aby som ju nakoniec nezmeskala 😝 😝

skovka ahoooj 😉 😉 super, ze si bola spokojna na Antolskej..je pravda, ze sa tam caka dlhsie, ale hlavne, ze si sa na rad dostala a si v poriadku 😉 😉 aj s malou 🙂 🙂 vahu uz mate peknu...ja dufam, ze sa ju tiez dozviem na buduci tyzden..ale vahu maleho nie ssvoju 😕 😕 tu radsej nechcem vediet....

dnes ma strasne picha v podbrusku ale na strane vajecnika..tak dufam, ze to nie je nic zle... 😝 😝

skovka
3. apr 2009

Zuzi ja na tu svoju vahu radsej ani nepozeram, mam navyse uz 14 kg 😒 Len sa stale ukludnujem, ze porodom hadam pojde vela dole, a zvysok tym behanim okolo malej 🙂
Inac mam tiez asi uzsiu panvu, pozerala som do knizky a ten posledny udaj mam 19, tak hadam sa to do porodu este trochu poposuva.

egyptanka
3. apr 2009

zuzka, nieee su tu aj mudrejsie maminky. 🙂 ... ale ked porodim tak sem urcite dam svoje dojmy z Antolskej

zuzkad
3. apr 2009

skovka kde v tehu knizke su tie udaje o panve ?? ...no o mojej vahe mlcim...aj ked uz 2tt teraz vaha nestupla..konecne, lebo v kuse isla hore 😝 😝 😝

egyptanka....rozhohne vies toho vela...pre mna su to super infosky 😉 😉 teraz akurat beham po nete a pozeram infosky o kojeni...idem este hladat videa o spravnom prisati, aby som mala predstavu ako spravne prisat drobca aby ma kojenie nebolelo...lebo ja som si s prsnikmi uzila svoje a bolestive starosti...a nerada by som aj dojcenie brala ako utrpenie ale ako pozitok 😉 😉

egyptanka
3. apr 2009

zuzka, dakujem
co sa tyka kojenia tak na to je tu expert annag. Mrkni si tento album: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

zuzkad
3. apr 2009

egyptanka dakujem 😉 😉 je mozne, ze jej pomoc vyhladam...hlavne, aby som kojila dobre, spravne a co najdlhsie ...mozno by som ani tak nestresovala, ale ked moja sestra pri oboch miminkach rychlo stratila mliecko..tak mam to ako vystrahu a mam starch aby som aj ja tak nedopadla...preto sa snazim vediet toho co najviac...ale do predu asi nemozem nic...len po porode zacat vela pit a davat si ten feniklovy cajik 😉 😉

tehula
3. apr 2009

egyptankaaaaaaa> ty co tu este robis? Ja ze uz rodis 😀
Ja som dnes bola na Antolskej na poradni, tak ozaj kopec zien tam bolo, ale dockali sme sa. Odchadzala som s predpisanym zelezom, eckom, beckom, magnezkom, zinkom a neviem cim este.....nohy mi zas kontroloval, ze puchnu veru dost, tak ze si ich mam vykladat aj na luster a v robote vraj kludne na stol 😠 Chcela by som vidiet pohlad zamestnavatela, ked tu budem ako Lojzo na pive sediet 😅

Panvu mi stale nemeral, ale hned sme sa dohodli, ze v stredu idem na ultrazvuk a pocuval ma prvykrat aj s tym nasluchacim cudom po bruchu 😀 Zmluvu furt nemame uzavretu, vraj mame cas,ale slubil mi, ze so mnou pocita od samotneho zaciatku, takze sa nemusim bat, ze ma neodrodi

egyptanka
3. apr 2009

tehula, jasne ze rodim kazdu noc v snoch ... 🙂 a z toho nasluchacieho cuda som bola aj prvykrat v soku.

pikino
3. apr 2009

ahoj baby.

mam otazku. zazmluvnila som si dokinu a hovorila ze s tym mam ist na podpis na prve poschodie neviete kde presne? ake je to cislo dveri? v tom labyrinte ma trafi slak. 😝

skovka
3. apr 2009

Zuzi zalezi aku mas knizku, ja mam taku rozkladaciu, ako repolero, mam to na druhej strane, hned vedla vysky a hmotnosti je kolonka rozmery panvy.

katka1981
3. apr 2009

skovka, tiez som dnes bola 1.krat za Dr.Havaldom

katka1981
3. apr 2009

Kocky boli ste niektora na pondelkovej prednaske? Planujem ist. Moze tam ist aj manzel?

katka1981
3. apr 2009

akejka, kto je primar?

k.a.t.k.a.
3. apr 2009

pikino ked vojdes hl. vchodom do tej auly tak vlavo pri trafike do dverí /ako chodia tehotne cvicit / a hned hore schodami a tam doprava resp. sa spytaj uz niekoho hore 😉

sarianah
3. apr 2009

zuzkad na antolskej su laktacne poradkyne, oni Ti prvy krat prinesu babetko prilozit na kojenie, aj Ti ho spravne umiestnia aby dobre papalo a hlavne sa ich treba vela pytat, aby si vedela co a ako..babetko ma byt spravne prisate tak, aby malo v pusinke cely dvorec bradavky, to je cela ta hneda plocha okolo bradavky a bradou a nostekom sa ma dotykat prsnika.Aby si mala mliecko treba pravidelne papat a pit vela tekutin, ale nie zase prilis vela, lebo nadmernym prijmom tekutin sa tiez mliecko straca..primar na sestonedeli vam bude hovorit 3 litre denne, ked je teplo, trosku viac, to je optimalne a mne to funguje.. 😉

zuzkad
3. apr 2009

sarianah 🙂 🙂 dakujem ...dufam, ze to bude aj take super a lahke ako si to popisala...som rada, ze pride najskor laktacna a ukaze mi to ako kojit, lebo skutocne by som asi prvy krat sama nevedela co a ako aj ked pozeram videa a citam vela o tom, ale prax je ina...a mozno aj ten pud matky bude napomahat troska 😅 😅 ...mozno mam tento strach len pre to, ze aj moja mamina aj moja sestra stratili mliecko po 2 mesiacoch pri oboch detoch...cize by som bola nerada ich nasledovala ☹ ☹ pretoze podla mna to materske mlieko je dolezite, zdrave a tiez aj financne je to rozdiel...dakujem este raz...a teraz uz len cakat ako dopadneme 😉 😉 😉

sarianah
3. apr 2009

..jasne ze u kazdeho je to indi-vindy a su zeny ktore maju problem s mlieckom hned od zaciatku, ale zakladom je snazit sa byt v pohode, nestresovat sa nikym a nicim..ked nieco nevies je tam kopa ludi, ktori su tam na to aby Ti pomohli, je to ich praca a maju skusenosti..mne raz vecer v nemocnici maly asi hodinu reval, pritom bol napapany, pebaleny, odgrgnuty, nebolo mu teplo, ani zima a nevedela som co s nim, tak som isla za detskymi sestrami, ze neviem preco place a oni ze nech mu skusim dat trochu glukozy, hovorim, ze pred chvilou papal, ale skusila som, maly si 2 krat cucol a bol spokojny a zahajal..nebol hladny, proste len mal pocit ze je a tie 2 cucy to vyriesili..
A drzim palce nech je to s tym mlieckom o.k. 😉

maminahenika
4. apr 2009

čaute,

nemohla som byť niekoľko dní, počítač nám zlyhal, teraz manžel doniesol PC z práce 🙂
No vo štvrtok mi doki povedal, že mám strátený krčok maternice, a každú chvílu môžem porodiť 😉
No Zuzka, Miluska? Kedy sa stretneme? 😉 😀 😀
Doki mi hovoril, keď sa to začne, tak nech mu zavolám....no tuším, že to na mňa nepríde len tak, a radšej budem pod jeho kontrolou, budúci týždeň vo štvrtok zase k nemu idem...asi mi povie niečo konkrétnejšie o tom, že kedy 🙂 Miluska je potichu, čo je s ňou?? 🙂
Ked budem mať čas všetko si prečítom o čom ste doteraz debatovali 🙂
Ináč malá mi robí zvlástne vecičky, tlačí mi tak na krčok, že niekedy už mám pocit, že ešte jeden ťah, a už mi rupne krčok, a vyleje sa mi plodová voda 😀 😀 viem, už na to toľko myslím, že z toho som celá blbá 😀 😀

majka_dk
4. apr 2009

ahojte baby.
chcem sa opytat. neviete ako to je s navstevami? mozu prist hocikedy alebo len v presne urceny cas?
dik

anjelik7
4. apr 2009

Navstevne hodiny su v pondelok az piatok od 15.do 17.,v sobotu,nedelu a sviatok od 13.do 17.h.Toleruju sa aj v inom case ale nesmie to byt pravidlo.

k.a.t.k.a.
4. apr 2009

na nadstandarde mozes prijimat navstevy hocikedy 😉 priamo na izbe 😉

pikino
4. apr 2009

k.a.t.k.a vdaka 😉

ja vzdy ked tam vleziem mam pocit, ze som v labyrinte. 😝

miluska.h
4. apr 2009

ahojte kocky 🙂 tak ja sa dnes citim fakt zvlastne. snazila som sa trosinku poupratat, ale kazde zohnutie mi sposobilo take tvrdnutie bruska, ze som to vzdala.... ☹ ani varit uz nevladzem, tak sa manzel vytesuje, ze moze kuchtit 🙂 mam pocit, ze ani to magnezium mi uz nezabera... tak neviem, neviem kedy skoncime v porodnici 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre