Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusil2005
19. apr 2007

diddi hej hej. dole som bola. ale to cakanie sa da zvladnut. vsak - nemocnica.

luuuu
19. apr 2007

...Docela sa bavim ako tu niektore takyto pristup (teda pana doktora Janaca) zvalujete na zlu naladu...mojej mame tesne pred histerektomiou (mala nadory na vajecnikoch) povedal,ze nech nesimuluje,ze to je asi modny trend si davat vybrat maternicu,ze ci tym chcela byt zaujimava!!! Neskor sa jej prisiel osobne ospravedlnit! Zeny len depta a stresuje,nastastie som nemala s nim moznost blizsie debatit,ale keby mna zacal deptat za mojich + 17kg zvrtla by som sa a odisla prec...vzdy je moznost vybrat si niekoho ineho 😀

lucqa
19. apr 2007

diddi, ja chodim k dr. Stefanikovej. Rano 6:50 si vezmem cislo tiez okolo 11 a vyssie, ked mi zoberu krv utekam do poradne, tam uz som tiez 7-8 na rade lebo doletim az okolo 8:00 a okolo 9:30 utekam na hematologiu a dufam, ze ma este nevolali dnu. Ale aj tak ma volavaju az okolo 11:00. A pomedzi to este stiham WC. Uz si aj zvykam 😀

lusil2005
19. apr 2007

luuuu praveze na ten ultrazvuk si moc nenavyberas. teda neviem ako to funguje - bola som tam prvy krat. moj doktor ma objednal na uzv na urcity den a hodinu, prisla som a bol tam akurat Janac. nastastie na porod som si ineho vybrala...
teda - ja s nim az takuto hroznu skusenost nemam. nastastie.

diddi
19. apr 2007

lucqa, to je strasne,ze?...ja to idem znova absolvovat 25.4. uz mi ta hematologia lezie na nervy....mala som na zaciatku zvysenu zasobu zeleza, ale pritom som chudokrvna...co nechapem, vraj toto je ine zelezo...a vlastne na nic sa neprislo, liecit ma teraz nemozu a vlastne ani nie je potreba, ale preco tam stale musim chodit na krv to nechapem...to je tak deprimujuce prostredie ta hematologia...ty si tam preco?...co ti nedaju v 40tt pokoj 😒

lucqa
19. apr 2007

diddi, ja dufam, ze porodim do pondelka a vyhnem sa uz tej hematologii. Uz tam chodim 5 tyzdnov, kvoli vysokemu fibrinogenu. Stale mi ho sleduju a stale ho mam vysoky, tak mi uz chcela aj dat injekcie, ale nakoniec mi ich nedala, ze este pockame. Ale ze ak ma hospitalizuju buduci tyzden, tak bude fajn, lebo uz budem pod dohladom. A tak cakam co bude 😅 Ale myslim, ze ma caka posed na hematologii aj po porode, ci sa ta hodnota znizila. Tak uvidim 😨

hennka
20. apr 2007

Ahojte, prosím môže mi niekto poradiť čo si vziať do pôrodnice a či si mám hneď brať aj nejaké veci pre bábätko? Veľmi pekne ďakujem Henka

diddi
20. apr 2007

nespoliehaj sa,ze ti nieco v nemocnici daju...okrem babätka 🙂

http://www.rodicovstvo.unas.cz/porodnica.htm

myslim,ze hned oblecenie pre babätko nie, skor tie navlhcene obrusky a plienky 2-5kg....pre istotu

hennka
20. apr 2007

Ďakujem za radu, nečakám, že mi tam niekto niečo dá, len som z toho pôrodu dáko vygumovaná, vôbec si nepamätám kto mi čo radí a stále mám obavy, že na niečo zabudnem..

diddi
20. apr 2007

ja som si uz pre istotu zbalila kufor 🙂
neverila som,ze tolko veci treba....zober si radsej aj toalet.papier a svoj pribor a hrncek, nikdy nevies,co ta prekvapi

p.Jezikova nam hovorila,ze je dobre zobrat aj nafukovacie koleso, kvoli odlahceniu na posteli a tiez aj ten kojenecky vankus

urcite kojenecku podprsenku a cislo vacsiu a tampony do nej...a samozrejme si radsej zabal aj poporodne vlozky

lucqa
20. apr 2007

a nezabudnite podlozky pod seba, ja mam zbalene 2, dufam, ze to bude stacit.
Pre babatko mam 20 ks New Baby plienok (2-5 kg), vlhcene obrusky a cumlik, keby nahodou.
Pre seba si zober, popri tom co napisala diddi, aj dvoje slapky (jedny do sprchy), uteraky, nocne kosele, zupan, ponozky, holiace potreby, a ak mas aj tehotensku nadchu, tak kopec kapesnikov 😉
A potom doklady - matersku knizku, vsetky vysledky, obciansky, kopiu sobasneho listu, nejake korunky (ak chces otca pri porode, tak 500 Sk rovno do vrecka).
A myslim, ze ked Ta este nieco potom napadne co si zabudla, tak povies muzikovi, nech prinesie.
Ja si beriem este fotoaparat a nabijacku na telefon (tu vacsinou zabudam).

lusil2005
20. apr 2007

vraj sobasny list netreba ak vies vsetky udaje naspamat... nastastie. ja som ten moj stratila 😖 a veeeeelmi sa mi nechce ist vybavovat druhy 😀

diddi - ja som to skusala, a ten tehotensky vankus akurat tak okolo krku... do tasky sa to proste nevleze! 😠

a este pre to babo - myslim ze ked chces, mozes si zobrat aj rukavicky a ponozticky a tusim aj ciapocku ked mu to chces dat. lebo to mu tam nedaju. aspon sa mi zda. tiez som jak vygumovana. ale nedivme sa - tolko info za poslednych par mesiacov! ked si predstavim ze pred 8 mesiacmi som ani netusila co take babo potrebuje okrem kocika... 😀
tiez si zober nieco na pitie. aspon kym ti nedonesu zvysok. ja som chcela aby bola moja taska co najlahsia nech nezlomi sestricku ked mi s nou bude pomahat na sestonedelie, ale teraz mam obavy ci nezlomi aj mojho muzika... 🤐

ajuskamimi
20. apr 2007

jeeeeeeeeeeeeej ale je tych veci, ja som zacala vcera s nakupovanim. Kupila som si prvu tehotensku nocnu koselu 😀

a vobec neviem, co sa tyka tych kojeneckych podprseniek, mam si teda kupit o cislo vacsiu? Mne sa totiz s prsiami este stale nic nedeje 😠 na zaciatku moc boleli, trosku podrastli a to je vsetko. Tak neviem vobec aku si mam kupit, ci taku co mi sadne teraz alebo vacsiu a ak vacsiu, tak o jedno ci dve cisla, hm?

lusil2005
20. apr 2007

no mne prsia narastli skor ako brucho 🤐
uz som dva krat menila cislo podprsenky pocas tehotenstva. teraz sa chystam kupit len taku lacnu (keby som sa nahodou netrafila) a kvalitnu a pohodlnu si kupim po porode, ked uz budem vediet na co to kupujem 😀 a mozno mi bude najpohodlnejsia aj tak ta lacna... 😝

lucqa
20. apr 2007

lusil, tie rukavicky, ponozky a ciapocka je dobry napad... pribalim 😀
Ja s tou vodou pockam, keby nieco poslem manzelika do bufetu kupit aspon jednu flasku a zvysok mi moze priniest aj potom. Inac by som ten maly kufor musela vymenit za velky 😅

ajuska, kup si jednu, nejaku lacnejsiu, o cislo vacsiu, keby si sa nahodou naliala. A keby Ti bola velka, tak ju vyplnis tymi vlozkami do podprsenky. Ja sa tiez bojim kupovat nejaku drahsiu, lepsiu podprsenku, kedze neviem co ma caka. Tak mam o cislo vascie, take obycajne bavlnene, okolo 400 Sk boli v Carrefoure. A na Nam. Hraniciarov je taky maly obchodik a tam ma 2 druhy, jeden za 380 Sk a druhu s kosticou za 420 Sk.

alexandra
20. apr 2007

lusil2005 kliidek, na to maju take vozicky na ktore tu tasku nalozia a vylozia na izbe. takze si zober co len chces 🙂

a su tam aj rukavicky, staci povedat sestrickam, maju ich plne sufliky 🙂

lucqa a co ked budes rodit o polnoci? 😉 Pollitrovka sa Ti tam urcite zmesti a doporucujem cistu vodu..

Kostice vas budu sialene tlacit, odporucam cisto bavlnenne...

ajuskamimi
20. apr 2007

diky za rady, juuuuj ALEX trosku zavidim, ze to uz mas za sebou a mas krasneho drobceka 😉

lucqa
20. apr 2007

alex, pollitrovku nosim stale so sebou, nejak som stale smadnejsia a smadnejsia, takze bez vody ani na krok 😀

alexandra
20. apr 2007

ajuska kedykovlek 😉
A vobec to nebolo take zle, je to taky zvlastny a uzasny pocit, a samotne tlacenie ani nastrih VOBEC NECITIT, takze klud a nebojte sa, ok? 🙂

a dakujem, je uuzasny.. 🙂

lucqa tak to ma byt 🙂

lusil2005
22. apr 2007

cafte zienky!
pisem lebo nechcem aby tema padla uplne dole, ked uz ide novy tyzden a urcite budu nejake nove info ohladom malovania atd. tak sa drzte!!!
lucqa furt nist???? 😕

pipi1211
22. apr 2007

no ja sa zajtra chystam na antolsku tak pozistujem a hodim info 😉 😉

lusil2005
22. apr 2007

pipi skus, aj ja idem s drahym na prednasku pre oteckov co chcu ist k porodu, takze tiez sa popytam. ESTE BUDUCI TYZDEN A UZ BUDEM MOCT RODIIIIIT!!!!!! 😀
ale co mi to je platne ked nakoniec to bude aj tak na malej... 😖

pipi1211
22. apr 2007

tak to sa tam stretneme 😀 ja idem tiez s drahym 😀 😀

ajuskamimi
22. apr 2007

aj ja sa chystam zajtra na tu prednasku, hoci moj pri porode nebude. Snad tam nebudem sama solo 😉 ale zaujima ma co a ako, takze tiez tam zajtra budem 🙂

lusil2005
22. apr 2007

ajuskamimi no moj drahy tam ide po nocnej a cca dvojhodinovom spanku takze tiez ako keby som tam bola sama... dufam ze tam nebude spat nahlas 😝

pipi1211
22. apr 2007

takze ked budeme pocut chrapot to je tvoj drahy lusil hej? 😀 😀 😀 len radsej nech pocuva 😀

lusil2005
22. apr 2007

pipi on to ma v plane... ale nakolko sa jeho plan bude lisit od skutocnosti, uvidime... alebo budeme pocut 😀

ajuskamimi
22. apr 2007

ja som toho mojho ledva nahovorila na kurz na tento vikend, ucili sme sa co a ako s miminkom (velmi sa mu to pacilo, hoci sa na zaciatku zdrahal, ze sak on vsetko vie a kto by sa o maleho nevedel postarat). A dost som sa pobavila, ked hned pri prvom uchopeni babiky akoze miminka, mu vyvrtol ruku a skoro ho zadusil 😀 moj pan mudry. Ale k porodu ho nutit nechcem, ja budem mat dost co robit so sebou, nie to este aby som aj jeho zdravotny stav tam dohliadala 😀

pipi1211
22. apr 2007

no mozno ho preberie to co bude dr hovorit lebo take reci asi preberu kazdeho chlapa 😀

lusil2005
22. apr 2007

no moj sa tiez tvari ako to ma vsetko v malicku a ako ho nic nemoze prekvapit... oh ako sa tesim na den "D" - aky bude hrdina 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre