Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

wiola
5. apr 2009

tehula vdaka za radu ohladom otocenia babuliatka,...cvicim to skoro kazdy den 😖 ,,no ved hadam sa aj sam nakoniec umudri 😅 Sekcie sa dost bojim.

egyptanka : teplejsi kupel si uz tiez skusala? Inak nic sa neboj, vsetko urcite dobre dopadne,..ale na druhej strane si viem predstavit aka musis byt asi nervozna,...Ja som mala pri prvej malickej vyvolavacku,....

egyptanka
5. apr 2009

wiola, hej sprchujem teplou vodou ...

wiola
5. apr 2009

😀 a hiezdenie ma prave presne dost intenzivne chmatlo 😀 😀 ,,som o tom akurat pisala u nas na majovkach hehe...Musim sa riadne krotiti, aby som maleho niekde po dome z bruska nevytratila 🙂 ,,Ale fakt,...riadne mi z toho tvrdlo brucho, tak som sa umiernila 😝

wiola
5. apr 2009

egypt,. ale kupel skus ,...ak mozes, Mojej znamej to pekne zabralo

tehula
5. apr 2009

egyptanka> a tu nizkopolozenu placentu ti zistili len na ultrazvuku? Lebo ja chodim stale na poradnu na antolsku a okrem ultrazvuku v 6tt na potvrdenie tehu, v 13tt na konci 1.trimestra, v 17tt na AFP a potom v 21tt morfologia mi ultrazvuk nerobili (3D neratam, to bolo pre paradu). A doki mi v 21tt len poznamenal, ze je placenta nizko, no som sa na to pytala a vravel, ze v tak skorom tt je to uplne normalne a ze to o nicom nevypoveda....tak tebe to kedy zistili?

wiola> ja som detto strasne zvedava na polohu dcerky, lebo ja na sekciu nechcem ani pomysliet.

wiola
5. apr 2009

veeeru tehulka 😒 ,,a ja mam navyse sekciu branu ako kontraindikaciu ,....koli zrastom po operacii

majka86
5. apr 2009

skovka mozem otazocku? ta prednaska v pondelok byva kazdy pondelok? ci ako..
no inak s tou Jezikovou je to potom zahada, lebo ja som jej volala 2x,prvy krat povedala,ze jednoznacne listok od lekara z antolskej, ale mi to nedalo a vypytala som si aj tak od mojho lekara vymenny listok a volala som jezikovej druhy krat a povedala mi to iste,ze az ked budem patrit ofic. na antolsku,ze vymenny listok az od ich lekara..aj sa ma pytala na termin porodu, tak uvidim.
Len sa mi zda,ze nic nestiham, ze o chvilu rodim a nic nemam vybavene ☹

egyptanka, ja som otvorena tak isto ako ty.(na 1 prst, CS 3-4.zatial(, tiez neviem,ci je to dobre, alebo zle, ked mam rodit az v maji, ale jednoznacne mi kazal, aby som nic nerobila,nechodila po schodoch a ak na vychadzku, tak len na chvilu a na male trate 😕

v utorok idem prvy krat k dr.Rosembergerovi, tak som zvedava ako bude 🙂 neda sa k tym lekarom objednat sa na konkretnu hodinu? -ci to uz by som chcela vela? 🙂 Ako to ozaj funguje? treba prist o nejaky cas skor,myslim,ze napr. zacina sluzbu o 11 a chcem ist iba k nemu, ci nemam prist radsej o 10.30 aby som sa vobec dostala na radu, ked pisete kolko tehuliek tam byva?

tehula
5. apr 2009

wiola: mne zas ocna zacala o tom vnutroocnom tlaku, ze je to len tak tak....no dufam, ze pred porodom mi odklepne ze mozem ist klasicky. Ocna vraj mala oba porody sekciu, tak sama vravela, ze radsej by asi klasiku

wiola
5. apr 2009

tehula : jeeeziiismaariaaa ,...sa bojim bojim bojiiiim. Strasne nam drzim palceky aby sme pekne klasiku obe zdravo odrodili 😵

majka : ahoj , veru byva tam vela tehuliek,..ale ak si objednana napr. na urcitu hodinu, je to aj tak iba orientacne,...castokrat sa im to tam zadrhne a ta co bola objednana na 11:20 pride na radu aj o dvanastej.Takze na tvojom mieste by som sa urcite nestresovala a prisla na cas, ktory mas urceny 😉

tehula
5. apr 2009

majka86> ja som ani nevedela, ze niektori lekari objednavaju na konkretnu hodinu. U mojho to ide bez objednania s tym, ze realne zacne najskor 8.45, hoci ma pisane od osmej....no ale klobuk dole, naposledy teraz piatok prisiel po 2tt dovolenke, v cakarni plno zien.....ordinoval aj davno po funuse, aj na ukor obeda, aby vsetky stihol vysetrit.

Ale od teraz uz chodim nabalena nejakou zranicou, lebo som bola este bez ranajok a do 12.20 som skoro umrela od hladu.

Wiolka neboj, podla mna nas uz len z tych nervov pepka naklepne a mimi vyplasime spodkom von 😀

wiola
5. apr 2009

tehula 😀 😀 😀 to suhlasim ,,s tym klepnutim pepky 😀

a ano dokynovia to zrejme maju vselijako ponastavovane 🙂 ,..a ja sa tiez furt musim zasobit papanim a aj tak sa este po skonceni kontroly idem dozasobit do bufacu 😀

wiola
5. apr 2009

tehulik si ma pekne takto na vecer rozvlnila (rozrehotala) 😀,...normalne mi kolecko na tolicke odletelo a skoro som sa vykyblila 😀 😀 😀,,teraz ho neviem najst

tehula
5. apr 2009

wiola> mna najviac skrelo, ked som bola na glukoze v 28tt, nalacno, este som tam sestricke odpadla (teraz si robi srandy na kazdej poradni, ze ma este velakrat bude pichat) a potom som musela sediet v cakarni 2h a vsetky tehulky tam tlacili fornety a pagace.......som slintala jak besna doga 😀 😝

majka86
5. apr 2009

no..ja neviem, ci sa objednava 😅 mne len dr. povedal,ze mam prist na 11,tak neviem,ze ci nemam prist radsej skor, alebo co.. ja som chodievala vzdy k sukromnemu a na urceny cas , tak som teraz vyplasena este aj z hlupeho prijmu k lekarovi 😅

a este ma napadlo, dnes sme sa s muzom dohadovali,ze kadial ma odveze do porodnice, ci central. prijmom, alebo spodkom..neviete ako to funguje?

inak s tym tvrdnutim bruska, tak super ste to opisali, ze konecne viem, co to znamena, mna sa vzdy lekar pytal, ci mi tvrdne, ja som nevedela povedat, ci ano, ci nie,pretoze hovorieval, ze su to krce v bruchu..tak som myslela, ze ziadne tvrdnutie nemam... az dnes som zistila, ze mam, vdaka vam :o)

majka86
5. apr 2009

no kocky,idem spat..aj ked sa asi moc nevyspim, lebo ma uz vsetko tlaci 🙂
tak prajem krasne sny, vam aj malinkym :o)

tehula
5. apr 2009

idem aj ja, zajtra zas do prace. Mne sa spi v celku dobre, dokonca sa iba obcas zobudim v noci na mechur, ale zas ma trapia krce v nohach sem tam
Oddychnite si, egyptanka asi dava ten teply kupel, tak nech zaberie. a nech sa vam miminka co najskor otocia

wiola
5. apr 2009

majka,..aj ja som chodievala sukromne,a bola som z toho chaosu na antolskej riadne vykolajena na zaciatku,..teraz sa to uz ,,vstrebalo,, 😀 Neboj,.hod tam na cas (max by som tomu dala takych 10 min skor).

wiola
5. apr 2009

dobru zienky,..ja sa tiez uz skoro absolutne nevybuvam,,.krce do noh,tlacenie bruska,..rebra,..no vsetko dohromady 😠

Takze penu nocku nam vsetkym (v ramci moznosti) 😉

majka86
5. apr 2009

wiola, diky..:o) jej pozeram,ze mas skoro rovnaky termin porodu ako ja :o)
tak caute

wiola
5. apr 2009

ano majka 🙂 aj ja som si vsimla ,,budem sa tesit, ze sa stretneme (musis dat nejake foto,aby sme sa spoznali 😉 )

egypt. : zelam veeeeeela stasticka!

katka1981
5. apr 2009

tehula, planujes Antolsku? Ja neviem co sa mi stalo, asi autosugescia, z obrovskeho stresu, strachu a paniky, som sa ukludnila. Mam taktiku, ze pokial by som to psychicky nezvladla, zozeniem si papier od psychologa a idem na CS. A preto som pokojna. Takze verim, ze budem mat lahky, rychly porod a za 4 dni budem doma. A budem hrda na seba, ze som to prezila, nebudem sa stresovat od teraz, ved by mala bola stale uplakana. A z nemocnice uz nemam strach. Navyse mi certica pisala, ze tam maju v bufete dobre pagace a to stoji zato. 😀

Certica a Petra1985 dakujem Vam!!!!

tehula
6. apr 2009

cau Katka1981: ja antolsku planujem od sameho zaciatku, lebo tam chodim k dokimu uz niekolko rokov na gyndu. Navyse mam Antolsku asi najblizsie k domu.
No, o pagacoch a fornetoch uz viem, sama som odskusala 😀
Mne sa uz tak nechce chodit do prace.....normalne vam zavidim, ktore ste uz na materskej, ja sa neviem dockat

skovka
6. apr 2009

Ahojte, tak ja som dnes prvy den doma 🙂 Zachvilu vyrazam na tu prednasku. Majka neviem ci to byva kazdy pondelok, ale na dverach Dr. Havaldu, Niznanskej.. je vycapeny taky papier, kde su terminy tych prednasok. Tak mozem dnes pozriet a potom vecer napisat, kedy su dalsie. A mne dr. odporucal vziat aj manzela, tak hadam sa mu podari odist z roboty. Ma to byt formou diskusie, mozes sa opytat na co len chces, tak si este musim premysliet, ze co vlastne chcem vediet 🙂

majka86
6. apr 2009

no tehula..ja sa uz na materskej nudim ... vsetci su v praci a ja nemam ist s kym ani von a samej sa mi nechce :o)

labudka
6. apr 2009

Ahojte 🙂
Chcem sa opýtať, nechystáte sa teraz niekedy začať chodiť na cvičenie k Ježíkovej??? myslím že berie od 30 týždňa, lenže ja nechodím na antolskú tak jej skúsim priniesť lístok od mojej dokyny.

majka86
6. apr 2009

no labudka skus..ja planujem tiez chodit, len cakam na zajtrajsok a na vymenny listok od lekara,mam aj od svojho ale nechcela ma vziat.. tak som celkom zvedava, ze co povie tebe..

diky skovka budem rada ak napises ako bolo..

skovka
6. apr 2009

No baby nestraste, ja idem k jezikovej zajtra ale listok mam len od svojej doktorky, tak hadam ma neposle domov..

labudka
6. apr 2009

majka - čiže si bola na prehliadke u nejakého lekára na antolskej??? a to ťa zobral iba kvôli tomu že potrebuješ lístok pre Ježíkovú???

majka86
6. apr 2009

nie labudka, ja som chodila k mojmu sukr. a chcela som chodit k jezikovej na tie cvicka..lenze ked som jej volala,tak povedala,ze ma vezme, az ked budem patrit na antolsku, napriek tomu som si vypytala vymenny listok od mojho lekara, lebo sa mi to nezdalo a aj ten moj lekar sa cudoval,ze on bezne vymenne listky daval.
a ked som jej volala druhy krat,pytala sa ci patrim na antolsku a ci mam vymenny listok, tak som povedala,ze ano, ze listok mam. A na to sa opytala ku ktoremu dr.chodim a ked zistila, ze to nie je listok od lekara z antolskej, tak mi zopakovala to, co uz predtym. Teda,ze mam zavolat, az budem ofic. patrit na antolsku. Aj sa ma pytala kedy mam termin porodu, tak ja dufam,ze mi potom zase nepovie,ze idem neskoro 😠

majka86
6. apr 2009

na prehliadku idem az zajtra, prvy krat..teda do poradne uz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre