Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pikino
10. apr 2009

diddi ma pravdu kto ma mat strie tak ich mat bude aj keby sa na hlavu postavil.
ja vyzeram ako fialove strasidlo cele prsia aj boky a to mam aj ten krem z biodermy a na strie od weledy a aj tak sa mi spravili.
a co sa tyka nabratych kil, tak uz mam na sebe skoro 20 kilo. a vobec ma to momentalne netrapi. vacsina bab schudne 10 kil este v porodnici. a ten zbytok behom roka kojenim. a ked nie tak dokojim a zacnem cvicit a zdravo jest. s tym nemam problem. 🙂
a nescem vas sklamat ale v tom osmom, deviatom mesiaci sa zvykne priberat tak kilo za tyzden. 😝 😀

katka1981
10. apr 2009

pikino, tak pritom ako zeriem to kilo tyzdenne by bolo ozaj malo. Ja neviem ci to uz nie jed podvedomy stres z porodu. Hlavne ze pisu, ze teraz sa pribera najviac a napisu ze 0,5kg tyzdenne. A aky je rozdiel v tych mesiacoch predtym ked by som mala priberat 2 kg mesacne? Ved 0,5 x 4 su 2 kg. Aj ja sa bojim ze ozaj to bude najmenej kilo tyzdenne.

miluska.h
11. apr 2009

Ahojte, dnes tu nikto nie je? 🙂

zuzkad
11. apr 2009

miluska 😉 😉 toto je telepatia...ja som sem nakukla teraz, ze idem mrknut, ci niekto neporodil sviatocne miminko 😅 😅 ...a pozeram, ze tu tisko nikde nikto...asi kazda relaxuje...az na mna u nas sa maluje dalsia izba a polovica bytu je ako v tanku...ale nevadi, tesim sa, ze budeme mat novu obyvacku 😉 😉

ako sa citis a co mimco poslucha ?? Mne maly zase zacal vystrkovat pasticku uz to asi 2tt nerobil, lebo sa nejak inak otocil a asi zas ma rucicky tak aby mohol boxovat-...tak ho nahanam po boku 🙂 🙂

katka1981
11. apr 2009

Ja mam pcit akoby sa mi tiez mala pretocila, lebo predtym mala pod pravymi rebrami nozciky, ostro kopkala a teraz akoby tam mala hlavicku lebo je to vacsie a nie je to ostre. Mohla sa pretocit? Ved predtym uz viac ako dve poradne mala hlavickui dole.

miluska.h
11. apr 2009

zuzi: no uz som myslela, ze si v porodnici 🙂 ja som dnes zacala 39 tt, sila ako to rychlo ubieha.... mna malicky teraz v poslednej dobe tlaci zadockom, sem tam sa mi vyduri brucho na jednej strane, a potom zas na druhej. ale za posledne dni sa mi strasne zvacsilo brusko, tak ten krpec bude asi fakt moc velky. inak stale len lezim, aby som vydrzala do stredy... v noci som bola na wecku a dostala som taky krc do brucha, ze som myslela, ze sa mi to zacalo, ale potom so si lahla a cakala a preslo to...

katka: no je to mozne... kedy mas najblizsu poradnu? nech ti spravia ultravzuk...

zuzkad
11. apr 2009

muliska este nieeeeeee...do nemocky az buduci tyzden sa chystam...teda dufam, ze moj maly bude spolupracovat s maminkou a pocka este tyzden...aby sme mali ukonceny 37tt 😉 😉
take krce mavam aj ja ...je to neprijemne, hlavne vecer a rano...ked som v klude to pride a mam bolesti...to vzdy vaham, ci to uz neprislo...ale ked ma to prejde a nic sa neopakuje...viem, ze to boli poslickovia 😉 😉

inac babulky dnes som prave rozmyslala, ci je mozne, aby sa mi maly otocil zase ...bol uz otoceny dole hlavickou, ale dva dni ma zase zacal kopat a mam hrcky na lavom boku...to som mavala ked bol pozdlne ...potom ked sa otocil dole hlavou bolo citi pohyby dole ako mam vajecniky, ale zase dva dni da mi hybe nejak inac...dufam, ze sa neotocil zase nejak ... 😖 😖

viem, ze u mojej sestry jej mala sa stale tocila, dokonca v den porodu ju museli pozerat na sone, lebo doky si nebola ista, ci je spravne otocena, na stastie bola dole hlavickou... 😀 😀

tehula
11. apr 2009

ahojte tehulky. Teraz sa mi uz zda na porod moc teplo, neodlozime to na jesen? 😀 😀 😀
Dnes sme vyuzili krasne slnecne pocasie a boli na mega dlheeeeej prechadzke, asi od 15.00 do 19.00 som utahana ako uz davno nie. Mimi mam zatial asi v rovnakej polohe hlavickou dole, tak nestraste, ze este si robia kolotoce aj neskor 😲
Musite verit, ze su uz ready na vystartovanie na svet hlavou vzhuru 😀
Drzte sa a keby daco, piste.........a este nerodte, mate cas

katka1981
11. apr 2009

Aoj Tehulka. Ako si pekne drzis vahu, mas nejaky tajny recept? 😀

terezka044
12. apr 2009

tehula, ty mas termin v juni? ja tiez, ideme na antolsku 😉

emjee
12. apr 2009

baby ja som cele tehu strie nemala (pribrala som 10kil) a urobili sa mi az posledny tyzden pred porodom, no najviac viditelne su teraz po porode - a to som poctivo mazala aj mazem elancylom

sinuhe
12. apr 2009

no ja som na tom bola podobne..cele tehu nic, potom sa mi urobila pamatna stria na bruchu 🙂 Najprv som si myslela, ze sa schova pri pupku, ale je stale vidiet..no co mame spomienku 🙂
Inak baby natierajte si prsia v porodnici, lebo ked sa naleju je to fakt sila a mozete tak predist nejakym tym pamiatkam..
Inak pribrala som 20kg a teraz skoro po 4 mesiacoch mam norm.vahu..necvicim, dojcim, nocne vstavanie a dlhe prechadzky s drobcekom urobili svoje, takze si z nazberanych kileciek velku hlavu nerobte 😉

miluska.h
12. apr 2009

zuzi: ja som len zartovala 🙂 musite vydrzat este aspon tyzden. Ty mas uz ist na buduci tyzden do nemocky alebo len do poradne?

emjee: ja zatial ziadnu striu nemam a rodim na buducu stredu, ale ocakavam, ze sa mi objavia po porode ☹ ty si tusim rodila sekciou... prosim Ta ako dlho po SC si mohla vstat z postele? a bolela ta jazva moooc? dakujem

tehulka: do jesene by si nevydrzala 🙂 ja mam posledny tyzden take stavy, ze umieram... v noci sa mi neda spat od bolesti krizov a bokov a uz sa neviem dockat stredy...

kocky, tie kila, co sa na nas nalepili, zhodime co najskor, nebojte 🙂 🙂 🙂

quetka
12. apr 2009

Ahojte kocky,
tak ja to uz mam za sebou 🙂 o tyzden sice skor ako som mala termin, ale dobre aj tak.
V kratkosti opisem moje zazitky z antolskej porodnice
Zacalo sa to utorok ked po poradni u dr. havaldu na ktorej som mu spomenula, ze sa mi nejak zmensilo brusko a citim nie tak casto pohyby plodu, mi navrhoval prijem alebo este pockame tyzden a ak sa pohyby nezmenia tak isty prijem ak do vtedy neporodim. Potom ma vysetril a vysetril ma bolestivo, nie velmi, ale dost sa vo mne sparal. Spravil mi ten halmitonov hmat ci cosi take a po prichode domov mi asi odisla zatka. Nieco take som mala na intimke, kontrakcie ziadne len tvrdnutie castejsie. Vecer som si lahla okolo 23.00 no o 0.00 som sa zobudila na plodovu vodu, bolo jej malo len intimka a gatky boli mokre, a zacali sa hned 4 minutove kontrakcie, teda dake bolesti v podbrusku, samoska zase som nechcela ist rodit 😀
o 0.40 uz sme sli autom na prijem, sluzbu mal daky fesi lekar 😉 a Lattakova, dosli sme okolo 1.00 do 1.30 vysetrenia prijem spisat etc.. na wc som tam este behala ma prehanalo. Otvorena na 4-5cm, okolo 2.00 sme dosli na porodny stol este som chcela pichnut epi, ma este raz vysetril no uz 6-7 cm som mala takze uz neslo pichnut. Plodova voda mi dalsia nechcela odtiec a lekar ju nevedel pustit, dosla super asistentka vzala ten hacik a hned na prvy krat mi to prepichla, kontrakcie teda skor bolest dako poslabli ale porod sa blizil o 40 minut som 3 krat zatlacila a mala bola vonku. Nesmierna uuuuuuuuulava 🙂 Na moje pocudovanie ten porod nebol tak bolestivy hoci mala ma aj trocha natrhla. Potom ma tam pekne fesi doktorko zasil asistntka pochvali za spolupracu, ze som to zvladla pekne nato ako som nechcela este rodit 😀 priniesli malu na prisatie a po dvoch hodka odvizli na sestonedelie.
Na sestonedeli som nemala s nikym ziadny konflikt sestricky aj lekari fajn, laktacna sestra super hoci som jej pomoc nepotrbovala lebo mala ma sala hned od zaciatku aj mieka mam zatial dost.
Izby sa dali ako v nemocnici strava nic moc, ale kedze ja som vela pila kvoli tvorbe mlieka tak to az tak nevadilo.

Akurat jeden neprijemny incident mala moja spolubyvajuca s jednou neprijemnou sestrou, ktory som tak trosku riesila aj ja. Ale keby to co spraviloa urobila mne tak su ju teda podam a riadne.

Celkove hodnotenie 8/10 😉
drzte sa babi co vas to este caka

katrin79
12. apr 2009

quetka: tak gratulujem k babatku🙂 a teda ti veeeeelmi zavidim, hlavne ten bezproblemovy porod, aj ja by som chcela take, ze trikrat zatlacim a malicka bude vonku, ale to neviem, ci sa mi podari, ja tiez chcem rodit s epi, ale teda uvidime, ci bude cas na to, aby mi ju vobec pichli, ja sa teda dost bojim tej bolesti, ja som taky bojko v tomto 😠 ale hovorim si, ze ked to zvladlo tolko zien predo mnou, snad to prezijem aj ja 😎

zuzkad
12. apr 2009

quetka v prvom rade ti gratulujem k miminku 😉 😉 a super porodu,, teda podla opisu mi prisiel super 🙂 🙂

zaroven dakujeme za infosky o nemocke co nove a aky pristup mali lekari, som rada, ze si bola spokojna...hned mam lepsi pocit aj ja z nemocky. Dufam, ze ked vam tu budem opisovat svoj porod, bude to prijemne citanie..resp..moj dobry pocit 😉 😉 😉

drz sa a miminko vitam na svete 🙂 🙂 😅 😅

miluska : vo stvrtok idem do poradne a mozno aj na sono a tam sa ma doky rozhodnut co a ako so mnou..kedy nastupim..takze uvidime 😉 😉 ..posnazim sa dat este sem vediet..a mozno sa doky rozhodne pockat..keby som sa zazrakom neotvarala 😉 😉 nechame sa prekvapit 😉 😉

katrin79
12. apr 2009

zuzkad: tak vidim, ze ty uz to mas len za par...mas aj strach? Ja mam este dva mesiace cas, ale ako sa poznam budem pred tym stresovat...mas aj vybrateho porodnika?

zuzkad
12. apr 2009

katrin79 veru veru mam to za par, ale zatial sa dost tesim na maleho a ta radost na maleho potlaca strach a neistotu z neznameho ...cize v poho sme 😉 😉 😉 ..podla mna aj ty ked to budes mat za par budes sa viac a viac tesit na miminko ...a to ti pomoze potlacit strach z porodu....sem tam rano ma strasie z predstavy, ze coskor ma caka porod a kontrakcie...ale to prejde rychlo---skor myslim na to ako budem mamina a ako budem mojkat maleho 😉 😉
lekara nemam zazmluvneneho...podla mna je na Antolskej kazdy profesional a dobry porodnik...a verim tam kazdemu dokymu 😉 😉 tie peniazky investujem do maleho inak 😉 😉 😉

miluska.h
12. apr 2009

quetka, gratulujem k dcerke 🙂 porod si mala super, aspon podla opisu mi to pripadalo, ze bolesti si mala len kratko... drzim palceky, nech ste zdravucki

zuzi: takze vo svtrtok uvidis... ja uz budem mat asi malinkeho na svete v tom case, ale este asi nebude pri mne, lebo po SC ze vraj davaju az najskor na 3.den babatko k maminke... ja sa budem snazit tiez informovat, ak chces, napis mi do IP mobil, mozem Ti napisat...

certica
12. apr 2009

quetka, supis porod. gratulujem 😎 . tak mate doma parik. a ako sa tvari gregor? vnima malu, ci si ju zatial velmi nevsima?

miluska, kedy mas naplanovanu sc? mne sa maly narodil vecer, druhy den doobeda som sa postavila a rovno zo sprchy som palila pre krpca a mala som ho u seba az do vecera, t.j. pol dna. na noc isiel este k sestrickam, ale nadranom mi ho priniesli na kojenie a odvtedy bol uz stale pri mne. takze zalezi, ako sa budes citit 😉

quetka
12. apr 2009

Diky kocky...

certica: bracek ju chodi stale obkukavat stale sa jej chce dotykat, hladkat a pusinkovat. No co je najhorsie tak jej chce odlozit duddlik. Jemu stale odkladame a ma ju len na spanie 🙂

Este som zabudla dopisat, dost vela bab sa tu pyta na nadstandart. Ja som tie izby videla len z chodby su hned vedla jedalne a su vraj len dve, aspon tak mi vravela sestricka, cize max 4baby tam ubytuju. Cize fakt treba vystihnut chvilu kedy su volne. den pred mojim porodom rodila cobejova takze jednu izbu mala sama pre seba, takze nebola sanca 🙂 ale inac v nicom sa az tak nelisia, telka mi vobec nechybala a nerezovu stolicku a kvetinku vo vaze som tiez nepostradala

miluska.h
12. apr 2009

certica: v utorok nastupujem do nemocky a v stredu budu rezat... citam temu "cisarsky rez" a som z toho nejaka vystrasena, lebo niektore maminy to opisuju ako horor.... ☹

zuzkad
12. apr 2009

quetka popisala si to dobre, podla mna nadstandart izbu nie je potrebne mat...dolezite su ine veci...a kazdu izbu predsa skrasluje miminko...to bude pre mna nadstandart 😉 😉 ozaj je pravda, ze je to tam teraz narvane ?? Niektora kocka tu pisala, ze je doost mamiciek po porode 😖 😖
Nezabudni dat foto miminka...nech mozme pozriet noveho cloviecika 😉 😉

miluska mas IP 😉 😉 a nestras sa zbytocne cisarakom...moja kamoska rodila CS a v pohode to zvladla...sice lezala prvy den ..ale v pohode aj rana sa zahojila...neboooj bude to ok 😉 😉

quetka
12. apr 2009

zuzkad: ani nie velmi, teda ked som dosla stredu rano, tak tusim na jednej izbe boli 3 kocky, no po stupom sa to vyprazdnilo, v piatok co som si vsimla uz boli niektore same na izbach dokonca jednu noc bola bunka co ma s nami sprchu prazdna. Ale skor to bolo preto, ze sa riesili len spontanne porody, ziadne planovane sekcie ani vyvolavacky podla mna nedavali kedze su sviatky. Dnes ked sme odchadzali nas slo prec 5 naraz a dole mali na prijem 6 porod 😀 ale bolo volno este aj tak.
no, idem nakojit a spat 🙂

certica
12. apr 2009

miluska, tak necitaj. vobec to neni horor, mne mozes verit 😀 😉

quetka, zlaty 🙂

miluska.h
12. apr 2009

diki certi, verim ti 😉

jvo
13. apr 2009

ahojte kocky tie co ste uz rodili na antolskej mozete mrknut na tento zoznam: http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto... ci je to vsetko co ste mali a potrebovali? Dakujem

quetka
13. apr 2009

jvo: nemala som vobec zbalene papuce pre otecka, doma ked sme odchadzali sme ich este hladali, ale nevzali a ani nebolo treba, davaju navleky
dalej mi tam boli zbytocne ponozky, ale mne bolo teplo na nohy takze preto
a nemala som ani Yal (klystir), ja som sa aj pytala ci budu davat ale kedze ma prehanalo aj doma pred odchodom som bola na wc, tak nechceli dat, ze to neni potrebne podla najnovsej mody
inac vsetko co je tam tak v skratke som mala a aj potrebovala

leahl
13. apr 2009

quetka,blahoželáme k bábätku,
miluska - každý má v podsate strach lebo nevie čo ho čaká ale báť sa nemusíš...ak si tehotenstvo zopakuješ
budeš chcieť ísť druhý krát len cisárskym..(ale v podstate to je jedno, ako hlavne, že budeš mať bábätko pri sebe
a z teba bude štastná mamina a na pôrod si ani nespomenieš) - nenechaj sa strašiť žiadnymi ,,pisatelkami,, Je to úplna pohoda.

miluska.h
13. apr 2009

leahl: dakujem za povzbudenie 🙂 tebe sa to uz tiez blizi, budes rodit cisarskym?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre