Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jvo
13. apr 2009

kocky prosim vas neviete kto schvaluje na antolskej planovane cisarske?

emjee
13. apr 2009

miluska nie ze mohla ale musela som 24hodin po zakroku uz vstat

kukenzi
13. apr 2009

ahojte,

ja len k tomu nadstandardu, izba nie je o nic lepsia ako ine, ani telka cloveku nechyba.... ale aj tak by som ho chcela, lebo to, ze moze byt otecko s dietatkom uz v porodnici, moct si ho popestovat je naozaj na nezaplatenie, za to ten nadstandard ozaj stoji, keby som mala opat volbu, ze je volny, nevaham ani minutu... ale prehnanu cenu ma teda riadne 😝

janne6969
14. apr 2009

Ahojte baby.
Neviete mi prosim dat cislo na ultrazvuk na Antolskej? Bola som tam osobne, ze sa objednam, ale uz tam nikdo nebol, tak som si opisala cislo z dveri. No volam tam uz asi dvatsiaty krat a stale mi to nikdo nebere.
Moc by ste mi pomohli.
Dakujem,

leahl
14. apr 2009

janne, ak Ti to bude stačiť, tak ja tam zajtra idem, skúsim sa na to popýtať a napíšem Ti. (nemáte niekto tel.číslo na rizikovú poradnu?)Ja idem k mojej doktorke na poradnu ale musím prísť v jej ordinačných hodinách.

terezka044
14. apr 2009

ahojky janne, cislo na UZV na antolsku je 02/68672618

najlepsie je volat od 12-13.00, v cca 15minutovych intervaloch aspon 2-3x. dost tazko sa tam da dovolat, na jeden uzv som dosla len tak, ze som volala, ale ma asi zabudli zapisat (volala som asi 300x a nikto to nebral tak som proste dosla 😝 ).
teraz uz som objednana, podarilo sa mi na druhy krat.

terezka044
14. apr 2009

a leahl, tu je konktakt na rizikovu poradnu, u doktora Janaca: http://www.zzz.sk/?profil=1123

janne6969
14. apr 2009

Dakujem baby. Uz sa mi to podarilo. Ale objednala ma az 22.4. neviem dokedy treba ten ultrazvuk absolvovat, tak dufam, ze uz nebude neskoro. Mam ist na tie prietoky.

terezka044
14. apr 2009

ja som na 17teho - v 32tt, malo by sa to absolvovat okolo 30tt, ale je to v pohode aj toho 22.4. neboj. aspon ti blizsie povie presny termin porodu a ake je babo velke, su to presnejsie informacie ako v 30tt. 😉

janne6969
14. apr 2009

No to dufam, ze to este bude v poho. To uz budem v 33tt. Ale vravela som jej to, tak uz viac preto neviem spravit.

tehula
14. apr 2009

ahojte kocky. Ako ste sviatkovali?
Babeny, co mate terminy tento tyzden-milushka, drzim vam silno palce, a zaroven zavidim. Ja uz to chcem mat za sebou.

nadstandard chcem presne len a len preto, co pise kukenzi, ale tak nezblaznim sa ani, ked bude obsadeny.....ved ked vas citam, tak stretnut tam take fassa baby, super, este bude fun

😀

pomaly si teda zacinam sledovat, ktora mate ako terminy......tak viem, ze s Katrin79 mame rovnaky den 😉

jasminet
14. apr 2009

baby, kolko tej vody resp. mineralok ste si brali do porodnice, resp. na sestonedelie??

quetka
14. apr 2009

baby, niesom si ista, ale tie kocky sice len dve co boli na nadstandartke sa mi zda ze tam za nimi nikto nesiel na izbu. Velmi som to sice nesledovala, ale mali sme prednasku s primarom, ten nam spominal, ze neni velmi dobre ak babatko pbkukava cela familia v uvodnych dnoch. Otecko je samoska v pohode, ale ked si predstavim, ze k mojej spolubyvajucej by dosla daka pocetnejsia navsteva, veru nebolo by mi to prijemne. Uz len na chodbe tam mala jedna kocka 8 ludi na navsteve, obsadili polku chodby a hluk nehorazny.

jasminet: tak ja som prve dni vypila skoro 4 litre denne 😀 kvoli laktacii, no potom to mlieko zo mna tieklo prudom, ale vravia tak 2-3 litre denne. Ak si vezmes cely ten pak mineralky mala by ti vystacit.

zuzkad
14. apr 2009

ahojte cakatelky a uz maminky 😉 😉

dnes som nejaka unavena, ale to z dovodu, ze v noci sme mali stastie pod oknami na soplakov, co sa opili a robili bordel hucali asi do druhej rano...nakoniec to musela riesit policia, lebo nebolo mozne aby skoncili..a este k tomu su to blbe decka, co rozbijaju auta a vsetko co im pride pod ruku 😠 😠

pobalena uz som len mi chyba fotak zbalit a nabijacku do nemocnice...ostatne asi mam. v taske mam zabalenu jednu vineu, aby som mala co pit po porode, a ostatne mineralky si necham doniest neskor, aby som s tym nebehala.

ozaj kocky co mate papier na EPI kedy to idete zaplatit..staci to aj ked sa pojde v den porodu platit aj za osobu pri porode ???

jasminet
14. apr 2009

quetka, ja som aj rozmyslala, ze celu tu prepravku, ci co to je, ale zas mi to prislo smiesne, ze idem rodit a nesiem si tasku a balik mineralok 😀 😀

tehula
14. apr 2009

baby, ja cim viac sa mi to blizi, tak som lenivejsia rozmyslat, co zbalit. Nakoniec vsetko odbijem, ze aaaaaaaa, ved potom muz donesie a ved toto a tamto.....Horor, zacina to byt jak s nakupom vybavicky. V 1.trimestri mi hrabalo a nakupila som oblecko az po vel, 74, jak keby som sa uz von nemala dostat a teraz nie som schopna dokopat sa a konecne objednat kocik. Furt by som len prechadzkovala a uzivala si slniecko vonku, a porod odkladam 😀

pikino
14. apr 2009

ja som dnes reorganizovala kabelu do porodky. a som zhrozena co tam mam vsetko nacpate. ale vsetko to potrebujem. som si to rozdelila na veci co potrebujem k porodu tie som si dala do malej prirucnej a zbytok do velkej cestovnej kabely.a to mi tam este kopec veci chyba. ze ich tam dam az ked to na mna pride. 😝
som zbalena ako na mesiac do teplych krajin. 😀

quetka
14. apr 2009

jasminet: na porod si vezmi jednu, aj tak sice nemozes pit, ale mozes si tym oplachnut usta aspon a malinky glg si dat aby si nemala sucho dole v krku a dalsi den ti donesu zvysnych 5 a vobec to neni smiesne, skoro kazda tam behala s prepravkami 🙂

zuzkad: epi si zaplat pre istotu vopred, ja som nemala zaplatenu tak nechceli pichnut, ale mali sme pripravene ze sa zaplati pred porodom, lenze jak som pisala uz som bola na 4-5 cm a uz to bolo take ze aj keby siel manzel zaplatit to trva tak 30min a kym by dosiel mozem aj porodit, som sa mala aj rozhodnut ci chcem ostat sama manzel pojde platit alebo pojdem bez epi s rizikom, este ma aj skontroloval a uz bolo 6cm takze nesiel nikam a rodila som. Ako prvorodicka id na istotu, prvy porod je narocnejsi.

quetka
14. apr 2009

oprava: tam malo byt *pojdem bez epi bez rizika 🙂

terezka044
14. apr 2009

quetka a kedy treba ten epidural zaplatit, dohodnut sa? ked prides do nemocnice alebo aj niekolko dni, tyzdnov predtym?

inak ja sa toho teda dost desim. nakolko tam budem asi najmladsia, bojim sa, co si ku mne budu dovolovat. 😖

rybca
14. apr 2009

Ahojte, ja si myslim, ze zaplatenim a tyzdne vopred nic nepokazim, vsak ked si predstavim ako prvorodicka pridem do nemocnice s porodnymi bolestami nebudem mysliet na to, ze mam este platit epi a aj ked bude so mnou priatel (ked to stihne z NL), tak budem radsej nech je co najviac so mnou, ako by mal pobehovat po nemocnici a platit vsetko mozne

emjee
14. apr 2009

baby ale manzela resp. sprievodnu osobu pri porode vam nedovolia zaplatit skor, az tesne pred porodom 😉 takze ked uz bude v pokladni, moze zaplatit rovno aj tu epi
inak ja som si epi platila den pred porodom 😀

rybca
14. apr 2009

emjee - to si presne vedela, ze zajtra budes rodit?

zuzkad
14. apr 2009

juuj babulky drzte paste Miluske zajtra bude maminkaaaaa....tak jej poposielajme vela energie 😉 😉

rybca bola si na tej prednaske o EPI ??

vo stvrtok idem do poradne, tak si pojdem zaplatit aj EPI radsej...ale to som netusila, ze aj otecka pri porode musim zaplatit az v den "D" jaaaj dobre vediet 😉 😉

quetka ty si mala mineralky od zaciatku pri sebe ?? alebo ti ich dodatocne priniesli ?? Ja ako som uz pisala v taske mam k porodu 0.5l mineralku neperlivu..a velku vineu...nezvladnem si viac naraz odniest 😝 😝

rybca
14. apr 2009

zuzka ahoj, bola som, no len z toho zaciatku som vela nemala, at jedna - ta doktorka strasne potichu rozpravala, zeny sumeli, potom este ta sestricka rozdavala papiere, no keby som mala zopakovat co tam hovorili, tak neviem ci by som zo seba nieco dostala..🙂

ja idem zajtra na kultivacie, tak dufam, ze uz ma posle do nemocky a ked tam budem, tak si tiez zaplatim co sa da, priatel chce aj ten box, aj nadstandardnu izbu

certica
14. apr 2009

zuzka, ja som mala so sebou tusim dve flase (0,5l a 1,5l) a potom MM priebezne nosil podla potreby a mojich poziadaviek, co bolo treba. a v podstate absolutne vsetko kupis aj priamo v nemocnici, ved nejdete na kraj sveta 😀 , takze ziadne obavy 😉.

miluska, drzim prsty...akurat ma napadlo, ze budeme mat rovnaky termin porodu, moj krpec ma zajtra 1 rok 🙂

zuzkad
14. apr 2009

rybca aj sme ta hladali so skovkou, nevedeli sme ktora si to mohla byt...len medzi sebou sme si tipovali ci si ta alebo ta...ale neviem, ja osobne som radsej nikoho neoslovila, lebo urcite by som si tipla zle 😀 😀 kde si sedela ...nebola si nahodou oproti oknam ?? jednu kocku sme mali vytipovanu..ale neviem ci si to bola ty...inac ani ja som prvo polovicu nepocula, presne ako pises sum, ticha prednaska...na ten plagat som ani nevidela 😀 😀

certica tak nejak to mam aj ja v plane 😉 😉 ved tu vodu mi mozu kedykolvek dokupit...na prvu hodku po porode budem mat vineu 😉 😉

booze boh vie, co beha hlavou miluske...ked vie, ze zajtra bude maminka 😅 😅

rybca
14. apr 2009

zuzka - bola som chrbtom k oknam v tom vzdialenejsom rade, mala som tmavomodre tricko s bledym vzorom odspodu..🙂 mna si tam nechali uplne naposledy, este mi musia urobit vysetrenie na zrazanlivost..🙂

zuzkad
14. apr 2009

tak potom sme tipovali zle...esteze som nesla oslovit niekoho 😀 😀 skoda, lebo by som ta rada sponznala...inac aj skovka je zlata babyzna.. 😉 😉

rybca
14. apr 2009

no ak ste hadali podla fotky, tak sa necudujem..🙂 teraz uz ani vlasy tak nenosim, bo su minimalne o pol metra kratsie..🙂 a aj do tvare som pribratejsia..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre