Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pipi1211
22. apr 2007

no moj drahy si mysli ze bude dokonca porod filmovat,hrdina moj... som zvedava 😀

lusil2005
22. apr 2007

uf vy si trufate 😀 😀 😀
tak drzim palec!
inac - neviete ako to funguje na antolskej? mozete nieco pit/jest pocas prvej doby? viem ze v ruzinove dovolia pit neochutenu mineralku a tusim hroznovy cukor dovolia. ako to funguje tu? nech viem co si mam zabalit a na co sa pripravit (psychicky/fyzicky) 😝

ajuskamimi
22. apr 2007

tak ten moj prizna, ze porod - az taky hrdina nie je a to sa mi paci. Ale pred tymto kurzom rodicovskych zrucnosti, co sme mali cez vikend mi vadilo, ked hovoril, ze naco mi je taky kurz, kazdy sa vie postarat o mimi, tak aj ja to zvladnem, ze on ma to nauci, no a videla som 😀 bola sranda, ked prebaloval babiku a vyvrtol nozicku a podobne.

ajuskamimi
22. apr 2007

LUSIL nesmie sa pit, mozes si iba usta vyplachovat alebo namacat, lebo sa ti pri dychani pri kontrakciach vysusia.

pipi1211
22. apr 2007

ja som sa minule pytala Jezikovej a vravela ze vraj nie,len si mozes pusu ovlazovat vodou 😒
ajuska a kde ste boli na tom kurze? 😕

ajuskamimi
22. apr 2007

PIPI v Petrzalke, organizuje to club lilly, bolo to dvojdnove a super. Kopec veci som netusila a teraz viem co a ako, takze mne sa to velmi pacilo 😉

lusil2005
22. apr 2007

ajuska moj manzelik sa porodu moc neboji ale zas - ja ani nechcem aby bol pri nohach. len nech mi je pri hlave a drzi ma silnoooo za ruku. a som velmi rada ze s tym nema problem, lebo ja som taka citlivka a velmo sa bojim. a dost mi pomoze ked ho tam budem mat. aj pocas prvej doby - neviem si predstavit co by som tam robila bez neho. uz len to ze tam mam byt niekolko hodin sama je pre mna deprimujuce.

uf... a ked tam budem 12 hodin trpiet??? vsak im tam odpadnem ked mi nedaju aspon nieco na posilnenie - nejaky cukor alebo nieco. nie to este pit!!!

ajuskamimi
22. apr 2007

LUSIL toho sa aj ja bojim. Ked sa nenajem a nenapijem, tak odpadnem, lebo moj organizmus je oslabeny, tak neviem ako to zvladnem. Ale vraj jest ti ani nebude chutit, takze to nebudes vnimat, teda ten hlad nebudes vnimat tak ako keby si nejedla, ked nie si tehotna. Aspon tak nam to bolo povedane na cviceni.

pipi1211
22. apr 2007

a ako by sme sa tam s drahym dostali? 😕 niaky kontakt alebo tak? a co ta to vyslo?

lusil2005
22. apr 2007

ked ja som taka... ked nepijem alebo sa nenajem tak dlho, toci sa mi hlava, som strasne slaba a tak. a este ked budem unavena... 😖
no uvidime. snad vedia co cinia 🙂

ajuskamimi
22. apr 2007

PIPI poslem ti info cez IP, lebo tu sa to tusim tak nesmie uverejnovat 🙂

pipi1211
22. apr 2007

ale co som pocula baby tak skoro kazda potajomky pije aspon vodu z vodovodu... 😉

lusil2005
22. apr 2007

ajuska posli aj mne prosiiiim! 😅

lucqa
22. apr 2007

Ahojte, tak ja este stale nist, takze zajtra ma caka poradna a hematologia. Som zvedava co nove na Antolskej 😨 Nakoniec ma este aj predbehnete 😉

ajuskamimi
22. apr 2007

oki LUSIL poslem

PIPI no hej, co oko nevidi, to srdce neboli, ale si vezmi, kedby nastali nejake komplikacie a ty budes plna vody, neviem, ci by som to riskovala 😉

pipi1211
22. apr 2007

tak zamozrejme ze by som to neprehanala no mozno niaky ten glg 😅 neviem... uvidime 😅

lusil2005
22. apr 2007

bleeee voda z vodovodu 😖

ajuska no ale - preco v ruzinove mozem? a este aj ten hroznovy cukor... a tu nist. su zli zli zli! 😀

lucqa haaha to hadam nie 😀 a neuvazujes o tom to trosku "urychlit"? ci radsej si pockas na spontanno?

ajuskamimi
22. apr 2007

LUSIL hej viem, ze niekde sa moze, vraj v Cechach mozes aj urcite ovocie pred a pocas porodu, ale tu je to proste tak babkovsky, takze musime nejak zvladnut aj toto. Sak ked to zvladli ine, preco by sme nezvladli aj my, no nie?

LUCQA chlapci su vraj lenivsi pri prichode na svet, takze kludne mozes mat drobca az koncom tyzdna ak nie neskor. Uz to tych par dni vydrz, coskoro budes mat potom 😉

lucqa
22. apr 2007

lusil pokecam zajtra s doktorkou ako to vidi, lebo uz zacinam sledovat kazde pichnutie v boku. Ak by nebolo ziadne riziko, tak by som to aj urychlila a moj manzelik duplom 🙂 Ten ho uz ukecava na vsetko co ma nachystane 😀

no a k tomu jedeniu a pitiu, mne kym nekleslo brusko, tak mi byvalo zle od hladu, ale aj ked som sa najedla a teraz uz je to pohoda... dokonca sa mi dobre chodi a spi. Len ako prezijem porod nasmadno, to teda neviem 😅

lucqa
22. apr 2007

ajuska len ja uz mam "cestovnu horucku" 😲

lusil2005
22. apr 2007

hej hej. myslim ze aj ja uz by som sa zacala pomaly dozadovat nejakeho urychlenia 🙂 ale zas - nikdy nevies kedy ti vyvolavacka zaberie takze sa ti pobyt v nemocnici moze natiahnut... ale po termine uz by som asi kaslala na jeden - dva dni navyse :P

diddi
22. apr 2007

caute baby, zajtra sa tam vidime 🙂 ja dojdem sama ☹
lucqa, ja mam hematologiu v stredu 😠

olianko
22. apr 2007

ahojte kocky 🙂 ja som rodila na Antolskej a dalo sa to vydrzat bez vody.len som si vyplachovala usta/a trosku si aj glgla 😕 😉 / a ovlazovala pery.Len potom som sa nevedela dopit 🙂

ajuskamimi
22. apr 2007

oki baby, tak ja sa lucim, tazko sa mi dycha, maly sa vrti ako divosko, tu noha, tam ritka, tam hlavicka, takze idem si lahnut 😉 majte sa krasne

lusil2005
22. apr 2007

diddi hej hej. inac - som fakt zvedava o com nam tam budu rozpravat tri hodiny. celkom sa tesim!!! to by nemala byt len prednaska pre otcov ale aj pre mamicky... pochybujem ze budu rozpravat tri hodiny len o tom ako nam ma ocko ovlazovat pery a nema si vsimat ked ho budeme castovat vselijakymi nadavkami 😀

lucqa
22. apr 2007

ved to, ze po termine uz je to len take cakanie a cakanie... 😕

diddi, ja idem skusit zajtra pred siedmou ´vytiahnut nejake "vyherne" cisielko 😀 Len uz ma aj zila boli odkedy mi z nej spravili vycapnu pipu 😨

diddi
22. apr 2007

juj, to sa fakt nesmie pit...dokelu, to som raz zazila po operacii, ked mi nedovolili pit, az som plakala,zby mi trochu dali...potom dosla sestricka, otvorila som usta a utierala ma vlhkou handrickou...to je najhorsie ked sa nesmie pit...to jedlo mi az tak nevadi...no co, ideme na saharu

lusil2005
22. apr 2007

oh baby mate to tazke... 😨

pipi1211
22. apr 2007

ale co zvladneme nie? 😉 pre tych nasich drobcov cokolvek 😉

diddi
22. apr 2007

ja budem tahat v stredu...raz sa mi podarilo 4. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre