Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzana581
21. apr 2009

Prosím, nevie mi žiadna poradiť, či treba ísť na antolskú sa prihlásiť len doobeda, alebo sú tam niektorý deň poobede?

susy
21. apr 2009

Ahojte. Neviete mi poradit v akých intervaloch ste chodili na poradnu od 30tt alebo od 35tt ? napr.Dr. Janáčovi ? Dakujem

adulka55
22. apr 2009

Miluska, gratulujem, nádherne si to celé popísala, neubránila som sa slzám...

Ak nechceš nemusíš mi na to odpovedať, ale z predchádzajúcich článkov viem, že si mala rodiť na antolskej, prečo si sa rozhodla rodiť v Ružinove?

wiola
22. apr 2009

Ahojte babulky 🙂

Zo srdiecka gratulujem vsetkym novym mamineckam!!!!! 😵 😵 😵

susy : ja osobne som chodila kazde 4 tyzdne,,ale nie Janacovi

labudka
22. apr 2009

zuzana581 - neviem či ti poradím, ale tu jedna kočka odfotila ordinačné hodiny na Antolskej ,

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

wiola
22. apr 2009

zuzanka : fakt neviem ako je to s tym poobednajsim ordinovanim,...Ale tak ako som ti teraz pisala do ip,..radsej skus to doobedie a mali by tam byt tak do druhej,..

wiola
22. apr 2009

no super labudka 🙂 ,..zuzi to ti urcite pomoze

labudka
22. apr 2009

Zuzana581 - Ja by som išla asi hneď k tomu ktorého si chcem zazmluvniť, aby ma poznal od prvej chvíle.

tehula
22. apr 2009

miluska: gratulujem ti, krasne a polopate si to popisala, presne, co nas vsetky zaujima. Ach, len ta sekcia, najma presne tie stavy nevolnosti.....to je to, co ma plasi. Zavidim ti, ze uz mas mrnaska doma, ja sa uz neviem dockat. Vcera rodila znama, ach, hned by som s nou menila......

Kocka co sa pytala na poradne od 30 do 34tt, chodi sa kazde 3tt, od 34tt kazde 2tt a od 36tt kazdy tyzden. Aspon ja to tak mam predtlacene v tehu knizke a doki ma tak aj vola na poradne.

zuzana581
22. apr 2009

Ďakujem baby. Inak Labudka, on ma pozná, ja som u neho rodila prvú dcéru.

akejka
22. apr 2009

ahoj miluska. Gratulujem k mimi. K tvojmu priebehu pôrodu - resp pobytu na odd. šestonedelia - našla som tam jednu nevýhodu oproti Antolskej - že ti na 3. deň po pôrode nosili mimi na dojčenie každé 3 hodiny...pre úspešné spustenie mliečka je dôležité častejšie prikladanie prvé dni...tzn. mali ti ju nechať na izbe aspoň na pol dňa...či nezvládala si to sa o ňu starať ?
Na Antolskej ti 2 dni po sekcii ráno prinesú bábo a nechajú ti ho tam, nenosia ti ho každé 3 hodiny...to je dosť málo...na spustenie mliečka treba prikladať častejšie...min. každé 2 hodiny, ja som si 2. deň po pôrode sekciou spustila laktáciu veľmi častým prikladaním malej (aj každú hodinu, hodinu a pol...)
Inak pôrod si mala celkom pohodičkový, ukážkový, aspoň si si ho vychutnala 😉

maminahenika - fúúú to ťa obdivujem, ako si zvládala tancovať 9 dní po sekcii na svadbe. to si teda riadne roztočila 😉 Ja som 9 dní po sekciách nemala veru chuť, ani silu tancovať...ale tiež som šla na svadbu kamošky deň po prepustení z nemocnice - ale robili mi kyretáž 😢 (potratila som v 8TT). Pustili ma na reverz a krútili hlavami, ako môžem ísť na svadbu - ale keďže som smútila, moc som sa na tej svadbe nebavila, ani netancovala. Hrozne ma bolelo brucho...musela som sa šetriť. Nevesta sa o tom so mnou bavila celý večer, pár mesiacov pred svadbou prežila to isté,ako ja...

miluska.h
22. apr 2009

kocky dakujem Vam za gratulacie 🙂

adulka: povodne ma moja gynekologicka mala poslat na antolsku do poradne v 36.tt, ale ona to stale natahovala (v 36tt som bola este stale u nej), ze staci ked pojdem v 37tt, lenze ta dokyna, ktora ma mala rodit ordinuje len v piatok a zhodou okolnosti vtedy to pripadlo na velku noc. Tak som sa nastvala a vyuzila som odporucania na Dr. Divekyho a vobec to nelutujem. nakolko som mala planovanu sekciu, tieto veci treba vybavit co najskor, pretoze termin sekcie sa stanovuje vacsinou 14 az 10 dni pre terminom porodu.

akejka: maleho mi nosili od zaciatku kazde 3 hodiny cez den, len v noci ma nechali spat (dali mi nejaku injekciu na spanie) a potom v sobotu mi ho priniesli rano uz nastalo a necakane nas pustili v nedelu domov. myslela som, ze nas pustia najskor v pondelok, ale bol tam naval porodov, tak potrebovali vyprazdnit izby. mliecko sa mi vytvorilo neskor az na 3. den, ale vzhladom na planovany cisarak je to normalne.

majka86
22. apr 2009

aj ja uz chcem babatko.. 😔 gratulujem maminkam🙂

dnes som sa dozvedela,ze babatko uz zodpoveda 39 tt a ma 3900g,som sa najprv dost nalakala,ze je velka,ale vraj je to pekna vaha, ale skor ma trapi taka malickost, sestricka mi namiesto 3900 napisala 3400, myslite,ze je to podstatne? dufam,ze sa na to nezabudnem opytat mojho porodnika ☹

hm.. ale mam taku otazku na mamicky, ktore rodili normalne, som sa to pytala aj mojej maminy, ale uz si nepamatala ako to bolo, je to mozno trosku blba otazka, tak ale skusim 😀 ked vas prijali na porodnici s tym,ze odtiekla plodova voda, ako to prebiehalo? prezliekli ste sa, robili vysetrenia a vy ste mali na sebe stale spodne pradlo s vlozkou a tu ste mali, kym plodovka uplne neodtiekla? alebo je to uplne inak..

tehula
22. apr 2009

majka86: ved ty uz to mas cobi dup tu. Ja si este musim pockat na malicku dlhsie.

Tiez by ma zaujimal polopate klasicky porod. Prosim napiste ako to je...............je mi to smiesne, ale tak neviem, ci ta voda odtecie naraz a pak mozem behat iba v nohavickach, alebo musim uz vlozku mat, a tiez ako je to s koselou na porodny sal.
Potom ma zaujima konkretne na Antolskej, ako je to so vzdycharnou.......ci tam mamicka musi byt poslusne zavreta (no tam tusim nesmie ist otecko ani iny clovek okrem rodiciek), alebo ci ma pustia niekam na chodbu za muzom, ze sa pokusim prechadzat a postupovat porod so vzdychanim tam........
Potom ma zaujima, na ktorom poschodi sa vlastne rodi a to oddelenie 6nedel ci je na inom poschodi.

A este sa chcem spytat, ci ste niektora aj po odteceni vody este vyckavali doma radsej, alebo uz rovno sli na prijem.....ze kolko minutove kontrakcie ste mali, ked ste nasadali do auta.

A posledna otazka........ked to na mna pride, to sa uz nevola sanitka ako za sociku, vsak? Pytam sa preto, ze auto nemame, tak ci mam volat taxik 😀

skovka
22. apr 2009

Ahojte, miluska tak gratulujem, s henikou ste nam to krasne popisali, ja uz sa na ten porod tusim zacinam tesit, ked citam, ako ste to prezivali vy. Tak vam prajem dostatok sil, lebo porodom to vsetko este len zacina 🙂

ZuziD tak to je na slaktrafenie, ze ten zub este nemohol vydrzat, kym odrodis, no ale aspon to mas uz za sebou, tak sa pekne zotav a potom uz len sup sup porod... to bude lavou zadnou 😉
Bola som dnes na cviceni, tak som sa pytala, ako je to s tym kocikovanim po navrate z porodnice. Tak ze najlepsie je zacat chodit von az takych 7-8 dni po porode, dovtedy ze treba babatko "otuzovat", nechat ho pri otvorenom okne, samozrejme patricne oblecene, ale bez prievanu a az potom ist s nim von. Ale ze vsetko zavisi od pocasia, a kedze uz teraz bude teplucko, tak na ten 7 den to uz bude v poho urcite.
Ozaj niekto sa tam pytal na vineu, tak tu tiez odporucili, ale bezbublinkovu, zevraj uz aj ta sa da zohnat, tak ak taku objavite, tak napiste ze kde 🙂
Na poradni inac nic nove, akurat ze asi je dost vela porodov, lebo doky vravel, ze vcera aj dnes je furt na operacke, takze sme si aj v cakarni dlhsie posedeli...

Skusenejsie maminy dajte teda vediet ako to je s tou plodovou vodou, celkom ma ta otazka zaujala...

kobolova
22. apr 2009

Takze som si dnes vybrala Havaldu, aj ma zobral ako svoju pacientku, takze super. 😀 O 3 tyzdne mam ist k nemu prvykrat, tak uvidim... Dakujem za rady.

skovka
22. apr 2009

Kobolova bola si dnes tam? O ktorej? To sme tam mozno sedeli aj spolu...

julenka
22. apr 2009

ja chcem vedit ci si mam pribalit aj gel na intimnu hygienu/napr.laktacyd/ked ho bezne pouzivam alebo staci chlorofilovy sprej

tehula
22. apr 2009

ja sa chystam na poradnu v piatok, Takze vravite, ze knihu si radsej so sebou vziat? 😀
No, tak radsej vyrazim skor, aby ma doki do obeda vzal........

wiola
22. apr 2009

🙂 ahojte

majka nebola si nahodou v pondelok na tej prednaske o 12:30?

julenka: ja si beriem gel na intim.hyg. ,,,aj pri prvom porode sa mi osvedcil ,..konkretne chilly intima antibakterial.

mne, ked plodova voda odtekala som mala poporodnu vlozku,ktoru mi dali v nemocke,..ale nerodila som na antolskej . Som citala,ze radia si do prirucnej tasky pribalit par takych vloziek pre pripad odtekania plodovej vody

skovka
22. apr 2009

Baby ja uz som viac krat pocula od doktorov aj dnes sme to s p.Jezikovou preberali, ze ziadne mydla, ani intimne sa neodporucaju po porode, len cista voda a hlavne vzdusne kupele, cize vetrat kedykolvek sa len da...

wiola
22. apr 2009

inak odtecenie plodovej vody (spontanne) moze byt aj niekolko hodin pred samotnym zacatim porodu,,ale radia hned radsej vyrazit do nemocky lebo hrozi zvysene riziko infekcie.

zuzkad
22. apr 2009

ahojte kocky,

skovka : ja si hovorim, ze sa pripravujem na porod...lebo celu noc som mala bolesti...potom ta trhacka ..teraz od vcera nemozem zut...bolia ma cele usta ...rozpravam ledva medzi zuby...tak si hovorim, ze porod horsi nemoze byt...dnes som bola rano na odbere a doslo mi zle, tak som volala svagrovi, ze nech pride pre mna...ved bol par minut odo mna...ale sestricka bola strasne zlata...ked som jej povedala, co som si prezila volala na stomatochirurgiu a pytala sa co si mam davat, aby sa mi rana rychlo zahojila a aby sa zapal nezhorsil....tak som dostala rady...a teraz lezim s ladom na lici 😖 😖

Zajtra ma caka poradna, tak som zvedava co nove sa dozviem...po pravde ako sa tesim na maleho, teraz na porod nemam naladu, lebo som ubolena a slaba...neviem akoby som porod teraz zvladla...ale verim, ze moj maly chrobacik pocka kym sa mamina da do poriadku a potom sa popyta na svet 😉 😉

wiola
22. apr 2009

ano,..aj ja som to pocula,,Teda je to urcite pravda,..a hlavne o tom vetrani ,,Ale mne sa fakt dobre osvedcil ten gel,..Odporucil mi ho pri prvom porode dokonca sam gynekolog,..ze je to fajn pri na nastrihoch koli zabraneniu infekcii...,a popritom samozrejme vela vetrat 😉

bibi1711
22. apr 2009

Ahojte kočky,
na predpôrodnej príprave sme včera rozoberali presne to, na čo sa pýtate. Keď odtečie plodová voda, musí sa ísť hneď do pôrodnice, kde si vás už nechajú, aj keď pôrod môže nastať aj o týžden. Plodová voda sa tvorí stále, to znamená, že musíte nosiť vložku po celý čas. V pôrodnici vraj musíte ostatť preto, že bábo musí byť stále pod dozorom...ozvy a tak....lebo že stav sa môže kedykoľvek zmeniť.
To nám povedala pani Ježíková včera.

skovka
22. apr 2009

No zuzi nezavidim, ale uz bude len lepsie, tak vravis, ze teraz mas ladovy usmev, hej? 😀
Ja musim ist v piatok na krv, kvoli PEDE, takze zas budem vstavat okolo 5:45, cize bude zo mna cely den mrtvola..

skovka
22. apr 2009

Zuzi a ked nemozes este zut, tak to mas predpripravu na sestonedelie a kojenie, ked sme dnes rozoberali, ze co vsetko sa nema pocas dojcenia jest, tak nam z toho vyslo, ze budeme len na vode 😀
Ja som inac za posledne tri tyzdne uz vobec nepribrala, ale doky povedal, ze to je v poriadku, ze babenko rastie aj tak..

tehula
22. apr 2009

pane boze, tak to dufam, ze mi voda odide az na sale prepichnutim, nech tam nejdem zbytocne skoro.

A s tou vzdycharnou viete info? Musim tam byt, ci sa mozem aj na chodbe prechadzat?

skovka
22. apr 2009

Mne sa to nejak nezda s tym tyzdnom, ze ked odide voda, tak sa moze stat ze az o tyzden budeme rodit. To asi ked len trochu odtecie, alebo ked sme si nie isti, ci islo o plodovu vodu, aj ked v nemocke to uz zistia urcite, tak si nas tam nechaju na pozorovani. Ale ked odtecie plodova voda, tak babeno musi ist von, nie? Nemoze tam predsa ostat len tak, na sucho 😉

skovka
22. apr 2009

A este som zabudla jednu info: Ked vas prepustia z nemocnice, daju vam prepustaciu spravu, davaju iba jeden original, ten si treba odfotit a odovzdat svojej lekarke, ale kazdopadne si treba nechat kopiu, lebo ak nahodou nastanu nejake komplikacie pocas sestonedelia, tak mame narok ist za lekarom do nemocnice, kde to budu riesit, po sestonedeli nas bude riesit uz nasa lekarka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre