Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

slnecnica11
27. apr 2009

čaute kočky,prave som sa pobalila do nemocnice
dobry zoznam je na antolsku,prehladny,aj ten vseobecny,
tam je fakt vsetko dopodrobna 🙂

mneme
27. apr 2009

ahojte dievcata, mohli by ste sa so mnou podelit o vase porodne skusenosti s dr. Oravcom? dakujem

rybca
27. apr 2009

slnecnica - odkial mas zoznam na antolsku?

zuzkad
27. apr 2009

ahojte kocky 🙂

nakukla som sem ako sa tu mate a co je nove 😉 😉 ...teraz normalne zistujem, ze som tu sama v mojom termine, resp. v mojom tt ☹ ☹ ☹ to sa s nikym nestretnem na Antolskej ☹ ☹

tehula to ako si popisala tie stahy maternice...to mavam denne aj 3x ...a zevraj su to poslickovia...cize vsetko je ok...tvoje telo sa pripravuje na porod 😉 😉 😉

slnecnica11 aky mas zoznam ?? Mozno nieco dobalim...ak zistim, ze mi nieco chyba 😉 😉

slnecnica11
27. apr 2009

rybca,zuzkad,to som si dala do googlu a tam to najdete,"zoznam veci do porodnice antolska"
zuzkad,ved aj s tym tvojim som to skombinovala 🙂

rybca
27. apr 2009

zuzka - ja si pytam ten zoznam, aby som mohla este nieco vybalit, cak este tam nemam kozmetiku a papuce a uz mam plnu cestovnu stredne velku tasku..🙂

zuzkad
27. apr 2009

slnecnica11 idem kuk ...teda idem googlit...mozno nieco objavim este...inac skoda, podla mna by mala kazda nemocnica mat na nete automat. zoznam do porodnice, aby si kazda mamina mohla pozriet...popripade aj v poradni by to mohli mat nafotene a pred porodom to kazdej maminke dat k tehu knizke 😉 😉 ale to by som chcela asi moc 🙂 🙂

zuzkad
27. apr 2009

rybca aj mne taska praska uz a to este nemam zupan zabaleny...ale ten si buchnem do igelitky ked to pride na mna...len dufam, ze ho nezabudnem 😒 😒

zuul
27. apr 2009

ahojte maminky,
môžem pomôcť 😀 my sme už tt doma z antolskej.
balíte tašku?

rybca
27. apr 2009

tam je inac aj dost veciciek pre babatko, ale to som pocula, ci citala, ze pre babatko daju veci v nemocnici, ja som pre babatko zabalila len plienky, postolky, rukavicky, ciapku a ponozky, tak teraz neviem, cak to ked to mam vsetko vziat tak to ani neznesiem z nasho 5. poschodia

slnecnica11
27. apr 2009

www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-antolska.php - 15k - Archiv - Podobné stránky
Další výsledky z www.dietaaja.sk »

rybca
27. apr 2009

zuul - taska je uz skoro pobalena, ale daj typy co z tade mozeme vybrat, lebo to vyzera katastrofalne..🙂 co si skutocne treba zobrat pre sseba a co pre babatko?

slnecnica11
27. apr 2009

zuul,jasne,daj vsetko vediet

adulka55
27. apr 2009

zuul- asi by si nám všetkým pomohla tak sem s infoškami.. všetko sa nám zíde vedieť...

akejka
27. apr 2009

katka, tehula - ten manéver určite nerobia každej mamine pred pôrodom. Robí to dr. rukou - keď ťa prehmatáva zvnútra, (či a na koľko cm si si otvorená) tak tou rukou vnútri akoby otočí...aspoň mne to tak pripadalo, dosť ma to zabolelo. Nikdy predtým ma tak nezabolelo vyšetrenie, ako teraz...
Ozaj pred 1. pôrodom mi v poradniach tento manéver nerobili.

mneme: s dr. Oravcom mám veľmi dobrú skúsenosť, zachránil malej život. Hneď ako ku mne prišiel pri pôrode (vyše polhodinu som tlačila a nič, malá sa zakliesnila v panve a neposúvala sa von) nariadil sekciu. Bolo mu jasné, že malú sama, ani s kliešťami a ničím iným nevytlačím...Na ten súcitný pohľad, aký mi v tej chvíli venoval, nikdy nezabudnem. Vtedy mi bolo jasné, že som v dobrých rukách, že sa nemusím báť, že ma trápiť už nebudú.
Po pôrode ma chodil každý deň pozerať, nakukol do izby a zakričal: " Čo inženírko, ako sa máme ?". Taký zlatý srandista.

jasminet
27. apr 2009

na antolsku stacia pre babo iba plienky a vlhcene obrusky, ci ako sa to vola.
veci na oblecko urcite nie, lebo sa deti prezliekaju a perie sa to vsetko spolocne a nie je zarucene, ze sa ti to oblecko niekedy vrati - aspon tak mi povedala sestra z antolskej... 🙂 aspon ostane viac miesta v taske pre mna 😀

zuul
27. apr 2009

maminky pre bábo:
plienky, utierky a možno čiapočku (tie tam nedávajú) a mi prišlo, že mu bolo zima.
plienky a utierky priniesť hneď na pôrod. my sme meškali jeden deň s nimi a už naháňali tatina tak musel doklusať s plienkami.
pre nás sú fajn tie sieťkové gatky. lebo tá vložka je hrozná. teda my sme išli CS tak zo spodu nič nebolelo. len si ich treba dať pred vizitou dolu.
okrem toho ja som docela dosť toaletného minula, ale to mi nosili keď prišli na návštevu. radšej som si pri každom wc vykladala misu papierom, lepšie sa cikalo tak 😵
a vložky 2x20 som minule skoro všetky.

rybca
27. apr 2009

jasminet - tak tosi ma upokojila..🙂 takze len prehodnotim svoju tasku, mozno si pre zaciatok vezmem len jeden balik vloziek a zvysne mi potom donesu, este uvidim, ale urcite to musim nejak zredukovat

akejka
27. apr 2009

tehula: to čo popisuješ sú falošné kontrakcie. Ja som to pociťovala asi mesiac pred oboma pôrodmi, posledné 2 týždne niekoľkokrát denne - ako také bolestivé sťahy (pripomínalo mi to bolesti pri menštruácii).
Pár hodín pred 2.pôrodom som mala aj tvrdnutie brucha, ale keďže som to nikdy predtým nezažila, netušila som, že to je ono...až keď mi dr. pri pôrode frflal, že som prišla do pôrodnice "v hodine dvanástej" (mala som 1 minútové kontrakcie a bola som otvorená na 8cm, takže ledva zo mňa strhli oblečenie, nestíhali klystír, ani epidurál, rovno ma šupli na pôrodný stôl - že pôjdem tlačiť a rýchlo mi len prepichli plod. vodu, keďže sa jej neuráčilo)a ja som namietala, že však som prišla pol hodinu po 1.kontrakcii, vypytoval sa, či mi večer predtým netvrdlo brucho, až vtedy mi to docvaklo, že áno, nepravidelne...(síce 2-3 razy za hodinu, ale podľa mňa nepravidelne 😕) 😀 A dr. mi na to povedal, že tak mi začal pôrod a mala som už švihať do pôrodnice...

adulka55
27. apr 2009

Akejka, teda toto by som nechcela zažiť..

Bože ja sa tak bojííííííííííím ☹ a ten pocit že neviem čo ma čaká a čo ma neminie...

Inak priznám sa vám, že ja som nemala ešte žiadne kontrakcie ani poslíčkov.. iba mi niekedy tvrdne brucho a mám pocit že sa mi koža na chrbte praská... 😢

jasminet
27. apr 2009

rybca - ja uz mam takmer plnu tasku a v podstate tam nic uzitocne nemam 😀 asi pohladam vacsiu 😀
vlozky si beriem len jedny, druhe mi pripadne prinesie manzel, toaletak, hm, to si treba tiez brat???

tehula
27. apr 2009

dadka212: zatial mam skor opacny problem, az mam pocit, ze ked to bude pokracovat a este mi supnu ten klistyl, ze holt, fakt len do misy porodim, lebo sa zo zachoda neodlepim. Min. tyzden som musela ostat pracovat z domu, co som aj tak len na wcku sedela 😀 Ale kedze sa nemoze pocas porodu pit a bohvie ako s pohybom, tak mozno moze zapiect creva a taky preplach by som uvitala.

Zuzkad: nesmut, keby to bolo na mne, ja aj zajtra s tebou idem rodit. Dcerky sa uz neviem dockat, a vyuzila by som aspon to, ze este nie som total vycukana z toho porodu 😠
Dakujem za objasnenie poslickov.....predpokladam,ze pri porode to bude tak 20nasobne viac boliet, auuuuuu

😀 ale aspon trosku tusim, ake to asi bude.

akejka: uz len zistit, ci Oravec tie manevre robi, lebo on je strasny kludas a pohodak a ani mi nehovori, v akom stave mam krcok. Podla neho mi tehu pristane a mam dobre vysledky....ved mi ani zmluvy este nechcel dat, ze mame cas. Ja som ale povedala, ze len aby mi ho potom ine baby nevyfukli......no tak navela navela mi ich dal 😀 Aj ked slubil, ze so mnou pocital od zaciatku
😀

jasminet
27. apr 2009

babule, nejaku mast na bradavky, to si beriete? aku? 🙂

tehula
27. apr 2009

akejka: juj, veru, mojim snom je dceru porodit presne na den deti 😀 , takze ak by som za ten cca mesiac rodila, to by bolo idealne pre mna.
Ale uvidime, co bude.

jasminet: ty si uz pobalena? 😲 Ja to stale odkladam, aj ked uz som sa muza pre istotu spytala, ci viem, kde tie vlozky a haraburdy do podprdy mam poschovavane, ci by to v najhorsom zvladol najst a doniest mi do porodnice, ak by to na mna doslo a ja nezbalena.............

Ten toaletak si podciarkujem, asi vezmem per pazuch cele balenie 8kotucov, mam uz teraz velku spotrebu 😀

jasminet
27. apr 2009

tehula, ja som tiez momentalne velkospotrebitel - predpisali mi zelezo, takze tak... 😀
no, zbalena, nieco tam mam, ale vravim, nic uzitocne a je toho plna taska.
mam k tomu aj zoznam, co bol v tom startovacom boxe pre tehotne a manzelovi priebezne ukazujem plienky, ktore ma kupit, resp. co kde mam schovane, keby to naaaahodou prislo skor ako sa dobalim 😀

tehula
27. apr 2009

jasminet: hej, ved to osudne zelezo 😀 No, plienky sme uz kupili.....a veru dobre, lebo muz ked po ne siahal do regalu, tak vyiahol, ze Junior nejake ze 12-20kg 😀 Som ho hned zrusila, ze to take velke mimi nebude........povedal, ze obal to malo pekny, ze nebude na dcere setrit 😀 😀 😀 Tak ale zas v tom nemusi byt zamotana od hlavy po paty.

akejka
27. apr 2009

tehula - opýtaj sa dr. Oravca, či aj on robí tento manéver - som zvedavá, čo ti odpovie (asi povie - podľa potreby). Inak tento manéver robia pár dní pred termínom, tak máš ešte času dosť 😉.
Inak obe dcérky som prenášala - prvú 2 dni, druhú 4 dni, najprv sa im nechcelo na svet, ale ke´d si zmysleli, že už, tak som ledva načas prišla do pôrodnice, aký to nabralo zrazu rýchly spád 😀

jasminet
27. apr 2009

o tom mi ani nehovor, moj zas pozeral autosedacky, take ze od 18 kg vyssie a nechapal, preco mi predavacka ukazuje vajicka... on myslel, ze sa kupi jedna a ta dietatu skoro az do dospelosti vydrzi 😀

labudka
27. apr 2009

Ahojte, tak sa hlásim po týždni a po ultrazvuku, plodová voda nám stúpla, tak sa mám zajtra hlásiť na príjem do nemocky, vôbec netuším na ako dlho, tak držím všetkým palce a možno sa vidíme 🙂

tehula
27. apr 2009

labudka: drz sa.....to ti budu nejako odcerpavat? Nevies? Co ti povedali?

jasminet: 😀 😀 😀 a ty mu chces zverit tie plienky? 😀 Moj sa inak super zabaval na dojciacich podprdach. Vravel, ze ked to rozopnem, ze jak nejake sado maso to vyzera......potom som mu predviedla kosele s tymi dierami na didkach, co len vyberies a kojis 😀 😀 😀 Juj, tolko srandy si clovek v tom materstve uzije, dufam, ze mi to aj pri porode vydrzi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre