Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusil2005
22. apr 2007

ved to... 😀
len nech uz to je...

lucqa
22. apr 2007

ved uz sme toho vydrzali dost a uz tych par hodin bez vody 😉 Hlavne nech su tie nase male akvabelky zdravucke 🙂
Ja sa s Vami tiez pre dnes lucim, idem sa trochu vyspat na ten zajtrajsok 🙂

lusil2005
22. apr 2007

bru noc. zajtra mas velky den!!! tak nech ten tvoj drobcek neotala a dodrzi termiiin! 😀

diddi
22. apr 2007

dobru...tak zajtra! 🙂

adka26
23. apr 2007

Ahojte baby,
chcela by som sa vas spytat na pani Jezikovu, kontakt na nu, kde ju v nemocnici najdem, kedy sa treba na tu pripravu prihlasit, ako casto sa tam chodi..... Chodite sami ci aj s polovickami. Kolko sa za to plati?
Dakujem
Ada

ivka07
23. apr 2007

ahoj adka26, telfónne číslo ti ani nenapíšem lebo sa tam nedovoláš, najlepšie je isť osobne. Najdeš ju na rehabilitačnom číslo dverí 17, alebo 18(telocvična), objednáva pon-pia od 7.15-8.00 a od 12.15 - 13.00 v týchto časoch ju tam nájdeš pokial sa nepredĺži cvičenie. Na objednanie potrebuješ materskú knižku, kartičku poistenca, a odporučanie od lekára(výmenný lístok)
a v ktorom si mesiaci lebo objednáva tak tesne mesiac a pol pred porodom.

ajuskamimi
23. apr 2007

ahojte, ADKA presne ako pise IVKA, hlavne potrebujes ten papier od svojho gynekologa (je to vlastne ziadanka o zaradenie do kurzu), tehotensku knizku a karticku poistenca. A najlepsie je tam ist osobne a dohodnut sa rovno s nou na najblizsom moznom termine 😉

adka26
23. apr 2007

aha to az tak neskoro. Ja som teraz v 23. tyzdni. Tak potom este asi budem musiet pockat. Neviem preco som si myslela ze od 25. tyzdna sa tam chodi. A chodia tam baby same ci s manzelmi?

lusil2005
23. apr 2007

no ja neviem, ja som sa jej pokusala dovolat tri krat, a vzdy som sa dovolala 🙂 v tych rannych hodinach. a prve styri razy su tusim zadarmo - preplaca to poistovna. dalej neviem lebo najblizsie idem len treti krat. a chodime sami. len raz za mesiac tusim robi taku dllllhociznu trojhodinovu prednasku pre oteckov ktori chcu byt pri porode (teda nie ona ale nejaky porodnik). ale to len pre baby co maju mesiac potom termin. teda aspon teraz objednavala majove terminy na taku prednasku - kona sa akurat dnes.

ajuskamimi
23. apr 2007

to ti este staci pockat. Ja som zacala minuly tyzden, cize v 33tt. Baby tam chodia same, aspon na ten nas kurz. Za ten kurz sa neplati, teda za to cvicenie.

adka26
23. apr 2007

Ste zlate diky. Tak teda este mam min. 10 tyzdnov cas. Aj ked ja by som uz isla rodit hned. Pride mi to strasne dlho uz kedze som od zaciatku vypisana a myslela som si ze to cvicenie ma aspon rozptyli. Ale ved vsetko ma svoj cas, no nie? Prajem vam pekny den a diky este raz

ajuskamimi
23. apr 2007

LUSIL a myslis, ze ja by som mohla ist na tu prednasku tiez teraz alebo si pockam na tu dalsiu (tusim o tri tyzdne, nie?) Ja mam sice termin 8.6 ale kedze je maly bud velky alebo uz o tri tyzdne starsi (ako mi hovori lekar, ze podla uzv som uz ako keby v 37tt alebo maly je taky velky ako by uz bol v 37tt), mozem mat porod aj skor. Tak neviem, ci mam tam ist dnes alebo si este pockat.

lusil2005
23. apr 2007

ja neviem ako to je Oo 😕 ona sa nas pytala ze kto ma termin v maji a sme sa hlasili poslusne ^^
ale myslim ze sa dohadovala aj s niekym kto ma termin na zaciatku juna. vsak ak to nemas daleko, tak skus prist. hadam ta "nevyhodia" 😀 o jednu viac alebo menej...

ajuskamimi
23. apr 2007

oki, uvidime, ak stihnem (lebo prave mi dali vediet, ze nam vezu parkety) tak dobehnem, ked nie, tak pojdem potom o tie tri tyzdne, snad budem rodit v normalnom termine. Ak by som nahodou dnes tu prednasku nestihla, date tu nejake info o com to v skratke bolo a ci to bolo cisto iba pre oteckov a mamicky, co budu mat oteckov pri porode, alebo je to dobre, ked si to vypocuje aj solistka ako ja (kedze moj drahy pri porode urcite nebude)?

lili78
23. apr 2007

ahoj tehuľky, prosím vás, ako to je s p. ježíkovou, je potrebné sa tam vopred objednať? potrebujem odporúčanie od môjho lekára? (budem rodiť na antolskej a mám aj lekára-poradne na antolskej), ktoré dni su tie "cvičenia" s p. ježíkovou?

lucqa
23. apr 2007

Ahojte, tak my sme sa znovu vratili domov z Antolskej, ale tetula doktorka povedala, ze tento tyzden urcite porodim 😀 A ked sa nepodari do stvrtku, tak vo stvrtok nastupujem do nemocnice a cez vikend mi vyvola porod.

Napiste potom par info z tej prednasky, som zvedava, lebo ja som k p. Jezikovej nechodila a moj manzelik bude pri porode. Ale aspon nevie do coho ide 😀

ivka07
23. apr 2007

lucqa, ty máš zaplateného lekára, alebo nie, ku komu chodíš do poradne, lebo ja tam mám ist na buduci týžden prvý krát a neviem či si možem vybrat alebo ist do konkrétnych dverí ktoré mi napísala sestrička, tam je totiž janáč a toho sa bojím, síce som ho mala na ultrazvuku a tam bol v pohode ale aj tak by som brala doktorku. Nevieš mi poradiť.
Inak ta prednáška bola super aspoň mne sa páčila, rozprávala nám dr.dubčáková a bola velmi zlatá a srandovala, všetko vysvetlila od začiatku až po koniec porodu.

lili78, prečítaj si trošku vyššie čo som písala o cvičení a objednávaní.

ajuskamimi
23. apr 2007

LILI musis mat odporucanie od lekara a potom sa ist osobne objednat u p. Jezikovej a ona ta podla moznosti zaradi do najblizsieho volneho terminu 😉

LUCQA takze malemu sa stale nechce? no neva, ved mu je u teba tak dobre, kam by sa ponahlal 😀 co sa tyka oteckov pri porode, treba si doniest kameru ci fotak, manzel bude stat pri hlave, z predu mu nedovolia ani fotit ani tocit, ked by mu doslo zle, moze vyjst a potom sa vratit, moze prestrihnut pupocnu snuru, ale treba to povedat lekarovi pred porodom, aby mu zabezpecili rukavicu a noznice a takisto, ak chces aby ti maleho polozili na brusko rovno po porode, tak to treba povedat lekarovi tiez pred porodom. 😀

IVKA fakt bola super ta prednaska aj ta doktorka 😀 srandistka. Do poradne myslim ze musis ist tam, kam ti napisali, cize do dveri 27. Dr. Janaca sa neboj, vraj je ako Dr. House, ale vynikajuci odbornik a proste ak mas jazyk a guraz a on ti daco povie, tak vramci slusnosti mu treba na to pekne "odpapulovat" a nedat sa 😉

pipi1211
23. apr 2007

ahojte...ajuska i ty si bola? 😀 aj mne sa ta prednaska pacila len ma mrzi ze sme s drahym na chvilku odbehli si kupit papat a nestihli sme toho primara co take vravel? 😕

ajuskamimi
23. apr 2007

PIPI hej bola, no najprv bolo o pupocnikovej snure, potom bola ta lekarka co vravela o porode a potom mal prist lekar z novorodeneckeho, ale ten nakoniec nemohol, tak par veci povedala p. Jezikova, ale nic co by sme neprebrali predtym a to bolo vsetko, takze nebol ten primar nakoniec, nic si nezmeskala.

dorotka
23. apr 2007

dr janac mal sluzbu ked som ja rodila ale mna nerodil ale na jeho poznamkach co hadzal dookola som sa bavila v ten den mal ocividne dobru naladu
a zvladol aj koomplikovany porod kocky co so mnou lezala

lusil2005
23. apr 2007

no mne sa moc nepacilo ze si tam firma co odbera pupocnikovu krv robila reklamu 😒
pani doktorka bola super, ale myslim ze sa to kludne dalo skratit len a len na ten pokec s pani doktorkou. mozno este keby tam tak prisiel ten pan primar - to mohlo byt tiez zaujimave.
IVKA ja si nemyslim ze musis ist tam kam ta poslu. ja som napriklad isla za svojim lekarom uuuplne neohlasene - spominalo sa tu jeho meno, tak som skusila. zbehla som k nemu do poradne, spytala som sa ci ma zoberie, on velmi milo a ochotne suhlasil a uz som s nim dohodnuta aj na zmluve.
a nikto ma nikam neposielal. ty si mozes vybrat porodnika ktoreho chces.

pipi1211
23. apr 2007

ahojte... prosim poznate doktora Borovskeho??????? 😅 😅 😅 😅

lusil2005
23. apr 2007

inac - tie co ste tam neboli - doktorka hovorila nieco o dalsom mesiaci "nenormalneho" stavu zavineneho malovanim... 😕
vraj zajtra maju dokoncit porodnicu (to mali uz minuly tyzden) a potom take dva tyzdne sestonedelia a potom este rizikove kde su tiez nejake sestonedelne izby...

kukenzi
23. apr 2007

ahojte, prosim vas pocul niekto uz o Kollarovi, aky je? myslim, ze tu niekto spominal, ze nic moc. vdaka

lucqa
23. apr 2007

ivka, ja mam zaplatenu prave dr. Dubcakovu. Je to strasne zlata doktorka a poradnu ma v pondelky od 8:00 do 10:00, ambulancia c. 25. Skus ist rovno tam do poradne a opytat sa ci mozes chodit k nej. Alebo si ju stopni pred poradnou na chodbe a opytaj sa jej ci by si ta nevzala.

ajuska, dakujem za infosky, pomohli 🙂 Ten zaklad mi uplne staci a hlavne to, aby mi malickeho polozili na brucho nesmiem zabudnut povedat, lebo to je vraj najkrajsi zazitok 😀

lusil2005
23. apr 2007

inac - vraj vsetko treba povedat dopredu. uplne. aj to ze chces babo prilozit k prsniku, aj ked chces nadstandardnu izbu, vsetko.
vseeeetko poslusne hlasit! nieco aj tri krat 😀

diddi
23. apr 2007

cau lusil, zajtra ides cvicit?...potom asi nebudeme mat 2x lebo je 1.5. a 8.5. hmm

lusil2005
23. apr 2007

uf... fakt. to ma nenapadlo. hej hej jasne - idem. vidime sa tam.

llaura
24. apr 2007

ahojte baby, viem , ze sa to tu uz niekde pisalo.........vedeli by ste mi blizsie povedat, kde na antolskj prebieha ta prednaska o EPI? viem, ze kazdu stredu o 14.00, ale kde presne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre