Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
4. máj 2009

caute dievcata. Tiez ma zaujima, ako a kedy ist pozriet tie izby.

Chcem sa spytat ale inu vec. Tusim Zuzkad mi tu radila, ze kupila ten mailinikovy caj v Tescu v Petrzalke, ako je ta predajna cajov......Cuduj sa svete...vcera som tam bola (mozno ta pani, co predavala len zaskakovala, lebo nebola velmi zorientovana.....) ale nech som to nazvala akokolvek, Malinikovy, caj z listov maliny, ostruziny malinovej.......alebo uz cokolvek, tetula povedala, ze nic s obsahom maliny tam nemaju ani nemali. Tak a teraz budme mudre a poradte mi prosim, kde ten caj kupim
Pomaly by som ho chcela zacat luchat, ked uz konecne MD zacne.
Dnes som inak predposledny den v praci, nudim sa jak pes, by som radsej vybavicku zehlila a prala....a nabytok stahovala...... 😀

BTW, dufam, ze Zuzkad zajtra porodi, taky krasny datum by to bol 😅

bibi1711
4. máj 2009

Ahoj tehula,
ja som ten čajík kúpila v Avione v tej čajovni, ktorá je blízko bufetov. Majú ho tam nabalený s nálepkou Maliník, ale vedeli, aj keď som som si pýtala čaj z listov ostružiny malinovej. Dokonca, keď som tam náhodou šla týždeň na to, čo som si ho kúpila, tak ma tá pani, čo tam predáva, sama zavolala, či nepotrebujem maliníkový čaj...🙂

zuzkad
4. máj 2009

pekny dnik kocky 😉 😉

tehula 😕 😕 😕 😕 cozeeeeeeeeeee ????????? ja som v soku...normalne ale asi ako pises to boll niekto iny, pretoze ta pani zbehla ja som si pytala malinikovy a ona hned sa otocila a skusene povedala...a vy chcete caj z ostruzliny malinovej 😉 😉 ...ale netrap sa ...niekto tu pisal, ze aj na Antolskej v nemocke ho maju v lekarni..len treba si ho pytat ...caj z ostruzliny malinovej...takze ak mas po ceste lekarnu popytaj sa a verim, ze to zozenies 😉 😉

mna dnes caka poradna, tak som veeelice zvedava co nove sa dozviem...dost ma boli hlava, tak ked sa najem davam si hned paralen...a sup sup do vane...nech to stiham...tehula ja by som aj rada zajtra rodila...5.5. je fakt pekny datum...no ved uvidime, ktory si vyberie ten moj drobcek 😉 😉 😉 ....ked pridem domov ozvem sa co nove 🙂 😉 😉 😉

skovka
4. máj 2009

Mneme ja som bola len na oddeleni sestonedelia, porodnu salu som omrknut nebola, ale zevraj sa da ist pozriet, opat je to na tom, ako sa dohodnes so sestrickami, ci maju volnejsie a mozu sa ti venovat...
Prednaska co byva v pondelok, je taka vseobecna, o tom ako prebieha porod, co si vziat, ako to vyzera na sestonedli a tak, ale hlavne sa mozte pytat na co len chcete, co je fajn.
Malinikovy caj som si aj ja kupovala v lekarni na antolskej, maju tam aj fenyklovy.

akejka
4. máj 2009

zuzka a ty čo tu ešte robíš ? tebe toho Hamiltona nerobili, čo ? 😉
Ozaj, hlienová zátka ešte nič ? Asi ti chce Nicolasko urobiť radosť a trošku viac pribrať, preto sa nepýta na svet 😉

tehula
4. máj 2009

bibi, dakujem: Avion mam dost od ruky a daleko a bez auta, uff, ale ak nezozeniem inde, skocim v ramci vyletu aj tam.
Zuzkad: napis, co bolo na poradni, ale verim, ze uz to mas blizko 😉 Ja idem na poradnu az o tyzden, lebo piatok je volno, tak sa popytam v lekarni aj tam.
Popozeram zatial internetove lekarne, kto je vobec vyrobca a co vsetko existuje....aby som uy sla kupovat na istotu, ale ta tetula fakt, ze netusila a povedala, ze nic s malinami ani ostruzinami v nazve nemaju..... 😀

slnecnica11
4. máj 2009

kočky na co je dobry ten cajik?
ja sa chystam v stredu na prednasku-epidural

miluska.h
4. máj 2009

ahojte kocky 🙂

tehula: caj z listov ostruziny malinovej maju v lekarni na antolskej. su tam dve lekarne, ja som ho kupovala v tej, co je blizsie k vchodu do nemocky

zuzi: tak Ti drzim palce na poradni, ved Ty mas zajtra termin 🙂 napis potom, ako si dopadla.

slnecnica: ten caj je dobry na lepsie otvaranie porodnych ciest. ja som ho pila asi 2 tyzdne a nakoniec som sa dozvedela, ze budem mat planovanu sekciu, tak som ho vysadila. kombinovala som to aj s lanovymi semienkami, ktore pomahaju lepsie vytlacit dietatko, lebo vytvaraju slizke prostredie v porodnych cestach a taktiez zabezpecuju lepsie vyprazdnovanie

skovka
4. máj 2009

slnecnica je dobry na podporu laktacie, cize tvorbu mliecka a odporuca sa pit tak mesiac pred terminom a potom aj pocas dojcenia.

skovka
4. máj 2009

Miluska vidim, ze kazda mame ine informacie 🙂 Nam spominala tusim aj p. Jezikova, ze je to dobre kvoli mliecku, porodne cesty nikto nespominal. Aj ked v pribalenom letaku k cajiku nie je pisane ani jedno ani druhe 😝

jvo
4. máj 2009

ahoj miluska, citam ze si mala planovanu sekciu, rodila si na antolskej? Ak ano prosim ta schvaloval ti ju prof.Borovsky?

miluska.h
4. máj 2009

skovka: ten cajik pomaha lepsiemu otvaraniu porodnych ciest, ale pocula som, ze sa moze pit aj pocas dojcenia... skus pozriet tuto temu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jvo: povodne som mala rodit na antolskej, ale nakoniec som sa rozhodla pre ineho porodnika v ruzinove... pokial viem, tak v bratislave je to vsade tak, ze musis mat odporucanie od odborneho lekara, s tym pojdes k svojmu porodnikovi a zaroven musis najvstivit aj prednostu, ktory to nakoniec schvaluje.

slnecnica11
4. máj 2009

diky kocky,tak skoro ma to napadlo 🙂
U nas to zase vyzera na planovany porod 🙂
ja som najprv nechcela,ze nechame to na prirode,
ale uvidime,mozno nam to nakoniec vide aj bez toho.
Nam totiž tatino pride domov len na mesiac,
tak aby si nas uzil.

tehula
4. máj 2009

babule, mam otazku na porodny plan. Zvykne sa to vobec u nas na SVK robit a brat do uvahy? V nemom uzase som si precitala plan jednej holky z CR, teda take veci....ze hadam byt porodnik, tak po 10tich riadkoch to hodim do kosa, lebo horor to vobec docitat a poziadavky jak na hotel Hilton 😀

A tak ma zaujima, ci sa to bezne v klasickej nemocke ako je Antolska pripravuje a pise, alebo je to strata casu?

rybca
4. máj 2009

slnecnica - tiez ma uz napadlo, ze ak by sme do 18. neporodili, ze by sme mali planovany porod, ale co k tomu treba? treba si na to zazmluvnit doktora? je to len na nasom rozhodnuti, ze chceme planovany porod?

slnecnica11
4. máj 2009

rybca,mne to navrhla moja lekarka a ja si ju teda platim
rozpravala som s kockou,kt.mala tiez planovany porod a
tiez u tejto doky a bola spokojna.Oni to mali zase z dovodu,
ze termin mala na vianoce a takto rodila 16.12,aby boli na vianoce
doma,dokonca ked prisla,tak uz bola otvorena na 5cm,tak im to
pekne vyslo.

rybca
4. máj 2009

slnecnica, skusim sa na to spytat, v najhorsom pripade si zazmluvnim dubcakovu, aj ked vcera aj dnes mam mrchapocity, som zvedava ci ma bude v stredu kukat zvnutra

leahl
4. máj 2009

rybca, ideš v stredu dubčákovej? ak ano, od kolkej prosím Ta ordinuje.

slnecnica11
4. máj 2009

ved uvidis rybca,spytaj sa,uvidis aky bude mat na to dr.Dubcakova nazor.
Inak si nemala v plane si ju zazmluvit?

rybca
4. máj 2009

lealh - ma pisane od 11.00, ale zzvykne tam byt uz od 10.00, ale byva tam dost zien, tak si vezmi knizku..🙂

rybca
4. máj 2009

slnecnica - ani nie, nie pre to, ze by nebola dobra, ale nevidela som v tom doteraz velky vyznam

leahl
4. máj 2009

tak to sa tam určite stretneme, vzhladom k tomu, že v piatok zase neordinuje rátam ten počet tak dvojnásobný. Musím sa s nou dohodnúť aj na zmluve - už sme sa o tom rozprávali no minule som si na to spomenula až ked som vyšla z ordinácie a vyklopkávať som tam nechcela..

rybca
4. máj 2009

leahl, no este ze tam budem uz od siedmej...🙂

zuzkad
4. máj 2009

ahojte, tak som tu z poradne...dnes ma doki dooost potrapila spomenula som si na AKEJKU 😉 😉 doki mi totiz robila ten hmat...otvaranie krcka...au auuuuuuuuuuuuuuu normalne som si potrpela, ale som rada, ze mi to doki robila, lebo ja som este vzdy bola zatvorena 😕 😕 a zajtra mam havne, ze termin...tak mi chcela troska dopomoct....nooo a teraz cakame...zevraj to moze spustit kontrakcie, ale nemusi...zatial mam mierne bolesti v podbrusku, ale to skor este z toho vysetrenia..bola som aj na monitore, tam je vsetko v poriadku klo klop klop...a vo stvrtok sa mam zase rano hlasit v nemocnici a dohodneme sa na porode...uvidime 😉 😉

Ten cajik malinikovy pijem aj ja cca mesiac a veru vidite na mne nezabral...som zatvorena ako slak 😀 😀 😀

Drzte paste babulky, aby ten hmat stal za to ked uz som si ho vytrpela au auuu ..inac troska po nom krvacam, ale to je zevraj v poriadku to ma doki upozornila, aby som sa nezlakla 😉 😉

rybca
4. máj 2009

zuzka - tak hadam to stalo za tu bolest a co najskor budes mamina..🙂 ja mam od vcera mrchapocity a nejak viac energie..🙂 aj prsia ma zacinaju boliet, tak dufam, ze sa uz aj ja blizim ku koncu..🙂 davam tomu max. tyzden..🙂

skovka
4. máj 2009

Zuzi takze to dost boli? Tiez som rozmyslala, ci mi to doktor bude robit. No ja by som najradsej rodila buduci pondelok, aj ked termin mam az v piatok, ale ak by som sla v pondelok, tak by som bola v nemocke do piatka a na vikend isla domov, takze by si aj tatino uzil malu cely vikend. No ale uvidime kedy to pride..
Baby co sa tyka toho sobasneho listu, mam zobrat original, ci staci kopia?
Rybca a vy ste nechceli vediet pohlavie, ci sa drobec skovava a nie je vidiet co to bude?

certica
4. máj 2009

skovka, sobasny list nepotrebujes, ten az na matrike, ked budete vybavovat rodny list dietata

skovka
4. máj 2009

Certica ja mam od sestricky z antolskej zoznam veci ktore si mam vziat a je tam napisany aj sobasny list, tak preto sa pytam. Ved matrikarka chodi do nemocnice, nie?

certica
4. máj 2009

chodi, ale v podstate jej len diktujes udaje o sebe, manzelovi + meno dietata, doklady sa konkretne overuju az na urade. tak ale pre istotu si kopiu so sebou zobrat mozes.

skovka
4. máj 2009

aha, myslela som, ze sa to vybavi priamo tam a potom uz len muz pojde na urad zobrat rodny list. oki, tak zoberiem kopiu pre istotu. dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre