Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luciarichard
7. máj 2009

mimi 21
dr. sysaka si chcem zazmluvniť zevraj je velmi dobry a ja ho poznam cez moju kolegynu. Do Zvolena chodi sluzit len raz za mesiac ... tak dufam ze nebudem zrovna vtedy rodit 🙂

mimi21
7. máj 2009

luciarichard, ja som ho zazila u nas na pohotovosti, mal sluzbu, bol fakt v pohode
a vraj perfektne sije
aj tu som o nom citala ze je naozaj dobry, joj len keby takych bolo viac 😉

mneme
7. máj 2009

baby, s tou vzdycharnou by to podla mna malo byt tak, ako pise terezka - ale ved kazda z nas to coskoro zisti 😉

majka, ja tiez babetko niekedy citim menej ako ine dni, najma vtedy, ked mam pracovny stres alebo vybavovacky - skratka ked nemam cas vsimat si jemne pohyby - riadny kopanec by sa asi dal sotva prehliadnut 😀 , ale ten moj drobec je v takych situaciach mimoriadne ohladuplny 🙂 . vraj je to v takomto vysokom stadiu tehu ok, lebo babatko nema v brusku vela miesta. moze to byt sposobene aj tym, ze si sa na pohyby jednoducho nesustredila, lebo neboli silne a ty si mozno robila ine veci. niekde som citala, ze ak mas pochybnosti, skus si na hodinu lahnut do tichej izby, relaxuj a rataj pohyby. hlavne neboj, keby si si ozaj nebola ista, volaj lekarovi 🙂

mneme
7. máj 2009

dievcata, co ste tu riesili odhad vahy podla ultrazvuku, mam otazku - ked ste cca. v 36 tt presli od svojho gynekologa na antolsku a mali ste relativne cerstvy ultrazvuk za sebou: ked vam ho potom robili na antolskej, mali ste velky rozdiel v odhadovanej vahe? mne to stale nejde do hlavy, ze by babatko mohlo za necele tri tyzdne narast vyse kila. velmi sa tomu sice tesim, ale viem, ze ten ultrazvuk nie je prave najspolahlivejsi, tak mi napadlo, ci ten velky rozdiel nemoze byt sposobeny aj tym, ze ho robili na dvoch odlisnych pristrojoch... 😕

skovka
7. máj 2009

Neviem ci nahodou dr. Sysak nema teraz tri tyzdne dovolenku. Kamoska chcela ist k nemu, ale sestricka ju poslala inam, ze teraz tu nebude. Tak si to treba vyzistit.
No ja dufam, ze s tou vzdycharnou je to tak ako povedala p. jezikova. Lebo na tej prednaske co byva v pondelok tvrdila dr. dubcakova nieco ine, ze tam oteckovia nemozu byt. Ale p. jezikova fakt vravela, ze mozu, ze len v ojedinelych pripadoch nie. Takze treba si asi nejak stat za svojim a vydobit si to. Urcite je dolezitejsie aby boli pri nas pocas prvej doby porodnej ako pri samom porode, kde na dve tri zatlacenia by malo byt babatko vonku, ale v tej prvej dobe, ktora moze trvat aj hodiny, tak to by som teda uvitala nejaku podporu. Este spominala, ze ak nam prva doba postupuje velmi pomaly, cize sa neotvarame riadne, tak ho mozu poslat domov a zavolat neskor, ale ze tie tri, styri hodiny pred porodom tam moze byt. Tak som zvedava..
Dnes som si bola kupit hroznovy cukor a citron - posledne veci na porod, nech som uz pripravena 🙂
Inac ZuzkaD pisala, ze jej ani epi nestihla zabrat, takze to slo asi dost rychlo.

katka1981
7. máj 2009

terezka044, tak sama tam urcite nebudem, ved rodit bude kopa zien ☹

tehula
7. máj 2009

baby, ta moja segra na antolskej praxovala a teda videla, ake to tam je.....ked som jej povedala, ze vraj na tej vzdycharni nemoze byt doprovod s rodickou a ze preto chcem co najdlhsie ostat vzdychat doma....tak ona tvrdila, ze nie je pravda a ze chlapi tam normalne mohli ist s rodickou.......tak a kde je pravda!!!

No, ja by som nikoho nevyhanala, mne je to ozaj styri, kto tam vsetko bude, ale chcem tam mat muza so sebou, ak ho vyzenu na chodbu, pojdem za nim.....radsej sa tam budem motat per pazuch s nim na chodbe ako lehnit niekde zavreta... 😒

akejka
7. máj 2009

baby aj vám odporúčam, byť čo najdlhšie doma...keď vás to chytí a ísť do nemocky až s 3-5 min. kontrakciami. Ja som našťastie vzdycháreň nezažila, pri oboch som si to odvzdycha radšej doma 😉 fakt to môže byť nadlho.
Kamoška dostala večer kontrakcie, celú noc si doma pospala, mala kontrakcie raz za polhoďku a až ráno išla do pôrodnice, keď boli intervaly asi 3 min...
Mňa to tiež pri 1. dcérke chytilo večer o 23.30, vedela som, že to je už ono, že idem rodiť, ale tiež som sa snažila pospať...ale nedalo sa 😀 malá ma po hodine budila každých 5 min. Bola som vtedy úplne sama doma, manžel šiel na služobku a celý čas mi zhrozený volal, nech už idem do pôrodnice. Ale mne sa stále nechcelo, s úsmevom som mu do telefónu vysvetľovala, že mi neodtiekla voda a že to tak nebolí...išla som nakoniec až o nejakej 2. nadránom do Ružinovskej nem. - blízko bývam, ale bola obsadená 😨 , povedali mi, že som otvorená na 4 cm a že ešte stíham Antolskú. Tam ma kamoška v noci okolo tretej ešte povozila po BA 😀 O 5.45 už bola malá na svete...

mneme
7. máj 2009

bez ohladu na to, ci moze otecko do vzdycharne alebo nie, podla mna je najlepsie sa tam tiez velmi nezdrziavat a byt podla moznosti v prvej dobe porodnej co najviac v pohybe, aby sa babatku ulahcila cesta von - prechadzat sa po chodbe, tancovat na lopte, skratka hocico, len nelezat. teda to je moj zatial teoreticky plan 😉

akejka
7. máj 2009

mneme - to je dobrý plán, mne pomohlo prechádzanie sa...najhoršie to bolo, ke´d ma ku koncu dali ľahnúť, s monitorom, to sa tie kontrakcie ani nedajú predýchavať, ako to bolí...

tehula
7. máj 2009

mneme> aj moj plan to je..........tak uvazujem, ci neist do porodky peso a s kufrom v ruke, nech mam zataz 😀

kukenzi
7. máj 2009

aj ja suhlasim, prechadzat sa, prechadzat, prechadzat

akejka, zalezi od toho, kolko ma clovek do porodnice, ak to mas pod rukou, tak je ozaj dobre byt co najdlhsie doma, ale zase mne je lepsie ked som pod dohladom, hoci aj neviem ako dlho a napokon ak chce si dat clovek pichnut epi, tak nemoze tusit na kolko cm je otvoreny a ta sa da pichnut len od - do nejakych cm.

kukenzi
7. máj 2009

tehula 😀 😀 peso mozno ano, ale nie s kufrom, naco ti je zataz?

kukenzi
7. máj 2009

majka86, ja keby som babatko necitila cely den, tak urcite ficim do porodnice, radsej nech skontroluju, ty to tazko vies posudit, ci mu nie je zle

mneme
7. máj 2009

tehula, ved zataz uz hadam nejaku mas aj v 35tt 😀

tehula
7. máj 2009

kukenzi> mne to segra vysvetlila s tou epi tak, ze nejde o otvorenie, ale o to, ze vela arijstov sa to uz boji pichat, ked mas moc caste kontrakcie. Boja sa, ze sa baba pohne v tej bolesti a zle to pichnu...........preto sa to DA pichnut len do istej doby....no a jasne, ze aj trva, kym to zabere, cize ak uz ide tlacit, tak je prd platna

kukenzi
7. máj 2009

mimi21, ja som presvedcena, ze na antolskej su vsetci odbornici

kukenzi
7. máj 2009

tehula, na pouceni vraveli ze zalezi od cm otvorenia, je maximum a minimum

kukenzi
7. máj 2009

skovka, na co citron?

luciarichard
7. máj 2009

dr. sysak ma teraz dva tyzdne dovolenku ... 😉

skovka
7. máj 2009

kukenzi to som sa tiez len u jezikovej dozvedela, ze je dobre si liznut citronu alebo vyplachovat usta vodou s citronom, lebo ze to podporuje tvorbu slin, a ked budeme predychavat kontrakcie, tak budeme mat veeelmi rychlo sucho v ustach, kedze vydychujes ustami. Tak mozno to trochu pomoze.

kukenzi
7. máj 2009

skovka to vazne, lebo ja viem, ze by som mala teraz vylucit taketo alergeny, pretoze sa to dostane do mlieka a dietatku urcite citrony dobre robit nemozu. ja si beriem vincentku v spreji. ja som mala prvy porod 15,5h bez pitia a potom som si pred finisom oplachla usta vo vodovode na sale, to mi povolili

kukenzi
7. máj 2009

ja dokonca ani jahody teraz nejem, nech sa mi dieta nevysype a taku chut na ne mam 😝

mneme
7. máj 2009

kukenzi, kde si dostala vincentku v spreji?

skovka
7. máj 2009

ja mam tiez vincentku v spreji - lekaren pri nemocnici.
Ale ja netvrdim, ze to mas pit, len si vyplachnut usta, podpori to slinenie, tak nebudes mat tak sucho v ustach. Ja tiez nejem jahody, a to babka posadila celu zahradu pomaly, tak toto leto si ich asi moc neuzijem ☹

kukenzi
7. máj 2009

vincentku v spreji som kupila v avione v lekarni, ale asi ju maju vsade

skovka, aha, takze len na vyplachnutie, no vyskusam

terezka044
7. máj 2009

baby s tou vzdycharnou fakt neviem ako to je, ale podla mna - vsak ked tam budu napr. 3 zeny, a tym dvom bude vyslovene neprijemne, ze v takejto situacii tam je nejaky chlap - akykolvek - tak maju pravo na sukromie predsa... ten muz nerodi, tak ked nechcu, aby tam bol, tak by mal proste odist, vsak to da logiku 😖 mne osobne by tam cudzi chlap nevadil,ale su zeny, ktorym je to vyslovene neprijemne.. treba to chapat...
inak ja som zas pocula, ze nemusite byt len v tej vzdycharni, vsak aj to je take depresivne tam len vzdychat, ale ze sa mozete prechadzat po chodbe a tak - tam ten muz moze byt s vami...

ako vidim kazdy ma podobne informacie, aj ked trosku ine - dokonca ani lekari sa nevedia dohodnut, to uz co je 😔 vsak uvidime...

terezka044
7. máj 2009

s tym prechadzanim suhlasim 😉 😉

a citron je kysly blee ja by som nechcela este aj tu kyslu chut riesit fuj 😝 😀
ja rozmyslam ze zoberiem kocky ladu v termoske, zevraj to si mozem olizovat a cucat ked mi bude najhorsie, lebo pit by sa nemalo.

kukenzi
7. máj 2009

terezka, ja som chodila po chodbe aj s muzom, ale preto, ze nebola vzdychacka volna, ale ak by aj bola teraz volna, zase sa budem prechadzat a tusim sa dalo vyjst aj na balkon

kukenzi
7. máj 2009

mne za tych 15,5h veru ani pitie nechybalo az na zaver, to som mala usta ak vyprahnutu pust a keby mi nedovolili si usta oplachnut, tak to urobim, tusim som si aj glg logla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre