Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzana581
7. máj 2009

A možno srandoval. Si myslel, že urobí bububu, tak je vtipný. Veď to by si fakt mohli pekne vyžrať, keby sa tie maminy nas..li.

kukenzi
7. máj 2009

ahojte,

ved dieta ma to iste cislo na rucicke ako mamina, na to dohliadol aj moj manzel.... a moj syn tam bol vtedy najvacsi, takze by som si ho spoznala urcite... ale to je nezakonne toto, vymenit dieta... dieta nie je pokusny kralik, od narodenia si buduje vztah 😖

dadka212
7. máj 2009

ja som si teda popravde nevšimla nič na chrbátiku napísané, ale ani som mu tam nepozerala 😝 ale čísielko mal rovnaké ako ja a vlastne to bolo jediné dieťa čo sa v tej chvíli narodilo a ešte mal aj takú hrozne šišatú hlavičku, že by som ho spoznala určite 😀 a vyzeral ako môj brat 🙂

kukenzi
7. máj 2009

ani ja som si nic na chrbatiku nevsimla... napokon dostal naramok, ktory sa neda strhnut len ked sa prestrihne a tiez sme mali riadnu sisku, nezamenitelnu 😀

majkas
7. máj 2009

ahojte dievcence,

ja uz vas tak pomalinky citam, ze co a ako ma caka, tak sa k vam pridam ak mozem

chcela som sa vas opytat, ci na samotny porod vam daju obleceie erarne, alebo to si mam dat svoje. lebo uz som nasla milion zoznamov akoze oficialnych z antolskej a raz tam je ze si treba na porod doniest vlastnu koselu, raz ze aj po porode na prezelecenie, tak som z toho jelen, kolko tych kosiel budem potrebovat.

inac gratulujem zuzked k syncekovi, nech ste obaja zdravucki

nannky
8. máj 2009

majkas - existuje kopce oficialnych zoznamov, ale na pondelkovej prednaske doktorka hovorila, ze zabalte si vsetko co myslite ze budete potrebovat. Ze uz zazili rozne lodne kufre. Tie zoznamy su fajn, ale prezuvky pre partnera netreba, vraj dostane navleky. Jezikova hovorila ze na porod si urcite nebrat vlastnu koselu, lebo ju potom mozes rovno zahodit, nejaku si zabal, ale aj na sestonedeli si mozes pytat nemocnicne.

nannky
8. máj 2009

majkas - jej teraz pozeram podla fotky 🙂 12.05. sa vidime u Jezikovej o 11.

leahl
8. máj 2009

dadka: si si nevšimla malého popísaného? 🙂 tak u mojej sa pred dvoma rokmi napísali viac ako bolo treba...na celom chrbátiku aj na nohe mala veľkým fialovým písmená - nemohla som to z nej zmyť asi mesiac..(až som sa bála, či to nemá vytetované 😀 )

zuzana581
8. máj 2009

No aj mňa zaujíma, že ste si nevšimli meno na chrbátikoch detí. Mojej malej to tiež dobré dva týždňe nešlo zmyť. Rodila som tam pred piatimi rokmi a kamoška pred ôsmimi a tiež bol malý podpísaný. Čo to už prestali robiť?

mneme
8. máj 2009

ked som sa bola mrknut na porodnicu, tak mi porodna asistentka hovorila, nech si radsej aj k porodu donesiem vlastnu koselu, lebo keby mali natresk, mozno mi nebudu mat co dat 😒 a anesteziologicka nam zasa radila vziat si nejake stare velke tricko po muzovi, ktore rovno zahodime. z toho mi vychadza, ze je lepsie pribalit si nieco na seba aj na samotny porod, ale pokial sa da, pytat si erarnu koselu.

kukenzi
8. máj 2009

ja som mala na porod vlastnu koselu a vobec som si ju nezaspinila, mna ani nenapadlo, pytat si erarnu

terezka044
8. máj 2009

zuzka stale to robia. ja neviem ze ci si to tie maminy nevsimli, alebo co, on len vravel, ze spravili taky pokus a ze naozaj videli ze priroda si to dobre zariadila 😔

kukenzi
8. máj 2009

ja si tentokrat beriem na salu len tasku cisto na porod a je to taka mala prirucna. ostatne nechame v aute a potom mi ju drahy prinesie na izbu, predtym som mala lodny kufor a prirucnu batozinu a doteraz mi je z toho smiesno

kukenzi
8. máj 2009

no a k porodu mi staci:
1 pyzamo
2 toaletak
3 slapky do sprchy
4 prezuvky
5 uterak, osuska
6 intimne mydlo
7 vincentka v spreji

..... a dokumenty: tehu knizka, karta poistenca, kopia sobas. listu, OP
..... a fotak, kameru, mobil

nic viac som predtym nepotrebovala, snad som na nic nezabudla, ak mate este nieco, tak dajte 😉

luc2
8. máj 2009

ahojte, a na čo treba vlastne tašku jednu do pôrodnej sály a ďalšiu na izbu. čo treba brať vlastne na pôrodnú sálu?

slnecnica11
8. máj 2009

kopiu sobasneho listu netreba.Ja si beriem este loj na pery a tic tac

terezka044
8. máj 2009

to by ma tiez zaujimalo - ked koselu mi daju, zoberiem si lad so sebou a hroznovy cukor na energiu, vincentku, a potom uz vlastne nic nepotrebujem, nie?
popripade daky toaletak na utretie (vreckovky by nestacili), a to rovno zo saly sa pojdem osprchovat alebo pred tym alebo ako 😕

majkas
8. máj 2009

ahojte,

dik za odpovede. ja som tiez zila v tom ze beriem len jednu tasku, kde uz budem mat aj veci potom po porode. a pre babenko ked pojdeme domov mi manzel donesie vecicky.

Je teda lepsie mat hned 2 tasky jednu k porodu a druhu potom na izbu? Akoze si nie je kde nechat veci pokial neporodim a nedaju ma na izbu?

maximilian
8. máj 2009

Majkas, tá taška s tebou putuje ak stihneš tak na vzdycháreň a potom na sálu alebo rovno na sálu na box a po pôrode ti ju odnesú na izbu. 🙂

maximilian
8. máj 2009

Ja si tentokrat tiež beriem dve, rozdelene k pôrodu a čo potrebujem potom. Pri prvom pôrode boli zarazení, že akú mám mveľkú tašku. Ale čo už , ked sii toho musíme toľko doniesť. 🙂

kukenzi
8. máj 2009

luc2 preco 2 tasky? no lebo predtym som mala lodny kufor, vzdychacka nebola volna a bolo to desne vsetko trepat na salu, tam to ozaj nepatri, ak je partner pri porode a dole je auto, tak to staci nechat tam a potom sa to donesie na izbu. co treba brat na porodnu salu? vsak som pisala.

terazka, ja som bola pred porodom v porodnici 8h a sprchu som vyuzivala dost casto. takze preto osuska a intimne mydlo, takisto po klistire sa zvykne osprchovat 😉 a toaletak? no tiez pojdes na wc min. po klistire, ak ti ho teda stihnu dat... pochybujem, ze by ti stacili vreckovky 😕 takisto prezuvky sa ti zidu, ver mi, nebudes tam behat bosa a potom ich strcis porodnikovi pod nos 😀

a dve tasky hlavne preto, ze hrabat sa v lodnom kufri s kontrakciami a hladat toaletak, slapky do sprchy, osusku 😝

veru, ani ja som sobasny list nepotrebovala, ale beriem si ho, lebo ho mam v dokladoch, aspon budem vediet draheho rodne cislo, ked pride matrikarka 🙂

kukenzi
8. máj 2009

takisto je zbytocne vlacit sa s mineralkami na salu, ked do porodu pit nemozes.

volakto sa pytal, preco sa nepija, sa mi zda, ze kvoli pripadnemu cisaraku a tusim pred ziadnou operaciou sa neje, nepije... ale nemala som zatial ziadnu, tak to neviem urcite

slnecnica11
8. máj 2009

je to pravda,pit sa nemoze

slnecnica11
8. máj 2009

ten sobasny si necham,sice mi doktorka povedala ze ho nemusim mat,ale...

kukenzi
8. máj 2009

baby, ja si urcite beriem len taku lajtkovu tasku ku porodu, jasne, ze mozte priniest aj lodne kufre, ale k porodu ich nepotrebujete a na sale po porode ostavate este 2h lezat, takze je cas tasky niekomu dat doniest... jasne, ze ak nie je nikto blizky pri porode a rodite v noci, tak si to zoberiete naraz... no to je na zvazeni kazdeho... ja sa drzim vlastnych skusenosti a skusenosti bab, ktore uz rodili 😉

kukenzi
8. máj 2009

slnecnica, ja som sobasny list nepotrebovala k porodu

dokonca som ani nikomu nedavala mena deti a neviem, ci som vobec niekomu nahlasovala meno pediatra 😕

slnecnica11
8. máj 2009

no jasne,ved uvidim

slnecnica11
8. máj 2009

v stredu som bola na antolskej,po sto rokoch..na poradni.
kedysi som tam pracovala a mala som dobry pocit 🙂

kukenzi
8. máj 2009

takze ides do znameho a vlastne poznas aj personal. mas niekoho zazmluvneneho?

slnecnica11
8. máj 2009

praveze idem uz do neznameho,preto som bola zvedava ako to budem vnimat...
a super.Platim si dr.Marekovu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre