Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katrin79
11. máj 2009

katus, kupovala som toto:
3 balenie poporodnych vloziek SAMU
1 balenie inkontin.podloziek na postel /tie najvacsie vel.L/ 10 ks ich tam je
1 balenie jednorazovych sietovych nohaviciek /3 ks v baleni/
1 balenie vloziek do podprsky Fixies
2 postolkove nohavicky c. 1
noznicky so zaoblenou spickou
digit.teplomer s ohybnou spickou

katrin79
11. máj 2009

tehula: aj ja som si vcera kupila malinik v avione, dnes sa ho chystam uvarit si prvykrat, podla mna to nebude zle chutit

tehula
11. máj 2009

katka1981> ty si cislo 😀 😀 😀 Ved aj ja mam uz 10.5kg hore. A hladna som uz aj ja stale....akoze ani nie chute, to by som sa aj ovladla, ale normalne v noci sa zobudim, ze na wcko mi treba a cestou do postele uplne v bruchu skvrka, ze by aj daco zjest chcelo......Mam dojem, ze mala teraz najviac pribera.

katrin79
11. máj 2009

baby, vcera som si kupila kojenecku podprsenku, vyzera to strasne "eroticky" 😀 kupila som si len jednu, lebo ja fakt netusim, ci mi bude dobra a ci to vobec budem nosit.

katrin79
11. máj 2009

a to ste na tom este dobre, ja som pribrala 13 kg a to ani nemam pocit, ze furt jem, myslim, ze tak ako predtym ako som bola tehu, ja snad priberam aj zo vzduchu

tehula
11. máj 2009

katrin79> jasne, muz povedal, ze jak sado maso vyzeraju tie podprdy 😀 😀 😀 najma, ked to odopnes.
No, ja neviem, ci ich ozaj budem potom aj nosit, tak som si len take lacne z Otta objednala. Ale sadli velkostou

katrin79
11. máj 2009

ja som si prave kupila o cislo vacsi kosik, takze si vies predstavit, ako v tom vyzeram, jak podprda po starej mame a neviem si predstavit, ze ked pojdem medzi ludi si to dam pod tricko, vsak to vyzera ze strach a hroza, ja si potom kupim podla toho ake budu velke prsia radsej normalnu podprsenku

adulka55
11. máj 2009

Ahojte baby 🙂 pridám sa k vám do témy o tých podprdách.. Ja si na seba nedám tú tehotenskú, lebo sa v nej necítim dobre.. znervoznuje ma 😠

A ked tak nad tým rozmýšlam tak mám normálnu podprdu s rozopínaním vpredu tak budem nosiť tú a aj také čo maju háčiky na ramienkach tak nebude problém malinkého nakojiť.. a ked si tam dám aj vložku do podprdy tak je to myslím ok !!

katka1981
11. máj 2009

Katka dakujem!!!

katka1981
11. máj 2009

Ja mam super tehu podpru, najprv som si kupila ciernu a teraz bielu. Je krasna, draha strasne ale ja ju budem nosit aj potom, uz ju nosim asi 2 mesiace a je perfekntna, a v pohode sa o cislo a pol natiahne. Je velmi pohodlna, vhodna aj na cvicenie. Sice ked som kukla ze je to kosik F, som nechapala, lebo ja mam asi D, mozno trosku viac. Ale kaslem nato, velkost L mam kvoli obvodu a nedam na nu dopustit. Ak by sme mali este jedno babo, urcite ju vyuzijem. Pokial sa mi strasne nezmensia prsia, urcite ju vynosim.Ja som uz dlho nemohla nosit normalnu podprdu, lebo ma tlacili kostice a kupovala som si vzdy podprdy v New Yorker a tam maju max. 80 obvod a uz mi bol maly.

katka1981
11. máj 2009

tehula prosim ta kolko ta stalo postovne a balne z docsimon???

katka1981
11. máj 2009

tehula aha 4,5 Eura.

inneska
11. máj 2009

ahojte babulky 🙂

ktorá ste to tu spomínali, že dr. Oravec má dovolenku? aj viete kedy? lebo koncom mája mám ísť na prvú poradňu k nemu, tak nech sa zbytočne nepreveziem, nemáme to zrovna blízko...

tehula...a treba si aj moč doniesť na poradňu? ordinuje od pol 9 že? 🙂

kobolova
11. máj 2009

katka1981 - a kde si kupovala tu podprdu? Tiez som nadabila len na take "antizenske", ale na druhej strane by som chcela, aby bola tehu - aby sa dali odopinat kosiky... Nemas fotku tej svojej? (podprdy 😀 )

katka1981
11. máj 2009

kobolova, poslem ti link, su drahe ale kedze mam tazke prsia, vyjde ma to menej ako plastika vytahanych supiek. Znacka Carriwell, podprda Seamless Drop Cup Bra. Podla velkostnej tabulky mi malo stacit aj M ale bol mi napasovany obvod, tak mam L a bolo k nej nahradne aj to pripinatko s kt, si rozsiris obvod. Ja mam tuto http://www.carriwell.com/index.php?page=sdc
Bala som sa ze nebude dobre vyzerat pod trickom, nikdy som predtym nemala bezkosikovu podprdu ale vyzeram v nej akoby som mala pushupku. Da sa kupit na hana.sk alebo babymarket

katka1981
11. máj 2009

Keby som sa nekremovala a nebola mastna, nosim ju nonstop aj na spanie (keby stala do 300 sk tak kaslem aj na kremy)

inneska
11. máj 2009

babulky, k tým podprdám, ja som si kúpila obyčajné u číňakov, po 120sk, niekolko kusov(som s nimi spokojná), pretože som mala veľa mlieka pri paťkovi, teda som stále pretekala a potom ostala podprda flakatá, od mliečka...tak som stále prezliekala...a po čase ostanú flakaté tie podrpdy(nedá sa to vyprať), tak ma to vôbec neštve, lebo viem, že drahé neboli...aj teraz som dokúpila nové...tak dá sa to aj takto poriešiť, ak sa niekomu neprotiví made in china 🙂

katka1981
11. máj 2009

inneska, plne s tebou suhlasim, ja tiez nosim na doma lacne smejdy, ale toto mam k lekarovi a do porodky a nakolko mam tazke prsia, aj spim v podprde. Mam len dve tieto drahe ale nie z rozmaru. Ja som behala po obchodoch a ked ma uz obvod 85 tlacil a nic mi nesedelo, nemala som uz nato nervy. Bola som na veltrhu v inchebe co bol pre tehotne, vyskusala tuto a som spokojna. Ja mam ciernu a teraz novu bielu. Mam kamosky co si kupuju ovela drahsie podprdy lebo sa im pacia, ja len chcem aby mi nieco drzalo prsia, no asi by som ju mala nosit stale, ale to az ked dojdem z porodky, nech sa mi neznicia. Mne tie obycajne odstavali na prsiach, tlacili ma, ale mozno som bola len na zlych miestach. Mne nohavicky napr. kupovala na trhu mama, lebo ja by som sa netrafila do velkosti, nakolko nosim len tangace a teraz som chcela mat na odchod z porodky normalne. Tak som ju poprosila kupit najvacise ake uvidi, kedze brusko bude este velke. No mozno by sadli aj Haline Pavlovskej 😀

tehula
11. máj 2009

caute, som si normalne zdriemla, tak ma obed zmohol.

Katka1981> ja teraz netusim to postovne, mne sa zda, ze som mala zadara, lebo som objednala sucasne odtial aj Nanny monitor a tusim, ked to presiahlo nejaku sumu, tak som postovne neplatila. Skutocne si nepamatam

InnesKA> MUDr. Oravec bude mat dovolenku od 19.5 do 26.5, cize potom toho 29.5 piatok je tam.
Moc si zober zo sebou a tentokrat radim ist si tam sadnut aj pred pol deviatou, lebo on sice este nebude ordinovat, ale strasne vela bab tam bude a po tej dovolenke duplom

inneska
11. máj 2009

kati...kedže máš väčšie prsia, tak potrebuješ ´lepšiu´ , a pevnejšiu..a určite nie z rozmaru, ale keby som mala peniažkov nazvyš, tak si aj ja kúpim lepšiu...ale na rozhadzovanie nieje, tak sa musím uspokojiť aj takto...som to tu nadhodila, že ak by niekto nemal na tie lepšie, dá sa aj takto zohnať(aj mne to bolo poradené, inak by ma ani nenapadlo, že u číňakov by mohli niečo takéto mať) 🙂

tehula...vďaka za infošky, tak asi vyrazíme dosť zavčasu z domu, aby sme tak okolo 8 boli 🙂

dadka212
11. máj 2009

Babenky ja som dnes šla na Antolskú bola som tam už o 7-mej, už som bola druhá v poradí u dr. Oravca a dovnútra som šla až o 9-tej 😝 a žien tam bolo "ako hadov" minimálne 25 😝
aj som sa na utz objednala takže až 21.5. mali volno 😝 to už budem začínať 39tt, ale šak keby som začala rodiť, tak mi aj tak spravia nejaké to sono 😝

stretla som tam aj Wiolu 🙂 neviem, či sa ozve, ale zajtra ju budú hospitalizovať, teda ak ju to nechytí už dnes 😵

Kojenecké podprsenky, ja mám 2, ale perfektné, stáli iba nejakých 300,- Sk vtedy (2 roky dozadu) a sú dosť pevné, elastické, dobre držia, no proste super 😉 kupovala som ich u nás v Pezinku v "normálnom" obchode 🙂

katka1981
11. máj 2009

inneska, ja tam stale hladam jednu penazenku, kamoska si kupila u cinana taku bordovu ako z hadej koze nadhernu za 190 sk, ale nemali, tak to bude pre mna velky darcek. Na trhu som si bola kupit nocne kosele do porodky. Ale podprdy som nenasla ake som hladala a mna uz tak prsia boleli, z tych kostic ze som len cestou autom mrncala ze uz to nevydrzim.

dadka212
11. máj 2009

Inak k tomu utz...ja som doteraz absolvovala iba 3 ultrazvuky (teda ak nerátam ten prvý vaginálny, potom by to boli 4)

tehula
11. máj 2009

dadka212) ano, dnes to tam bolo peklo. Ja som prisla o pol jedenastej a nebolo si kde sadnut 😒 Bola som sa na uzv objednat, tak mna pichli na 22.5,vsade natresk

slnecnica11
11. máj 2009

cau dadka,videli sme sa na prednaske o epiduralke 🙂
ako sa mas?

dadka212
11. máj 2009

Tehula veru, mne to teraz príde ako invázia rodičiek 😀 , sa aj bojím aby ma mali kde odrodiť a potom následne uložiť na nejakú izbu s miminkom 😝

dadka212
11. máj 2009

Ahoj Slnečnica 🙂 už som zistila, že si to bola ty, aj som si album pozerala kvôli fotke aby som si bola istá 🙂
ale dobre a ty? ja akurát dnes pociťujem častejšie tvrdnutie bruška a pichanie zospodu, už si aj myslím, že by to mohlo prísť, lebo aj brušisko mi padlo 😝

slnecnica11
11. máj 2009

aj ja som pozerala tvoj album a malinkeho 🙂 Uplne som prekvapena ze uz cakas druhe babatko
A krasne do paru...
Ja uz tiez to mam tak,tak,picha ma tam dolu,spravim 5 krokov a musim zastat...

dadka212
11. máj 2009

No veru vela ludí je prekvapených, že vyzerám mlado a už druhé dieťa 😀 ale my sme tak chceli 2 detičky posebe aby nebol velký rozdiel 😎
a či to bude do páru uvidíme až pri pôrode na 100%...lebo aj dnes som sa v čakárni bavila s jednou mamičkou a tá tiež aj podla 4D čakala dievčatko a od minulého týždňa je z nej chlapček 😅

a to pichanie je hrozné 😝 mňa ešte navyše bolí pravý kĺb, neviem či len z toho, že som zle spala, alebo....

slnecnica11
11. máj 2009

my sme to babatko trosku odkladali,tak som to nestihla ani do 30-tky 🙂 nevadi..
takze tiez by som potom chcela tak po dvoch rokoch.Matuska mas doma?Do skolky pojde
az o rok,ze?Ja teda na 100% verim,ze to bude chlapec,lebo sme boli na 3D,aj na 4D a
ten si roztahuje tie nozicky stale a ukazuje aky je chlap 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre