Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
26. apr 2007

megie, trocha mimo odveci, ale vzdy som chcela mat maleho skorpiona 😎 😵

ajuskamimi
26. apr 2007

baby neviete niektora nieco o LUCQE? Ci sa uz konecne jej malickemu "uracilo" uzriet svetlo sveta alebo stale je v brusku? 🙂

martush
26. apr 2007

ahojte, som v 34.tyzdni, buduci tyzden mam ist prvy krat do spitala, do poradne. vcera som si tam volala, ze sice maluju, ale ze teda mozem prist hociktore dopoludnie, ze je tam 6 ambulancii. mam mat cisarsky, podla mojho doktora. na tej antolskej to ako funguje? pridem do hociktorej z ambulancii a poviem, ze chcem rodit v tejto nemocnici a pockam si na radu? nepoznam nijakeho doktora z antolskej. kto tam robi dobre cisarske?

ajuskamimi
26. apr 2007

netusim ako to tam funguje v poradni. Ja tiez idem prvy krat, ale az 9.5 do dveri c. 25 ku svojmu gynekologovi dr. Scholtzovi. Vraj su tam vsetci dobri odbornici, takze to mas asi jedno do ktorych dveri vojdes 😉

diddi
26. apr 2007

martush, pozri si stranky antolskej, tam je rozpis ordinacii a lekarov, aj s casmi kedy ordinuju...myslim, ze sa tam musis objednat

bubulicek
27. apr 2007

ahojte .. dnes bol drahy na Antolskej zistovat aktualnu situaciu a okrem toho, ze su tam vsade vyvesene cedulky, ze z dovodu malovania je ich cinnost obmedzena a dakuju za pochopenie sa pytal, ako to je s prijimanim pacientiek ..a bolo mu povedane, ze skutocne momentalne rodia len zazmluvnene pacientky .. a ze ak cosi .. treba si pre istotu zatelefonovat na porodnicu ci Vas zoberu .. takze asi tolko

inge23
27. apr 2007

ahojte, ale potom musi byt naval aj v Ruzinove a aj na Kramaroch...to je lae otras situacia... 😠

adkaw
27. apr 2007

martush mňa rodil v decembri cisárskym dr.gažo a bol super, vrelo odporúčam ale aj dr.havalda je super tak ti želám veľa šťastia a krásne zdravé bábo 😀

zarya
27. apr 2007

To áno inge23, neviem ako na Kramároch ale včera som bola na kontrole v Ružinove a v predpôrodnej amb. som sa dostala na radu ako 42 pacientka...Lekár bol velmi príjemný aj napriek toľkej práci, sestričky tiež v pohodke..Keďže som po termíne a Antolska neberie len zmluvné tak ma objednali na pondelok na príjem do Ružinova..Ak je aspoň polovica lekárov taká ako dr.Foltín tak sa nie je čoho obávať, príjemný prístup...

inge23
27. apr 2007

fuuu zarya, tak to moze byt hrozne 😔 , a v tom teple tam byt to nie je ziadna sranda.
ja chodim na Antolsku, mam dohodnuteho lekara, ale nie kvoli malovke, mala som ho uz davno predtym ani som nevedela, ze sa bude malovat...

hlavne, ze si mala nakoniec fajn lekara 😉
a ako sa citis, ked uz prenasas?

helen155
27. apr 2007

Ahojte, ja som bola včera v poradni na Antolskej a prvé čo mi sestrička povedala, že stále platí keby niečo tak Kramáre alebo Ružinov... :( Lusil, diddi musím sa pochváliť pán doktor mal náhodou dobrú náladu, omylom aj vtipkoval 🙂

inge23
27. apr 2007

helen a u koho si bola, Janac 🙂 lebo aj v stredu mal dobru naladu

helen155
27. apr 2007

Nie u Jančoka, včera som tam bola 3x a včera bol 1x ako tak príjemný, neviem čo si mám o ňom myslieť, mám z neho strašne zmiešané pocity..

lusil2005
27. apr 2007

jeeej helen caf caf 😀
no super. mne Rozemberg povedal v utorok ze on to vidi tak do polky maja, takze MOOOZNO ta to nechyti!!! 😝

helen155
27. apr 2007

bola by som rada aj keď už moc nedúfam...už začínam uvažovať či ružinov alebo kramáre ☹

susy
27. apr 2007

ja som bola tutu stredu na konzultacii ohladne epidur. a tam jedna kocka povedala,ze malovka bude do konca juna a sama anesteziologicka sa cudovala ze tak dlho.ale ked mate zaplatenedo doktora na Antol.,tak tam v pohodke odrodite 😉 .ja sa tam chystam rodit tiez,lebo som si to tam bola sama omrknut v 30tt na 18 dni 🙄 .

anndrea
27. apr 2007

Ahojte buduce maminy. Ja som rodila na Antolskej 3.11.2006 ako prvorodicka a mozem ju na zaklade vlastnych skusenosti vsetkym vrele doporucit. Rodila som u Mudr. Rozemberga a bol uplne super, sikovny lekar a velky profesional, klobuk dolu pred nim! nadstandard som nemala zaplateny lebo bol v tom case obsadeny, ale aj ked sme boli na izbe 3, tak sa to dalo v pohodicke vydrzat, aspon sme si mohli vymenit porodne zazitky a poradit sa ohladom babatiek. Ale aj Ruzinov je OK, tam rodila moja sestra

lusil2005
27. apr 2007

anndrea aj ja k nemu chodim a zda sa byt super. uz s nim mam podpisanu zmluvu. uz len dufat ze vsetko prebehne ako ma a ja budem zachvilku aj s drobcom doma 🙂

helen drzim palec :( osobne keby som sa mala rozhodnut, volila by som ruzinov.

zarya
28. apr 2007

inge23
No cítim sa ako bomba pred výbuchom, na to, že je to tretí drobec tak ma riadne trápi, nič nespím, jem málo a aj z toho priberám, samozrejme na bábo, takže ak nepôjde normálne von tak sa obávam cisára čo by som vôbec nechcela, ale zmákneme to 🙂 Jednoznačne u maminky v brušku je najlepšie 😉

ajuskamimi
28. apr 2007

SUSY nestrassssssss s tym koncom juna 😲 nam na prednaske o porode povedali, ze este tak maximalne mesiac, z im uz chyba domalovat sestonedelie a rizikove a to jedno ma trvat 2 tyzdne a to druhe tiez, to nam vravela priamo lekarka, tak ja pevne dufam, ze to urobia v maji.

lucqa
28. apr 2007

Ahojte, tak my sme sa dnes vratili z Antolskej. Malicky Tomasko sa narodil v utorok o 13:07, mal 53 cm a 3400 g (fotky hned pridam 😀 ). Porodnica sa akurat malovala, takze sme rodili tak, ze maliari nasadzali dvere a sestricka stala medzi dalsimi dverami a zakazovala im pozerat 😨 No, ale bolo nam to jedno a prezili sme to. Porodnica uz bola dnes domalovana, ale na sestonedeli sa este stale maluje. Na izbe sme boli 3, trosku namackane, ale inac pohoda, az na navstevy. Babatka sa nedaju ukazovat, sestricky su z toho unavene. Nikto nevie dokedy sa bude malovat. Necitala som o com pisete, takze ja len certve info z oddelenia sestonedelia.

certica
28. apr 2007

jeeej lucqa neblazni, vy uz ste aj domkaa? 😕 😀 gratulujeeeeem strasne moc, nech vam tomino robi len radost. si teda riadna sikula 😎 😉

lucqa
28. apr 2007

Dakujem 😀 Teraz prepustali rychlo. Ak bolo babatko v poriadku, tak sme sli. Kvoli tomu malovaniu nemaju miesto.

Ale babatko je to najkrajsie na svete. Zjedla by som ho laskou 😀

lusil2005
28. apr 2007

lucqaaaaaaaaaaaaaa gratulujeeeeem!!!! booooze tak ti v dobrom zavidim 😀
no super. tak si to prezila 🙂 prajem vam vseeeetko dobre, nech ste zdravucky a nech ti malicky robi len radost 😀
lucqa? bolelo to moc? 😅

lucqa
28. apr 2007

Dakujem lusil 😀 Prezila a prezijes aj ty, neboj 😉
Da sa to zvladnut, kazdu to boli inac, ale dnes by som si uz asi Epiduralku nedala. Ja som mala tazky porod, ale vedla mamina co bola, tak sa malicka narodila sup sup. Je to indivindualne, len sa toho neboj a tes sa na babatko 😀

lucqa
28. apr 2007

Ozaj, a co ste chceli vediet co so sebou, tak: slapky (jedny do sprchy), porodnicke vlozky (3 baliky), podlozky (5), nocne kosele (ak nechcete erarne - ja som rodila vo vlastnej), hygienicke potreby, podprsenka, vlozky do podprsenky, uteraky aspon 2, repikovy kupel (ak zasivaju, tak prvu noc treba vypytat cipok, potom umyvat repikom alebo dubovou korou) - varna kanvica, mikrovlnka a chladnicka su k dispozicii. No a to je asi vsetko. Ak bude otecko pri porode, tak potrebuje aspon vodu na pitie. My sme prisli o 5 rano a bufet zavrety.
Babatku stacia papierove plienky a vlhcene utierky.
No a to je asi tak vsetko. Tie sietkove nohavicky som ani nevyuzila, kedze ma dost zasivali, tak som ich nezniesla.

lusil2005
28. apr 2007

preco by si si nedala epi? myslis ze to ti nejako ovplyvnilo porod? 😲
a - preco si mala tazky porod? oh vsak piiiis! 😀

ajuskamimi
29. apr 2007

ahoj LUCQA jeeeej blahozelam k syncekovi, supppeeer 🙂 diky za info, co treba a kolko toho treba. Aj mna by zaujimalo, preco by si uz asi epi nechcela. Ja vaham, ci si ju dat alebo nie, kazdy hovori nieco ine. A v com si mala tazky porod a ako dlho si rodila, hm? Ked budes mat chvilku cas, popis trosku 😉

lusil2005
29. apr 2007

lucqa asi teraz lieta okolo drobceka 🙂
ale myslim ze rodila od piatej rano do jednej poobede podla toho co pisala.

lucqa
29. apr 2007

ahojte, ani tak nelietam okolo maleho, ale som zasita a zle sa mi sedi, preto len sem tam kuknem co mate nove 😨
Moj porod zacal bez kontrakcii, rano okolo 4:15 mi praskla voda. Okolo 5:20 sme boli na prijme v porodnici. Tam ma napojili na monitor. Kedze som bola otvorena len na 1 prst a vody nikde, dali mi infuzie na urychlenie kontrakcii. Doktorka chcela maleho dostat co najrychlejsie von, aby nebol dlho bez vody, tak robila vsetko preto, aby som sa co najrychlejsie otvorila. Potom mi dali EPI (o 9:45) a vsetko bolo zrazu fajn, mohla som chodit, nic ma nebolelo, slabucko som citila kontrakcie. To bolo vsetko OK. Problem nastal, ked mi dali druhu davku EPI. Prestala som citit kontrakcie, ktore uz mali byt v tom case silne. Boli kazde 3 minuty, ale to som zistila len ked som bola na monitore. Necitila som, ani ked sa maly zosunul do panvy a zacal tlacit, ze chce von. Proste som mala panvu "uspatu" a tym padom som nevedela kedy tlacit. 2. doba porodna zacala mozno o 12:40, sama neviem a cas porodu mam 13:07. Kvoli EPI som malickeho nevedela vytlacit, tak museli pouzit vakuumextraktor a este ho museli aj doktor s asistentkou vytlacat zvonku ☹ Kvoli tej EPI som malickeho pridusila, ale som nesmierne vdacna duchapritomnosti doktorky a porodnej asistentky. Malickeho mi ani nedali, bol v inkubatore do vecera, ale v noci mi ho priniesli a ja som bola strasne stastna, ze je v poriadku 😀
Nechcem Vas odradzat od EPI, len si dajte pozor na druhu davku... radsej si pytajte slabsiu. A hlavne, kazdy organizmus reaguje inac a kazdy porod je iny. Maminka, ktora rodila vo vedlajsom boxe bola taka rychla, ze skoro nestihol pribehnut doktor a bolo to bez EPI 😉
Drzim Vam vsetkym palce, aby ste to zvladli v pohode, len sa toho dopredu nebojte. Ono to sice boli, ale ten pocit ked viete, ze babatko je v poriadku je neopisatelny. A ved nie sme padavky a co by sme pre svoje dieta neurobili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre