Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
12. máj 2009

Zajtra idem o 14.00 na prednasku o EPI. Neviete ako dlho to trva?

katka1981
12. máj 2009

Este jedna otazka, kto rozhoduje o nastrihu? staci ze sa dohodnem s porodnikom? Nemoze ma strihnut nejaka PA????

kukenzi
12. máj 2009

kati, zajtra tam idem aj ja. prednaska je rychla do pol hodky, par minut.

kati, na antolskej nenastrikuju len tak hala bala, ked nie je na to dovod, vsak ti to potvrdil dnes aj dr. havalda. a preco by o tom mala rozhodovat porodna asistentka?

mata1978
12. máj 2009

katka: tak to som rada, ze si prekonala ten strach z havaldu a dufam, ze aj so sestricky, dopredu sa neda urcite ci ta nastrihnu alebo nie, ale urcite sa toho neboj, pretoze pri tych bolestiach to asi velmi ani nie je citit a ak by si mala EPI tak to neucitis vobec. Ja sa na dr. Havaldu zajtra tesim, dufam, ze bude mat dobru naladu tak ako vzdy. Prednaska naozaj trva max. pol hodku. 😵

zuzkad
12. máj 2009

terezka044 dakujem 🙂 🙂 som rada, ze som sa dockala konecne a hlavne, ze to mam za sebou...druhy porod uuuuf neviem...ale na to sa zabudne a casom aj druhe mozno budeme chciet 😀 😀

K tej EPI....ked mi ju pichali bolo mi vsetko uuuuuplne jedno, cize som moc neriesila...len som pocula ako ju druha anesteziologicka pouca co a ako...urcite ale viem, ze to nerorobila prvy krat...a keby hrozilo riziko nedovolili by si aby ma pichal niekto neskuseny, len zrejme este nemaju taku prax akoby mali mat 😉 😉 uvidime ako bude dalej v kazdom pripade ma po nej teraz stale bolia krize dost ale na to ma upozornili, ze budu boliet nejaku dobu...ale inak ako doktorky boli super a moooc prijemne ...snazili sa mi robit prijemnu naladu dokonca aj pocas kontrakcii 😖 😖

A este k tej ranke po siti,...cikanie do sprchy vrelo odporuuucam, naozaj je to tam normalne a aj tak sa neda po siti utriet rana s toaletakom ako ma, cize s vodou najlepsie sa umyt 😉 😉

katka1981
12. máj 2009

Ste zlate. A ta prednaska je v druhej budove (nie v tej co havalda) na prvom posch.?

Mata1978, ty si mala uz zrely krcok?

katka1981
12. máj 2009

Kukenzi co budes mat oblecene, nech viem ze si to ty. 😀

hanipe
12. máj 2009

Dakujem tak ste ma ukludnili 😉 dnes som si bola vyplatit epiduralku a bola som trochu sklamana z ceny aku pytaju za nadstandardnu izbu . Dve na izbe a 33eur na den kazda 😕

kukenzi
12. máj 2009

kati ano v tej nemocnicnej casti. a bola by som rada, keby tu niekto este raz napisal presnu cestu, ja si to matne pamatam, tak nech tam nestreckujem, hoci verim, ze tam trafim

katka1981
12. máj 2009

mata1978, ty uz mas havaldu zazmluvneneho? Ja som mu to dnes zabudla povedat ale hadam si pamata, v 29.tt som mu vravela ze ho chcem.

kukenzi
12. máj 2009

hanipe, ano, ja som tam nechala 4tisicky, dve noci som bola sama.

katka, dam si chlieb pod pazuchu a transparent do ruky 😀 😀 netusim, co budem mat oblecene, do coho sa vtrepem

kukenzi
12. máj 2009

kati, presne aj ja som zabudla mu to dnes povedat, vravela som mu to v 31tt a vravel, ze to je este priskoro a pochybujem, ze si nas tolke pamata. nakoniec mi povie, ze ma uz plno 😖

kukenzi
12. máj 2009

mne dnes dr. havalda hmatom odhadol, ze babo ma uz okolo 3,5kg

kukenzi
12. máj 2009

kati o kolkej si tam dnes bola? o 12h? bolo este vela ludi?

hanipe
12. máj 2009

kukenzi , ides popri informaciach kde su obchodiky stale rovno a na konci chodby to mas oproti anesteziologicke nemozes prehliadnut . pa 😉

katka1981
12. máj 2009

Bola som o 12:45 a bolo prazdno asi 2 predo mnou. Ja viem co si obleciem, lebo ja nemam na vyber 😀 A co urobim ak by som zacala rodit? Asi budem na antolskej kricat jeho meno 😀 Mne neodhadol vahu, ale asi to je uz v pohode, lebo asi by ma nechal v nemocnici na udrzanie, nie?

mata1978
12. máj 2009

katka: moj krcok asi neposlucha tak ako by mal, ked ze som nebola zatial vobec otvorena, tak uvidim co mi povie havalda zajtra. Ta prednaska je vo vedlajsej budove ako je poliklinika, ked do nej vojdes tak za recepciou ktora je v strede ten velkej haly pojdes stale rovno az prides k vytahom a tam uvidis oddelenie ARO, bude tam mamiciek cakateliek dost tak ze budes vediet ze si spravne. Tam pockas, pride pani ktora Vas pusti dovnutra a zavedie Vas do tej miestnosti kde sa bude prednasat. Mala by si mat pri sebe cerstve krvne testy a ak nemas tak ich prilozis to tehu knizky ked budes rodit aby ich anesteziologicka videla.

katka1981
12. máj 2009

mata1978, ja som tiez zatvorena ale uz dozrel.

katka1981
12. máj 2009

Ano na krv idem az v utorok ked mam poradnu.

katka1981
12. máj 2009

inak krvny obraz mi robili asi pred mesiacom, dvomi.

mata1978
12. máj 2009

katka: ked som bola pred dvomi tyzdnami na poradni tak som si od Havaldu vypytala zmluvu, podpisal mi ju, on si ju ale nechal a dal ju podpisovat este hlavnemu profesorovi, a minuly tyzden pri poradni mi ju dal podpisanu a uz ju musim iba zaplatit, cize zajtra po poradni pojdem dole na centralny kde je pokladna a tam to vsetko zaplatim aj s papierom na EPI. A hlavne ak ho chces zazmluvnit pekne sa mu sama pripomen, a pytaj na neho cislo mobilu. Ja ho mam od svojej pribuznej tak ze mi ho davat nemusel, povedal ze ak by sa mi cokolvek nezdalo hned mu mam volat a on mi presne povie co mam robit ak by to na mna prislo. Tak, ze sa na neho naozaj spolieham.

terezka044
12. máj 2009

nno baby jak tu citam tie problemy s krizami, asi sa na ten epidural vykaslem ☹

mata1978
12. máj 2009

😵 katka: ja ked ze som krvna skupina negativ tak mi robili protilatky, zrazanlivost a to boli vlastne moje posledne krvne testy a preto som ich uz na prednaske mala. Ja som na nej bola iba pred tromi tyzdnami, tak ze uz som mala vysledky vsetky so sebou.

katka1981
12. máj 2009

Mata1978, mne ho dohadovala sestricka, a dnes mu pripomenula ze ja som svagrina tej a tej co jej robil nedavno cisara, tak dufam, ze je to ok. Dufam, ze do bud. poradne sa nic nestane. A ze to bude stacit poriesit tu zmluvu s nim potom. Ak nie, tak by som hned volala sestricke na mobil, alebo od svagrinej vypytam cisl o na mobil havaldu. Ja som bola tak mimo ze az. Vtedy mi povedal ze ma rad vezme ale ze je este zavcasu.

kukenzi
12. máj 2009

ja mam KO zpred 2 tyzdnov... tam je tusim najdolezitejsi udaj o zrazanlivosti krvi 😉

katka1981
12. máj 2009

Ano to tam je. Hematokryt tusim/

mneme
12. máj 2009

baby, myslite, ze tie krize bolia z vpichu po epi? nemoze to byt rozostupenim panvovych kosti pri prechode babatka porodnymi cestami? lebo inak sa mi zda lepsie predychat par hodin brutalnych bolesti, ako potom rok s malym cloviecikom stonat od bolesti krizov.

ako vas tu tak citam, tak mam pocit, ze hoci mate takmer vsetky junove terminy, ja budem rodit az po vas 😅 aj by som rada par dni prenasala, lebo este koncom maja mam nejake nemiminkovske plany, len neviem ako zvladnem tu stupnujucu sa nervozitu. citim sa fajn, poslickovia ziadni, tvrdnutie bruska takmer nic, ale uz sa fakt nedokazem na nic poriadne sustredit 🙄 . ako to zvladate vy?

dadka212
12. máj 2009

babenky poraďte...

...keď mám celý deň nepravidelné tvrdnutie bruška, tak čo mám robiť? mám čakať kým sa niečo začne diať alebo ísť do nemocnice, lebo už to mám za pár a pravdupovediac by som aj rada rodila a tvrdnutie vlastne vyvoláva pôrod, ale nič iné mi okrem toho nie je 😝 osobne by som počkala, ale neviem či je to správne...

pri prvom to bolo iné nič také som nepociťovala, tak neviem ako sa mám zachovať...

katka1981
12. máj 2009

mnmeme, podobne ale ja chcem tvoj TP, lebo sa mi paci ten datum 😀

mata1978
12. máj 2009

dadka: mne tvrdlo brusko velmi malo iba ked som dlho chodila, no bliziacim sa terminom tvrdne castejsie ale nemam pocit ze treba ist do nemocnice ked ze sa nic ine nedeje, ak ti neodisla zatka alebo plodova voda tak si myslim, ze je to uplne v pohode, teda tak mi to povedal moj doktor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre