Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
13. máj 2009

katrin, skoda ze si sa na tu socialku nespytala, bola by som ti povedala, ze musis ist az k bajkalskej 😖 a ja som ziadost podavala len na podatelni a dala si potvrdit prevzatie, nic viac.

kukenzi
13. máj 2009

tehula, ano zamestnavatel to robi automaticky, ine je, ked si SZCO alebo DNP 😉

na prednaske zbierali tehu knizky a krvne vysledky, ale aj bez nich sa to da, dolezite je, aby boli pri porode.

mneme
13. máj 2009

jej, skovka, som si myslela, ze sa ozves o par dni, aj s krpanou 😉 tak sa drz, do konca tyzdna to urcite pride 🙂

ako tak citam o plnej porodke, tiez som si predstavila, ako rodim niekde na chodbe a mozno by som z toho mala mensi stres ako z tej porodnej saly 😀 co uz, asi si vela parov zarobilo babatko na letnej dovolenke 😵 inak, ja stretavam same tehotne babenky odkedy som na jesen cakala na vysledky na potvrdenie tehu - neviem, ci som si ich vtedy zacala viacej vsimat, alebo to boli osudove znamenia 😀 . teraz ich jasnacka vidam este viacej, lebo chodim na miesta, kde sa koncentruju 😵

mata - vysvetli mi pls - ak sa porod nerozbehne sam, pojdes na vyvolavacku? podla coho sa to rozhoduje, ked normalny porod je termin porodu plus/minus dva tyzdne?

rybca
13. máj 2009

ahojte, tak my sme boli dnes u Dubcakovej opat na poradni, rezume je take, ze som otvorena na 1 cm, ale vsetko je makke, takze mozem uz porodit hocikedy, ale keby sa tak nestalo do buducej stredy, tak ze sa dohodneme na hospitalizacii, super co? ...🙂

mata1978
13. máj 2009

nmeme: ahoj, kym som chodila k svojmu gynekologovi tak mi predpovedal podla sona, ze sa maly vypyta na svet skor, cize asi 7.maja, ale odkedy chodim na antolsku k havaldovi tak sa stale drzime terminu 13.maj, co je dnes a havalda dnes rozhodol, ze ak sa porod do pondelka nerozbehne sam tak v pondelok nastupujem na hospitalizaciu a ze zacne s infuziami, prislo mi nevolno uz len pri tej predstave ale ine riesenie asi nebude. Ja mam maleho nizko uz asi dva tyzdne tak ze sme mysleli, ze sa na svet vypyta na termin ale akosi sa mu nechce tak havalda asi nechce dlhsie cakat a tusim ma v pondelok sluzbu tak mi prikazal rano o pol osmej hlasit sa na ambulancii na prijem. Ono sa rozhoduje asi podla toho ako je dieta v brusku ulozene ked ze uz pred tyzdnom sam skontatoval na UZV, ze je maly naozaj dost nizko. Asi nema vyznam dlhsie cakat. Tak, ze vobec z toho dobry pocit nemam ale pevne verim, ze sa na svet do pondelka vypyta aj sam lebo som v nemocnici nikdy nelezala a vobec si to neviem predstavit prechadzat sa tam niekde a iba cakat. Prirodzeny sposob by bol asi najlepsi a uz vobec si neviem predstavit, ze by som mala mat cisarsky. ☹

mata1978
13. máj 2009

rybca: ako vidim, tak s tou hospitalizacou sa to nejak rozbehlo, tak pevne verim, ze porodime cez vikend xi nech to mame za sebou a nemusime ist ani jedna na vyvolavacku.

tehula
13. máj 2009

ahojte rodicky, drzim palce, aby sa vam to rozbehlo samo od seba a klasicky.
Teraz ide ochladenie, treba to vyuzit na porod 😉

rybca
13. máj 2009

mata - toto cakanie sa mi zda byt nekonecne, priatel ma len upokojuje, ze raz musi ist von, len uz ani to sa mi nechce verit..🙂

zuzkad
13. máj 2009

skovka moooc na teba myslim a drzim paste, aby si mala super porod a co najskor sa tesila z malickeho uzlika 😉 😉 😉

babulky teraz som uz macher...sup sup rodit treba nech vidim fotky maleho 😉 😉

mata1978
13. máj 2009

rybca: tak doteraz som to brala tak v klude, viac stresuju ti okolo mna, ale dnes ked zahlasil doktor slovo hospitalizacia tak mi nebolo vsetko jedno, spytala som sa ho ako mam odstranit syndrom bieleho plasta, lebo ja nemocnicu naozaj nemusim a nikdy som v nej ani nelezala tak ze si to vobec neviem predstavit ale jasne, ze maly musi raz von ale keby to tak prislo samo ale nie nejakou infuzkou. Take som tiez v zivote nezazila ale snad ma to minie. 😵

rybca
13. máj 2009

mata - tiez by som chcela aby to islo prirodzene, odtecie voda, pridu kontrakcie a tak, to by som ani stres nemala, a asi by som sa ani nebala..🙂

mata1978
13. máj 2009

tehula: ochladenie tu uz mame ale ked pocuvam predpoved na vikend xixixi tak to bude srandy kopec, asi je najlepsie rodit v noci ked je chladnejsie, nuz ale nenavyberame si. 😀
zuzkad: ako ti je len fajn, drobceka uz mas stale pri sebe, ty uz pomaly aj zabudnes ake to bolo rodit xi a nas to vsetko neznamo iba caka 😅

mneme
13. máj 2009

mata, ak teda spravne chapem, v tych infuzkach ti pichnu oxytocin, ktory vyvola kontrakcie. tak preco by si mala uvazovat o cisarskom? neboj, porodis uplne normalne 😉 ja sice este mam cas, ale aj tak som na tieto veci zvedava, lebo oravec ma ubezpecoval, ze s mojim cervikalnym skore 1 v 40tt asi sotva porodim v termine alebo nejako kratko po nom 😒 baby tu pred casom pisali o "hamiltonovom hmate" - to ti nerobil?

rybca, tak sa drz 😉

dievky, tusim sa v tejto teme schyluje k dalsej vlne rodenia 😀

mata1978
13. máj 2009

rybca: presne tak si to prajem aj ja, pekne nech to pride samo

mneme
13. máj 2009

baby, co ste tu riesili socialnu poistovnu - vam z nej poslali nejake rozhodnutie o vyske materskeho, nebodaj dokonca peniazky za april?

mata1978
13. máj 2009

mneme: hej v infuzkach dostanem oxytocin a snad sa zacne nieco diat aj ked havalda povedal, ze v pondelok by som este neporodila, comu som velmi nerozumela preco, ale ze potom to uz urcite pride. No ak by nezabral oxytocin tak by to asi riesili cisarakom. Tak sa to robi, pretoze nie kazdej zabera vyvolavacka. A havalda hamiltona nerobi, viem, ze ho nerobil ziadnej z mojich znamych ktore prenasali a rodili u neho. Tak, ze to asi zalezi na doktorovi a pochybujem, ze by mi havalda chcel nieco take robit. Ten ma asi sucit s rodickami, ze si vytrpime dost a nebude nas trapit este aj hamiltonom.

kukenzi
13. máj 2009

mneme, ja som na matersku nastupila len pred dvoma tyzdnami, takze rozhodnutie cakam tak o mesiac, dva.

mneme
13. máj 2009

mata, to ako myslis, ze ten hamilton je nebezpecny? lebo ani sekcia nie je zrejme malina 😖 ja som zila v tom, ze oxytocin by mal do par hodin zabrat, hm...

skovka
13. máj 2009

Ahojte babule, vidim, ze sme tu viacere, ktorym sa to akosi nespusta samo 🙂 Ja ak neporodim na termin, tak mam prist v utorok tiez na pol osmu k havaldovi, ten si to ale naplanoval, co 😉 pekne postupne, pojdeme jedna za druhou 😎
ZuziD ako sa mate? Dufam, ze coskoro ta vsetky dohonime, nech uz sme komplet rodinky 🙂
A to ochladenie je teraz celkom fajn, len baby svihajme, lebo tie horucaby co maju prist nevyzeraju moc dobre 😖

mata1978
13. máj 2009

mneme: nemyslela som to tak, ze je hamilton nebezpecny, ale je to bolestive ked sa to robi, tak ze asi nas tej bolesti chce havalda usetrit a radsej to nechava na prirodu alebo na vyvolavacku.
skovka: super, tak ak neporodime ani jedna tak sa tam v utorok stretneme na piatom u havaldu 😀

mata1978
13. máj 2009

nmeme: ten oxytocin naozaj nezabera kazdej a hned na prvykrat, niekedy sa stane, ze ti daju vyvolavacku a proste nic, tak ta poslu domov alebo lezis v nemocnici a na dalsi den znova, no a ak to nezabera tak ta poslu na sekciu. Ale snad je ten oxytocin dost na to aby to ten porod naozaj vyvolalo. Vies u kazdej to zabera inak, tak ako sa u kazdej lisi samotny porod, jednej odide zatka, druhej najskor plodova voda, tretej zacnu kontrakcie pred odtecenim vody a tak. Proste sto rodiciek, sto inych porodov.

slnecnica11
13. máj 2009

no kocky,ako vas tak citam,tak to vyzera,ze sa tam nabuduci tyzden
stretneme vsetky.Ja mam tiez planovyny porod 🙂 V piatok uz budem vediet presne 🙂

slnecnica11
13. máj 2009

planovany 🙂

mata1978
13. máj 2009

slnecnica: aspon nam tam bude veseloooooooooooo

rybca
13. máj 2009

no len aby sme sa tam secky pomestili...🙂 kolko tam maju tych posteli?...🙂

mata1978
13. máj 2009

rybca: ja mam taky pocit, ze nas tam bude naozaj az moc 😀 ale snad nas o to skor pustia domov

rybca
13. máj 2009

a mozno si vyclenia buduci tyzdne a nazvu ho - Mamicky z konika..🙂

mata1978
13. máj 2009

😀 😵 dame si tam priniest nejake modreho konika nech vedia kto sme 😀

katka1981
13. máj 2009

Ahoj kukenzi, ja som si tam ziadnbu co rodila s epi nevsimla, dokelu. Vsimla som si tu peknu mamicku s tym dievcatkom a potom ten parik. Mna si si vsimla urcite. Moj muzicek stal za mnou 😀

katka1981
13. máj 2009

kukenzi nebola si vedla doktorky a si sa jej pytala o vstavani po porode a ona bola prekvapena ze ti dovolili vstat skor ako po 4-6 hodinach? Ak ano, tak tu babu si pamatam lebo mala taky prijemny hlas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre