Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

leahl
14. máj 2009

slnecnica: ak máš plánovaný pôrod na budúci týžden daj vedieť na ktorý den, Aj ja 🙂 určite sa tam niekde stretneme

skovka
14. máj 2009

Babule tak ja mam od vcera vecera od jedenastej kontrakcie kazdych 10 minut, dost silne, nespala som celu noc. Posledna hodina uz kazdych 7-8 minut... tak to vyzera, ze pojdem do nemocky dneska, po babenko 🙂 🙂
Akurat, ze sa mi vobec nedari dychat, tak ako sme sa ucili u jezikovej, ked mam taky obrovsky krc v bruchu, tak sa nemozem nadychnut do brucha, tak predychavam tak vselijako...
Zatka uz asi tiez odisla cela, pri kazdej kontrakcii z nej islo tolko, ze uz hadam ani nema co.
Dufam, ze tie kontrakcie neprestanu teraz, ked som vstala 😒 .. dam este vediet..
A niekto sa dnes ku mne pridajte, nech tam nie som pre zmenu sama, ked buduci tyzden bude taky natresk 😉

mata1978
14. máj 2009

skovka: dobre ranko, tak ty sa teda predbiehas v rodeni 😀 , skovka drzim ti palce nech to mas cim skor za sebou a snad sa niektora za tebou poponahlame. Drz sa.

leahl
14. máj 2009

skovka, hlavne dýchaj a utekaj do nemocnice 🙂 tešíme sa na správu o novom bábätku...držím palce, nech to máš čo najskôr za sebou

jasminet
14. máj 2009

mneme ty chodis ku oravcovi? vies mi prosim povedat jeho ordinacne a cislo dveri?
buduci tyzden mam ist na antolsku do poradne, prvy krat, tak moja volba asi padla na neho 😀

skovka
14. máj 2009

No dala som si vanu, oholila sa, a kontrakcie su fuc, idem asi lahnut na chvilu, nech sa to spusti. Lebo dufam, ze som nebola celu noc hore, len aby sa to teraz zastavilo 😠

skovka
14. máj 2009

Jasminet myslim, ze oravec ma dovolenku, ale neviem dokedy...

tehula
14. máj 2009

skovka, drzim palce, a naspat uz dojdi s mimi 😉 Dnes to bude den D.

jasminet> cislo dveri 25, ordinacne pon a pia 8.00-12.00 (prakticky od 8.45-dokym nestihne vsetky baby, uz som zazila aj po 12tej)
teraz bude ale na dovolenke od 19-26.5

leahl
14. máj 2009

skovka:máš niekoho aj zazmluvneného? žeby si zavolala aby sa prichystal na možný príjem.. v tvojom týždni teh. už netreba nič podcenovať - bábo sa pýta a treba to brať vážne - netešíš sa tak trošku, že už to prišlo 🙂

jasminet
14. máj 2009

aha, no super, uz si spominam, ze ste to tu pisali o tej dovolenke....
a dubcakova? to je moja druha moznost 😀

leahl
14. máj 2009

dubcakova má dovolenku koncom mesiaca - neviem presne od kedy ale spomínala, že koncom mesiaca bude odcestovaná

skovka
14. máj 2009

Leahl no ja uz sa velmi tesim, len aby to uz bolo tu 🙂 Mam zazmluvneneho havladu, ma tento mesiac sluzbu na porodnici, volat mu budem az ked pojdeme z domu, co uz bude dufam dneees 🙂

leahl
14. máj 2009

tak Ti teda držíme palce, aby si to mala skoro a hladko za sebou 🙂

hav
14. máj 2009

skovka, drzim palce a zelam bezproblemovy priebeh porodu 🙂

kukenzi
14. máj 2009

kati, ano, to som bola ja, co sa aj rozculovala, ze si nepamatam meno anesteziologa co som mala pri porode 😅 ale ja neviem, ci sa mi predstavil a hlavne ak aj ano, tak mi to vysumelo, ved som rodila a meno porodnika si pamatam, lebo toho doktora som videla viackrat a aj v papieroch ho mam zapisaneho

kukenzi
14. máj 2009

skovka, drzim palce, ja som tiez asi nedychala ako na cviceni, dychaj hlavne prirodzene, ako sa ti da, ako ti priroda dovoli, pozor na kyslikovy dlh, to radsej dychaj do papieroveho vrecka... neboj v porodnici ti poradia ako mas dychat 😉 hlavne sa neunav uz teraz na zaciatku, aby si mala dostatok sil na tlacenie

kukenzi
14. máj 2009

skovka, to dr. havalda hadam nema sluzbu cely mesiac 😕

zuzkad
14. máj 2009

ahojte kocky 😉 😉

skovka drzim paste babulka...nech to mas coskoro za sebou 🙂 🙂 netrap sa s dychanim ja som ani na cvicenia nechodila a pekne som dychala podla seba ako mi to vyhovovalo....vobec nie je potrebne sa riadit nejakym postupom ktory je napisany, ale tak aby to pomahalo prave tebe pri kontrakciach...mne pomale dychanie na 3 nadychy a 6 vydychov nepomohlo dychala som rychlejsie a podla seba a to mi pomahalo...uvidis..najdes si svoj najlepsi sposob, ako sa budes lepsie citit 😉 😉 😉 drzm paste 😅 😅 😅 😅

akejka
14. máj 2009

ani mne dýchanie absolútne nepomáhalo. Skôr sa mi potom točila hlava a bolo mi na odpadnutie. Tak som dýchala po svojom a zakričala som na pôrodnej sále 😀 Keď sú kontrakcie veeeeeľmi bolestivé, tam už ani dýchanie nepomôže...skôr tak zo začiatku...kým nie sú také časté...

skovka
14. máj 2009

no este som doma, kontrakcie zas nabehli, ale nepravidelne, raz 19 min, potom 8, tak cakam este. Ta jedna po 19 minutach bola tak bolestiva, no neviem, ci tam aj ja nebudem kricat, to uz veru ani dychanie nepomaha...

tehula
14. máj 2009

skovka: neboj sa, kludne si zakric. Ani nevies, ako ma povzbudilo, ze zvladas nam aj napisat. Si moc statocna, uvidis, bude to rychle, ked uz do porodky dojdes

certica
14. máj 2009

skovka, vela stastia 😉

akejka
14. máj 2009

skovka, tak sa ti to blíži, podľa mňa ti už pôrod začal...keď sa ti tie intervaly postupne skracujú...veď uvidíš...ja som mala intervaly: po 12 min. po 9 min. po 6.min. a potom už rovno nabehli 3 minútové intervaly asi pol hodinku a potom natvrdo minútové pri príchode do pôrodnice...len tak tak som to stihla 😉
drž sa, nech to máš čo najkratšie a najmenej bolestivé...

slnecnica11
14. máj 2009

skovka,ty si to nejako nechavas na poslednu chvilu 🙂
bež radšej,hmmmm?

dadka212
14. máj 2009

ahojte 🙂

Skovka vela šťastia a rýchly porod 😉

akurát mi písala Wiola, že sa jej včera o 15-tej narodil Tomáško 😵 viac napíše sama 🙂 blahoželáme

kukenzi
14. máj 2009

wiola, srdecna gratulacia k narodeniu synceka 😵

slnecnica11
14. máj 2009

Wiole gratulujem! 🙂
dadka brusko ako?

dadka212
14. máj 2009

Slnečnica ále začalo poslúchať 😀 no ja som sa už pripravovala na pôrod a teraz zas nič 😝

a ty čo?

slnecnica11
14. máj 2009

Mne teraz tiez zacalo tvrdnut,ale ja to nejako neviem posudit
ci je to po jedle,alebo sa maly vytrca.Zajtra mam tu poradnu,
tak som hrozne zvedava ako sa s lekarkou dohodnem.Uz by
si chcela ist rodit?Ty mas termin zaciatkom juna?

skovka
14. máj 2009

Jeee, Wiola gratulujem aj ja 🙂
Akejka len mne sa teraz tie intervaly moc neskracuju. Ked to bolo v noci, tak to bolo jasne kazdych 10 a potom 7 minut. Ale teraz je to tak nepravidelne. Ked som lezala, tak som jasne vedela kedy je kontrakcia, teraz ked som hore a chodim alebo sedim, tak to uz nie je take vyrazne, tak niektoru neviem ani ci mam ratat, lebo je to len tak chvilku a hned to prejde 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre