Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
29. apr 2007

lucqa, hlavne ze je vsetko dobre dopadlo 😵 . mozno tu davku tak trochu neodhadol anesteziolog, kazdopadne si aspon nemala bolesti, na druhej strane ten zaver bol naozaj dramaticky, asi by som sa dost vyplasila, kvoli tomu priduseniu, ale stava sa, nikdy sa neda predpokladat priebeh porodu, kazda to mame trochu inak. o to vacsia radost, ked je babo zdrave a v poriadku 🙂

leva
29. apr 2007

ahoj aj mne fungovala epi pri porode,zdovodu toho ze ako mi dali druhu davku o chvilu sa mali tlacil von.Sestricky mi povedali aby som ich pocuvala kedy tlacit kedze som necitila kontrakcie.Chvala boho to vsetko slo ako po masle,mali bol za chvilku vonku.

lusil2005
29. apr 2007

no pekne 😒
hlavne ze ste obaja v poriadku. tak sa drzte a uzivajte si spolocne chvile!!! ozaj a kojenie ako? kedy si dostala mliecko? zvladate to v pohode? potrebovala si v nemocnici odsavacku?

ajuskamimi
29. apr 2007

fuuuuuuuuuu LUCQA tedaaaa, neviem co na to povedat. Ja sa mam do 09.05. rozhodnut, ci EPI chcem alebo nie, ale fakt neviem, ci teda hej alebo nie, hm. U teba bolo super, ze vsetko dobre dopadlo, ale ja som taka jako mucholepka na smolu, tak neviem neviem. A dost sa bojim injekcii, mam z toho proste v tej mojej hlave nejaky psychoblok a aj kvoli tomu vaham, lenze tiez podla mna prah bolesti mam dost mizerny, takze fakt neviem 😖

lusil2005
29. apr 2007

ajuska preco sa musis 9.5. rozhodnut?

certica
29. apr 2007

ajuska, tiez mi to neni jasne. ved ty sa mozes este pocas porodu rozhodnut ci epi(ak teda uz nebude prilis neskoro, ze by to nemalo vyznam).

clea1
29. apr 2007

Ahoj Lucqa, gratulujem ku Tomáškovi. Mám na Teba otázočku, viem, že to je viacmenej individuálne, ale ako si bola spokojná so svojou Dr.? Ja si ju chcem tiež zazmluvniť, lebo na ňu počúvam samé chvály.ďakujem

ajuskamimi
30. apr 2007

LUSIL 9.5 idem do poradne k svojmu lekarovi. Vtedy mu mam dat vediet, ci si chcem niekoho zazmluvnit alebo nie. Zmluvnit si asi nejdem nikoho. No a takisto, ci chcem EPI alebo nie, lebo vraj predtym treba porobit kadejake vysetrenia na zrazanlivost krvi a co ja viem co este a aby sa to do porodu stihlo, kedze mi mozno aj termin posunie dopredu. Tak preto a fakt neviem ako sa rozhodnut.

CERTICA aj ja som si myslela, ze to je tak, ze pocas porodu sa ta opytaju, ci chces alebo nie, ale nie je to tak. Dopredu sa robia tie vysetrenia a konzultacie s anesteziologom, ci ti vobec mozu podat EPI a dopredu sa to aj plati, takze asi takto mi to bolo povedane mojim gynekologom na Antolskej.

certica
30. apr 2007

ajus, ved vysetrenia a konzultacia s anesteziologom je jedna vec. nikde ale neni napisane, ze si to nemozes rozmysliet a nakoniec sa nepoda. potom ti peniaze normalne vratia. neviem, skus sa na poradni spytat, ci je aj taka moznost, ze sice uvazujes o epi, ale ak by tie kontrakcie neboli hrozne a dali by sa zniest, volila by si radsej prirodzenu cestu 😉

ajuskamimi
30. apr 2007

hej chcem sa na to opytat, ze by som si to teda dala a zaplatila, vraj sa to na Antolskej plati predom, ale ak by som ju nakoniec nevyuzila, ci by mi peniaze vratili. Sama som zvedava, co mi lekar povie. 😉

certica
30. apr 2007

urcite vratia, pokial to nerozbalia 😉. ja ked som rodila, tak mi moj doki sam navrhol, ked som sa pytala aky ma nazor na epi, ze to mozme spravit takto: pockat na kontrakcie, ako sa to bude vyvijat a potom pripadne pichnut epi. nakoniec som ale mala plan.cisar

ajuskamimi
30. apr 2007

hm, aj ja mozno budem mat cisarak, ak teda je maly ozaj velky a neprejde mi panvou, neviem, velmi som zvedava co a ako bude teraz v poradni, lebo ani neviem kolko maly vazi a o kolko je vacsi oproti ostatnym deturencom, len mi proste stale lekar hovori, ze je velky, ale ze vzdy lepsie ako keby bol maly

stacynka
30. apr 2007

babulky, uz sa to tu asi pytali baby velakrat, ale neviete cosi mam zobrat na to cvicenie k pani Jezikovej????

stacynka
30. apr 2007

som jej rano volala, ze sa objednam, a ona ze dobre v stredu o osmej, normalne som ostala v soku....

valy
30. apr 2007

ahojte, a neviete prosim, kde ma dr. rozemberg poradnu v stredu okolo druhej? mam tam ist prvykrat a bojim sa, ze sa tam na antolskej stratim

ivka07
30. apr 2007

stacynka, dones si tepláky a tričko, možes aj tenisky ale cvičí sa tam len v ponožkách na žinekách.

stacynka
30. apr 2007

ivka07, dakujem za radu....
ozaj a este, nevies mi povedat kde to presne je, ale tak ako pre debila mi to musis 🙂 , lebo som tam v zivote nebola

ivka07
30. apr 2007

stacynka, vojdes do nemocnice-dáš sa do ľava(skuška správnosti najdeš tam bufet 🙂 )-kusok rovno a do prava(napísané rehabilitačné)za dverami do lava a hned potom do prava a hladaj dvere číslo 18 (nazvané aj velká telocvična) v podstate ta budú navigovať cedule a haldáš rehabilitačné ( velkú telocvičnu)
snad ti to pomože čo som napísala 😉

lucqa
30. apr 2007

certica, ja som sa o maleho strasne bala, a hlavne mi ho hned odniesli, az ked ma uz sili, tak mi ho ukazali. Stale som sa pytala ci je v poriadku, ale kedze zaplakal hned ako ho vytiahli, tak som dufala, ze je vsetko OK a nastatie bolo 😀

lusil, mliecko som mala od 3 dna, takze kojenie zacalo ako tak v pohode, len prve dva dni sme boli aj na glukoze. Ja osobne som odsavacku v nemocnici nepotrebovala, ale dnes som si ju kupila. Ale dopredu by som si odsavacku nekupovala, uvidis ako sa Ti to rozbehne a v nemocnici Ti odsavacku pozicaju. Dokonca tam maju aj cajiky pre dojciace matky (ten pijem stale), aj feniklovy cajik tam mali k dispozicii.

ajuska, kludne si daj EPI, na tu prvu dobu je to super a nie kazdy ma take rekcie ako ja. Len sa opytaj anesteziologa, ci budes citit kontrakcie, ci to neni prilis silne. A rozhodnut sa mozes priamo na sale. Len sa pytaj a pytaj, vsetko co Ti len napadne a vsetko bude dobre 😉

clea, dr. Dubcakova je super, keby som sla rodit znova, tak idem zasa k nej. Priklana sa k najmensiemu riziku. Ked mi tlacili na brucho uz aj doktor co mal sluzbu, tak povedal, ze maly musi ist kliestami (nevies si predstavit ten strach co som mala), ale ona povedala, ze nie, ze vakuumextraktor staci. A stacil a ja som jej za to velmi vdacna 🙂

lusil2005
30. apr 2007

kliestami??? 😲 No chuuudatko ty si si musela vytrpiet...
ajuska ja som sa pytala niekolko krat a vraj ti peniazky vratia urcite ak si epi nedas. tie vysetrenia musis mat na 100% a aj zaplatene pre pripad, ze by si sa pre nu rozhodla.

lucqa
30. apr 2007

lusil, ja ani neviem ci som v tej chvili aj nieco nepovedala... strasne som sa zlakla, ze mu ublizia, ale mala som dobru doktorku 😀

ajuskamimi
30. apr 2007

lusil hej? tak to je super, tak teda dam si porobit tie vysetrenia, zaplatim si a uvidime, co a ako to bude.

Lucqa, tak svoje si si odtrpela asi ako kazda, ale uz to mas za sebou, tak super. Mas krasneho synceka, fakticky 😉

lucqa
1. máj 2007

dakujem ajuska 😀

ajuskamimi
2. máj 2007

LUCQA a na porod ti dali ich erarnu koselu, ci si mala vlastnu?

certica
2. máj 2007

ajuska, jasne, ze ti daju erarnu.
svoju si mozes zobrat, ja som mala tiez na sestonedeli, ale podla mna je skoda nicit svoju (od mlieka). po 2 dnoch som uz z tohtoto dovodu nosila len erarne

ajuskamimi
2. máj 2007

ahaaa, aj som si myslela, len som si nebola ista, diky certica 😉

kika76
2. máj 2007

Ahojte, dievčatá, chcem sa vás spýtať, neviete, ako je to teraz s tým maľovaním na Antolskej? Vraj sa maľovanie malo stihnúť do konca apríla, ale ešte neskončili. Chodia teraz ženy rodiť inam? Na Kramáre a do Ružinova? Ďakujem.

inge23
2. máj 2007

ahoj kika. prave som sa vratila s poradne na Antolskej. Sestricka hovorila, ze porodnica je hottova a teraz maluju sestonedelie a ze nemaju kam davat po porode a ak to na mna pride, tak Ruzinov alebo Kramare, ale ak mam zazmluvneneho dokiho, tak je to pohoda a tym padom Antolska.

kika76
2. máj 2007

aha, tak ďakujem, takže keď máš dohodnuého doktora, môžeš ísť na Antolskú, tak to je fajn, už som kľudnejšia. A Tebe budem držať veľmi palce, vidím, že čas sa Ti už kráti. pa 🙂

ajuskamimi
2. máj 2007

KIKA lekara musis mat nielen dohodnuteho, ale aj zazmluvneneho, len v tom pripade mozes rodit na Antolskej, momentalne. Inac ta poslu rovno na Kramare alebo do Ruzinova. Vraj to ma trvat do konca maja takto, takze asi tak. Lebo ked dorobia sestonedelie, budu robit este rizikove.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre