Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dadka212
14. máj 2009

Katka keď tam ležíš, tak ťa doktor chodí pozerať, nesedí stále pri tebe...

a dieťa je menšie a väčšie ako pre koho pre mňa bolo vraj velké aj 3150g a 51cm mám 158cm a kamoška rodila prirodzene 5,2kg dieťa 😀 ona má nejakých 170cm

katka1981
14. máj 2009

kukenzi, ako to funguje ked si zazmluvnis lekara. Ides z domu, volas mu? A ked prides na porodnu salu, dojde za tebou? Alebo su tam PA?

kukenzi
14. máj 2009

lebo ja som na kresle lezala len ked pocuvali maleho, to bolo na nevydrzanie, lezat pocas kontrakcii, veru by som im tam pekne vtedy vynadala, ale prezila som, ja som stale chodila, chodila, chodila, potom prisla taka echt poriadna kontrakcia, to som uz stala pri umyvadle, zdvihla jednu nohu a len drahemu sepla, lebo na dokiho som nevladala zakricat, ze JA UZ NEMOZEM, UZ TO VYPADNE... doki s kludom anglicana povedal, predychajte tuto kontrakciu, pojdeme na box a ideme rodit... predychala som, osviezila usta, ledva vyhupla na box, on dosiel, kukol a ked som videla, ze sestricka berie dezinfekciu, doki natahuje rukavice, vedela som, ze toto je uz finis 😵 😵 😵

kukenzi
14. máj 2009

kati, ja som nemala zazmluvneneho, kedze som ich nepoznala osobne a podla reci kazdy odporucal toho svojho.... dr. havalda mal prave sluzbu, bola som s nim velmi spokojna, preto si ho teraz chcem zazmluvnit... len ci to stihnem, ked som v utorok na to zabudla a vela nas bude rodit v tom termine prave u neho a tusim 19.6. /alebo 16.6./ ide na dovolenku 😖

kukenzi
14. máj 2009

dadka, veru, velke a male dieta, to je relativny pojem, ako pre koho, ze?

ale predpokladam, ze ak zazmluvnim doktora, dostanem jeho mobil, tak mu volam a on pride, pride tak rychlo ako bude moct a zavisi aj od toho, ci mu budem volat z domu pred odchodom, ci pri odchode, alebo az sestricky z porodnice... alebo sa dohodneme a ci co? 😅 😕

kukenzi
14. máj 2009

inac ako vravi dadka, doki tam nie je cely cas, chodi ta len pozerat... ved ak porod normalne prirodzene prebieha, tak je tam on zbytocny, na to su tam PA

nsoci
14. máj 2009

mna ked prijali a potvrdilo sa, ze rodim, volali sami mojmu doktorovi (makla som zmluvu medzi vsetkymi papiermi), povedali mu ako na tom som a dosiel o dve hodky, po priprave...

kukenzi
14. máj 2009

nsoci, alebo takto si to predstavujem, pokial sa s dokim nedohodneme inac

katka1981
14. máj 2009

kukenzi ved aj ja som zabudla ale v utorok uz nesmiem zabudnut. Suhlasim s tebou, ja ked som isty casmala bolestivu mens. tiez som musela stale chodit a predychavat. Viem ze sa to neda porovnat ale tiez by som nedokazala lezat. Cize normalne budemmoct snad chodit. A to si uz mala v sebe epi, ci az potom? A ked si dal rukavice, bol uz stale pri tebe, ci len na blizku?

kukenzi
14. máj 2009

kati, chodila som aj bez epi aj s epi, aj do sprchy som stale chodila aj s nou aj bez nej. ked uz natiahol rukavice, uz sa slo tlacit, jasne, ze tam bol, ved by maly spadol na zem 😀

katka1981
14. máj 2009

kukenzi, a kto nastrihava, jedine on? Lebo ja sa bojim ze ma nejaka PA nastrihne.

dadka212
14. máj 2009

Kukenzi veru, velké a malé dieťa je relatívne, šak vela mamičkám s nízkou výškou robili sekciu už pri nejakom 3,5kg bábätku a niekto vytlačí v pohode aj 5kg 🙂 takže to sa nedá povedať čo je velké a čo malé bábo...

kukenzi
14. máj 2009

teda s nou aj bez nej, nemyslim tak, ze som si ju niekedy vybrala, ale ze som sa prechadzala aj predtym ako mi ju pichli, aj potom, ked som ju mala pichnutu. okrem monitora som lezala len pri tlaceni. to trvalo 18min.

katka1981
14. máj 2009

kukezni, najprv su kontrakcie a tlaky pridu az nakoniec?

kukenzi
14. máj 2009

kati, ja som si nevsimla kto nastrihol.... hlavne klidek pohoda 😉 nikto ti tam nejde ublizovat, ved oni ti chcu pomoct pri prichode drobatka na svet 😉

dadka212
14. máj 2009

Katka ty nestresuj PA nebude s tebou robiť absolútne nič 😉 na Slovensku s tebou také veci robí IBA lekár 🙂

PA mu akurát asistuje a napríklad pichá infúzie, robí cievkovanie, klystír, pomáha ti bábo vytlačiť....nástrih,zašívanie a celkovo "špáranie sa v šuške" robí iba lekár 😉

kukenzi
14. máj 2009

inac ja som tie kontrakcie necitila ako nejaku bolest, skor taky divny tlak, jednoducho babatko rotuje, derie sa tymi porodnymi cestami a mojou ulohou bolo mu pomoct... hystercenim by som mu urcite nepomohla.

katka1981
14. máj 2009

dadka, dakujem, presne to som chcela pocut 😀

dadka212
14. máj 2009

ja som cítila kontrakcie dosť...bolo to ako keby som hróóózne potrebovala na velkú a nemohla som tlačiť a pritom ešte také menštruačné bolesti, zatlačiť treba až keĎ povie lekár, že tlačiť 🙂

katka1981
14. máj 2009

Mna ked nieco boli, pokial to nie je hlava, tak pobehujem 😀

dadka212
14. máj 2009

Katka tak som rada, že som ťa ukludnila 🙂 inak ja som nástrih ani necítila až pri šití som sa lekárky pýtala, či ma aj nastrihla a ona hovorila, že musela, lebo by som sa potrhala a takto s nástrihom som mala pár stehov 🙂

kukenzi
14. máj 2009

hej, hej, netlacit skor, aj ked sa to neda vydrzat, kamoska si to takto zbytocne skomplikovala

kukenzi
14. máj 2009

ani ja som nastrih necitila

kukenzi
14. máj 2009

dadka, aj my sme mali danielku v plane

dadka212
14. máj 2009

božinku ja som už taká navnadená na pôrod 😵 by som išla aj hneĎ 😀

ja som ani šitie necítila len posledné 2 stehy troška, ale to nebolo skoro nič...a to som nemala EPI 🙂

katka1981
14. máj 2009

Ja kaslem na bolest pri nastrihu, ved ajtak budem ubolena ale ja sa bojim len toho co bude potom...... z toho mam najvacsi strach ci nebudem potom ina....

kukenzi
14. máj 2009

sitie som parkrat pocitila len ako take stipnutie a to vtedy ked najeka baba vedla v boxe totalne kricala... fakt ma neskutocne znervoznovala, kedze ja som uz mala potom, pri sebe maleho, doki ma sil, chcela som si odddychnut a ona hucala a hucala, uz aj sestricky do nej kricali

dadka212
14. máj 2009

Katka no ja som dolu taká istá 😀 a ešte mi ten pôrod troška zcitlivel vnútro a sex je lepší ako pred pôrodom 😵

Kukenzi no u nás bol boj s menom, ale hlavne, že sme sa nejako dohodli 😀 teda keĎ to ozaj bude dievčatko 😅

dadka212
14. máj 2009

Inak ja nechápem ako niekto môže pri tom kričať 😅 si neviem predstaviť kedy má na to čas a silu...

kukenzi
14. máj 2009

kati, kde ci nebudes ina? myslis tam dolu? alebo to myslis inak? no v kazdom pripade panna uz nie si, dole to mam take ako predtym 😉 ina som len v tom, ze sa stala so mna mamicka.

dadka, aj ja som uz navnadena na porod, len si neviem predstavit ako zvladnem dve deti 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre