• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica Antolská

13. mája 2017 
kukenzi, je super, co si sem hodila o dychani. ja som taky blby studijny typ, ze sa to hadam aj naucim naspamat, aby som to v porodke nezabudla :grinning: takze teraz uz mam studijne materialy k porodu, k sestonedeliu i kojeniu + samozrejme knizky. baby, dakujem pekne :wink:

katka, ty si sa vcera pytala na tlacenie - ja som bola prave na psychoprofylaxii v GPN a presne toto sme tam preberali aj s obrazkami - na nich bolo pekne vidiet, ze ked sa uplne spotrebuje krcok maternice tak, ze je branka zajdena, babatko tlaci hlavickou na kostrc presne v miestach hrubeho creva, preto mas pocit tlakov na konecnik. takze ked uz dr. povie, ze mozeme tlacit, mame sa snazit pritlacit si co najviac roztiahnute nohy k sebe, nadychnut sa a tlacit. znie to celkom jednoducho, nie :sweat_smile:

a este nam ta PA hovorila, ze epi-no a masaz hradze su hovadiny, ze to nastrih hradze neovplyvni. :angry: to ma trochu nastvalo, ja tomu skratka neverim :sunglasses:
16. máj 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mneme, mne to nevadi, ja som dnes zase zacala cvicit, kvasinky ma obrali o tyzden, Havlada nepovedal ze je to blbost, som sice na 7 cm, ale ked zo seba vytlacim tolko cm a nepojde zo mna ani krv, tak ma to upokoji, ajked babatko ma vacsiu hlavicku. Ci to pomoze fyzicky, to neviem, ale mne psychicky urcite. Budem sa modlit a verit ze dopadne bez nastrihu a ked s nastrihom tak aby po case ostal bez stopy a musim veriet mojmu porodnikovi, ine mi neostava. Masaz si robim jedine s epinom inak ma to boli. A tie nohy nie su uviazane?
16. máj 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Preco mu ja chudakovio stale komolim meno....
16. máj 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviete nieco o skovke??????????
16. máj 2009 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katka na Antolskej nepriväzujú nohy :wink:
16. máj 2009 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadka212, no super, dakujem, este ma s niecim potes. Da sa aj vybrat poloha vkt. sa rodi? Ci asi klasicky?
16. máj 2009 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem či sa dá "vybaviť" ale pravdepodobne nie...majú tam taký stôl, ale pravdupovediac si ani neviem predstaviť v akej inej polohe by som rodila, mne tá poloha bola príjemná...a určite aj pôrodníkom sa lepšie manipuluje s bábätkom :slight_smile:
16. máj 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadka, ok dakujem. to je super ze mas skusenosti aspon vies co ta caka.
16. máj 2009 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no možno aj hej...ja aspoň nemám stres z toho, že idem do cudzieho prostredia, mi to pripadá akoby som šla "domov" :grinning:
16. máj 2009 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

aj mne ta poloha vyhovovala, bola som v miernom polosede, opierka chrbta sa da polohovat, rovne lezanie mi nevyhovovalo ani polosed, niekde tak v strede a niecoho som sa tam aj pobokoch tusim drzala
16. máj 2009 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadka presne, ako domov :grinning: ale ja som sa nestresovala ani predtym a ani som dopredu nechcela vidiet ako to tam vyzera, je to jednoducho nemocnica, skoro vsetky na jedno kopyto
16. máj 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kukenzi no ani ja som nemala stres, lebo som tam ležala ešte pred pôrodom....možno by som mala stres z toho, keby som to tam videla vopred, keď som mala tie bolesti som si to ani nevšímala čo a ako tam je, len tie fotky bábätiek a už som sa tešila kedy sa konečne rozdvojím a budem mať aj ja také :grinning:
16. máj 2009 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juuj, mna dnes strasne boli cela panva, vsetko sa to tam pripravuje, este aj nerv mam na zadku zacviknuty :rolling_eyes:
16. máj 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mňa už pár dní bolí panva a v pondelok som ledva chodila ako ma bolel kĺb :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale teraz je to čoraz horšie, už sa to asi blíži, šak aj brucho mám hrozne dolu...

ten nerv ti nezávidím :unamused: chudiatko viem sa vcítiť ja som mala pri Maťkovi pricviknutý nerv na krížoch, som sa ledva hla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. máj 2009 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna trapi zapal nervu ako je lava lopatka a nemozem dychat. Uz je tonastastie lepsie a do porodu budem iste fit, ved by som nemohla predychavat, strasne to bolelo a vyrazalo dych.
16. máj 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka1981 skovka je uz maminka ma dievcatkooo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: aj by som dala skor vediet, ale sama nestiham nic...a az dnes som jej chuda odpisala, ze gratulujeeem...napisala 14.5.2009 :wink: :wink: :wink: :wink: :
"ahoj, volam sa Terezka, o siestej som vykukla na svet, miery mam modelkovske, 51cm a 3650g. Mamina je v poriadku, tatino ani neodpadol :wink: :wink:

gratulujemeeeeee :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. máj 2009 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Skoveke blahoželáááááme....tešíme sa na fotečky :slight_smile:
16. máj 2009 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gratulujem skovke zvladla to super, tusim budem v pondelok v tej nemocnici sama a vy uz vsetky doma s babatkami :frowning2:
16. máj 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzkad, jeeeeej dakujem za info sa strasne tesim a gratulujem jej.
16. máj 2009 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata - neboj, ja idem v pondelok len na prietoky, takze nebudes posledna bez babatka
16. máj 2009 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: pripajam sa a Skovke blahozelam :slight_smile:
16. máj 2009 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rybca: tak posledna bez babatka nie, ale ako to tu citam tak tie deticky sa rozbehli tak sa to snad rozbehne uz aj nam ked ze ty mas termin zajtra a ja nastupujem v pondelok do nemocnice xi s mojim syndromom bieleho plasta to bude asi dost zabavne :wink:
16. máj 2009 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata - no termin mozem mat, ale vobec sa necitim, ze by som mala zajtra porodit
16. máj 2009 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rybca-to som sa v den terminu necitila ani ja, no od vcera uz sa mi akosi tazsie chodi a k tomu este tie bolesti krizov a podbruska, netusim ci sa nieco blizi alebo nie ale ked prave nemyslim na ten strach z neznama tak si hovorim, ze by som to mala uz najradsej za sebou, vecer mi odislo aj trosku zatky ale nic ine, noc pokojna a den zase v pohode prebehol, tak asi to samo nepride a v pondelok s malou dusickou nastupim na prijem. A to este rozmyslam ked ze uz budem lezat v nemocnici ci nemam este predtym zbehnut so zmluvou do pokladne, lebo havalda si s tym dava nacas, ze sa s tym nemam ponahlat. Tak ze som na vazkach ale asi sa spytam v pondelok rano sestricky a ta mi s tym snad poradi. :grinning:
16. máj 2009 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka1981 som dost pozadu sice....xixi...aj ja som jej len pred chvilou pisala...nejako som nestihala :confounded: :confounded:

babulky nic sa nebojte mate to uz coskoro tu...ved to mate za par...mne sa ani verit nechce, ze v stredu budu 2tt co je maly na svete paaani uteka to naozaj dost rychlo ved len teraz som dychala ako besna na stole a cakala, kedy to uz prejde a budem mat porod za sebou...a teraz keby ma ta rana po nastrihnuti tak moc nebolela tak ani neviem, ze som rodila...aj doma...len sa zobudime a uz ideme vecer spat...vsetko to bezi...uvidite to coskoro same....zacne lekcia zivota byt maminkou...ja si lekcie uzivam poriadne...stale volam kade tade a pytam sa co najviac, lebo chcem mat vo vsetkom istotu... :wink: :wink: :wink:
16. máj 2009 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzkad: zuzka aj ja sa na to spolieham, ze ked uz zacne ten maminkovsky zivot tak mam kamaratky maminky na telefone a su zbehle a radi poradia. Tak nam ten zivot aspon trosku uhlacia s tymi radami. Aspon nebudeme bezradne a bude vsetko OK. :dizzy_face:
16. máj 2009 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gratulujem skovke k pokladiku.

zuzkad, skus si nato davat repik, pomaha uzasne. :wink:
16. máj 2009 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kukenzi skusim ten repik asi, lebo uz mam viac ako tyzden po porode a stale ma to boli...ale doki mi povedala, ze to uz boli modrina a nie ta rana, lebo tu mam pekne zahojenu zevraj :wink: :wink: len stichy este mam stale..cakam kedy odpadnu :confounded: :confounded:

mata1978 ja som taky bojko...teraz mi maly grckal tak hrozne prudom, ze som az slzy mala v ociach, ked som videla to telicko bezmocne ako mu bolo zle :frowning2: :frowning2: hrozne som sa zlakla a desi ma predstava, ze co ak by som nebola pri nom a nahodou by to vdychol chudatko moje male drobulinke :frowning2: :frowning2: no hrozneee tak moooc ho lubenkam nezniesla by som ak by sa mu nieco stalo :frowning2: :frowning2:
16. máj 2009 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzkad, skoc s tym k dokine, mozno mu nesadlo MM, alebo ma reflux.
16. máj 2009 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok