Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mneme
16. máj 2009

kukenzi, je super, co si sem hodila o dychani. ja som taky blby studijny typ, ze sa to hadam aj naucim naspamat, aby som to v porodke nezabudla 😀 takze teraz uz mam studijne materialy k porodu, k sestonedeliu i kojeniu + samozrejme knizky. baby, dakujem pekne 😉

katka, ty si sa vcera pytala na tlacenie - ja som bola prave na psychoprofylaxii v GPN a presne toto sme tam preberali aj s obrazkami - na nich bolo pekne vidiet, ze ked sa uplne spotrebuje krcok maternice tak, ze je branka zajdena, babatko tlaci hlavickou na kostrc presne v miestach hrubeho creva, preto mas pocit tlakov na konecnik. takze ked uz dr. povie, ze mozeme tlacit, mame sa snazit pritlacit si co najviac roztiahnute nohy k sebe, nadychnut sa a tlacit. znie to celkom jednoducho, nie 😅

a este nam ta PA hovorila, ze epi-no a masaz hradze su hovadiny, ze to nastrih hradze neovplyvni. 😠 to ma trochu nastvalo, ja tomu skratka neverim 😎

katka1981
16. máj 2009

mneme, mne to nevadi, ja som dnes zase zacala cvicit, kvasinky ma obrali o tyzden, Havlada nepovedal ze je to blbost, som sice na 7 cm, ale ked zo seba vytlacim tolko cm a nepojde zo mna ani krv, tak ma to upokoji, ajked babatko ma vacsiu hlavicku. Ci to pomoze fyzicky, to neviem, ale mne psychicky urcite. Budem sa modlit a verit ze dopadne bez nastrihu a ked s nastrihom tak aby po case ostal bez stopy a musim veriet mojmu porodnikovi, ine mi neostava. Masaz si robim jedine s epinom inak ma to boli. A tie nohy nie su uviazane?

katka1981
16. máj 2009

Preco mu ja chudakovio stale komolim meno....

katka1981
16. máj 2009

Neviete nieco o skovke??????????

dadka212
16. máj 2009

Katka na Antolskej nepriväzujú nohy 😉

katka1981
16. máj 2009

dadka212, no super, dakujem, este ma s niecim potes. Da sa aj vybrat poloha vkt. sa rodi? Ci asi klasicky?

dadka212
16. máj 2009

Neviem či sa dá "vybaviť" ale pravdepodobne nie...majú tam taký stôl, ale pravdupovediac si ani neviem predstaviť v akej inej polohe by som rodila, mne tá poloha bola príjemná...a určite aj pôrodníkom sa lepšie manipuluje s bábätkom 🙂

katka1981
16. máj 2009

dadka, ok dakujem. to je super ze mas skusenosti aspon vies co ta caka.

dadka212
16. máj 2009

no možno aj hej...ja aspoň nemám stres z toho, že idem do cudzieho prostredia, mi to pripadá akoby som šla "domov" 😀

kukenzi
16. máj 2009

ahojte,

aj mne ta poloha vyhovovala, bola som v miernom polosede, opierka chrbta sa da polohovat, rovne lezanie mi nevyhovovalo ani polosed, niekde tak v strede a niecoho som sa tam aj pobokoch tusim drzala

kukenzi
16. máj 2009

dadka presne, ako domov 😀 ale ja som sa nestresovala ani predtym a ani som dopredu nechcela vidiet ako to tam vyzera, je to jednoducho nemocnica, skoro vsetky na jedno kopyto

dadka212
16. máj 2009

Kukenzi no ani ja som nemala stres, lebo som tam ležala ešte pred pôrodom....možno by som mala stres z toho, keby som to tam videla vopred, keď som mala tie bolesti som si to ani nevšímala čo a ako tam je, len tie fotky bábätiek a už som sa tešila kedy sa konečne rozdvojím a budem mať aj ja také 😀

kukenzi
16. máj 2009

juuj, mna dnes strasne boli cela panva, vsetko sa to tam pripravuje, este aj nerv mam na zadku zacviknuty 🙄

dadka212
16. máj 2009

mňa už pár dní bolí panva a v pondelok som ledva chodila ako ma bolel kĺb 😝 ale teraz je to čoraz horšie, už sa to asi blíži, šak aj brucho mám hrozne dolu...

ten nerv ti nezávidím 😒 chudiatko viem sa vcítiť ja som mala pri Maťkovi pricviknutý nerv na krížoch, som sa ledva hla 😝

katka1981
16. máj 2009

mna trapi zapal nervu ako je lava lopatka a nemozem dychat. Uz je tonastastie lepsie a do porodu budem iste fit, ved by som nemohla predychavat, strasne to bolelo a vyrazalo dych.

zuzkad
16. máj 2009

katka1981 skovka je uz maminka ma dievcatkooo 😅 😅 😅 aj by som dala skor vediet, ale sama nestiham nic...a az dnes som jej chuda odpisala, ze gratulujeeem...napisala 14.5.2009 😉 😉 😉 😉 :
"ahoj, volam sa Terezka, o siestej som vykukla na svet, miery mam modelkovske, 51cm a 3650g. Mamina je v poriadku, tatino ani neodpadol 😉 😉

gratulujemeeeeee 😅 😅 😅 😅 😅

dadka212
16. máj 2009

Skoveke blahoželáááááme....tešíme sa na fotečky 🙂

mata1978
16. máj 2009

gratulujem skovke zvladla to super, tusim budem v pondelok v tej nemocnici sama a vy uz vsetky doma s babatkami ☹

katka1981
16. máj 2009

zuzkad, jeeeeej dakujem za info sa strasne tesim a gratulujem jej.

rybca
16. máj 2009

mata - neboj, ja idem v pondelok len na prietoky, takze nebudes posledna bez babatka

hav
16. máj 2009

🙂 pripajam sa a Skovke blahozelam 🙂

mata1978
16. máj 2009

rybca: tak posledna bez babatka nie, ale ako to tu citam tak tie deticky sa rozbehli tak sa to snad rozbehne uz aj nam ked ze ty mas termin zajtra a ja nastupujem v pondelok do nemocnice xi s mojim syndromom bieleho plasta to bude asi dost zabavne 😉

rybca
16. máj 2009

mata - no termin mozem mat, ale vobec sa necitim, ze by som mala zajtra porodit

mata1978
16. máj 2009

rybca-to som sa v den terminu necitila ani ja, no od vcera uz sa mi akosi tazsie chodi a k tomu este tie bolesti krizov a podbruska, netusim ci sa nieco blizi alebo nie ale ked prave nemyslim na ten strach z neznama tak si hovorim, ze by som to mala uz najradsej za sebou, vecer mi odislo aj trosku zatky ale nic ine, noc pokojna a den zase v pohode prebehol, tak asi to samo nepride a v pondelok s malou dusickou nastupim na prijem. A to este rozmyslam ked ze uz budem lezat v nemocnici ci nemam este predtym zbehnut so zmluvou do pokladne, lebo havalda si s tym dava nacas, ze sa s tym nemam ponahlat. Tak ze som na vazkach ale asi sa spytam v pondelok rano sestricky a ta mi s tym snad poradi. 😀

zuzkad
16. máj 2009

katka1981 som dost pozadu sice....xixi...aj ja som jej len pred chvilou pisala...nejako som nestihala 😖 😖

babulky nic sa nebojte mate to uz coskoro tu...ved to mate za par...mne sa ani verit nechce, ze v stredu budu 2tt co je maly na svete paaani uteka to naozaj dost rychlo ved len teraz som dychala ako besna na stole a cakala, kedy to uz prejde a budem mat porod za sebou...a teraz keby ma ta rana po nastrihnuti tak moc nebolela tak ani neviem, ze som rodila...aj doma...len sa zobudime a uz ideme vecer spat...vsetko to bezi...uvidite to coskoro same....zacne lekcia zivota byt maminkou...ja si lekcie uzivam poriadne...stale volam kade tade a pytam sa co najviac, lebo chcem mat vo vsetkom istotu... 😉 😉 😉

mata1978
16. máj 2009

zuzkad: zuzka aj ja sa na to spolieham, ze ked uz zacne ten maminkovsky zivot tak mam kamaratky maminky na telefone a su zbehle a radi poradia. Tak nam ten zivot aspon trosku uhlacia s tymi radami. Aspon nebudeme bezradne a bude vsetko OK. 😵

kukenzi
16. máj 2009

gratulujem skovke k pokladiku.

zuzkad, skus si nato davat repik, pomaha uzasne. 😉

zuzkad
16. máj 2009

kukenzi skusim ten repik asi, lebo uz mam viac ako tyzden po porode a stale ma to boli...ale doki mi povedala, ze to uz boli modrina a nie ta rana, lebo tu mam pekne zahojenu zevraj 😉 😉 len stichy este mam stale..cakam kedy odpadnu 😖 😖

mata1978 ja som taky bojko...teraz mi maly grckal tak hrozne prudom, ze som az slzy mala v ociach, ked som videla to telicko bezmocne ako mu bolo zle ☹ ☹ hrozne som sa zlakla a desi ma predstava, ze co ak by som nebola pri nom a nahodou by to vdychol chudatko moje male drobulinke ☹ ☹ no hrozneee tak moooc ho lubenkam nezniesla by som ak by sa mu nieco stalo ☹ ☹

kukenzi
16. máj 2009

zuzkad, skoc s tym k dokine, mozno mu nesadlo MM, alebo ma reflux.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre