Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
18. máj 2009

rybca dobru noc

katka1981
18. máj 2009

baby kym neklesne brusko, je daleko do porodu?

tonicka
18. máj 2009

katka vobec nemusi byt daleko, kamoske kleslo az rano v den porodu 😉

kukenzi
18. máj 2009

kati, mne sa zdalo, ze mam brucho stale rovnako aj na konci, ael na konci sa mi lepsie dychalo, takze asi naozaj kleslo a neviem, ci od toho nejak extremne zavisi vzdialenost porodu 😉 neboj, ved do 4t porodis, ved nie si slonica 😉

kukenzi
18. máj 2009

tonicka, si ukludnila katku, super 😉

katka1981
18. máj 2009

kukenzi praveze co tyzden to kilo ☹ a to mam priberat stvrt kila tyzdenne, a som tucna ze sa hanbim chodit von. Mne sa dycha dobre a vcera som sa strasne prezrala a dychalo sa mi super, vlastne mam pocit ze v poorovnani s minulym tyzdnom, proste predtym som zjedla trochu a nemohla dychat teraz mi nerobi problem aj viac zjest a dycham dobre. Kamarat mi dnes povedal ze mam brucho este vysoko, ze to musim citit ako mi klesne. Ale mne uz ored 3 tyzdnami povedal gynekolog ze mala je uz v panve. No nic zajtra sa spytam Havaldu. Ja by som uz chcela porodit aj kvoli striam a od vysnivanej vahy mam 20 kg, ja mam taku depku.

katka1981
18. máj 2009

ukludnila ma, ja uz chcem babo, ajked nemam nic nachystane, som nmetrpezliva a nenavidim vahu, furt priberam, ajked jem normalne, ved dnes som vecerala o piatej alebo siestej vecer a potom trochu cokolady a zas som pribrala 😠 do 30. alebo 32.tyzdna som sa krasne drzala ☹

kukenzi
18. máj 2009

kati, ja som prve tehu pribrala 22kg a za 2 mesiace som dala dole kojenim 19kg. teraz mam uz 16kg navyse a urcite to dobehnem na 22kg, lebo pride moja mama a bude vyvarat 😝 ja to uz neriesim, som sa pytala havaldu, cim mam jest menej, povedal, ze nie, mam jest ako potrebujem 😅

katka1981
18. máj 2009

kukenzi, v utorok som sa mu stazovala ze som furt hadna, povedal ze som pribrala malo ale ja sa citim hrozne, najma podla vahy. Ty k nemu kedy ides?

kukenzi
18. máj 2009

kati, idem zajtra a ty? ved ty si pribrala len 10,5kg, nie?

katka1981
18. máj 2009

kukenzi, to bolo minuly tyzden. Este v sobotu som sa tesila, ze mam tu istu vahu ako v sobotu pred tyzdnom, no a vcera som bola u nasich, a tak to aj dopadlo, krsniatko malo oslavu 3 roky a ja som nechapala, ako vsetko do mna ide a nemala som dno, dychalo sa mi ako za mladi a teraz som sa postavila na vahu skoro som odpadla. Havaldovi som diktovala 11,5 a zajtra to bude 12,5 asi. A to som si namyslala ze snad do 10 sa zmestim, obavam sa ze to skoncim na 15kg. Ja idem zajtra na 7.15 na krv a dufam, ze nebudem na poradnu dlho cakat. Lebo sestricka povedala ze mam dojst medzi 7.15-7.30, tak ja si myslim ze mi urobi prehliadku cim skor, len neviem kedy, ci az o osmej alebo ako.

kukenzi
18. máj 2009

kati, ved to priberas idealne 😉 kati, co mam odfotene ordinacne, tak tam je, ze od 7-8h priprava ordinacie, odbery, 12.30-13h obednajsia prestavka, 15-15.30 upratovanie, dokumentacia... a doki chodi najskor tusim o 8.30h.... ja mam pocit, ze on mava z pondelka na utorok sluzbu, je pri porodoch a ked ma pacientky a ziaden porod, tak zbehne dole... ale to si myslim len ja... a zajtra tam maju ist dve babenky na prijem o 7.30h, tak ktovie... ale mozno uz porodili

katka1981
18. máj 2009

kukenzi, ty kokso, to tam dokedy budem? Lebo mne bolo povedane ze mam dojst v utorok do poradne, termin mi nebol povedany a mam listok na krv, som sa pytala ze kam mam ist na krv, to kvoli epi a sestricka ze k nim medzi 7.15-7.30. Boze ved tam umriem, skor ako o druhej nezaspim a ked mam vstavat rano tak skoro, no zbohom. Ty mas kedy poradnu?

kukenzi
18. máj 2009

ja idem na uzv o 11.30h a potom k dokimu, no som zvedava, kolko rokov tam stravim 😖

kukenzi
18. máj 2009

dobru noc 😔 😔

katka1981
18. máj 2009

kukenzi, ja mam uzv v piatok, som zvedava velmi kolko mala vazi, ajto kedy ma vezmu, ci aspon priblizne v case objednania. Ty si mala robene odbery na epi? Inak zajtra budem mat vysledky z kultivacie ale musim povedat doktorovi, ze som si kupila canesten 500mg a dala som si 2 cipky, dufam ze nebude nastvany, ze som to urobila takto na svoje riziko, ale nemala som na neho cislo a ja som uz mala take strasne stavy ze by som do zajtra asi spachala samovrazdu. Myslis ze bude v pohode?

katka1981
18. máj 2009

tak ja mam odfotene dvere c.22 a tam sa pise ze zajtra ma Havalda prenatalnu poradnu od 8.00, snad to stihne.

kukenzi
18. máj 2009

akurat pozeram tehu knizku a ja tam mam aj v 21tt aj v 31tt postavenie I.

kukenzi
18. máj 2009

kati, na uzv si asi pekne pockas, viacero bab je objednanych na rovnaku hodinu 😖

no vazne dobru noc

tehula
19. máj 2009

katka 🙂 > aj ja mam ultrazvuk v piatok kedy ta objednali?

akejka
19. máj 2009

kukenzi a čo si tak strašne veľa pribrala ? Dr. Janáč by ti teda dal... 😝 On si na to dosť potrpí...mala si pred 1. tehu podváhu ? Lebo ja som ešte v 3. mesiaci 1. tehu vážila len 45 kg a pribrala som 15 kg, čo je dosť ale preto, že som mala značnú podváhu - také maminky priberú viac. A naopak maminky s nadváhou priberajú menej...ale samoška nie je to pravidlo...
Cez 2. tehu som pribrala ledva 6 kg a 12 kg išlo dolu pôrodom... super bilancia
😉

tehula
19. máj 2009

akejka> ale ved 15kg pre babu s vychodiskovou vahou 45kg je uplne minimum. tam je 20kg optimalnych. Janac zvykne tehulam dohovarat?
Ja som zatial nabrala 11kg, akoze mne sa to zda dost, ale kazdy mi hovori, ze do 15kg je to pre mna minimum. Zacinala som na 52kg

kukenzi
19. máj 2009

akejka, neviem, preco tak priberam, asi tak ako ty nechapes, ze som tak vela pribrala, ja nechapem, ako sa da pribrat len tak malo... v dobrom zavidim. dr. janac mi na uzv nic nepovedal 😉 napokon, je to moje telo a ziaden clovek ma nema pravo za to buzerovat 😉

kukenzi
19. máj 2009

akejka a nemala som ani podvahu ani nadvahu, mala som normalnu

kukenzi
19. máj 2009

akejka, ty si mala pod 40kg? to kolko merias?

dendulka999
19. máj 2009

Ahojte baby , neviete náhodou ako to prebieha natom ultrazvuku?? Oni nám dajú nejaký lístok pre dokiho, ked on nieje u toho?? A povedia Vám všetko, že koľko váži a tak.. alebo sa musíte pýtat, ja idem vo štvrtok prvýkrát tak uvidím

kukenzi
19. máj 2009

dendulka, tvoj gyndos ti da vymenny listok, ale musis sa dopredu telefonicky alebo osobne objednat. do papierov ti vsetko poznacia vsetky potrebne udaje. 😉

kukenzi
19. máj 2009

akejka, zle som si precitala, myslela som, ze v III. trimestri si mala 45 a to v 3. mesiaci 😅

tehula
19. máj 2009

aaaale, kaslime na vahu, ja vyzeram jak maly hroch a to mam "len" 63kg pri vzske 168. Ine sa dostanu aj na 75 a vyzeraju lepsie 😒 Ved to pozhadzujeme, ked budeme okolo mimin lietat.
Ja sa snazim stale aj cvicit poctivo, a dufam, ze po porode sa vratim aj k predcvicovaniu. Mna kebyze nejaky dokino zacne buzerovat za priberanie, tak sa asi fakt nezdrzim. Niekedy sa to skutocne neda ovplyvnit a predsa ani nie kazda ma dieta tabulkove. Ved pokial nie je cukrovka, naco stresovat?

dendulka: ak myslis nejaky papier, kde by zapisal udaje z ultrazvuku, tak to ti daju aj na samotnom vysetreni.....ten papier si potom odloz pre dokiho

dendulka999
19. máj 2009

Kukenzi a ked mi doktor nedal ten výmenný lístok, ale povedal že tam mám ist, zoberú ma aj bez toho?? Ja chodím Oravcovi ale nič mi nedal a už som tam objednaná.. Alebo mám si skočit asi najprv pre ten výmenný lístok?? Som z toho uplny debil už..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre