Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

christofina1308
5. jún 2009

Ahojte baby, len taka mala rada. Uzivajte si posledne dobre chutne jedla. Dajte si vsetko na co mate chut. Lebo po porode uz nebudete moct. Ja som uz treti mesiac na sucharoch lebo moj syn reaguje na vsetko. Tak teraz len lutujem co som si vsetko mohla dat pred porodom.
Drzim vam vsetkym palce k porodu. A este jedna vec, aj ked to bude akokolvek boliet, pocas toho nezabudajte ze vsetky bolesti maju ciel a to je vase babetko. Je to najkrasi pocit na svete ked ho budete drzat prvy krat.

dadka212
5. jún 2009

Jéééj Katke blahoželáme k malej Sofinke 😵 a super, že to dopadlo bez nástrihu a šitia aj ja by som to brala 😀

Jeanne no včera som si dala na to repík aj dnes ráno a už to skoro nebolí, takže sa to dá vydržať v pohode, ja som sa práveže šitia nebála, lebo prvýkrát som bola super roztrhaná aj zašitá, zato teraz to dopadlo horšie, ale chvalabohu je to už lepšie 🙂

Kukenzi, no aj náš Maťo bol taký v poslednej dobe keď už vedel, že je to za pár dní, zato teraz je na malinkú ako med 😵 hrozne ju lúbi, stále na ňu pozerá, hladká, chce ju na ruky 🙂 dnes sme boli troška vonku a nikomu ju nechcel ukázať (čo mi vyhovovalo aspoň mi nikto nenakúkal do kočíka 😀 ) aj ju vozil iba on, ani mňa nechcel k nej pustiť, dokonca na ruky ju nemôže nikto zobrať len ja a on 😀

majkas
5. jún 2009

baby, trosku otazka od temy, ale ako ste malinke niesli domov z porodky? vo vajicku ci v hlbokom kociku na zadnom sedadle?
mam kupene oba, viac sa mi pozdava ten hlboky kocik, ale to oficialne sa akoze nemoze takto baby vozit.
A ked vo vajicku, mali ste aj tu speci zavinovacku do autosedacky? to som zatial nekupovala, tak teraz neviem

marrrka
5. jún 2009

majkas, vobec ti netreba zavinovacku do autosedacky, je to somarina. teraz je teplo, tak maleho len dobre obliect , tenucky overalik a ficite vo vajicku

majkas
5. jún 2009

marrrka sak mam nachystane, body, dupky a este na to kosielku, ciapocku, rukavicky. a normalnu deku co aj do kocika taku letnu, myslis ze to staci?

dadka212
5. jún 2009

Majka ja som malú niesla vo vajíčku, len bola dobre poobliekaná a aj som ju zakryla dečkou 🙂

majkas
5. jún 2009

dadka si ma potesila 🙂 a co u teba znamenalo dobre poobliekana?, tak jak som ja pisala myslis ze staci?

dadka212
5. jún 2009

Majka presne tak som obliekla malu 😉

majkas
5. jún 2009

dadka tak sa tesim ze menusim teraz vyhadzovat peniazky na tu zavinovacku. potom na zimu uz kupim normal fusak co sa bude hodit aj do autosedacky aj do kocika

tehula
5. jún 2009

ahojte, hlasim sa konecne po vyprave na Antolskej. Ani neviem kde zacat, len uz ze som sa skoro rozplakala. Baby, mna v cakarni take strasne bolesti do brucha a chrbta chytali, ze slzy na kraji a skoro som sa povracala. Dlho sme cakali, bolo vela bab, potom ma aj nejake baby pustili pred seba. Viete, cakala som, ze doki povie, uz to ide, ale prd. Vraj ziadna zmena od minuleho tyzdna, na porod to nevyzera vobec. Hovorila som mu o tych pekelnych bolestiach, tak mi povolil aspon panadol. Hned som si dala tabletu, co som prisla domov. POslal ma na EKG, tam ako napotvoru doslo po mne kopec ludi a neviem preco, vsetkych volali predomnou. Ja som nemala silu ani nieco povedat, ledva som sedela a predychavala.
Idem si asi dat teplu sprchu, ci si pomozem, ale sklamana som, rozcarovana a desne to boli. Ked toto neboli kontrakcie, tak nechcem vediet, ake budu. Najviac ma stve, ze ani jedna z vas tu nespomina take bolesti, ja som asi padavka, ale uz nemozem ☹
Inak v noci mi zas slo zo zatky trosku, ale tak vidite, u mna ziadna zmena 😢

tehula
5. jún 2009

a este tlak som mala vraj hranicny, tak si ho mam pravidelne merat a ze ked stupne nad hranicnu hodnotu, mam okamzite dojst do nemocky, alebo volat dokimu. No bodaj by nebol vysoky, som od bolesti ani nevnimala, co mi lekar vravi, ja neviem, co som tarala, ale triasli sa mi az ruky, no des. A ked spominal cosi o prenasani a vyvolavackach, uz som uplne vypla prijem radsej

majkas
5. jún 2009

tehula, neboj, isto to nie je nic prijemne, ale pre malinku vsetko, si silna, urcite to zvladnes
ved jak katka stale nariekala kvoli bolestiam a po porode uz chcela ist upratovat domov 😀 zatial sa mi to lahko hovori, ked to nezazivam, ale ja furt myslim pozitivne, jak pislal christofina, ze toma svoj ciel - krasne babo v naruci 😉

kukenzi
5. jún 2009

jun je v znameni super porodov 😉 podla astrologa kuki 😀

dadi, no zlaty ten tvoj matko 🙂 dufam, ze to caka aj nas.

majkas, my sme maleho niesli vo vajci, ale mame aj certifikovanu vanicku, preco by sa v nej nemohlo dieta prevazat? zavinovacku do autosedacky som nemala, teraz mi ju chcela poziciat kamoska, som ju hned ofrflala, ze dakujem neprosim, staci mi mala hackovana decka, pripadne manterolka, keby bolo chladno a v aute mi to je naprd, pretoze tam dieta porozopinam, nech sa neprehrieva... potvrdila mi moje slova, ze jej bola tiez na 3 veci a hlavne pre letne dieta

ked boli 40st. horucavy, kamoske v porodnici obliekli malu len do bodynka, odmietli jej dat aj dupace, nie je nic horsie, ako prehriat si dieta... tedy sa ani listok na strome nepohol

majkas a na zimu ako pises fusak staci. ja viem, ze teraz je v ponuke vsetko mozne, casom som pochopila, ze vsetko mat nebudem a ani nechcem.

tehulka, hlavne klud, kazda zazivame tehotenstvo aj porod inac, dokonca aj jedna zena ma rozlicne tehotenstva a porody... mozno aj my mame podobne bolesti, len ich vnimame inac... nie si ziadna padavka a mozno o to lahsi budes mat porod, vid nasu katku 😉 a do terminu mas este casuuuu, tak no stress 😉 chod si teraz oddychnut

majkas
5. jún 2009

kuki, dufam ze aj na jul je rovnaky horoskop 😉

a my nemame certifikovanu vanicku do auta, lebo to su len tie plastove, tak preto sa nemoze
a ste ma potesili ze to nemusim kupovat, clovek je u fakt zblbnuty z ponuky, ze nevie co skor a nakupi kadejake debiliny...

kukenzi
5. jún 2009

majkas, si pis 😉 aj jul je ten spravny mesiac 😉

katrin79
5. jún 2009

tehula: tak to som prekvapena, ze ti doki nieco neporadil na tie bolesti, ved ak je to take hrozne ako pises, mohol nieco vymysliet, neviem si predstavit ako velmi ta to boli, ale hadam sa ti to po tom panadole trocha zlepsi a mozno by som skusila teplejsiu vanu, mozno by sa ti ulavilo od bolesti, velmi drzim palce, aby ti to preslo a neboj nic, ja ta asi velmi nepredbehnem, moja mala asi zahajila protest, prestalo aj brucho tvrdnut, nie su ziadne bolesti, tak si este asi povedala, ze ona von nepojde 🙂

katrin79
5. jún 2009

majkas: ja mam pre malu prichystane vajicko ked pojdeme z porodnice ale ziadnu zavinovacku som nekupovala, ked som vedela, ze babo bude v juni, tak podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze, ved je teplo a nie je dobre babusit babo, aby sa neprehrialo, ja si kupim az na jasen taku teplu zavinovacku, tu urcite vyuzijem, ale letna by ti bola podla mna na dve veci.... ja som zbalila pre malu do nemocky bodynko, dupacky a kabatik, ktory jej mozno ani neobleciem, ak by bolo teplo, dam len dupky a bodycko, potom este tenku ciapocku som zobrala a deku na prikrytie vo vajicku

inneska
5. jún 2009

tak som si aj ja dnes absolvovala poradňu u oravca...najskôr ten utz, kde som stále nepochopila princíp poradia(raz volala, ktorá je na rade, potom volala podla zošita, medzitým kopec pomimo pacientiek..no des)...ale dostala som sa tam...všetko v pohode a malý ma vraj 3550g a zodpovedá 39+1tt ...

a u oravca...bolo full...prišla som tam z utz ako posledná...o pol 12...nakoniec bolo pol 1 a v čakaárni ešte 8 báb, všetky predomnou 😖 ale nakoniec ma uprednostnil(to som tam už bola posledná tehula)pre osatnými..tak som bola vysmiata 🙂 zatial riadne uzavretá 😀 a o predčasnom pôrode, alebo cisárskom nevravel...že uvidíme ako na každej poradni...ak by som sa začala otvárať, alebo sa mu niečo nebude zdať, tak si ma tam nechá, kedže som neni z BA 🙂 a vraj prečo cisársky, ked som už raz porodila 4,65kg dieťa a bez problémov 🙂

inneska
5. jún 2009

a mimochodom, na WC už žiarovka SVIETIIII 😀 😀 😀

inneska
5. jún 2009

a dohodli sme sa aj na epi....ešte mi potrebuje zobrať krv na trombocyty, tak ma dal na stredu, že to si potom spojím s prednáškou..a v piatok poradňa, tak sme sa s manželom zmierili, že tú jednu cestu naviac si budeme musieť absolvovať 😅

katrin79
5. jún 2009

inneska: tak ty budes mat pekneho valibuka 🙂 a teda potesujuca sprava o svetle na wc-ku, kto by to povedal, ze to aj niekedy vymenia, takze ked pojdem nabuduce na poradnu, nebudem sa musiet bat ist po tme na wc 😀

tehula
5. jún 2009

Katrin> no ved on sa ma pytal, ake su to bolesti, pozeral ten krcok, ze este je to nijake. Vravel, ze ked su silne bolesti, ze si mozem dat ten panadol, alebo acylpirin, ale nie ibalgin. Hovoril, ze mi urobi nabuduce monitor, vravel, ze keby som sa otvarala, ze vedia pomoct, ze sa daju tablety na zmakcenie, a oxitocin a urychli sa vstko, ale ze teraz neda sa nic extra robit.
Doma som si dala lieky a lahla do horucej vane, trochu to povolilo, tak som si sla lahnut. Ale brucho stale tvrde ako kamen a poslickovia (teraz ti v pohode, na co som zvyknuta). Tak neviem, ja len, ze ked to pride, budem rada, ked to zacne odtokom vody, nech nemusism spekulovat, ci je to ono.

Este sa chcem spytat, ze ked ma vysetroval, mala som tie bolesti....myslite, ze by to citil, kebyze to bola kontrakcia? Alebo len na CTG sa to da sledovat a nie hmatom.

Inak zmeral mi uz aj panvu, tak posledny udaj ltt 19, hadam je to ok.

inneska
5. jún 2009

katrin...no budem mať valibuka, asi je to môj osud rodiť velké deti 😀 a to svetlo aj mňa prekvapilo 😀 ale smrádeček je tam stále riadny 😖

tehulka...je to trápenie, mať také bolesti ako máš...ale snád si to teraz odtrpíš a pôrod bude radosť, moc ti to prajem, aby ti to čo najskôr skončilo a mala v náručí svoju bambulku 🙂

tehula
5. jún 2009

baby, dakujem za povzbudenie, budem uz len na zadku a v klude, lieky po ruke a vana tepla to snad istia. Nejak to uz zvladneme.
Ineska, tak mam radost, ze ti takto vysiel v ustrety aj s tou prednaskou a testami na epi, nech tam nemusis hore dole chodit.

inneska
5. jún 2009

tehulka, ked už musím na tú krv, tak som bola rada, že mi to dal takto spolu 🙂 a o kolkej si bola na poradni?? ja som tam už od 9 strašila, až do tej 13...ešteže tam bola spolutehulka od nás júloviek, tak sme kvákali spolu a šlo to celkom rýchlo...a divím sa, že manžel vonku neprirástol k lavičke 😀

a čo sa týka toho, či to mohol cítiť, ak to bola kontrakcia...no neviem, ak je kontrakcia, tak sa niečo deje aj vo vnútri, teda sa pripravujú aj pôrodné cesty a ked ťa práve vyšetroval, tak si myslím, že asi by to cítil...ale to je môj názor, ako je to naozaj neviem...moc ti prajem, nech už máš potom...kludne by som si ten tvoj posledný týždeň zobrala na seba, keby to šlo 😉

katrin79
5. jún 2009

tehula: hlavne bud v klude a nebehaj, oddychuj !!! fajn, ze ti aspon vana pomohla, takto ked ti bude zle, aspon vies, co pomaha...myslim, ze kontrakciu by lekar citil, ked ta prave vysetroval, dosiel by na to, ze to je ono

katrin79
5. jún 2009

kukam pocasie, v utorok ma byt 30 stupnov, to nam nemozu urobit ☹

inneska
5. jún 2009

fú, tak 30°C?? 🙄 tak to asi z domu nevyleziem...a vyleziem, mám ísť ešte k svojemu dokimu..no asi pôjdem ešte ráno a rýchlo domov, kým nebude taký úpek 😒

baruskah
5. jún 2009

Ahoj damy, som v 36tt, uz sa neviem dockat nasho drobceka, je to nase prve babatko a tak ma trochu obavy, chcela by som ist rodit na antolsku, tak ci nieco neviete o doktorovi Rozembergovi, co si mam ybalit do porodnice, uz mam cosi nachystane, len neviem co nam v porodnici daju a tak, co si myslite o tej nadstandardnej porodnej izbe, a o nadstandardoch na oddeleni, kolko casu s nami moze po porode a cez tyzden travit manzel...
Dakujem za odpovede..

mata1978
6. jún 2009

Ahojte, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem katka si perfektna, ze si to tak zvladla, taky skvely porod som chcela aj ja, no bolo to trosku inak. Gratulujem aj ostatnym maminkam a cakatelkam prajem vela trpezlivosti a hlavne lahucky porod. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre