Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kili
13. máj 2007

OK 😉 , budem ťa chodiť kukať neboj 😀

lusil2005
13. máj 2007

jeeejo diddi no mas to pestre. ja som mala ten fibrinogen 7,1 ale potom na hematologii uz len 6,3 takze povedali ze to nieje kriticke a nic mi nedali.
idem v utorok. jasne. no dufam ze ta tam strtnem 😒
mne inac tiez tlak lezie pomalicky hore. ale nijako extremne. mala som 125/80. ale oporoti mojim beznym 110/60 je to dost 😠
a ty kde sa tulas? dlho si nepisala 🙂

lusil2005
13. máj 2007

😲 kili ty si ta mamicka s najmensimi detickami na antolskej??? booooze aki su krasni!!!!! taki drobcekovia malilinki.

kili
13. máj 2007

lusil, a to si o nás kde počula? to sme taký slávny 😲

lusil2005
13. máj 2007

hehe ja som zacala chodit k jezikovej hned prvu hodinu co ty si tam nebola a diddi akurat hovorila jezikovej ze si porodila. 😅

kili
13. máj 2007

jáj, tak to áno. To si ma potešila, že nie sme až tak slávny. Prvý deň keď sa totiž narodili, tak sa na chodbách šuškalo len o nás. No ale našťastie som to ja nemusela počúvať, ale môj manžel bol s toho hotový.

lusil2005
13. máj 2007

😀 vsak ale zasluzite si trosku pozornosti. ved malicki su fakt hrdinovia - ako bojuju. a ako ste na tom? uz je dobre?

kili
13. máj 2007

už je ok, už konečne začínajú priberať, Samko už má cez kilo 🙂

diddi
13. máj 2007

lusil, bola som u nasich 2 tyzdne...a dnes som sa vratila domov, kde budem vyckavat na porod 🙂

lusil2005
13. máj 2007

kili no pekne 🙂 tak drzim palce nech ste zdravi a rychlo velki a silni!

diddi aspon si si oddychla trosku. nie? 🙂 oh "vyckavanie na porod" - co mi to len hovori...? 😀

golemocka
14. máj 2007

Pocujte ako sa meria ta panva? ci lonova kost ci co? ze ci vobec mozem ist normalne, alebo sa musi urobit cisarak? som tu citala, ze to boli.:(. Akoby nestacilo, ze samotny porod bude boliet, este aj vystrenia musia boliet? 🙂

titkovamiriam
14. máj 2007

tu panvu ti zmeria pri vysetreni a vobec to neboli a da sa to aj ultrazvukom.No vidim ze budes rodit uz za chvilu tak ju mas uz urcite zmeranu,lebo to sa robi na zaciatku a potom porovnava.

golemocka
14. máj 2007

praveze ju nemam zmeranu, teda o tom neviem, ak mi ju merali, malo by to byt aj v tehotenskej knizke?

titkovamiriam
14. máj 2007

neviem ci sa to pise do knizky no panva sa meria na zaciatku prave preto aby lekar vedel ci mozes rodit normalne,lebo pri uzkej panve sa robi automaticky cisarak.

ajuskamimi
14. máj 2007

golemocka, mne teraz lekar naposledy povedal, ze mam uzsiu posvu a uzku panvu a maly mal v 36tt 3,25 kg a vraj by som mala tazky porod, takze mi asi bude planovat cisarak. Ale presne rozmery panvy mi nepovedal a ani v knizke to nemam napisane.

golemocka
14. máj 2007

no ja som bola u porodnika len minuly tyzden prvykrat, a teraz v stredu tam ide, tak sa ho mam spytat normalne na panvu ci ju mam dost siroku? alebo ci mi ju nemoze zmerat mu poviem asi. Doktorka moja obvodna mi sice povedlaa, ze mne by to malo ist lahko, ale neviem ci to nehovori kazdej, aby nestresovali :D

ajuskamimi
14. máj 2007

kludne sa ho na to opytaj, urcite ti povie co a ako. Ale podla mna to mas v pohode, lebo keby si ju mala uzku ako ja, hned by ta upozornil, aby si pocitala aj s tym, ze nakoniec budes mat cisarak, takze si myslim,ze ju mas ok, ale pre istotu sa ho opytaj v poradni.

golemocka
14. máj 2007

ok, dakujem, urcite sana to spytam a tebe drzim palce pri cisaraku ak ho budes mat.

katka76
14. máj 2007

GOLEMOCKA rozmery panvy by si mala mat napisane v knizke, hned na druhej strane- ako je nastup MD, vyska/hmotnost a za tym je policko rozmery panvy. ja cakam po 6 a pol roku druhe, Dr. mi teraz panvu nemeral, len udaje zapisal z prveho tehotenstva. panvu merali akymsi poloblukom a pravitkom, len to ku mne vtedy prikladal. ale ake rozmery su idealne netusim, pretoze som mala komplikacie pri porode - uzka posva - a maly sa tam zasekol. nechcem strasit - lenze v mojej porodnej sprave o tom nie je ani makke F, takze dnes som bola u detskej, dala si prefotit maleho porodne zaznamy - v tych to vsetko nastastie zapisane je - a vo stvrtok idem na poradnu a dam to Dr., nech to zapise do knizky a tiez tie papiere si necham v knizke, nech to mam po ruke v porodnici. citala som totiz, ze zena by mala vsetky taketo papiere nosit so sebou.

golemocka
14. máj 2007

no vidim, ze musim aj ja s mojim Dr. pokecat, lebo tiez mam trosku obavy z porodu, som prvorodicka totizto, tak ale snad to pojde lahko, spolieham sa na to, nejako sa utesit musim no nie? 🙂.

ajuskamimi
14. máj 2007

KATKA a teda porodila si normalne, aj ked si mala uzku posvu? Mne prave kvoli tomu Dr. povedal, ze to skor vidi na cisarak, ak teda maly este nieco priberie a to si myslim, ze priberie, sak do porodu je este cas a uz teraz ma 3,25 kg, takze asi tak.

diddi
14. máj 2007

lusil, tak zajtra nejdem veru cvicit....budem pekne lezat v nemocnici ☹

certica
14. máj 2007

ahoj diddi, uz si ta tam nechaju do porodu? to koli tomu tlaku?

ajuskamimi
14. máj 2007

joooooooooooj fakt diddy? tad drzim paluchy, nech vsetko dobre dopadne 😉

lusil2005
14. máj 2007

diddi 😲 oh joj. tak budeme na teba mysliet!

diddi
14. máj 2007

neviem veru ci tam budem do porodu, snad nie...idu mi vraj stahovat tlak, i ked dnes nebol tak vysoky 135/95...len mam hrozne opuchy po celom tele a skumaju aj moc, lebo mala som zvysene bielkoviny...asi to vyzera na preeklampsiu, neviem...lekarka mi povedala, aby som sa zbalila len na nejaky cas, nie na porod...baby vazia uz 2300 a 2200g. tak vaha je ok...len este musim vydrzat do 36-37tt

lusil, pozdrav pani Jezikovu 😉 nech sa za mnou stavi, asi budem na 5posch. 🙂

kattom
14. máj 2007

Ahoj. Touto cestou by som chcela vyjadrit obrovsky obdiv a VELKE DAKUJEM 😀 vsetkym lekarom a sestrickam na Antolskej, menovite MUDr. Janacovi (chodila som k nemu do poradne a staral sa o mna aj pocas celeho pobytu – a to som s nim nemala ziadnu zmluvu podpisanu) a MUDr. Fikaszovej (izbovej lekarke na rizikovom) a MUDr. Ciernej (odrodila ma a pomohla nasmu drobcekovi na svet). Starostlivost, s ktorou som sa na Antolskej stretla, zdaleka predbehla moje ocakavania (hodl zdravotnictvo na Slovensku nie je na tom bohvieako) a som pevne rozhodnuta odrodit tam aj dalsie deti.
Nebudem tu rozpisovat priebeh mojho porodu, len napisem par info, ktore sa mozu hodit buducim mamickam, co sa chystaju rodit na Antolskej. Ja som tam stravila v marci dva tyzdne – aj na rizikovom (hospitalizovali ma este pred terminom), aj na cakacej izbe na porodnom a potom samozrejme na izbe na sestonedeli.:

Izba na rizikovom bola pre tri zeny a kupelka (wc +2 x umyvadlo + sprcha) bola prechodna a spolocna so susednou izbou - kde su tiez 3 postele. (rizikove aj sestonedelie - kde sa lezi po porode su na jednom poschodi - na 4tom. A su vnutri cez jedalen prepojene - takze sa da medzi nimi chodit). Kazda izba ma balkon. Na sestonedeli su povodne izby urcene pre dve mamicky. V dobe, ked som tam bola ja, sa rodilo tak velmi, ze na kazdu izbu este bola dana dalsia postel, takze boli tiez pre tri zeny. (najhorsia izba je asi uplne prva pri sestrickach pre babatka - tam su 4 postele, izba je bez kupelne a treba z nej chodit na vedlajsiu izbu - kde su potom na 1 sprchu 4+3+3 zeny -neviem si po porode vobec prestavit).
Nadstandard izby su tam dve – ale v dobe, ked som tam bola ja, boli stale obsadene - a cakalo na ne asi 5 mamiciek (dokonca ani „protekcna“ mamicka, ktorej dopredu nadstandard rezervoval doktor sa ho nedockala, lebo sa neuvolnil). Fotky nadstandardu a cennik je mozne najst na http://www.nspr.sk/petrzalka/index.htm (nemocnica Ruzinov - http://www.nspr.sk/ruzinov/ru_novorodenecke/slu...)
A tiez su vyvesene dole na Antolskej – pri ambulancii ultrazvukovej a pri ambulancii – poradni, kam sa chodi 4 tyzdne pred porodom.). Nadstandard si moze zaplatit iba mamicka, ktora uz porodila – treba to nahlasit sestrickam.
Na oddeleniach na konci chodby je tiez jedno wcko a umyvadlo - malo mamiciek ho pouziva, lebo o nom nevie, ak maju izbu na zaciatku chodby- da sa pouzivat aj to. Voda tepla tecie stale, nedostatok jej nie je.
Veci - pre babo staci mat plienky papierove a vlhke obrusky na utieranie zadocka - vsetko ostatne daju. Potom len pri odchode si treba dat doniest komplet veci - oblecko, bavlnenu plienku, ortopedicke nohavicky a pod. Ak si niekto chce priniest svoje veci pre babo, tak moze. Len treba pocitat s tym, ze ked babo vezmu kupat, vecicky sa nemusia vratit a babo sestricky oblecu do erarneho.
Veci pre mamicku - teplomer, pribor a pohar daju. Nocne kosele sa daju vypytat a kazdy den sa moze vziat nova (aj cez den, ak sa zaspini si ju mozno vymenit, nie je to problem). Ostatne veci, ktore mamicka so sebou potrebuje – na internete je vela zoznamov, kde je to popisane.
Pri porode na porodnu salu treba: toaletny papier, uterak, mydlo, gumicku do vlasov, slapky do sprchy, mobil, pitie a nieco na jedenie pre muza a prezuvky prenho - oblecenie mu daju take zelene lekarske, fotak.. to je ten zaklad.
Navstevy su kazdy den od tretej do piatej, cez vikendy od jednej do piatej. Ale da sa aj inokedy - aj rano, aj vecer - len cez vizity treba byt na izbe. Na oddelenie nikoho nepustia, babo sa ukazuje cez sklo. Mamicky von na chodbu alebo vramci nemocnice mozu ist. Vtedy si mozu babatko „odlozit“ k sestrickam.
Budicek je o siestej rano (to sa neda zmeskat, lebo chodi upratovacka a rachoce so smetami v kupelni). Medzi siedmou - pol osmou su ranajky, potom byva vizita pre mamicky ( raz do tyzdna velka vizita - 10 lekarov + primar - vacsinou v stredu) - inak tak 1-3 lekari - ako maju cas. Potom je vizita pre babatko. O pol dvanastej je obed, o piatej vecera. Po veceri od pol siestej do siedmej su znova obidve vizity (cas je rozny, zavisi od poctu porodov, ci su lekari volni a pod.). V stredu a v nedelu je sucha vecera. V jedalni je chladnicka, kde sa da odlozit jedlo, pripadne je mozne vyuzit balkonove okno na izbe –v zavislosti od pocasia.
Vo stvrtok cez den robi prednasku asi hodinovu primar novorodeneckeho MUDr Divinec - velmi odporucam zucastnit sa - je to ku kojeniu, ale aj ine veci uzitocne sa mozno dozvediet. Sestricka chodi po izbach a povie o kolkej ta prednaska bude – byva to v jedalni.
Domov sa pusta pri normalnom porode po 4 dnoch (pocita sa aj den porodu), pri cisarskom po 6 dnoch - ak je vsetko v poriadku a nie su komplikacie ani u mamicky, ani u babatka. (A kedze je vela porodov, ide to ako na beziacom pase. Rano povedia na vizite, ze sa moze ist domov, este sa babu spravia vysetrenia a ockovania a poobede od tej jednej sa da odchadzat - zase zavisi od toho, kolko maju lekari prace, lebo potrebuju vypisat kazdej mamicke mat prepustaciu spravu + druhu spravu pre babo).
Sestricky - ja mam iba pozitivne skusenosti so vsetkymi sestrickami na vsetkych oddeleniach, kde som bola. Sestonedelie - su tam sestricky gynekologicke pre mamicky, potom babatkovske pre babatka (v miestonosti kde si mozes babo "odlozit" ked mas navstevu alebo musis ist na vysetrenie). Potom je tam laktacna sestricka (od siedmej do pol stvrtej kazdy den) - vsetko ohladom kojenia je mozne riesit s nou - vela pomoze a poradi. Ak tam nie je ona, treba ist za babatkovskymi sestrickami - kludne aj v noci).
Sestricky na rizikovom a na porodnici boli tiez vsetky super.
Kojenie – odsavacky mlieka a .. si je mozne pozicat od sestriciek.
Kupanie – babatka kupu sestricky bez pritomnosti mamiciek. Ak chce niekto vidiet, ako kupat babo, pri jedalni je taky listok, kde sa treba zapisat - kupanie sa ukazuje v utorok, stvrtok a v sobotu - sestricka potom zavola vsetky zapisane mamicky a naraz im ukaze vyzliekanie, kupanie a obliekanie babatka + povie troska o osetreni pokozky.
Este odporucam mamickam – cakatelkam, aby si aj s partnerom pred porodom presli v ramci nemocnice trasu na porodne oddelenie (3. poschodie, blok A – nad vytahom bloku A je napisane blok F – troska to pletie) nielen cez den, ked su otvorene vsetky vchody do nemocnice, ale treba si pre istotu prejst aj cestu cez centralny prijem – v suterene, kde je jediny v noci otvoreny vstup do nemocnice.
Na http://www.zzz.sk/?zariadenie=fnspba_petrzalka je mozne nasjt zoznamy vsetkych lekarov na Antolskej spolu s ordinacnymi hodinami.
To je asi vsetko, co ma napadlo spatne. Tak dufam, ze niekomu tieto informacie pomozu.

diddi
14. máj 2007

kattom SUPER!!!! vdaka!

kattom
14. máj 2007

niet za co 😉

certica
14. máj 2007

kattom, gratulujem k jakubkovi a prajem vela zdravicka a radosti celej rodinke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre