Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sedem
16. jún 2009

Ahoj baruskah, prednaska k epi je kazdu stredu o 14tej na oddeleni ARO, to najdes v nemocnicnej casti, pojdes rovno tym sklenenym tunelom az prides k vytahom a tam uz bude urcite cakat viac tehuliek 🙂

baruskah
16. jún 2009

Sedem>Dakujem, nebola som si ista ci o jednej alebo o druhej....

kobolova
16. jún 2009

tehula - gratulujem k babatku, nech to vsetko dobre "ide" ! 😀

katka1981 - ano, chodim k havaldovi, tiez epinujem a doma mam teutonku = celkom pekna kopka podobnosti, ze..? 😀

katka1981
16. jún 2009

kobolova, lebo ja som ta videla v cakarni, podla fotky som ta vcera spoznala. Tak porod budes mat v pohode neboj, tolko podobnosti 🙂

kobolova
16. jún 2009

ano, pocitam s tym 😀 😀 😀

katrin79
16. jún 2009

Kati, uz si bola aj s malickou vonku?

katrin79
16. jún 2009

dokedy ste krvacali po porode? lebo ja este stale, som myslela ze to bude trvat tak 5 dni, ale stale to nejak neprechadza

miluska.h
16. jún 2009

tehulke gratulujeeeem 🙂

nikollette
16. jún 2009

Katrin vsak 6 tyzdnov maximálne , no ku kncu uz slabo, alebo len také špinenie.. no mozes aj kratsie... ale ako vravím, max by si mala 6tyzdnov, ved preto je to 6stonedelie.....

inneska
16. jún 2009

ja som krvácala skoro celých 6 týždňov...raz slabšie, potom silnejšie...sa to striedalo....potom úplne prešlo po siedmych týždňoch a mala som pokoj...až dokým som nemusela zastaviť mlieko...

katka1981
16. jún 2009

katrin, boli sme vonku na 8.den, potom este raz a dnes. Ty kokso kocik dostal riadne zabrat na tom nasom terene, ale ved na to je teutonia 🙂 A aka som bola ja znicena, nuz darmo take kopce, ledva som vytlacila kocik, ale malinka bola spokojna, potom sme leteli spat, aby sme nezmokli, len co sme prisli k nam na dvor, uz aj prsalo. Poviem ti, kazdy den taka prechadzka, a ritku mam ako po plastike 😀

katka1981
16. jún 2009

Kati s tym krvacanim aj ja som si fandila 🙂 uz to bolo slabsie, potom ako pri mens. a teraz zas trosku menej. Ja som sa uz videla ako beham po dome dole bez.... no nevadi, aspon pri tom brucho neboli.

katkav
17. jún 2009

Ahojte, chodi niekto na tehotenske cvicenia? O kolkej byvaju? Treba sa dopredu objednat? Dakujem. 🙂

katrin79
17. jún 2009

no a ja som myslela, ze to krvacanie bude tak tyzden, lebo uz bolo take slabucke, sice aj teraz je slabe, ale stale je, takze to este asi potrva, no co uz 😀
Kati, uz sa zmestis do veci? lebo ja si nemam co obliect, tehu oblecko uz nechcem ani vidiet a nohavice su mi aj tak velke, ale normalne veci co som nosila pred tehu neobleciem ani za nic, nezmestim sa ani do jednych nohavic a tricka su mi vsetky na prsiach male...takze fakt netusim, v com budem chodit von...ja chcem dat dnes malicku prvykrat na balkon na pol hodinku a zajtra by sme uz isli na prechadzku vyvetrat kocik 🙂
Co obliekas malickej ked idete von? davas ju aj do perinky?

akejka
17. jún 2009

katrin ja som krvácala po 1. sekcii 6 týždňov a po 2. sekcii 10 týždňov !!! A bolo to v norme... ☹ A vraj po sekcii býva krvácanie kratšie...no máš ho vidieť 😠

katka - ja Vigantol kvapkám malej rovno do pusy, aj Sab simplex som jej tak dávala. Poradila mi to ešte pri Miške pred 7 rokmi 1 pediatrička z Pezinka...Lebo to strašne otravuje odstriekavať si mlieko na lyžičku...
malá je tak zvyknutá, že po kúpaní jej ukážem fľaštičku s Vigantolom - otvorí pusu a nechá si nakvapkať 😉

tehula gratulujem k mimi, želám veľa zdravíčka 😉

akejka
17. jún 2009

majkas všetka bolesť časom prebolí, o pár mesiacov si už človek ani nespomenie čo zažil...aspoň ja som taká 😉
Ale poznám aj jednu učiteľku zo škôlky, ktorá mala taký strašný pôrod (má dcéru v puberte), že už deti nechce, ale ona to má v podvedomí celý život a nevie sa s tým doteraz vyrovnať...má starch, že by sa to zopakovalo...
ja som tiež po 1. sekcii mala strach, ale túžba po mimi bola omnoho silnejšia...a nakoniec bol 2 pôrod omnoho horší ako prvý ☹
ale cez to všetko...bolesť dávno pominula...a viem, že 3. pôrod by bola plánovaná sekcia - už by si nikto netrúfal, odrodiť ma prirodzene...takže ešte 1 dieťatko by som prijala...o pár rôčkov...už som aj dosť stará...tak by som si mala švihnúť 😝

majkas
17. jún 2009

akejka no podla foto v albume mas podla mna tak maximalne 30 😉 ziadnu starenku ja tam nevidim 🙂

mneme
17. jún 2009

akejka, ahoj, si zlata ze si na nas tak myslela. z porodky sa nebolo ako ozvat a po navrate domov to chcelo trochu casu, kym si najdeme nejaky spolocny rytmus. dnes ma martina dva tyzdne a ja uz pomaly ani neviem, ze som bola rezana - iba obcas ma zasvrbi jazva. mas uplnu pravdu, pri tych malych pokladoch clovek na vsetko zle zabudne. ja som mala to stastie v nestasti, ze som sa nemusela trapit ako ty, sancu na normalny porod som vlastne ani nedostala, kedze som bola uplne zavreta a martinka mala po vyvolavacke zle ozvy. vidim, ze tvoja lucka ma vyse rok, tak s 3. babom asi este rocik pockaj 😉

tuhula, gratulujem k dcerenke, drzte sa obe 🙂 s kukenzi sa asi v nemocke stretnete

katka1981
17. jún 2009

katrin79, podprdy kojenecke su mi velke, obvod mam pod prsami uz povodny a prsia o 3 cm mensie ako ked som bola tehu, asi mi schudol chrbat. Tehu veci su mi obrovske, mam uz len plus 1,6 kg ale boky mam velke, a popravde vsetko mame stale po krabiciach, cize ani neviem kde mam veci. Skusala som jedny take pekne teplaky, co vyzeraju ako gate ale musim este schudnut.

katka1981
17. jún 2009

akejka, ja je davam sab simplex na lyzicku a potom lyzicku utriem prstom a ona mi prst vycumle, ten jej velmi chuti. K vit. jej strasne nechutil, zajtra davam zas, uvidime.... ten som jej davala na lyzicku do mlieka.

katka1981
17. jún 2009

katrin79, ja som mala obliekla akoby bola vnutri plus kabatik na vrch a ciapocku a zakryla paplonikom tenkym a skusala licka a rucicky ci nema studene, podla toho vrstvu pridaj, alebo uber. Teraz mava take koliky, ze len na rukach musi byt alebo lezi na mne alebo muzovi, tak neviem kedy pojdeme von.

katka1981
17. jún 2009

Stiahnu sa boky po porode, alebo nie? Aspon kusok.

adenka
18. jún 2009

ahojte baby,
chystam sa tiez rodit na antolskej a chcem sa vas opytat ako je to s plienkami.. je treba ich odovzdat, alebo ich budem mat pri sebe a budem prebalovat ja? a ked ich odovzdam davaju mojmu babu tie moje, alebo take kadejake co pridu pod ruku?
diky 🙂

jankaw
18. jún 2009

Pre katkav: Treba sa dopredu objednat u pani Jezikovej, cislo je: 02/68673403, ale musis volat medzi 7.30 - 8.00, ja som sa tam dovolala asi na desiaty krat 🙂) a potrebujes potvrdenie od svojho gynekologa, mna objenala na buduci piatok 26.6. o 13.00 a co som sa docitala na fore, tak vraj sa tam chodi az od 30 tt, tak sa jej skus opytat...

inneska
18. jún 2009

adenka..neviem, ako to je, ale ked prídeš tak uvidíš...v IL nemocke to bolo tak, že sestričky si chodili pýtať od mamičiek, vždy sme im dali tak zo 10ks...inak bábo bolo skoro stále pri nás, tak sme si ich viac menej prebalovali my...ked si ich vypýtajú, tak im ich dáš a myslím, že sa budú snažiť im dávať tie, ktoré si si doniesla 🙂

ale ak sa mýlim, tak nech skúsené mamičky ma opravia 🙂

akejka
18. jún 2009

mneme som rada, že sa už cítiš lepšie - hlavne psychicky 😉 Potrebuješ byť v pohode kvôli malej...vidím z tovjich slov, že už si O.K. 😉
Keď ťa jazva svrbí, to je dobré, to je znak, že sa hojí 😉
Ja určite s bábom počkám, hlavne u mňa je dôležité dodržať 2 ročnú pauzu...keď už som ruptúru zažila...
možno (skôr určite) sa už 3. bába nedočkám, manžel už nechce ani počuť. Stačia mu 2 dcérky, Lucinka je veľký beťár, taká divožienka a nevie si predstaviť ďalšie také šidlo 😀

luciarichard
18. jún 2009

Ahojte chcem sa spytat ako je to na antolskej s navstevami viem ze sa babatko navstevam ukazuje len cez sklo ale potom co s babatkom ... lebo ked som bola za kamoskou v ruzinove tak babatko ostalo v postielke za sklom mamina ho s navstevou stale videla takze aj ked zacalo plakat hned k nemu pribehla... Ako je to prosim vas na Antolskej ?

dadka212
18. jún 2009

Adenka plienky máš pri sebe a aj bábo, keď náhodou berú bábo niekam, kde treba aj prebaliť, tak si vypýtajú 1ks a to dáš do vozíčka kde je bábo a oni mu dajú tú plienku 😉

Luciarichard no bábo im vlastne ukazuješ cez dvere presklenné a keď chceš ísť von za návštevou, tak bábo dáš do takej izby kde sa o nich budú starať sestričky na novorodeneckom...

luciarichard
18. jún 2009

aháá dik Dadka 😉

inneska
18. jún 2009

ahoj lucka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre