Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

majkas
18. jún 2009

ahojte, ja mam taku praktikos otazku na uz maminky - ked ste uz doma tak tiez pouzivate tie porodnicke vlozky? alebo si mozem kupit normal alwaysky alebo take podobne? lebo mam doma akurat zasobu tamponov co urcite potrva kym ich pouzijem tak ench viem co si mam kupit. Dik

dadka212
18. jún 2009

Majka no používam tie popôrodné doma a s krídelkami von, ale nie allwaysky lebo tam sú tie "kalíšky" a tam by sa mohol dostať steh po šití a to by bolo au-au 😝

jankaw
18. jún 2009

A ked by som mala cisarsky, tak tiez musim mat tie sietovane nohavicky a poporodne vlozky?

kobolova
18. jún 2009

hmmm, dobra otazka... 😝

Inac ja som sa vcera zlakla, ze uz to "prislo", lebo mi zacalo tvrdnut brusko kazdych 5-7 minut, ale bez nejakych bolesti, len tvrdnut, tak som cakala, ci sa to "rozbehne" (tajne som dufala, ze nie, lebo kvoli vyssej materskej musime este vydrzat 2 v 1 do zajtra 😀 ), ale nastastie to v noci nejak preslo. Sice som sa vyspata zobudila uz po 3,5 hodine spanku, ale to bolo asi z toho stresu... 😝

No, pomalicky sa to blizi, dnes sice este nerodim, takze bude "viacej penazi" 😀 , ale uz citim, ze to moze prist kazdu chvilu...

luciarichard
18. jún 2009

Ahoj Inneska, ako to s tebou vyzera ? ... nasa mala je spokojna v brusku ked som sa pytala doktora ze kam mam ist ked zacnem nahodu rodit tak sa zasmial a spytal sa ma ci sa chystam rodit 🙂 Tieto posledne tyzdne su des uz by som rada rodila i ked sa zacinam bat kedze neviem co ma caka 😒

inneska
18. jún 2009

lucka...ja zatial stále zatvorená, na pôrod to nieje...ale to bolo pred týždňom, zajtra idem na poradňu, tak som zvedavá, ako som na tom...práve ma malý štikútku 😀 a idem si lahnúť, akosi ma začalo všetko bolieť...práve nám odišla do pôrodnice jedna júlovka, TP má 9.7., začala jej odtekať voda...tak sme zvedavé..ono to už fakt môže byť každým dňom 😅

janka...ale to nevieš, či budeš mať cisársky...a určite bude lepšie na začiatok ked budeš mať tie vložky aj nohavičky, lebo krvácať budeš tak či tak 😉 a na doma sa zariadiš podla seba 🙂

kobolova...juj, tak to my musíme vydržať do utorka nerodiť, aby sme mali lepšiu materskú 😀 mne to tiež vyšlo len tak tak 😀 snád sa malý nebude ponáhlať 😅

jankaw
18. jún 2009

Ja mam nizko placentu a ked nepojde vyssie tak to bude asi cisarsky, preto som sa pytala na tie nohavicky...
Baby aky vplyv ma termin porodu na vysku materskej?

luciarichard
18. jún 2009

inn ja mam poradnu pondelky a tiez som bola uuuplne zatvorena ....aj nasa mala stika aspon dva krat denne 🙂 a mam pocit ze mi chce vybehnut cez bok 🙂 Aj ja si idem lahnut trosku poobedneho spanku mi neuskodi 😉

luciarichard
18. jún 2009

Janka termin porodu nema vplyv na vysku materskej skor na dlzku .... materska sa vyplaca od zaciatku 6 tyzdna pred terminom porodu a jej vyplacanie trva 28 tyzdnov, alebo ak porodis skorej tak od datumu porodu ....

jankaw
18. jún 2009

Ok, tak dik uz chapem 🙂

inneska
18. jún 2009

janka...to sa týka tých, ktoré si platili DPN do soc. poisťovne 😉

lucka..aj mám niekedy pocit, že mi z brucha vyskočí 😀 až je to miestami nepríjemné, ale hlavne, že kopká 😵 ležím a ťukám jedným prstom 😀 už sa mi ani sedieť nedalo 😅

katka1981
18. jún 2009

dadka212, ahoj, ako malicka a kolika?

katka1981
18. jún 2009

kobolova, ty mas DR. Havaldu aj zazmluvneneho? Lebo v sobotu mu tusim zacina dovolenka.

luciarichard
18. jún 2009

inn ... jasnacka ja som rada ze kopka je to sranda pozerat sa na brusko ako mi skace ... vyzera to ako votrelec 🙂 ale stikavku by veru nemusela mavat tak casto jej dohovaram nech tak pahltne nepije tu plodovu vodu 🙂

nicolkarin
18. jún 2009

jankaw na sietovane nohavicky po cisrsko radsej zabudni, zober si uplne klasicke bavlnene, radsej takeho nizsiehio strihu, aby ti potom neprekryvali ranu, bo budes chodit radsej bez nich.

janne6969
18. jún 2009

Ahojte. Ja som este stale neporodila.
Ineska bola som na tej prednaske o EPI a mam pocit, ze som ta tam videla. Bola si tam este s dvomi dievcatami?

kobolova
18. jún 2009

katka 1981 - nemam..., hoci je "super", a urcite by ma potesilo, kebyze ho na sale stretnem. Ale povedali sme si, ze niekto ma uz odrodi, nikto tam nie je vyslovene "zly porodnik" 😉 .
A od ktorej soboty ma dovolenku, od tejto? V utorok mam poslednu poradnu, tak ci ma este stihne..?

inneska
18. jún 2009

luci...no mne je už trochu lepšie, teda bez bolesti sedím 😅 a tú štikútku mávame dosť často, niekedy aj 3x za deň 😀

janne...bola som na prednáške, a vedla mňa sedela luciarichard 🙂 aj som si myslela, že si tam, ale vôbec som nemala tušenia, ktorá by si mohla byť...a ja som bola tá, čo ma tam ´vyvolali´ ohladom tej zrážanlivosti 😀

luciarichard
18. jún 2009

inn ja idem zajtra na to interne vysetrenie kvoli moznemu cisarskemu ... aj tak si myslim ze mala nebude az taka velka ako vsetci hovoria ... 😉

janne6969
18. jún 2009

Veru ano... Podla foto vas rozoznavam. ja som mala tusim take cierno-biele saty. Sedela som na druhej strane.
Ja som myslela, ze uz to nestihnem ani vyplatit, lebo uz vtedy som bola 40tt a este stale som neporodila. Zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava, co doki navrhne.

inneska
18. jún 2009

jani...šak si mohla do nás štuchnúť, že si kto si 😉 ja to zaplatím zajtra, snád nezabudnem 🙂 a ku komu to ty chodíš na poradne?? 😅

luci...ja si zase myslím, že malý bude väčší .... no šak o nejaký ten týždeň sa uvidí, ked ich už budeme mať pri sebe 😵 😵 😵

zuzinaaa
18. jún 2009

cafte ANtolčanky poradte mi čo znamena CS 3jka ??? díík

luciarichard
18. jún 2009

Ja uz mam zaplatenu aj epi aj zazmluvneneho lekara, este som chcela platit manzela pri porode ale teta v pokladni mi povedala ze na to potrebujem nejaky papier tak sa musim spytat v pondelok dokyho v poradni 😉

olivka_zlatko
18. jún 2009

baby mozno blba otazka. Ale vsetky ste kupovali plienky 1,newborn?Ja som totiz kupila Huggies 2 od 3-6 kil. LEbo vsetci nam hovoria ze maly bude velky,tak podla mna pod tri kilecka nebude mat.LEn ci som urobila dobre? Poradte

luciarichard
18. jún 2009

Oli myslim ze si urobila dobre aj nasa mala je vacsia tiez som kupovala dvojky .... 😉

inneska
18. jún 2009

luci..ono sa dá, ked už pôjde manžel k pôrodu,tak stačí, ked si to tesne pred tým zaplatí...aspoň čo som sa dočítala 🙂

olivka..skoro všetky bábätká majú okolo 3kg, tak si myslím, že si kúpila dobre 🙂 aj my budeme mať valibuka, tak som newborny nekupovala, už teraz máme skoro do 4kg, a ešte kým sa narodí, tak ja som tiež rovno väčšie kupovala 🙂

luciarichard
18. jún 2009

hej aj ja som take nieco citala, ale ved sa spytam doktora v poradni a bude ... 🙂 Inn tebe ide manzel k porodu ?

inneska
18. jún 2009

bude pri pôrode, ak stihne 😅 uvidím, ako to celé dopadne...snád tam už zajtra neostanem 😅 ale budúci piatok už by som kludne mohla 🙂 a s tým platením, neviem, či to neni že tak, že sa to platí tesne pred pôrodom, ak je isté, že tam ten otec bude...lebo zaplatíš popredu , on to nestihne...aby sa vrátili peniažky 😅

katrin79
18. jún 2009

luciarichard: manzel si pojde zaplatit poplatok k porodu az ked ta prijmu v porodnici, dostane od sestricky papier a zatial co ty pojdes na predporodne vysetrenie, tak on si zbehne do pokladne zaplatit poplatok
olivka_zlatko: ja som kupovala tiez 2ky pre malicku a pouzivame ich od narodenia, takze ziadny problem 😉

katrin79
18. jún 2009

zuzinaaa: znamena to, ze si otvorena na 3 cm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre